Bebek Kokusu.Com; Bebek, Çocuk, Anne, Baba, Sağlık, Hamilelik, Psikoloji, Beslenme, Sağlıklı Yaşam, Çocuk Oyunları ve Daha Bir Çok şey
Anasayfam Yap
Engelli Çocuklarımız - Sosyal Bakış
 

Paylaş Yorumla

Adım BEKLEBENİ

Bana ve benim gibi M.D.li çocuklara yardım etmek isterseniz Dushenne Musküler Distrofisi’ni tanıtmamıza yardım edin. Bulaşıcı olmadığını ve düşünce

 

“Nuh’un gemisinde salyangoz da vardı. Onu getiren ayakları değil azmi oldu” C. H. Spurgeon

 

                                           

 

Yok yok, asıl adım bu değil tabi... Ama konuşmaya başladığımdan beri o kadar çok ve hızlı "Beklebeni" diyorum ki annem, babam, kardeşlerim de bana bu adı taktılar.  Aslında "Lütfen bekleyin beni" demek istiyorum ama ayaklarımın yavaşlığına inat sözcüklerim hız kazanınca bir nefeste Beklebeni diye çıkıyor ağzımdan.

 

Ayaklarımın yavaşlığının sebebi Dushenne Musküler Distrofisi’den dolayı diyorlar. Annem soranlara kısaca M.D diyebileceğimi söylüyor. Adını tamamıyla söylemeyi becersem bile, ben bu hastalıktan hiç hoşlanmıyorum.

 

Ben de koşmak, ağaçlara tırmanmak istiyorum. Ailem çok yardımcı oluyor. Yapabildiklerimi yapmam için sabırla bekliyorlar. Yapamadıklarım için de yardım istediğimde hiç şikayetlenmeden yapıyorlar.

 

Yüzmeyi çok seviyorum çünkü suda ayaklarımı hızlı hareket ettirebiliyorum. Benden hızlı koşan kız kardeşimden bile uzun mesafe yüzebiliyorum. Ama kıyas yapmamayı öğrendim çünkü annem hepimizin özel olduğumuzu ve kendi özelliklerimizle güzel olduğumuzu hatırlatıyor hep.  Annem çok akıllı, Onu çok seviyorum. Ne zaman yalnız hissetsem benimle arkaşlık yapmaya, oyunlar oynamaya hazır. Babam da annem de adelelerimi kuvvetli tutmam için hergün bıkmadan egsersiz yaptırıyorlar.

 

Benden büyük M.D.li bir arkadaşım var. Onun elektrikle çalışan tekerlekli iskemlesi var. Kendi başına kullanabiliyor. İleride yürümekte çok zorlanırsam bana da gerekebileceğini söylüyor annem. O zaman bekle beni demek zorunda kalmam kimseye, ama yine de ben rüyalarımdaki koşmaca oyunlarını uyanıkken de yapabileceğim günleri bekliyorum. Doktorlar çaresini bulacaklar diye inanıyor, o güne kadar da bacaklarımı kuvvetli tutmaya çalışıyorum.

 

Annem yüreğimin bacaklarının çok kuvvetli olduğunu söylüyor. Bu da bana çok cesaret veriyor.

 

Bana ve benim gibi M.D.'li çocuklara yardım etmek isterseniz Dushenne Musküler Distrofisi’ni tanıtmamıza yardım edin. Bulaşıcı olmadığını ve düşünce yeteneğimizi etkilemediğini bilsin insanlar. Acıyan gözlerle bakmayın bize... Sabır ve sevginize, cesaret verişinize, doktorların araştırmalarını destekleminize ihtiyacımız var sadece.  

 

 

Dushene Musküler Sendromlu bir kahraman çocuktan

 

Derleyen: Handan Baykan

Paylaş
Paylaş Yorumla Yazdır
Tüm Yorumlar
Yorumlar : 4 yorum
kumral balık - 2007/12/29
duygularım altüst oldu yanlış anlamayın acımak anlamında değil birşeyler yapamamak anlamında.bu meleklerin annelerinin ellerinden öpüyorum.çünkü fazlasıyla hak ediyorlar.
tuba - 2007/09/18
çok duygulandım Teşekkürler
Konuk - 2007/06/15
Birebir yasıyorum.Ben böyle bir melegin annesiyim.Onun artık akülü bir arabası var ve bekleyin beni demek zorunda kalmıyor.


  Doktor Forumları
Biz Bize Forumları
Candan Cana Forumları
Çok Gizli Forumları
Sohbet Odaları


Sitede ara

 

Bebek Kokusu Web Sitesi MediOzon.com - Medicolozon.com Eser Medikal Sağlık Hiz.Tic.Ltd.Şirketi' nin Aile ve Çocuklarımıza hizmetidir.

Bebek Kokusu Sitesinden Uyarı.
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.

Site Kullanım Kuralları, Hukuki Şartlar ve Telif Hakları