Bebek Kokusu.Com; Bebek, Çocuk, Anne, Baba, Sağlık, Hamilelik, Psikoloji, Beslenme, Sağlıklı Yaşam, Çocuk Oyunları ve Daha Bir Çok şey
Anasayfam Yap
Doğum Hikayeleriniz
 

Paylaş Yorumla

Efe Ağaoğlu'nun Doğum Hikayesi

Efedoktorumun ellerinde duruyordu.Sıcak havlulara sarıp bana verdiklerinde gözlerimin içine içine bakıyordu

Benim hikayemin bir anafikri var; şudur ki ben başardım siz de yapabilirsiniz!!!!!!!!

ilk oğlum ata 2001 aralıkta 10 saatlik suni sancı çabalarına rağmen inatla sezaryenle doğdu.Oysa o kadar çok istiyordumki normal doğum olmasını.Dedim ya inatçı diyeşimdi 5 yaşında ve hala öyle.

Hep bir kardeşi olsunistedik ve 2005 eylüldegüzel haber geldi hamileydim.Süper bir hamilelik geçirdim hiç problemim olmadı.Tek ama en büyük sorunum doğum şekliydi.

En büyükisteğim normal doğum yapabilmekti ama hiçbir doktor buna yanaşmadı.Doğuma kadar 5-6 doktor değiştirdik en son ünlü bir hastanenin doçent doktoru takip etmeye başladı küçük oğlumu.Herşey yolundaydı 8 aylık olmuştuk, mevzu geldi doğum yöntemine.Bize %1.6gibi çok küçük orandaki riskleri saymaya başladı.

Öyle hafife alınacak cinsten değil duymuşsunuzdur,önceki sezaryene ait dikişler patlayabilir bunun sonucu ya ben ya da bebek ölebilirmişiz.İllaki normal olsun diyorsam birtakım belgeleri imzalamam gerekiyormuş yani ölürsem onlar sorumlu değil, ben tutturdum doğurucam diye kısmet böyleymiş der gibi.

Dünya başıma yıkıldı hiç doğuramayacakmışım gibi geliyordu.Sezaryen illetini hiç istemiyordumbir kere başıma geldi tekrarına izin veremezdim.

Tabi hemen yeni bir doktor arayışı sonunda canım doktoruma kavuştuk.Derdimi anlattım doğuma 1 ay kalmış normal doğum istiyorum.

Doktorum dediki madem bu kadar çok istiyorsun deneriz, doğum esnasında gerçek basıncı anlamak için bir sonda kullanırız dikişlerde bir hareket olduğu an bu sonda sayesinde anlar hemen müdahale ederiz.O zaman sezaryen yapmak zorunda kalırız ama herşey yolunda giderse normal doğum gerçekleşebilir,senin başında sürekli olup takip etmeliyim dedi ve öyle de oldu.

20 mayıs 2006; doğuma daha 10 gün var, en azından ben öyle biliyorum.Saat 16.00 civarı suyum patladı.Tolga(eşim),feryal(kardeşi),ata(oğlum) ve ben bi panik doktoru aynı anda ambulansı aradık.

16.30 hastanedeyiz hemen doğumhaneye aldılar beni doktorum geldi.Sakin olmamı söyledi ama ne mümkünoğlum susuz kaldı doğuramayacağım diye ağlıyorum.

Serum taktılar beklemeye başladık, sancılar artınca doktorum sondayı yerleştirdi.6 saat sancı çektim.Açılma 5 santimdi artık ümidimi kaybetmeye başladım.doktorumdan epidural istedim artık bilinç falan kalmadı tabi.Hemen anestezi uzmanı geldi beni kaldırıp oturttular o an 50 lerde gezen sancılar 80-90 lara fırladı bi çığlık kıyamet, anestezi uzmanı sırtıma iğne yapmaya çalışıyor, ben sancıdan kıvranıyorum,doktorum doğum başladı diye bağırıyor.Sonunda iğneler yarım kaldı beni yatırdılar ve doğum başladı.

Dünyanın en zor ama en güzel anıydı ,tarif etmem mümkün değil.10 dakika gerçek doğum sancısı çektim, dördüncü ıkınmada küçük oğlum Efedoktorumun ellerinde duruyordu.Sıcak havlulara sarıp bana verdiklerinde gözlerimin içine içine bakıyordu.Sanki o zor yollardan geçip gelen o değildi.Babası ve halası da bizimleydi her anı birlikte yaşadık.(21 mayıs saat 00.58)

hiçbir problem yaşamadık ikimiz de turp gibiydik, ertesi gün taburcu olduk zaten.

Başta söylediğim anafikir bu işte; ikisini de yaşamış bir anne olarak sizlere kesinlikle normal doğum tavsiye ediyorum.Bu duyguları sezaryende yaşayamazsınız.

Son olarak bu mutluluğu yaşamamı sağlayan doktorumÜMİT KAYA'ya minnet borçluyum ne kadar teşekkür etsem azdır.

Ve tüm yaşananlar boyunca elimi hiç bırakmayan, mutlu huzurlu çekirdek bir aile olmamız içinbana hep destek olan, onu yazmayı unuttuğumu sandığı için birazcık kıskanan canım kocam TOLGA’ ya çooook teşekkür ederim.

Sevgilerimle

Aslı Ağaoğlu

Paylaş
Paylaş Yorumla Yazdır
Tüm Yorumlar
Yorumlar : 4 yorum
Konuk - 2007/04/23
ÜMİT KAYA BENİMDE DOKTORUMDU AMA BEN DEĞİŞTİRDİM HİÇ MEMNUN KALMADIM KENDİSİNDEN ÇOK SULU BİRİ....
şahan - 2007/02/20
sizi tebrik ederim.ben de her ikisini tatmış ve kendimde sağlıkçı bir kişi olarak normal doğ tavsiye ediyorum.yanlız büyük risk altına girmişsiniz bence bu kadarına gerek yok diye düşünüyorum.sizin hayatınız eşiniz ve çocuklarınız için çok değerli
özlem - 2006/12/29
merhaba bende normal dogumu cok ıstedım ama olmadı senın hıkayen bana cesaret verdı doktorunun adresını gonderırsen memnun olurun allah yavrularımızı korusun mailim ozlemerdogan21@hotmail.com en kısa zamanda cevap beliyorum kib


  Doktor Forumları
Biz Bize Forumları
Candan Cana Forumları
Çok Gizli Forumları
Sohbet Odaları


Sitede ara

 

Bebek Kokusu Web Sitesi MediOzon.com - Medicolozon.com Eser Medikal Sağlık Hiz.Tic.Ltd.Şirketi' nin Aile ve Çocuklarımıza hizmetidir.

Bebek Kokusu Sitesinden Uyarı.
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.

Site Kullanım Kuralları, Hukuki Şartlar ve Telif Hakları