Bebek Kokusu.Com; Bebek, Çocuk, Anne, Baba, Sağlık, Hamilelik, Psikoloji, Beslenme, Sağlıklı Yaşam, Çocuk Oyunları ve Daha Bir Çok şey
Anasayfam Yap
Beşinci Mevsim - Üyelerimiz Yazıyor - Sizin Kaleminizden
 

Paylaş Yorumla

Acılar da Bizim İçin...

Hayat. Bizi insan olmaya aday geldiğimiz şu dünyada insanlaştıran bir nevi eğitim çarkı. Bazen sunduğu derin acılarla, bazen de çocuk yüreği coşturan sevinçlerle

Acılar da bizim için. Sevinçler de.

Hayat, bizi insan olmaya aday geldiğimiz şu dünyada insanlaştıran bir nevi eğitim çarkı. Bazen sunduğu derin acılarla, bazen de çocuk yüreği coşturan sevinçlerle bizi biçimlendiren, olgunlaştıran yol. Her tadı sunuyor.

Bir yıl önce benim için dünyanın en sevgili varlığı Babacığımı kaybettim. Hala yüreğim taptaze burukluğunda. Çaresiz bir özlemle ancak inancımla başedebiliyorum.

Onu tanıyan herkeste çok güzel izler bırakan, sevgi dolu Babacığımı herkesin saygı ve sevgi ile anması yüreğime bir nebze ferahlık veriyor.

Biz birbirine sımsıkı bağlı, sevgi ile yumak yumak örülmüş bir aileyiz. Hayatın hiçbir olumsuz yanı bizi mutsuz edememişti. Ama Babacığımın ebediyete göçüsü, hepimizin güleç yüzüne adeta hüznü oturttu.

Ta ki, Onun adıyla Mehmethan'ım gelene kadar. Bir ay önce Kardeşimin bir oğlu oldu. Ailenin yüzünü yeniden güldüren, çok tatlı çok farklı bir bebek. Ailemizde ilk bebek…

Çocuk delisi benim gibi birisi için bir yeğen sahibi olmak nasıl bir şey anlatamam. Yüreğimde kaynıyor bu uzak diyarlarda. Henüz onu kucaklayamadım, öpemedim yumuk ellerinden. Her gün gelen fotoğraflarına bakıp saatlerce konuşuyorum onunla. Doyamıyorum.

Onun haberini aldığımda ve ilk resmine öylece daldığımda duygularımı anlatmaya çalıştığım satırları paylaşmak istiyorum sizlerle.

"Balböceğim”

Dilimde bir melodi. “Balböceği, Balböceği, halasının Birtanesii. Benim Tatlı Miniğim…”

26 Ocak 2005 Mehmethan. Hoşgeldin Cennet Kokulum. Koklayamasam da seni, biliyorum buram buram cennet kokan bebek tenini.

Bekliyordum uzaklarda öyle tatlı bir heyecanla seni… Ama bilmiyordum bu kadar, doğuşunla yüreğimi saracağını, bu depderin, sımsıcacık sevgini…

Öylesine bir heyecanla sımsıkı sarmaladın ki halacığının yüreğini. Seni çok seviyorum Meleğim, kaynıyorsun içimde. Pırıl pırıl tomurcuklandırıyorsun gözlerimi.

Seni donatıp da bu dünyaya tomurcuklandıran O güzel Yaradan'ıma, Sevgini yüreğimde yakan Gerçek Yârime sonsuz nihayetsiz hamdolsun. Sükürler olsun Onun kelimelerince…

Göndermiş seni yuvana, ışıltılar yakıp gözlerinde. Biliyor musun? Sen, cennet ferahlığınla geldin, dağlayan acıların üzerine...

Benim biricik Miniğim. Yansımalarını hayalime ulaştıran resmine bakıyorum. Bakıyorum, bakıyorum ama bir turlu doyamıyorum. O pırıl pırıl akıl ve bilinç akıtan depderin ve kocaman parçalara. Gözlerine kanamıyorum.

Bir şeylerin farkındasın daha şimdiden. Farkındayım. Sen o bebek teninde bile daha şimdiden çok farklısın Mehmethan’ım...

Halan seni hissediyor Balböceğim... İnan hissediyor. Bilinciyle, inancıyla, kanıyla hissediyor. Bu bir bağlantı olsa gerek ki, Yar’dan sana, Yar’dan bana ve senden bana akıyor.

Biliyorum Halası, besleyeceksin… Ve besleyeceğim bu nurlu sevgiyi. İnancım var sana... İnancımdan dolayı Sanatçına…

İşte böyle dostlar. Her acının ardından bir sevinç geliyor. Bu birikimler bizi insan yapıyor. Yeter ki biz her seferinden alınabilecek en değerlisini, en güzelini almaya tüm çabamızla gayret edelim.

Neşeniz ve sağlığınız her dem bahar dalları gibi tazelensin, mutluluğunuz katmerlensin.

Neslihan Gürleyen 

Paylaş
Paylaş Yorumla Yazdır
Tüm Yorumlar
Yorumlar : 9 yorum
müzisyen - 2009/06/12
gerçekten bir sevgi ancak bu kadar anlatılır çok güzellll yazmışsınız kutlarım sizi babanız içinde başınız sağolsun
narin yarim - 2007/09/26
çok guzel yazmışsınız.
hülya - 2007/07/31
gerçekten harika dökülmüş kelimeler dizelere bir sevgi bu denli güzelleşir.kalemine sağlık


  Doktor Forumları
Biz Bize Forumları
Candan Cana Forumları
Çok Gizli Forumları
Sohbet Odaları


Sitede ara

 

Bebek Kokusu Web Sitesi MediOzon.com - Medicolozon.com Eser Medikal Sağlık Hiz.Tic.Ltd.Şirketi' nin Aile ve Çocuklarımıza hizmetidir.

Bebek Kokusu Sitesinden Uyarı.
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.

Site Kullanım Kuralları, Hukuki Şartlar ve Telif Hakları