Bebek Kokusu.Com; Bebek, Çocuk, Anne, Baba, Sağlık, Hamilelik, Psikoloji, Beslenme, Sağlıklı Yaşam, Çocuk Oyunları ve Daha Bir Çok şey
Anasayfam Yap
Engelli Çocuklarımız - Down Sendromu
 

Paylaş Yorumla

Down Sendromu ve Sitemiz

Her çocuk gibi Down Sendromlu çocukların da kendilerin özgü bir gelişimleri, yetenekleri, kişilikleri, düşünceleri, sosyal yaşantıları vardır. Yaşamları boyunca

Down Sendrom’lu çocuğa sahip bir aile ilk başta büyük bir şok yaşar. Hamileyken  kurulan hayaller yerini endişeye bırakır. Bu ilk şoku atlatmak biraz zaman alsa da aileler Down Sendromu hakkında bilgi edindikçe çaresiz olmadıklarını anlarlar. Ve çocukları büyüdükçe aslında ne kadar keyifli “ekstralara” sahip olduklarını hissederler.

 

Şunu bilmek gerekir ki Down Sendromunun kaynağı anne-baba değildir. Veya hamilelik öncesinde ya da sonrasında olan herhangi birşey çocuğun down sendromlu olmasına yol açmaz. Özellikle bunun bilinmesi aileler için çok önemlidir.  Zira bir çok aile bu durumdan ilk etapta kendini sorumlu tutmakta ve gereksiz yere yıpranmaktadır.

 

Her çocuk gibi Down Sendromlu çocukların da kendilerin özgü bir gelişimleri, yetenekleri, kişilikleri, düşünceleri, sosyal yaşantıları vardır. Yaşamları boyunca edinecekleri davranışlar, huylar vardır. Bunların şekillenmesi her çocukta olduğu gibi Down Sendromlu çocuklarda da aileyle, eğitimle, sosyal çevreyle yakından ilişkilidir.

 

Down Sendromlu çocukların bazı becerileri edinebilmesi için destege ve sevgiye daha cok ihtiyaçları vardır. Bu destek ve sevgiyle, geç de olsa yürüyebilir, konuşabilir, okula gidebilir, okuyup yazabilir, meslek edinebilirler.

 

Biz de Bebek Kokusu.Com olarak Down Sendromlu çocuğa sahip olan-olmayan ailelerin bilgilenebilecekleri, kendilerini rahat hissedebilecekleri, sorunlarını-tecrübelerini paylaşabilecekleri, çözüm önerileri alabilecekleri  bir bölüm hazırlamaya çalıştık.

 

Unutmayalım ki Down Sendromu her ırktan, yaştan, sosyo-ekonomik seviyeden insani etkileyebilir…

 

Her türlü öneri ve eleştirilerinizi lütfen bize yazın….

 

Bebekkokusu.com

Paylaş
Paylaş Yorumla Yazdır
Tüm Yorumlar
Yorumlar : 10 yorum
zeynep sivasli - 2012/03/26
benimde 5 aylik kizim var dsli ne yapmam lazim biz daha fizik tedaviye başlamadik lütfen yardimci olursaniz sevinirim
kızım melek - 2008/12/01
benım 17 aylık kızım var ds annelerıyle bılgı paylasımda olmayı ısterım gorusmek dılegıyle
efenur - 2008/01/28
siteniz çok güzel bunun için çok teşekkürler böyle bir siteye üye olduğum için mutluyum arkadaşlar benimde down sendromlu bir oğluşum var 3yaşında sizlerle konuşup dertleşmek isterim bu konuda bilgi alış verişinde bulunmak iyi gelecek lütfen bu konuda yazışalım


  Doktor Forumları
Biz Bize Forumları
Candan Cana Forumları
Çok Gizli Forumları
Sohbet Odaları


Sitede ara

 

Bebek Kokusu Web Sitesi MediOzon.com - Medicolozon.com Eser Medikal Sağlık Hiz.Tic.Ltd.Şirketi' nin Aile ve Çocuklarımıza hizmetidir.

Bebek Kokusu Sitesinden Uyarı.
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.

Site Kullanım Kuralları, Hukuki Şartlar ve Telif Hakları