Bebek Kokusu.Com; Bebek, Çocuk, Anne, Baba, Sağlık, Hamilelik, Psikoloji, Beslenme, Sağlıklı Yaşam, Çocuk Oyunları ve Daha Bir Çok şey
Anasayfam Yap
Engelli Çocuklarımız - Sosyal Bakış
 

Paylaş Yorumla

Özel Çocuk Velilerine

Her günü başka bir günle kıyaslamadan ve o her günü de olumlu değerlendirin. Gelecek üzerinde ne sizin ne başkasının kontrolu var. Diğer insanlara bakmayın !

1 - Her günü başka bir günle kıyaslamadan ve o her günü de olumlu değerlendirin. Gelecek üzerinde ne sizin ne başkasının kontrolu var. Diğer insanlara bakmayın !… Onlar sadece kontrolları olduğunu düşünme yanılgısındalar.

 

2 - Çocuğunuzun gelişme imkanını hiç küçümsemeyin.

 

3 - Karşılıklı deneyimlerinizi, tavsiye ve desteğinizi paylaşabileceğiniz olumlu tutum sahibi velilerden ve uzmanlardan danışmanlar bulun.

 

4 - Çocuğunuza bebeklikten itibaren en uygun eğitim ve öğrenim ortamlarını sağlamaya çalışın ve kendiniz de bizzat ilgilenin.

 

5 - Eşinizin ve diğer çocuklarınızın da duygu ve gereksinimlerini unutmayın. Bu çocuğunuza daha fazla zamanınızı ayırıyorsanız da sevginizin ayırım tanımadığını sık sık hatırlatın.

 

6 - Sadece mantık ve vicdanınızı dinleyerek davranın. Böylece çocuğunuza da gerçek anlamda faydanız olur. Davranışlarınızın hesabını arkadaşlarınıza ve topluma vermek zorunda değilsiniz.

 

7 - Kendinize karşı dürüst olun. 24 Saat süre veli olamazsınız. İhtiyacınız oldukça az miktarlarda olmak kaydıyla kıskançlık, kızgınlık, acıma, hüsran ve bunalım gibi duygular için kendinize izin verin.

 

8 - Kendinize karşı insaflı olun. Kafanızı sürekli yapılması gerekenlere yormaktansa arada şimdiye kadar elde ettiğiniz başarıları da hatırlamayı unutmayın.

 

9 - Başkalarının önemsemeden yaşadığı küçük mucizeleri takdir etme öğreniminizden faydalanarak, temponuzu yavaşlatarak yaşamın tadını çıkartmayı da unutmayın.

 

10 - Espri yeteneğinizi kaybetmeyin ve sık sık kullanın. Arada bir kahkahalarla bunalımın çemberini kırın ki içinde hapis kalmayın.

 

Paylaş
Paylaş Yorumla Yazdır
Tüm Yorumlar
Yorumlar : 8 yorum
annee - 2007/10/19
tebrikler,teşekkürler!Kendikendime de söylüyorum ama bencillik gibi geliyordu.baskasından duymak daha iyi geliyor..
SEVGİ - 2007/01/30
YAZINIZ MÜKEMELDENDE ÖTE TEŞEKÜRLER.
BUĞRA_C - 2006/10/28
OĞLUMUN İNADINDAN DOLAYI EĞİTİM SIRASINDA UMUDUMUN ÇOK KIRILDIĞI OLDU.HALENDE OLUYOR AMA NE YAPAYIM.BEN BÖYLEYİM ÇOK ÜZÜLÜYORUM HER ŞEYİN BİR ANDA OLMASINI İSTİYORUM YAŞITLARINI VAKİT GEÇMEDEN YETİŞMESİNİ İSTİYORUM.HEP İSTEK HEP İSTEK.......NEYSE BU YAZIYI GÖRDÜĞÜM İYİ OLDU TEŞEKKÜRLER.


  Doktor Forumları
Biz Bize Forumları
Candan Cana Forumları
Çok Gizli Forumları
Sohbet Odaları


Sitede ara

 

Bebek Kokusu Web Sitesi MediOzon.com - Medicolozon.com Eser Medikal Sağlık Hiz.Tic.Ltd.Şirketi' nin Aile ve Çocuklarımıza hizmetidir.

Bebek Kokusu Sitesinden Uyarı.
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.

Site Kullanım Kuralları, Hukuki Şartlar ve Telif Hakları