Bebek Kokusu.Com; Bebek, Çocuk, Anne, Baba, Sağlık, Hamilelik, Psikoloji, Beslenme, Sağlıklı Yaşam, Çocuk Oyunları ve Daha Bir Çok şey
Anasayfam Yap
Beşinci Mevsim - Üyelerimiz Yazıyor - Sizin Kaleminizden
 

Paylaş Yorumla

Bizim Streslerimiz Bitmez Tükenmez...

İşe yetişme stresi, yemek yetişmedi stresi, kocam beni sevmiyormu, acaba biri mi var stresi, kızım neden konuşmadı, oğlum neden yürümedi, bebeğimin dişi çıkmadı

Şu insanoğlu ne tuhaf varlık.

Sabah servisle işe gelirken önümdeki koltukta oturan beyefendinin okuduğu gazetede bir habere takıldı gözüm. "Çalışanı tatil dönüşü işbaşı stresi sarıyormuş"

Gülümsedim kendi kendime. Biz şehirli insanlar stres yapacak ne çok şey buluyoruz.

Özellikle kadınlar. Aman Allah'ım stres deposu gibiyiz. Ama öyle böyle değil.

Okul zamanı okula gideriz, okulu stres yaparız, "aman efendim şu sınav bir geçse bende stres yaptı."

Evleniriz vay efendim yeni bir hayat, yeni şartlar, iki kişilik hayata alışma... Al sana stres.

Hamile kalırız. Olmadan olur mu stressiz hamilelik. Vücudum değişiyor, çirkinleşiyorum diye stres yaparız. 

Doğum yaparız. Doğum sonrası sendromu yaşarız. Yeni bir bebek bana ihtiyacı olan minicik bir canlı acaba büyütebilecek miyim stresi.

Çocuğumuz okula başlar bize de stres yapacak bir neden çıkar. Çocuğum nasıl okula gidecek alışabilecek mi, ne olacak başarabilecek mi? Bu arada kreş zamanı stresine de değinmeden geçemeyeceğim.

Tabi şimdi de iş dönüşü işe başlama stresi çıktı. Doğru ya! Onca tatilden sonra şimdi işbaşı yapmak insana zor gelir, doğal olarak stres yaratır değil mi ama.

İşe yetişme stresi, yemek yetişmedi stresi, patron yakaladı geç geldiğimi stresi, kocam beni sevmiyor benle neden ilgilenmiyor stresi, acaba biri mi var stresi, kızım neden konuşmadı, oğlum neden yürümedi, bebeğimin dişi çıkmadı, çocuğum yemiyor kardeşim yemiyor... Stres stres stres.

Bizim streslerimiz bitmez tükenmez!

Kızım İrem'in deyimiyle " Ne stresi ya halla halla !"

Oysa ne stresi. Neden bu stres sadece şehirlerdeki insanlarda özellikle kadınlarda var.  Hiç düşündünüz mü?

Köylerde kızlarımız okula gitmek için can atıyor. Okul onlara stres değil mutluluk veriyor.

Evlilik köydeki genç kızlarımız için oldukça olağan hatta sevindirici. " İyi ya evde kalmadım !" diyor ve evlilik onlara mutluluk veriyor.

Hamilelik mucize. Ya bebeği olmasa ne yapar köydeki kadın." İşte hamile kaldım köylüye karşı başım yerde değil !" diye uçuyor sevinçten köydeki kadın.

Bebek gelmiş hoş gelmiş, iyi ki gelmiş. Bundan güzel ne olabilir diyor mutlu oluyor köydeki kadın. Kocasını niye kıskansın ki onca işin gücün arasında kocası yorgunluktan bitap düşüyor. Çok şükür kocası sağlıklı da çalışıyor, işi gücü var mutlu oluyor kadın.

Diyelim ki kadın da çalışıyor ve taşrada. Al işte bir mutluluk nedeni daha. Oralarda kaç kadın çalışıyor ki. Bu o kadın için ayrıcalık. Mutlu oluyor kadın. Diyelim ki çalışmıyor! Yine mutlu oluyor kadın. Çünkü çocuklarını kendisi büyütüyor.

Ne stresi ya halla halla!  

Derya Arslantürk

Paylaş
Paylaş Yorumla Yazdır
Tüm Yorumlar
Yorumlar : 18 yorum
Konuk - 2007/12/02
nerde olursa olsun kadınların eziyeti bitmiyor hemcinslerim bitmiyor
gülten - 2007/11/15
vallahi çok haklısınız ne olacak biz bu kadınların hali bak şimdi yine stres yaptım
emreer - 2007/09/15
Deryacım eline koluna yüreğine sağlık . İremin dediğ gibi ne sitresi allah allah !


  Doktor Forumları
Biz Bize Forumları
Candan Cana Forumları
Çok Gizli Forumları
Sohbet Odaları


Sitede ara

 

Bebek Kokusu Web Sitesi MediOzon.com - Medicolozon.com Eser Medikal Sağlık Hiz.Tic.Ltd.Şirketi' nin Aile ve Çocuklarımıza hizmetidir.

Bebek Kokusu Sitesinden Uyarı.
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.

Site Kullanım Kuralları, Hukuki Şartlar ve Telif Hakları