Bebek Kokusu.Com; Bebek, Çocuk, Anne, Baba, Sağlık, Hamilelik, Psikoloji, Beslenme, Sağlıklı Yaşam, Çocuk Oyunları ve Daha Bir Çok şey
Anasayfam Yap
Beşinci Mevsim - Üyelerimiz Yazıyor - Sizin Kaleminizden
 

Paylaş Yorumla

İkinci Yarıya Seslenişimdir

Şairin yazdığı gibi muhtemelen yarısındayım hayatın..İlerisinide yaşayacağımıda hesaba katarsak doğru..

Şairin yazdığı gibi muhtemelen yarısındayım hayatın..İlerisinide yaşayacağımıda hesaba katarsak doğru.. Aynaya baktığımda gözlerimdeki bakış ve yüzümün ifadesi bunu onaylıyor.Ve bir tüp boyayı bekliyor saçlarımdaki aklar.

Kızmıyorum eskisi kadar kimseye,tarif etmekte zorlandığım kadınsı bir olgunluk ve ağırbaşlılık hakim olmaya başladı benliğime.İş arkadaşlarıma sinirlenmiyorum mesela yada tartışmıyorum eskisi kadar eşimle sebepsiz yere..Çok şeyi ya şakayla karışık yada öğüt kelimelerine döküveriyor dilim.Daha bir önemsiyorum akşamları içtiğim kahvemi ve yıllardır görüşmeyi/haberleşmeyi ihmal ettiğim kişileri...Pervasızca harcamada yapmıyorum artık..

İlk yarıya ne kadarda çok şey sığmıştı oysaki..Çocukluğum belkide hayatımın en haz alarak yaşadığım sorumluluk denen tonlarca ağırlığı omuzlarımda hissettmediğim yaşlardı.Ergenliğe yatılı okul havasında girmiştim,yaşadığım rengarenk arkadaşlıklar ve dışarıya göre yaşayamadığım çok şey vardı ergenliğimi büyüttüğüm o duvarların arasında...O yıllarda çöreklenip oturmuştu yetişkinliğim ergenliğimin üstüne..Çünkü sabahları yatağımı toplamak istemediğimde arkamdan toplayacak yada yemeği beğenmediğimde farklı bir seçenek sunacak kimsem yoktu yanımda.İşte bu yüzdendir ki hayatımın en kısa dönemiydi ergenlik..

Sonraki adımım evlilik,çocuk hatta çocuklardı.Bir yaşamda sağa sola çarparak bazen yaralı bazende keyifle geçmiştim o yollardan.Bazen bütün umutlarımı ve hayallerimi çıkarıp bir kenara koyarak bazende çocuk azmi ve hırsıyla sarılarak..Sorumluluklarım,ertelediklerim,sıradışılıklarım,ısrarla başardıklarım,yenildiklerim hepsi yolun yarısına kadar olan dönemdeydi.İşte bu yüzden de hayatımın en uzun dönemidir yetişkinliğim...Bunların tasarrufumudur şimdi aynaya baktığımda yüzleştiklerim.

Şimdi bildiğim şey yolun ortasında hayatın olgunluğundaydım,bilmediğim ise yaşadıklarımmıydı bana bunları hissettiren yaşayamadıklarım mı? Oysa ki zaman zaman göğsümün sol yanında çocuksu çırpınışlarım yaşıyor;örneğin çocuklarımla akşamları saklambaç oynayabiliyorum alt kattaki huysuz komşumuza aldırmaksızın yada ergen kızımla bağırarak şarkılar söylemekten keyif alabiliyorum görüyorum ki hala bir ergen coşkusunda duygularım....

Dante gibi ortasındaymışım ömrün......

Ama ikinci yarıya bile sığıp sığmayacağını bilemediğim o kadar çok hayallerim ve sorumluluklarım var ki..Kollarımı sıvadım devam ediyorum.

Geriye kalan ikinci devreye sesleniyorum..

Yoldayım geliyorumm......

Ayfer Bayraktar

Paylaş
Paylaş Yorumla Yazdır
Tüm Yorumlar
Yorumlar : 13 yorum
Pelin ERCAN - 2007/10/22
çiçeği burnunda bi anneyim henüz..yolum daha çook uzun..senden alacağım çok şey var daha canım ablam..hayatında herşey yüreğinde çizdiğin gibi kusursuz olsun..
SERPİL (İKİÇİÇEK) - 2007/07/19
YOLUN YARISI DİYE BAŞLADIĞINI GÖRÜNCE KENDİMDEN BİRŞEYLER BULABİLİR MİYİM DİYE OKUMAYA BAŞLADIM, DOYAMADIM YAZINA, SEN OLDUĞUNU BİLE BİLMEDEN. SEVGİLER...
selamet - 2007/05/25
gozlerimden yas akıtacak kadar guzel ve anlamlıydı


  Doktor Forumları
Biz Bize Forumları
Candan Cana Forumları
Çok Gizli Forumları
Sohbet Odaları


Sitede ara

 

Bebek Kokusu Web Sitesi MediOzon.com - Medicolozon.com Eser Medikal Sağlık Hiz.Tic.Ltd.Şirketi' nin Aile ve Çocuklarımıza hizmetidir.

Bebek Kokusu Sitesinden Uyarı.
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.

Site Kullanım Kuralları, Hukuki Şartlar ve Telif Hakları