Bebek Kokusu.Com; Bebek, Çocuk, Anne, Baba, Sağlık, Hamilelik, Psikoloji, Beslenme, Sağlıklı Yaşam, Çocuk Oyunları ve Daha Bir Çok şey
Anasayfam Yap
Doğum Hikayeleriniz
 

Paylaş Yorumla

Alpcan Akaydın'ın Doğum Hikayesi

Senin annen olmak bana verilen en güzel armağan oğlum. Sen, canımdan bile daha değerli minik erkeğim, benim uğur böceğim, evimizin neşesi oğlum iyi ki doğdun...

SÜRPRİZ BEBEK, HOŞ GELDİN MELEK

“ Seninle ilgili ilk hatırladığım; varlığından habersiz geçirdiğim o altı haftaydı.

Altı hafta boyunca acabalarla yaşamış, anne olma umudumu çoktan kaybettiğimden, ne test alıp uygulamış ne de doktora gitme cesareti gösterebilmiştim. Sonunda doktorumun kapısını da ‘’bende kesin başka bir rahatsızlık var’’ düşüncesiyle çalmıştım zaten.

Seninle ilgili ikinci hatırladığım; doktorumun ultrasonla bakar bakmaz; ‘’hamilesin’’ çığlığı olmuştu. Çığlık diyorum çünkü doktorum, iki çocuk annesi bir hekim olarak benim de anne olabilmem için çok gayret göstermiş; olabilecek her tedavi şeklini denemişti ama yıllardır sonuç hep olumsuzdu. Ben, senin varlığına doktorum kalp atışlarını dinletene kadar yine de inanamadım. Mucize denen şey kendiliğinden gerçekleşmişti işte. Bedenimde bir yerlerde minik bir kalp çarpmaya başlamıştı. Sürpriz bebek yola çıkmış geliyordu bile.

Şaşkındım, mutluydum, hayatımda bir dönüm noktası yaşıyordum.

Bundan sonra hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktı.

Hayatım, hormonlarım, bedenim, duygularım hızla değişiyordu ve ben seni merak ediyordum. Senin gelişimini kitaplardan takip etmeye başladım. Hamilelik hakkında ve yeni doğan bebekle ilgili ne var ne yok temin edip okuyup araştırmaya başladım, ‘’acemi anne ‘’olarak.

Cinsiyetinin hiç önemi yoktu. Kendimi bildim bileli böyle kıstaslarım olmadı benim,yine de

12. haftada cinsiyetini öğrendim. Gelecekte eğer ömrüm olursa, babaanne olacaktım.

Bana 28. haftaya kadar çok güzel bir hamilelik yaşattın.

Hiç üzmedin beni. Öyle ki bazen hamileliğim hayatımın sonuna kadar devam edecekmiş, hiç bitmeyecekmiş gibi hissettim.

Keşke hep karnımda kalsan derdim. Anneyle çocuk arasındaki o kuvvetli bağın doğumdan sonra da devam edeceğini, hiçbir zaman bitmeyeceğini bilmiyordum henüz.

Seninle ilgili hiç unutamadığım bir anım da 28. haftada yaşadığım erken doğum tehlikesiydi. Çok mu sıkıldın oralarda, ya da sen de mi sabırsızlandın acaba dünyaya gelmek için bilmiyorum, erken doğum tehlikesiyle karşı karşıya kaldım. 28. haftadan sonra daha da dikkat ettim. Hem sana hem kendime.

Seni hep ağustosun ilk haftasında bekledik. Burcun aslan olacaktı. Yaz mevsiminin son ayında doğacaktın ama sen daha fazla sabredemeden 35. hafta sonunda bir ay erken, temmuz bebeği ve yengeç burcu olarak geliverdin.

Öyle ufaktın ki. Boyun 48 cm, kilon 2 kg 700 gramdı ve inanılmaz güzel bir bebektin. Bakmaya da kucağıma almaya da kıyamıyordum seni.

Sonrası her annenin yaşadığı şeyler. Anne sütü aldın mı, gazın çok mu oluyor, aman aşı takvimin geçmesin, ek gıdalar, sebze çorbaları, sabah kahvaltıları, hangilerini yiyebilirsin, hangilerini yemen henüz doğru olmaz. Diş mi çıkarıyorsun, sıraladın mı, yürüyor musun?

...

Bu aralar sana bakıp bakıp kendime söylediğim bir soru var ‘’Oğlum sen ne ara büyüdün?’’

Seninle 10 Temmuz 2003’de başlayan serüvenimiz, önümüzdeki günlerde 3 yılını dolduracak ve sen hızla büyümeye devam edeceksin.

Senin annen olmak bana verilen en güzel armağan oğlum. Sen, canımdan bile daha değerli minik erkeğim, benim uğur böceğim, evimizin neşesi oğlum iyi ki doğdun.Ömrün uzun, sağlıklı ve en önemlisi mutlu ve huzurlu olsun.

Doğum günün kutlu olsun. ‘’

Annen

Not: Bu yazı bundan bir yıl önce yazılmıştı.

Şimdi;

- Erkek olmasına rağmen topla hiç ilgisi olmayan ama elinden oyuncak gitarını ve piyanosunu düşürmeyen, sürekli

‘’ Dünyaya bir daha –gelersem- sevgiliiiiim,

Arar buluruuum yine seniii severriiiim’’

Ya da

‘’ Uykulu –göslerle- döndüm rüyamdaaaan,

sana sarı laleler aldııııım çiçek –bazarındaaaan-’’ şeklinde şarkılar söyleyen…

- Üzgün ya da yorgun olduğumda ‘’ Canım annem beniiiim ‘’ diyerek boynuma sarılan,

- Kızacağımı bildiği bir şey yaptığında yanıma kedi gibi sokularak ‘’ Güzel annem beniiim’’ diyen,

- Başta kedi, köpek olmak üzere tüm hayvanlarla arası iyi olan, evde minik bir su kaplum boğası besleyen

- Ambulans sesine hayran ama ‘’ Annecim, ben ambulans sirenini seviyorum ama biliyorum içinde hasta taşıyorlar, üzülüyorum ‘’ diyecek kadar da hassas bir oğlum oldu benim.

Bu kadar bekledikten sonra daha başka ne isterim?

Özlem Akaydın

Paylaş
Paylaş Yorumla Yazdır
Tüm Yorumlar
Yorumlar : 1 yorum
Simten Ataç Konuk - 2007/12/03
Özlem yazını çok keyif alarak okudum, oğlunda biraz kendi oğlumu da buldum. Bende bir yengeç annesiyim :))) Çok iyi çocuklar bunlar, çooook...


  Doktor Forumları
Biz Bize Forumları
Candan Cana Forumları
Çok Gizli Forumları
Sohbet Odaları


Sitede ara

 

Bebek Kokusu Web Sitesi MediOzon.com - Medicolozon.com Eser Medikal Sağlık Hiz.Tic.Ltd.Şirketi' nin Aile ve Çocuklarımıza hizmetidir.

Bebek Kokusu Sitesinden Uyarı.
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.

Site Kullanım Kuralları, Hukuki Şartlar ve Telif Hakları