Bebek Kokusu.Com; Bebek, Çocuk, Anne, Baba, Sağlık, Hamilelik, Psikoloji, Beslenme, Sağlıklı Yaşam, Çocuk Oyunları ve Daha Bir Çok şey
Anasayfam Yap
Doğum Hikayeleriniz
 

Paylaş Yorumla

Ecem Gürkan'ın Doğum Hikayesi

Çok güzel bir bebekti. İlk kucağıma aldığımda ağrılarımı bile unuttum. Gözüm kızımdan başka hiçbir şey görmüyordu. Onun o eşi bulunmaz

Eceme hamile kaldığımda evliliğimizin 2.yılı, birlikteliğimizin 9.yılı bitmişti. Kızım tam bir aşk bebeği oldu. Bizim aşkımız bir meyvesi.

Hamile olduğumu öğrendiğimde ben yazlıkta, eşim Ankara’da idi. Önce telefonda söyleyip söylememe konusunda biraz tereddütlüydüm. Yüz yüzeyken söylemek istiyordum fakat dayanamadım telefonda söyledim. İlk tepkisi ”inanmıyorum”oldu. Ve tahminimden çok sevindi. Evet, 6 haftalık hamileydim…

Hamileliğim çok rahat geçti. Ne bulantım nede başka bir sıkıntım oldu. Sadece çok fazla kilo aldım. O kadar rahat bir hamilelikten sonra o kadar kilo almam çok doğaldı.25 kilo aldım. Çok keyifli bir anne adayıydım. İlk zamanlar önüme çıkan herkese “ben hamileyim”demek geçiyordu içimden. Karnım büyüdükçe “aaa hamile misiniz? Cinsiyeti ne? Kaç aylık?” sorularına zevkle cevap veriyordum. Hiç bir zaman aman sıkıldım, bir an önce doğsa asla demedim. Hamileliğimin her anını doya doya yaşadım. Tabi bunda eşimin çok büyük katkısı vardı. Canım kocacığım bana yaşayabileceğim en güzel hamileliği yaşattı. Onun hakkını asla ödeyemem.

Doktorum doğumun 25 Mart tarihinde olacağını söylemişti. Epiduralle normal doğum istiyordum. Ama kızım bu tarihe hiç uymadı.

En son kontrolüm 27 Martta oldu. Ama hala hiç sancım yoktu. Doktorum “1 Nisana kadar bekleyelim olmazsa bir şekilde müdahalede bulunuruz ” dedi.31 Mart gecesi saat 03.00 de sancılarım başladı. Benim sancım 5 dakika da birle başladı. Doğum sancısı nasıl bir şey hiç bilmediğim için hala eşimi kaldırsam mı düşünüyordum. Yarım saat sonra eşime sakin bir şekilde sancımın olduğunu söyledim. Hemen giyindik. Saat 04.00 gibi yola çıktık. Arabada kayınvalidemle kayınpederimde vardı. Hatta hastaneye güle oynaya gittik. Beni bir odaya aldılar. Normalde rahimin saatte 1 cm açılması gerekiyormuş. Benim 3 saat oldu.1 cm açılmış. Suni sancı verdiler. Yok. Kızımın gelmeye hiç niyeti yok. Bu arada sancılarım dayanılmaz olmaya başladı. Bebek bu arada karnımda fazla kaldığı için zehirlenmeye başlamış. Doktorum geldi. Doktorumla sezaryen konusunda anlaştık. Hemen bana ameliyat önlüğünü giydirdiler. Buz gibi ameliyathaneye girdim. Anestezi uzmanı belimden iğneyi yaptı.5 dakika sonra ayaklarımı hissetmiyordum. O sırada eşimde ameliyathane kıyafetleriyle ve kamerasıyla yanıma geldi. Önüme bir örtü örttüler. Ben eşimin elini tutmuş, konuşurken sadece karnımın bir sağa bir sola gidip geldiğini hissediyordum. Aradan 5 dakika geçti geçmedi, evet dünyanın en güzel sesini duyduk. Meleğim aramıza katılmıştı.

Kızımız 48cm. 3300 gr doğdu. O andaki mutluluğu tarif edemem.Allahım isteyen herkese o duyguyu yaşatsın. Yarım saat sonra odaya çıktım. Kızımı getirdiler. Allahım inanılmaz güzel bir bebekti. Kızım diye söylemiyorum gerçekten doğduğu anda hiç yeni doğmuş bir bebek gibi değildi. Çok güzel bir bebekti. İlk kucağıma aldığımda ağrılarımı bile unuttum. Gözüm kızımdan başka hiçbir şey görmüyordu. Onun o eşi bulunmaz kokusu her şeye bedeldi.

Şu anda meleğim 18 aylık. Benim her şeyim, yaşama sevincim. Allahım ona ve tüm annelerin yavrularına sağlıklı uzun ömürler versin.

Sevgiler

Pınar GÜRKAN

Paylaş
Paylaş Yorumla Yazdır
Tüm Yorumlar
Yorumlar : 3 yorum
handerya - 2008/04/23
o minik prenses gördüğüm en güzel bebiş olmakla kalmayıp kalbimin en orta yerinde cumhuriyetini kurmuş durumda..tanrım teyzesinin bi tanesini ve tüm melekleri korusun ve ailesine bağışlasın
guldenv52 - 2008/04/14
merhaba ne kdr guzel anlatmıssınız , guzellıgıne gelınce resme bakıyorumda hakıkaten cok guzel bır cocuk allah nazardan saklasın allah yavrularımızı bızlere bagıslasın
Konuk - 2007/08/28
maşallah...gerçekten çok güzel bir bebek.....RABBİM onu sevdikleri ile hep korusun.......


  Doktor Forumları
Biz Bize Forumları
Candan Cana Forumları
Çok Gizli Forumları
Sohbet Odaları


Sitede ara

 

Bebek Kokusu Web Sitesi MediOzon.com - Medicolozon.com Eser Medikal Sağlık Hiz.Tic.Ltd.Şirketi' nin Aile ve Çocuklarımıza hizmetidir.

Bebek Kokusu Sitesinden Uyarı.
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.

Site Kullanım Kuralları, Hukuki Şartlar ve Telif Hakları