Bebek Kokusu.Com; Bebek, Çocuk, Anne, Baba, Sağlık, Hamilelik, Psikoloji, Beslenme, Sağlıklı Yaşam, Çocuk Oyunları ve Daha Bir Çok şey
Anasayfam Yap
Cocuk Sağlığı - Bebek Gelişimi
 

Paylaş Yorumla

Bebeğin 7. Ayı

Bebeğiniz artık sizi ve sesinizi iyice tanımıştır, başka bir odadan seslendiğinizde size cevap verir, keyifli çığlıklar sıklaşır, canı

Bebeğiniz artık sizi ve sesinizi iyice tanımıştır, başka bir odadan seslendiğinizde size cevap verir, keyifli çığlıklar sıklaşır, canı sıkıdığında veya kızdığında da bağırabilir.

Bebeğiniz neler yapar :

-
Dik tutulduğunda bacaklarına ağırlık verebilir.
- Oyuncağının elinden alınmasına itiraz edebilir.
- Uzakta olan bir oyuncağı almak için çabalar.
- Elindeki nesneyi bir elinden diğerine geçirir.
- Otururken bir yere tutnarak kendini ayakta pozisyonuna getirebilir.
- Aile fertlerini ve yabancıları ayırmaya başlar.
- El çırpıp alkış yapabilir. El sallayabilir.
- Parmaklarını kullanarak küçük bir nesneyi yakalayıp inceleyebilir.
- Oyuncaklarını yere atabilir.
- Oyuncaklarını sallar veya tekrar tekrar yere vurur.
- Anlamını bilmesede sık duyduğu mama, baba, anne kelimelerini tekrarlayabilir.

Siz neler yapmalısınız :

-
Bu ayda bebeğinizin ek gıdalara geçişi tamamlanmış olmalıdır. Pütürlü yiyeceklere alışmalıdır. Eğer hala herşeyi blenderdan geçiriyorsanız, bu konudaki yazı ve önerilerimizi okumanız, çocuğunuzun ilerideki beslenme sorunlarınıda bugünden önleyecektir.
- Eline yemesi için bir şeyler verebilirsiniz. Ama bunların bebeğin ağzında yumuşayan ama topaklaşarak tıkanma yapmayacak şeyler olmasına dikkat edin. Bu gıdaları da yalnızca bebeğiniz oturur haldeyken verin.
- Ağlamaya başladığında kucağa almak yerine başka şekilde oyalayın, bebeğiniz her ağladığında kucağa alındığını hemen anlayıp, bu silahı öyle çok sık kullanacaktır ki kendinizi tüm gün kucağınızda onu taşırken bulabilirsiniz.
- Bebeğin kısa süreler içinde olsa kendi kendine oyalanmay öğrenmesine zemin hazırlayın.
- Kucak isteğinin neden kaynaklandığını bulun, eğer daha çok ilgi çekmek için yapıyorsa, onunla kucağa almadan, ilgi çekici oyunlar oynayın, onunla konuşun.
- Onu kendi kendine oyun oynarken yalnız bırakın ama onun görüş alanında kalmayada dikkat edin, kendi işinizi yaparken kısa aralıklarla gelip onunla ilgilenin ve tekrar işinize dönün, bu aralıkları zamanla uzatmaya başlayın.
Ağlayarak sizi çağırıyorsa, ona seslenin birazdan geleceğinizi söyleyin, beklemesini öğrensin.
- Beslenme düzenini sağlayın, ara öğünler hazırlayın ama gün boyunca atıştırmasına, sürekli bir şeyler yiyor hale gelmemesini sağlayın.
- Yemeklerden sonra dişlerini ıslak bir tülbentle silin ve bir miktar su içirin.

Paylaş
Paylaş Yorumla Yazdır
Tüm Yorumlar
Yorumlar : 8 yorum
azra35 - 2010/03/20
ayrıca bebeğim 6 ay 22 günlük 6.800 gr ve 67 cm normail mi 3 kilo 100 gr doğdu
azra35 - 2010/03/20
benimki bunlardan çoğunu yapamıyo 7 aylık çok endişeleniyorum
azra35 - 2010/03/20
benimki bunlardan çoğunu yapamıyo 7 aylık çok endişeleniyorum


  Doktor Forumları
Biz Bize Forumları
Candan Cana Forumları
Çok Gizli Forumları
Sohbet Odaları


Sitede ara

 

Bebek Kokusu Web Sitesi MediOzon.com - Medicolozon.com Eser Medikal Sağlık Hiz.Tic.Ltd.Şirketi' nin Aile ve Çocuklarımıza hizmetidir.

Bebek Kokusu Sitesinden Uyarı.
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.

Site Kullanım Kuralları, Hukuki Şartlar ve Telif Hakları