Bebek Kokusu.Com; Bebek, Çocuk, Anne, Baba, Sağlık, Hamilelik, Psikoloji, Beslenme, Sağlıklı Yaşam, Çocuk Oyunları ve Daha Bir Çok şey
Anasayfam Yap
Çocuk Beslenmesi - Ek Besinler
 

Paylaş Yorumla

Bebeğim Pütürlü Gıda Yemiyor !

Zaman zaman bebeğinizin katı yiyecekleri reddetmesi beklenen bir şeydir. Bu olduğu zaman, bırakın ve başka bir gün deneyin. Bebeğiniz hazır olduğunda yiyecektir.Pütürlü gıdalara  başlandığında genellikle bebekler şu bilinen kuralı izler;  yediklerini kusar. Pütürlü gıdalara yeni başlayan bebeğiniz  doğal olarak yeni tatlara, niteliklere ve katı beslenmenin metoduna değişken bir tavır sergiler. Bir hafta isterler, diğer bir hafta istemezler. Böyle bir durumda size aşağıdaki önerileri sunuyoruz

 

Kaşık olarak parmak ucunuzu kullanın
Bebekler kaşığa nazaran parmakları daha hoş karşılarlar. Bir parça pirinci ya da muz püresini parmaklarınıza koyun ve bunu oradan emmesine izin verin. Bu şekilde rahat yemeyi öğrendikten sonra, bir miktar yiyeceği dilinin ucuna yerleştirin böylece zamanla dilinin ucundaki yiyeceği geriye doğru boğazına atarak yutmayı öğrenebilir. Bazen dilinin tam ortasına yiyeceği yerleştirmek bu prosedürü öğrenmesini teşvik etmeye yardımcı olur.

 

Plastik kaşık deneyin
Metal kaşıklar soğuk hissi verir ve bebeğinizin öğünlerinde başka bir şeyin dikkatini çekmesini istemiyorsanız bu soğuk metal kaşıkları kullanmayın.

 

 

Yemesi için zorlamayın
Bebeğinizi beslemenizdeki amaç, ona yeni tatlar, nitelikli gıdalar ve yeme metotlarını tanıtmaktır. Bu süreçte, bebeğiniz sık sık iki ileri bir geri şeklinde gelişme gösterecektir. Zaman zaman bebeğinizin katı yiyecekleri reddetmesi beklenen bir şeydir. Bu olduğu zaman, bırakın ve başka bir gün deneyin. Bebeğiniz hazır olduğunda yiyecektir.

Paylaş
Paylaş Yorumla Yazdır
Tüm Yorumlar
Yorumlar : 42 yorum
biricik61 - 2009/09/27
benimde 8 aylık bir kızım var oda öğürüyordu biz yemek yerken yediğimizden ağzına koyuyoruz küçük parçalar halinde öyle öyle alıştırmaya çalışıyorum arkadaşlar blendre son verelim yoksa çocuklarımız yemesini öğrenemeyecek birden pütürlü yiyemezler elbette yavaş yavaş bu sorunları atlatırız inşallah ben kahvaltısını pürelerini pütürlü veriyorum iki öğürüyor oynatarak yediriyorum o dalıyor yutuyor kesin çözüm bulanlar yazsın lütfen
deniz oğlan - 2009/03/19
benim oğlum şu an 7 aylık. kahvaltıya yeni başladık. kahvaltıda kesinlikle bulamaç yapmıyorum. formül mama veya anne sütüne bebe bisküvisi koyuyorum. sonra iyi pişmiş yumurta sarısı ve tuzsuz peyniri ayrı ayrı veriyorum. minik bir parça ağzına peynir veriyorum ardından mamayı veriyoarum sonra yumurta sonra mama. bebeğim çok güzel kahvaltı yapıyor. pütürlü gıdaya böyle alıştırdım.
DamlaNurErcan - 2009/01/11
merhaba arkadaşlar benimde 15 aylık bir kızım var oda ayn şekilde pütürlü şeyleri yemek istemiyor yumurta ve peyniri ağzına bile sürmüyor pütürlü şeyleri rondadan geçiripte öyle vermeye çalışıyorum bazen yiyor bazende ağzına bile sürmüyor sizde rondadan geçiripte vermeye çalışın kilosuda düşük 8,700gr 10,500 olması gerekiomuş insan ne yapacağını şaşırıyo vallahi


  Doktor Forumları
Biz Bize Forumları
Candan Cana Forumları
Çok Gizli Forumları
Sohbet Odaları


Sitede ara

 

Bebek Kokusu Web Sitesi MediOzon.com - Medicolozon.com Eser Medikal Sağlık Hiz.Tic.Ltd.Şirketi' nin Aile ve Çocuklarımıza hizmetidir.

Bebek Kokusu Sitesinden Uyarı.
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.

Site Kullanım Kuralları, Hukuki Şartlar ve Telif Hakları