Üye Ol Anasayfam Yap
Bebek Kokusu'na Hoşgeldiniz. GİRİŞ. Şu anda sitemizde 31 kullanıcı online .
Sitemizin tüm özelliklerine ulaşabilmek için ÜYE olmanız gerekir.
Forumlar Sohbet
Arama Kayıt ol Giriş

Corpus Callosum Agenezisi
Yöneticiler:

Geçeceğiniz sayfa : 1
Görüntelediğiniz sayfa 1 [10 sayfadaki mesaj sayısı]
Bir önceki konu :: Bir sonraki konu
Paylas   Çeşme Başı -> Hastalıklar - SorunlarMesaj formatı
 
Yoztopalan
Gönderildi 19/12/2014 15:45 (#3869212)
Konu: Corpus Callosum Agenezisi


Yeni Üye

Mesajlar: 2


Öncelikle merhaba. Forumdaki ilk mesajım bu.
Adım Yılmaz. Manavgat / ANTALYA da yaşıyorum.
Eşimle birlikte gamileliğin 26. Haftasında lateral ventriküllerde iki taraflı genizşleme gördü doktorumuz. Bir taraf 9mm diğer taraf 11mm idi. İki hafta sonra tekrar kontrole gittiğimizde bir taraf 19mm diğer taraf 21mm çıktı ve 3. Ventrikülde de genişleme tespit edildi ve doktorumuz bizi Antalya'da bir Prof. Dr. A yönlendirdi. Orada ayrıntılı ultrasonografi ile baktı ve evet genişleme var dedi ve Fetal MR istedi. .Üniversite hastanesi çok ileri tarihe randevu verince bizde Medical Parkta Çektirdik. Ve sonuç olarak çocukta diğer herşey normal yalnızca Corpus Callosum Agenezisi teşhisi konuldu. Bu olaylar oldu bitti derken 31. Haftaya geldik. Çocuk nöroloğuna gittik araştırma hastanesinde. Kime göründüysek bu çocuğu aldırın dediler.
Ne kadar kolay söylüyorlar aldırın diye. Benim canım yavrum 7,5 ayını doldurmuşken nasıl kıyarım ona. Bir yandan da ben öldükten sonra kendi kendine yaşamını sürdürebilir mi diye düşünmeden edemiyorum. Allah'ım beni öldürmediği sürece tüm gücümle sevgimle en iyi şekilde bakarım yavruma ama ben ölürsem kim bakar ona. Doktorlar %20 iyi olma şansı var dediler. Çocuğun gelişimi 33. Haftada görünüyor. Gelişiminde kilosunda diğer hiçbir organında elinde ayağında kalbinde bir sorun yok görünüyor. Eşimle bütün bunlar düşündükten sonra çocuğumuza eziyet olacak bir yaşam şekli olacağını düşündük ve kurula başvurduk ama kurul büyük bir ihtimalle kurul pazartesi günü olumsuz bir cevap verecek haftanın ileri olmasından dolayı. Aslında içimde herşeyin iyi olacağına dair bi umut var ve baskın bir şekilde. Bana kötüyü düşünmeme izin vermeyen bir umuT hemde. Eşimde de bu umut var ama o biraz daha kötümser bu konuda. Oğlumuz tekmeliyor sürekli o tekmeledikçe seviniyoruz ve sonra hastalığı geliyor aklımıza kahroluyoruz. İlk denememizde düşük oldu bu ikinci denememiz. Amniyosentez de yaptırdık o da temiz çıktı tam rahatladık derken şimdi de bu. Ne yapacağım bilmiyorum. Çevrenizde veya aranızda çocuğu corpus callosum agenezisi ile doğan birileri varsa beni biraz bilgilendirebilir mi acaba. Eşim üzülmesin diye onun yanında dik durmaya çalışıyorum erkek olarak ama gizli gizli ağlıyorum her gece. Ben öleyim çocuğum sağlıklı olsun diye dua ediyorum hergün. İnşallah doktorlar yanılıyordur.
Yukarı
eralpalper
Gönderildi 16/4/2015 20:29 (#3870255 - Cevapladığınız Konu : #3869212)
Konu: Re: Corpus Callosum Agenezisi


Yeni Üye

Mesajlar: 3


Çocuk Sayısı: 1
Nasılsınız

şimdiki durumunuz nedir
Yukarı
eralpalper
Gönderildi 16/4/2015 20:31 (#3870256 - Cevapladığınız Konu : #3869212)
Konu: Re: Corpus Callosum Agenezisi


Yeni Üye

Mesajlar: 3


Çocuk Sayısı: 1
Carpus callosum agnezisi ile ilgili paylaşalım lütfen
Yukarı
Geçeceğiniz sayfa : 1
Görüntelediğiniz sayfa 1 [10 sayfadaki mesaj sayısı]
Başka Foruma Geç :
Bu forumda arama yapmak için
Print edilebilir versiyon
Konuyu E-mail ile link olarak gönder

Bebek Kokusu Web Sitesi MediOzon.com - Medicolozon.com Eser Medikal Sağlık Hiz.Tic.Ltd.Şirketi nin Aile ve Çocuklarımıza hizmetidir.

Bebek Kokusu Sitesinden Uyarı.
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.

Site Kullanım Kuralları, Hukuki Şartlar ve Telif Hakları(Bu siteye ait tüm cookieleri sil)