Bebek Kokusu.Com; Bebek, Çocuk, Anne, Baba, Sağlık, Hamilelik, Psikoloji, Beslenme, Sağlıklı Yaşam, Çocuk Oyunları ve Daha Bir Çok şey
Anasayfam Yap
Çocuk Beslenmesi Genel Bilgiler
 

Paylaş Yorumla

09 - 12 Ay Bebek Beslenmesi

Bir yaşına basan bebekler aile sofrasına oturtulur, kendi kendine yemesi için teşvik edilir. Diğer sütlü besinlerin yanı sıra günde bir bardak süt içmesine özen gösterilir.

Çocuğunuz için bu dönemde özel yiyecekler hazırlamanıza gerek yoktur. Yetişkinler için pişirilen tüm ev yemekleri az yağlı püreler halinde bebeğe verilebilir.

Bir yaşına basan bebekler aile sofrasına oturtulur, kendi kendine yemesi için teşvik edilir. Diğer sütlü besinlerin yanı sıra günde bir bardak süt içmesine özen gösterilir.

Örnek Beslenme ŞemasıSabah: Kahvaltı

1 Bardak şekersiz süt

1 Yumurta sarısı

1 Tatlı kaşığı reçel ya da pekmez

1 Çay kaşığı yağ

1 İnce dilim ekmek veya 3-4 adet bisküvi


Ara Öğün:

Meyve püresi


Öğle:
Kıymalı sebze püreleri

Dolma içleri, sebzeli köfteler

Kuru baklagil püreleri

Bir dilim ekmek içi (sebzelerle)


Akşam:
Muhallebi (veya öğle öğünün aynısı)Sebze olarak bakla ve patlıcan bebek beslenmesinde tercih edilmez.

Paylaş
Paylaş Yorumla Yazdır
Tüm Yorumlar
Yorumlar : 65 yorum
neslihançınar - 2010/10/15
ayrıca reklamlarda hep görüyoruzya bebekler 6 ayını doldurduktan sora ek gıdaya başlanmalı yanı sıra devam maması verilmeli günde 500 ml kadar ama benim oğlum hiç devam maması almıyor bu konuda bi öneriniz varmı yoğurt meyve püresi ve anne sütü alıyor yalnızca
neslihançınar - 2010/10/15
benim bebeğim 9 aylık bu menü 9-12 ay arası için değilmi?ayrıca benim oğlum meyve püresi ve yoğurttan başka bişey yemiyor öneriniz varmı?
mhz - 2009/02/27
bebeğim 11aylık ve bunların yarısını bile yemiyor.1 yaşından önce süt verilmemeli.yoğurt iyi bir alternatif.


  Doktor Forumları
Biz Bize Forumları
Candan Cana Forumları
Çok Gizli Forumları
Sohbet Odaları


Sitede ara

 

Bebek Kokusu Web Sitesi MediOzon.com - Medicolozon.com Eser Medikal Sağlık Hiz.Tic.Ltd.Şirketi' nin Aile ve Çocuklarımıza hizmetidir.

Bebek Kokusu Sitesinden Uyarı.
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.

Site Kullanım Kuralları, Hukuki Şartlar ve Telif Hakları