Bebek Kokusu.Com; Bebek, Çocuk, Anne, Baba, Sağlık, Hamilelik, Psikoloji, Beslenme, Sağlıklı Yaşam, Çocuk Oyunları ve Daha Bir Çok şey
Anasayfam Yap
Çocuk ve Aile Gelişimi - Biz Gelişirken
 

Paylaş Yorumla

Kişisel Büyüme

Unutmayın kendi gelişiminize ayıracağınız zaman ve özen, çocuklarınızın gelişimi için büyük yatırım olacaktır.

                                            

 

Mutlu ve esinli yaşamak icin ;

 

- Çocuklarınız sizin yansımanız değildir. Onlar sizden doğmuş olsalar da farklı kişiliklerdir. Onları sevin, yönlendirin ama Onlar adına sorumluluk almayın.

 

- Kendinizi güçlendirmek için önünüzdeki 21 gün içinde yapmak gereğinde oldugunuz 5 şeyi listeleyin( 21 gün ne çok kısa ne de çok uzun bir süre olduğundan seçilmiş bir süre. Böylece üzerinizdeki zaman baskısı fazla olmaz *).

  

- Bu hedeflere varmak için planlar yapın.

 

- Bu hedeflere varmak için size yardim edebilecek destekçi kişilerle paylaşın. Eğer mümkünse ( yaşlarına ve sizin hedeflerinizin yapısına bağlı olarak) cocuklarınızla ve eşinizle de paylaşın.

 

- Haftada bir gün, örnegin Pazar günleri, bu hedeflerinize ne kadar yaklaştığınızı değerlendirin, başarınızı ölçün. Gerekli ayarlamaları yapın.

 

- Kişisel büyümeniz için hedef aldığınız konularda seminer, kitap, video, gezi gibi şeyleri bütçenize göre ayarlayın.

 

- Bir günlük tutup hedefleriniz, bu hedeflere varmak için planlarınızı, olabilecekler hakkında sezilerinizi, endişelerinizi ve emellerinizi kaydedin.

 

- Kendinize karşı hoşgörülü ve affedici olun. Bu tutumunuz çocuklarınıza da yansıyacaktır.

 

- Unutmayın kendi gelişiminize ayıracağınız zaman ve özen, çocuklarınızın gelişimi için büyük yatırım olacaktır.

 

- Kendinizi geliştirme planınızı uygulamaya ve başarı kaydetmeye basladığınızda sizi durdurmaya çalışacaklar olacaktır. Gelişip değişmenizi Onlardan uzaklaşabileceğiniz endiseşiyle sabotaj etmeye çalışabilirler. Bunlar sizi yıldırmasınlar.

 

- Çocuklarınızın sağlıklı büyümesine sadık olduğunuz kadar kendi büyümenize de sadık olun. Sonuçta bu hedeflere ulaştığınızda toplanacak meyveler size ve çocuklarınıza başta olmak üzere tüm çevrenize olacaktır.

 

 

 

 

 

 

 

Marshal art (Karate) öğretmeni Chris Young tarafından yazılmıştır.

Ceviri ve Derleme: Handan Baykan 

 


Paylaş
Paylaş Yorumla Yazdır
Tüm Yorumlar
Yorumlar : 0 yorum


  Doktor Forumları
Biz Bize Forumları
Candan Cana Forumları
Çok Gizli Forumları
Sohbet Odaları


Sitede ara

 

Bebek Kokusu Web Sitesi MediOzon.com - Medicolozon.com Eser Medikal Sağlık Hiz.Tic.Ltd.Şirketi' nin Aile ve Çocuklarımıza hizmetidir.

Bebek Kokusu Sitesinden Uyarı.
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.

Site Kullanım Kuralları, Hukuki Şartlar ve Telif Hakları