Bebek Kokusu.Com; Bebek, Çocuk, Anne, Baba, Sağlık, Hamilelik, Psikoloji, Beslenme, Sağlıklı Yaşam, Çocuk Oyunları ve Daha Bir Çok şey
Anasayfam Yap
Beşinci Mevsim - Üyelerimiz Yazıyor - Sizin Kaleminizden
 

Paylaş Yorumla

Annem

Eskiden zengin olsamla başlayan cümlelerim hep annemin isteklerini, yapamadıklarını yapmak, onu mutlu yaşatmak içindi...

Senelerden beri hep hastalıklarla uğraşan annem,doğduğundan bu yana "GARİP" geçen ömrünün son demlerini de hastalıkla tamamladı.
Eskiden zengin olsamla başlayan cümlelerim hep annemin isteklerini, yapamadıklarını yapmak, onu mutlu yaşatmak içindi. Herkesin annesi mutlaka kendisi için değerlidir. Annesizliğimin 6.yılını dolduran ben görüyorum ki çevremde annemden bahsederken hep iyiliği ve güler yüzüyle bahsediliyor. Bu da bana annesizliğin ezikliğinin yanı sıra Onunla duyduğum grura grur katıyor.
Onu anmadığım bir gün bile yok. İşte şimdi şu mübarek Ramazan ayındayız. Benim annem Ramazanın ilk günü elinde bir bardak suyla karşılardı;
"Hoşgeldin Ey Ramazan! Bu senede sana erdik.Mutluluğun ,bereketin herkese ulaşsın" derdi.Son gün ise "Güle güle ey Ramazan seneye kim öle kim kala "diye de uğurlardı.
Hep söylediğim maddi sıkıntaları, rahatsızlıkları hiç onu ezemedi.Gülen gözleri ile baktı hep bize.Mutluluk yolunun paylaşımdan geçtiğini öğretti.
Üç kardeşiz aynı karında büyüsekte,aynı tencerenin yemeğinden yesekte mutlaka farklılıklarımız oluyor. Ama bu farklılıklar tek bir paydada"kardeşlikte" buluştuğunda annemin bize öğrettiği paylaşımı en güzel şekilde yaşıyoruz. Duygularımızı dile getirdiğimizde hep annemin öğretilerini kullanıyoruz. Kimi gün gülerek, kimi gün ağlayarak yad ediyoruz. Bize kardeşliği yaşattığı için de bir kez daha minnet duyuyoruz.Çevremizdeki insanları koruyan. kollayan,insanlara değer veren annem hayatımızın el feneri oldu her daim karanlıkları aydınlatma da.
Maddi olarak sıkıldığım bir gün arkadaşım geldi mesela; Sıkılma biz çocukluk arkadaşıyız sorun etme bir çıkar yolu buluruz dedi. Hem de sımsıkı sarılarak.Ben borcumu ödemeye gittiğimde ise "Biz Gülsüm Teyzenin az mı yemeğini yedik "dedi. Düşünebiliyor musunuz? Biz çocukluk arkadaşıyız da önce geldi Canım Annemin kurduğu sofralar.
Annemi kaybettiğim senenin sonuna doğru oğlum dünyaya geldi. Annesizliğimi annelikle bastırabileyim diye süpriz bir şekilde hayatıma girdi.Za
man geçtikçe Annesizliğin acısına,annesizliğin özlemi de katıldı. Oğlum sardıkça beni içimden hep annemi aldı Rabbim seni verdi diyorum.
Hani hep derler ya kim olursa olsun kıymetini bu dünya da bilin diye. Ben hep bildim diye düşünürdüm. Kaybedince anlıyorsun ki elinden daha da
fazlası gelebilirmiş.Ben de bir anneyim çocuklarım evlatlığı bende anneliği öğreniyorum. Veennemin aklıma düştüğü zamanlar"İnşallah sana benzerim"diye aklımdan geçiriyorum. Ve seni ççok ama çok seviyorum.Seni çook ama çook özlüyorum.

Hamiyet Tüfekçi
Paylaş
Paylaş Yorumla Yazdır
Tüm Yorumlar
Yorumlar : 2 yorum
göktürkoğlum - 2011/10/12
Çok güzel bir yazı yazmışsınız.Ne mutlu size ki, öyle bir anneye sahipmişsiniz. Okurken, tarafıma yaşatılanlar canlandı hayalimde tek tek, içim acıdı, ürperdim. Keşke, keşke benim annem de bana karşı iyi olabilseydi:((
melisa su - 2011/05/08
Yazacak kelimeler o kadar çok bir okadarda zor yazı mükemmel tarifi imkansız şekilde duygulandım benim annemde benim canım uzaktayım şimdi ondan. yazdıklarınız hepimizin içinde olan duygular çok güzel yazıya dökmüşsünüz ve demişsiniz ki !ANNEM EL FENERİ OLDU DAİMA KARANLIKLARI AYDINLATAN!mükemmel bir sözdü aklıma kazındı.Annemden uzaktayım tek pişmanlığım budur onu çok seviyorum onsuzluktan korkuyorum 3 günlük dünyada hasreti serptim aramıza buda yeter beni yemeye ..


  Doktor Forumları
Biz Bize Forumları
Candan Cana Forumları
Çok Gizli Forumları
Sohbet Odaları


Sitede ara

 

Bebek Kokusu Web Sitesi MediOzon.com - Medicolozon.com Eser Medikal Sağlık Hiz.Tic.Ltd.Şirketi' nin Aile ve Çocuklarımıza hizmetidir.

Bebek Kokusu Sitesinden Uyarı.
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.

Site Kullanım Kuralları, Hukuki Şartlar ve Telif Hakları