Bebek Kokusu.Com; Bebek, Çocuk, Anne, Baba, Sağlık, Hamilelik, Psikoloji, Beslenme, Sağlıklı Yaşam, Çocuk Oyunları ve Daha Bir Çok şey
Anasayfam Yap
Engelli Çocuklarımız - Serebral Palsi ve Spastise
 

Paylaş Yorumla

Serebral Palside Ameliyat

Ayrıca kalça çıkığı, bel kemiği yamulmaları ve bazı el sorunlarını düzeltmek için de ameliyat gerekebilir. Çoğu ameliyatlardan sonra bir ayı aşkın süre ile alçı uygulaması

Deformiteler (Kol, bacak ve sırttaki şekil bozukluklar ) SP’li çocukların bir kısmında bütün tedavilere rağmen özellikle ayak ve dizlerde şekil bozuklukları görülebilir. Bunun nedeni kaslardaki aşırı gerginliğin çocuğun gelişmesini bozmasıdır.


Kaslardaki kısalma veya kemiklerdeki şekil bozukluğu nedeni ile düzgün yürüyemeyen çocuklarda ameliyat gerekebilir. Bir kaç farklı ameliyat vardır: Tendon uzatılmasında kısalan kaslar uzatılır. Tendon transferinde bir kasın çalışma yönü değiştirilir.

Osteotomi daha büyük bir ameliyattır, yamulan kemikler kesilerek düzeltilir ve genelde vida ve plaklarla tesbit edilir. Çoğu zaman bu ameliyatların birkaç tanesini aynı günde yapmak tercih edilir.

Ayrıca kalça çıkığı, bel kemiği yamulmaları ve bazı el sorunlarını düzeltmek için de ameliyat gerekebilir. Çoğu ameliyatlardan sonra bir ayı aşkın süre ile alçı uygulaması yapılır.

Beş yaşından önce genelde ameliyat yapılmaz, kemik ve kasların büyümesi beklenir. Çok erken yapılan ameliyatlardan sonra şekil bozukluğu tekrarlayabilir ve sıklıkla yeniden ameliyat gerekir.

Eğer ameliyat yapılması gereken çocuklar ihmal edilir, geç kalınırsa bu kez de düzeltilmesi daha güç olan ağır şekil bozuklukları oluşabilir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Paylaş
Paylaş Yorumla Yazdır
Tüm Yorumlar
Yorumlar : 3 yorum
Konuk - 2008/01/12
Need buy runescape gold, <a href=http://www.gp4runescape.com>runescape money</a>, runescape gp? We sell runescape gold, Runescape money, runescape gp, 24/7 online support and fast delivery. Need to buy cheap <a href=http://www.gp4runescape.com>runescape gold</a>,runescape money,runescape gp,RS2 Item?We service cheap runescape gold,runescape money,RS2 Item at all server. <a href=http://www.gp4runescape.com>buy runescape money</a>,<a href=http://www.gp4runescape.com>runescape gp</a>,<a href=http://www.gp4runescape.com>rs money</a>,<a href=http://www.gp4runescape.com>buy runescape gold</a>,<a href=http://www.gp4runescape.com>rs money</a>.
angelgirl - 2007/12/04
bu konuda detaylı bilgi almak isterdim buna lutfen ozen gosterin ama yinede tskler
Konuk - 2005/12/02
bu konu hakkında kitap var mı?


  Doktor Forumları
Biz Bize Forumları
Candan Cana Forumları
Çok Gizli Forumları
Sohbet Odaları


Sitede ara

 

Bebek Kokusu Web Sitesi MediOzon.com - Medicolozon.com Eser Medikal Sağlık Hiz.Tic.Ltd.Şirketi' nin Aile ve Çocuklarımıza hizmetidir.

Bebek Kokusu Sitesinden Uyarı.
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.

Site Kullanım Kuralları, Hukuki Şartlar ve Telif Hakları