Üye Ol Anasayfam Yap
Bebekkokusu Minikleri
Bebek Kokusu'na Hoşgeldiniz. GİRİŞ. Şu anda sitemizde 2 kullanıcı online .
Sitemizin tüm özelliklerine ulaşabilmek için ÜYE olmanız gerekir.

Ecrinim Küçükprensesim  

 
   
 
 
 
 
 Photo Frames. Baby Rabbit

Photo Frames. Aqua Shine
Photo Frames. Green Fairy Photo Frames. Only you
Photo Frames. Baby Rabbit

Picture Captions

Photo Frames. Baby Little Fairy">
Photo Frames. Christmas Tree

 
 
Blog
 
   
 
 
 

Klik hier voor meer gratis plaatjes Picture Captions
Klik hier voor meer gratis plaatjesKlik hier voor meer gratis plaatjes
Picture Captions

Picture Captions
Klik hier voor meer gratis plaatjesKlik hier voor meer gratis plaatjes Photo Effects. Vogue Magazine

 
 
     
Adım: Ecrinim Küçükprensesim
Yaşım: 2
Ben bir Prenses' im


Picture Captions
Evleneli 3 ay olmuştu, ben bir kaç yıl bebek istemedim. Daha sonra fikrimi değiştirdim ama korunmamama rağmen hamile kalmıyordum ve doktora gittik.

Eşimin sperm sayısına bakıldı normaldi. Benim hormonlarıma bakıldı, hayatımda ilk kez süt hormonu diye bir şey duydum ki, benim süt hormonlarım fazlaymış ama hap tedavisiyle düzeliyormuş. Ama gittiğim doktor buna kesin çözüm bulamadı ve hsg çekildi kanalın bir tanesi kapalıymış ve hamile kalma olasılığı biraz daha düşük normalden. Çok ağrı yapıcı bir ilaç veriyorlar, bulantı yapıyor çok fena bir şeydi.

Ben çocuk falan istemiyorum demiştim ki yalan, ne zaman bir hamile görsem hayran hayran bakardım ve merak ediyordum bana yakışacak mı hamilelik diye. Hatta bir gün yastık koydum karnıma, ben anne olmayacak mıyım diye ağladığımda oluyordu.

Hiç korunmadık sonra tavsiye üzerine bir başka uzman doktora gittik. Bu seferde Doktor Bey kendi özel muayenehanesine çağırdı, bende özele gittiğimi söyledim ve bir faydası olmadığını söyledim. Bana kızıp yazdığı telefon numarasını sildi, ben de sinir oldum, ağladım. Görümcemle hastalarında hakkının olduğu ve kötü muamele yapılınca şikâyet edildiği bir yer var hastanede, oraya bu doktoru şikâyet etmeye gittik ben zaten ağlamaklı, ona hiç böyle şikayet gelmemiş.

Sonra o doktora tekrar gittik. Baktı tüm evraklara ve yazdı süt hormonunu düzeltecek bir sürü hap ve fitil.. Sonra gecikme oldu bende test aldım ve hayır hamile değilim. Sonraki ay tekrar gecikme oldu biz çarşıya gittik öylesine ana sağlığa, orada ultrasonda vardı zayıflarda gözükmezmiş bebek, benimki gözüktü. Doktor hanım bana hamilesiniz dedi ben inanamadım, öyle mutlu oldum ki. İlk önce eşime söylemek isterdim.

Benim içimde minicik meleğim vardı artık yalnız değildim, eşimi aradım oda inanamadı ben hep kandırırdım onları hamileyim diye. Öyle mutluydum ki ayağım yere basmıyordu resmen uçuyordum sabırsızlıkla onun gelmesini bekliyorduk artık. Nasıldı yüzü kime benziyordu onu çok merak ediyordum. 2-3 aylarda çok midem bulanmıştı sürekli lavaboya gidiyordum, 5. ayında doktora gittik cinsiyetini öğrenmek için ama bize göstermedi. Sonraki hafta gittik, doktor çok nazlı kızınız olacak dedi. Ben hep kızım olacak diyordum, canım artık belli etmeye başlamıştı kendini tekmeler atıyor ve üzülünce hiç durmuyor oda anlıyordu. O benim en yakınımdı. Onunla beraber ehliyet sınavına ve ortaokul sınavına girdik, o zamanda çok heyecanlandım ve oda anlıyordu beni hiç durmuyordu. Beraber aldık biz ehliyeti ve diplomayı, bebeğim bana yardım etti.

Sonraki haftalarda doktor hanım bebek çok minik dedi, dinlenmen gerek ve biraz daha yaralı şeyler yemen gerek, yoksa bebeğini alırım biz onu kuvözde besleriz dedi. Bizde biraz korktuk yürüyüşü bıraktım ve evdeydim ve pek iş yapmıyordum artık bebeğim için. Bir akrabanın 4 günlük bebeğini görmeye gittik. Kendimi biraz kırgın ve garip hissediyordum, bugün iyi değilim diyordum. Akşam yemeği yemek istemedim, eşimin işi vardı ve onlar erken diyorlardı ve pek heyecanlı değillerdi. Seni heyecanlandırmamak için öyle davrandık dediler daha sonra! Daha nerede doğum yapacağımı kararlaştırmamıştık. Banyo yaptım, okuduğum yasin pirinçlerini bile unuttum heyecandan kızım geliyordu artık.

Bir sancım oluyordu sonrada geçiyordu. Bir gülüyordum bir ağlıyordum. Sigorta hastanesine gittik ve ilgileri hiç güzel değildi. “Çocuk geliyor ama yarında olabilir” dedi. “İster kalır yatışa alırız, istersen de evine gidersin” dedi. Ben sevmedim orayı imza atmam gerekiyormuş kendi isteğimle gittiğime dair, ağlıyordum sancıdan ama oradaki muamele de sinirimi bozdu. Kendi doktorumu aradık oraya gitmemiz en doğrusuydu normal istiyorduk, bazı doktorlarda sırf para için sezaryene aldıkları için buraya gelmek istememiştik.

Allahtan doktorum iyiydi, giydim mavileri. geliyordu bebeğim, tekrar kanamam geldi. Acısız doğum diye bir şey varmış, ben kabul etmedim, kaç kere anne olacağım, bu acıyı çekerim dedim ve suyum geldi. Sonra bebeğin gelince haber ver dedi doktor hanım bekliyorduk, kalp atışını duyuyorduk küt küt. Bir tek ben vardım hastanede doğum yapacak, çok güzel davrandılar. Ve ağrılarım çoğaldı artık duramıyordum dişimi sıkıyor ve ağlıyordum. Eşim de benim o halimi çekti makineyle ve geldi o an… Küçük prensesim geliyordu, o kadar zordu ki anne olmak. Ama ben çalışıp da geldim kızım için, doktor beni çok motive etti, “sen çalışıp ta gelmişsin yaşının küçük olmasına rağmen çok güzel normal doğum yaptın” dedi. daha sonra bebeğim geldi başını gördüm bir yandan karnımı bastırıyorlardı bir çığlık attım bebeğim zorlanıyordu, ne olur alın artık diye yalvarıyordum. Sonra zorda olsa geldi, gece saat 2 de doğdu. 2,77 kg küçücüktü. Ecrinimi bana gösterdiler, bebeğimi ilk ben gördüm, çok mutluydum bütün acılarım son buldu ve bebeğime kavuştum. Ama hiç sesi çıkmadı ben kendimi unutup ona baktım bir şey mi oldu diye onun yaşadığı yeri bile gösterdi doktor hanım bana o kadar güzel ki her şeyi görebilmek. Doktor ve hemşireler onun yanındaydı onu temizleyip giydirdiler çok yoruldu oda benim gibi onun için biraz kuvöze aldılar.

Doktor Hanım sen biraz daha fazla kilosu olsaydı normal doğum yapamazdın çok zor oldu bir dahaki bebeğin bundan biraz fazla kilosu olursa sezaryen olur dedi ve bunu doktoruna söylemen gerekiyor dedi. Daha sonra bana dikiş attılar bende giyinip tekerlekli sandalyeyle odama çıktım. Bebeğimi getirdiler ve emzirmeye başladım maşallah biraz biraz alışıyordu emmeye. Eşim benim ve bebeğin sesi çıkmayınca ve çığlık attığımda çok kötü olmuş yumruk atmış duvara görümcemde öyle kayınvalidemde kapının önünde onlarda çok heyecanla beklemişler.

Eşim bana bir demet çiçek almış ve not yazdırmış dünyanın en güzel annesine diye ve doktor hanıma da yaptırmış gerçekten prensesler gibi davrandılar çok teşekkür ederim böyle davranmasalardı belki sezaryenle olacaktı doğum. 1 gün kaldık hastanede, evimize gittik sonra elimizde prensesimizle. 2 gün uyuyamadım heyecandan ismi Hatice Ceren olacaktı. Eşim hep bir kızım olursa Hatice Ceren olacak dermiş. Bende ecrin ismini çok yakıştırdım bebeğime. Kızım 3 günlüktü eşim nüfus cüzdanını çıkartmış, eliyle kapattı isim bölümünü, hiç beklemiyordum bana sürpriz yapmış kızımın ismini Hatice Ecrin yazdırmış. Bu bir mucize bu en güzel şey, Allahımın en güzel armağanı bize meleğim benim iyi ki seni doğurdum, bir tanem iyi ki sen benim bebeğimsin, önce rabbimin sonra benimsin küçük prensesim kızım benim, her şeyim. O minicik verdiği mutluluk kocaman. Herkese böyle mutluluk versin rabbim, hayırlı evlat olsun ve uzun ömürlü olsun. Tatlı bir nine olsun sevenleri çok olsun. Seni çooook seviyorum bebeğim, iyi ki sen benimsin. Önce Allahımın sonra bizim canımızsın, her şeyimizsin.

Annem beni 9 ay boyunca merak ve heyecanla kavuşacağı günü bekledi kime benzediğimi çok merak etti;)aslında ben annemi duyuyo ve hissediyodum oda beni tekmelerimle hissetti hep onu çok mutlu etti tekmelemem..
Ben Ecrin 16 mayıs 2007'de çarşamba günü gece 2'de dünyaya gözlerimi açtım..Annem beni normel doğumla dünyaya getirdi.İlk beni annem gördü çok güzeldi o an çok şirin ve güzeldim miniciktim halende öyleyim..çok yoruldum ve oksijensiz kaldım beni doktor teyzeler küveze götürdü biraz orada kaldıktan sonra odaya annemin ve babamın yanına gittim işte o an ilk aşk gerçekleşti..
Beni babama benzetiyolar erkek olsam tıpkı babammışım..Annemede doğduğumda çok benzettiler...
Adımı annem koymuş çok güzel bir anlamı var ismimim [allahın hediyesi] ben anneme ve babama rabbimin bir armağanıyım..doğuma kadar başka bir isimle seslendi annem ve babam daha sonra annem ecrin ismini ve anlamını duydu babacımda anneme süpriz yapıp ben 3 günlükken nüfus cüzdanımı çıkarmış ismimi ecrin koymuş;)
Annemi ve Babamı çok seviyorum..Ben evin neşesi sitres topuyum bensiz olmaz vazgeçilmeziyim annemin ve babamın..
Seni çok seviyorum güzel kızım çok şükür senin gibi bir bebeğim var iyiki bizimlesin canımızsın herşeyimizsin;)
Photo Frames. Baby, Good Morning

Picture Captions


Picture CaptionsKlik hier voor meer gratis plaatjesKlik hier voor meer gratis plaatjes


 
  Yorumlar

Yorum ekle

 
   
  Favori Arkadaşlarım  
   
 
 
 


Photo Effects. Sketch
Photo Frames. Sea World 

   

[ Bize Ulaşın | Kullanım Koşulları ]

Copyright © 2003.  Bebekkokusu.com - Bebekkokusu Minikleri Tüm Hakları saklıdır.

Bebek Kokusu Web Sitesi MediOzon.com - Medicolozon.com Eser Medikal Sağlık Hiz.Tic.Ltd.Şirketi nin Aile ve Çocuklarımıza hizmetidir.

Bebek Kokusu Sitesinden Uyarı.
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.

Site Kullanım Kuralları, Hukuki Şartlar ve Telif Hakları