Kişisel Büyüme

Buyumek1.jpg
 Buyumek2.jpg
 Buyumek.jpg
 BuyumekKK.jpg
 

                                            

 

Mutlu ve esinli yaşamak icin ;

 

- Çocuklarınız sizin yansımanız değildir. Onlar sizden doğmuş olsalar da farklı kişiliklerdir. Onları sevin, yönlendirin ama Onlar adına sorumluluk almayın.

 

- Kendinizi güçlendirmek için önünüzdeki 21 gün içinde yapmak gereğinde oldugunuz 5 şeyi listeleyin( 21 gün ne çok kısa ne de çok uzun bir süre olduğundan seçilmiş bir süre. Böylece üzerinizdeki zaman baskısı fazla olmaz *).

  

- Bu hedeflere varmak için planlar yapın.

 

- Bu hedeflere varmak için size yardim edebilecek destekçi kişilerle paylaşın. Eğer mümkünse ( yaşlarına ve sizin hedeflerinizin yapısına bağlı olarak) cocuklarınızla ve eşinizle de paylaşın.

 

- Haftada bir gün, örnegin Pazar günleri, bu hedeflerinize ne kadar yaklaştığınızı değerlendirin, başarınızı ölçün. Gerekli ayarlamaları yapın.

 

- Kişisel büyümeniz için hedef aldığınız konularda seminer, kitap, video, gezi gibi şeyleri bütçenize göre ayarlayın.

 

- Bir günlük tutup hedefleriniz, bu hedeflere varmak için planlarınızı, olabilecekler hakkında sezilerinizi, endişelerinizi ve emellerinizi kaydedin.

 

- Kendinize karşı hoşgörülü ve affedici olun. Bu tutumunuz çocuklarınıza da yansıyacaktır.

 

- Unutmayın kendi gelişiminize ayıracağınız zaman ve özen, çocuklarınızın gelişimi için büyük yatırım olacaktır.

 

- Kendinizi geliştirme planınızı uygulamaya ve başarı kaydetmeye basladığınızda sizi durdurmaya çalışacaklar olacaktır. Gelişip değişmenizi Onlardan uzaklaşabileceğiniz endiseşiyle sabotaj etmeye çalışabilirler. Bunlar sizi yıldırmasınlar.

 

- Çocuklarınızın sağlıklı büyümesine sadık olduğunuz kadar kendi büyümenize de sadık olun. Sonuçta bu hedeflere ulaştığınızda toplanacak meyveler size ve çocuklarınıza başta olmak üzere tüm çevrenize olacaktır.

 

 

 

 

 

 

 

Marshal art (Karate) öğretmeni Chris Young tarafından yazılmıştır.

Ceviri ve Derleme: Handan Baykan 

 BebekKokusu
http://www.bebekkokusu.com/