Bebek Kokusu.Com; Bebek, Çocuk, Anne, Baba, Sağlık, Hamilelik, Psikoloji, Beslenme, Sağlıklı Yaşam, Çocuk Oyunları ve Daha Bir Çok şey
Anasayfam Yap
Çocuk Sağlığı - Genel Çocuk Sağlığı
 

Paylaş Yorumla

Çocuklarda Ateş Tipleri

Ateş yavaş yavaş yükselir. 5-6 günde en yüksek düzeye erişir, sonra yavaş yavaş düşer, bir süre bu durumda seyreder. Tekrar 5-6 günde en yüksek düzeye

 Ateş değişik şekillerde oluşup, değişik seyirler izleyebilir;
kısaca özetlersek;

               

a. Febris Continua: Vücut ısısı sürekli olarak 38.3 Co'nin üstünde olmakla beraber günlük ısı farkı 1 Co'den azdır. Enterik ateşte, ateş bu şekildedir.

               

b. Febris Remittans: Sabah akşam vücut ısısı farkı 1 Co'nin üzerindedir, ancak ölçülen en düşük vücut ısısı bile 38.3 Co'nin üzerindedir.

               

c. Febris İntermittant: Vücut ısısı her gün normal değerlere iner, tekrar 38.3 Co'nin üzerine çıkar. Günlük ısı farkları çok fazladır. Sıtma bu tür ateşe iyi bir örnektir.

               

d. Febris Rekürrentis: Kısa, ateşli ve ateşsiz periyotlar birbirini takip eder. Borrelia recurrrentis enfeksiyonu seyri sırasında bu tür ateş görülür.

               

e. Febris Ondülans: Ateş yavaş yavaş yükselir. 5-6 günde en yüksek düzeye erişir, sonra yavaş yavaş düşer, bir süre bu durumda seyreder. Tekrar 5-6 günde en yüksek düzeye varmak üzere yavaş yavaş yükselir. Bu tür ateş tipik olarak Brusella enfeksiyonu sırasında gözlenir.

 

Paylaş
Paylaş Yorumla Yazdır
Tüm Yorumlar
Yorumlar : 3 yorum
ceydos - 2010/01/22
bencede fazla bilimsel...biraz daha aydınlatıcı olabilir...
iremsu69 - 2008/06/04
genelde aşıdan sonra oluyor çok dikkat etmek gerekiyo
Konuk - 2005/09/27
fazla bilimsel olmuş tam istediğim alamadım


  Doktor Forumları
Biz Bize Forumları
Candan Cana Forumları
Çok Gizli Forumları
Sohbet Odaları


Sitede ara

 

Bebek Kokusu Web Sitesi MediOzon.com - Medicolozon.com Eser Medikal Sağlık Hiz.Tic.Ltd.Şirketi' nin Aile ve Çocuklarımıza hizmetidir.

Bebek Kokusu Sitesinden Uyarı.
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.

Site Kullanım Kuralları, Hukuki Şartlar ve Telif Hakları