Üye Ol Anasayfam Yap
Bebek Kokusu'na Hoşgeldiniz. GİRİŞ. Şu anda sitemizde 26 kullanıcı online .
Sitemizin tüm özelliklerine ulaşabilmek için ÜYE olmanız gerekir.
Forumlar Sohbet
Ajandalar Albümler Arama Kayıt ol Giriş Görünüm

yenidoğan bebeğe antibiyotik
Yöneticiler: Moderatör

Geçeceğiniz sayfa : 1 2
Görüntelediğiniz sayfa 1 [10 sayfadaki mesaj sayısı]
Bir önceki konu :: Bir sonraki konu
Paylas   Tecrübe Havuzu -> Yeni Doğum Yapanlar, 0-12 Ay Bebek BakımıMesaj formatı

_BAHA_
Gönderildi 13/10/2010 09:53 (#3450933)
Konu: yenidoğan bebeğe antibiyotik

Üye

Çocuk Sayısı: 2
merhaba,
oğlum 40 günlük biraz nezle oldu doktora götürdük doktorumuzdan çok memnunuz ama oğluma antibiyotik yazdı hafif ciğerlere inmiş dedi "antibiyotiğe başlamasak olmaz mı" dedim olmaz kullanmalısın dedi, ama ben araştırdım antibiyotik çok zararlı. sizler bu konuda ne düşünüyorsunuz sizce vermeli miyim yoksa anne sütüyle atlatır mıyız?
Yukarı
Ecrinnur
Gönderildi 13/10/2010 15:07 (#3451161 - Cevapladığınız Konu : #3450933)
Konu: Re: yenidoğan bebeğe antibiyotik

Kıdemli Üye

50025

Çocuk Sayısı: 1
çok geçmiş olsun, ciğerlere indiyse bence kullanmalısınız haklısınız antibiyotik zararlı ama kullanmazsanızda Allah korusun zatürre olabilir hem daha çok küçük bebişiniz bağışıklık sistemide tam anlamıyla oluşmadığı için sadece anne sütü bana göre yetersiz kalır

isterseniz başka bir doktora daha gösterin emin olursunuz ve ona göre karar verirsiniz tekrar geçmiş olsun
Yukarı
keskine
Gönderildi 13/10/2010 17:47 (#3451264 - Cevapladığınız Konu : #3450933)

Faal Üye

1001002525

Antibiyotik kullanılmaması gerektiğinde kullanıldığında zararlı.Doktor kontrolünde kullanmanızın sakıncası olmadığı görüşündeyim.Bende tam kızım 1 haftalıkken grip oldum ve kızım 1 aylık ya var ya yoktu grip oldu.Çok öksürüyordu çay kaşığıylada olsa günde 2 defa peditus ve günde 3 defa ventolin verdi doktor.Prospektüsünde 2 yaş altına uygun olmadığı bile yazıyordu çok tereddüt ettim ama kullanmıştım.Ama kızım çok uyuklamaya başlayınca birkaç gün sonra sadece peditusu kesmiştik.Bizim doktorumuzda çok antibiyotik verdi.Çok tereddüt ettim.ama Verdim sonuçta.Antibiyotik vücuttaki yararlı bakterileride öldürdüğü için zararlı diyorlar ama bizim kızımızda çok kullandı.Çocukların kullandığı antibiyotikler zaten belli ,organlara zarar vermiyor demişti doktorumuz.Güvendik ve kullandık ama bilemiyorum.
Tekrar çok geçmiş olsun.allah şifasız hastalık vermesin evlatlarımıza...
Yukarı
_BAHA_
Gönderildi 13/10/2010 22:07 (#3451362 - Cevapladığınız Konu : #3451264)

Üye

ya arkadaşlar tabi doktor daha iyi bilir ama ne bileyim oğlumda bişey yokmuş gibi gözüküyor, çok fazla öksürüğü yok çok az var oda çok nadir, hırıltısı boğazında bile değil burnundan geliyor onuda sinomarinle açıyorum gayet rahat uyuyor ne bileyim bugün 2. gün hala kullanmadım. çok sıkıntısı yokken de sanki boşuna ilaç veriyormuşuz gibi geliyor doktor belkide yanlış duymuştur olamazmı? bebeğimi bu kadar küçükken ilaçlara maruz bırakmak istemiyorum yaaa:((
Yukarı
keskine
Gönderildi 14/10/2010 17:44 (#3451790 - Cevapladığınız Konu : #3450933)

Faal Üye

1001002525

olabilir belki.Ateşi falan var mı? Hala kullanmadıysnız başka bir doktorada götürme şansınız var mı bilemiyorum.Sırtını dinletmek için.Burundan geliyorsa ses,burun tıkanıklığından olabilir belki.
Yukarı
_BAHA_
Gönderildi 14/10/2010 17:56 (#3451796 - Cevapladığınız Konu : #3451790)

Üye

ateşi yok bugün 2. gün hala kullanmamakta direniyorum herhangi bir rahatsızlığı yok gibi gözüküyor yarın doktora gideceğiz, bakalım o doktor ne diyecek eğer o bişeyi yok derse iyiki kullanmamışım diyeceğim ve böylelikle her doktorun aslında doğru ilaç yazmadığını anlıycaz:(
Yukarı
feris
Gönderildi 14/10/2010 18:11 (#3451807 - Cevapladığınız Konu : #3451796)

Uzman Üye

2000100100100100
Bulunduğunuz yer: isvicre
Turkiye de cok gereksiz ilac yazildigini dusunuyorum.Tabi doktorunuz en dogrusunu bilir ve doktorunuza guveniyorsaniz arastirmadan vermelisiniz de.Siz karar verene kadar gec kalmis olabilirsiniz cunku.Ama benim oglum 4.5 yasinda ve daha hic antibiyotik almadi.Doktorumuz hep antibiyotik hastaligin suresini uzatir der.turkiyede grip oldu diye goturmustum hemen cok agir bir antibiyotik verdi doktor.Ama ben vermedim antibiyotigi.Aslinda ilk once hekimler bilincliilac kullanma konusunda bizleri bilinclendirmeli.Boyle her seye antibiyotik bana gore dogru degil.
Yukarı
_BAHA_
Gönderildi 15/10/2010 21:01 (#3452656 - Cevapladığınız Konu : #3450933)

Üye

eveett ben demiştim lafını çok severim iyiki oğluma antibiyotiği vermemişim, sadece hafif bir nezlesi var oda senden geçmiş olucak okadar dedi doktor hafif bir nezle şurubu yazdı onu kullanıyorum. antibiyotiği verseydim nolucaktı artık en ufak bir üşütmede hemen antibiyotiğe sarılacaktık, ohhh iyiki vermedim güvendiğimiz doktorumuzada teesüf ediyorum ve doktorumu değiştiriyorum artık:(
Yukarı
keskine
Gönderildi 17/10/2010 14:59 (#3453551 - Cevapladığınız Konu : #3450933)

Faal Üye

1001002525

Çok geçmiş olsun tekrar.
Yukarı
keremburak
Gönderildi 18/10/2010 23:04 (#3454436 - Cevapladığınız Konu : #3450933)

100010025

geçmiş olsun
Yukarı
Geçeceğiniz sayfa : 1 2
Görüntelediğiniz sayfa 1 [10 sayfadaki mesaj sayısı]
Başka Foruma Geç :
Bu forumda arama yapmak için
Print edilebilir versiyon
Konuyu E-mail ile link olarak gönder

Bebek Kokusu Web Sitesi MediOzon.com - Medicolozon.com Eser Medikal Sağlık Hiz.Tic.Ltd.Şirketi nin Aile ve Çocuklarımıza hizmetidir.

Bebek Kokusu Sitesinden Uyarı.
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.

Site Kullanım Kuralları, Hukuki Şartlar ve Telif Hakları

(Bu siteye ait tüm cookieleri sil)