Üye Ol Anasayfam Yap
Bebek Kokusu'na Hoşgeldiniz. GİRİŞ. Şu anda sitemizde 26 kullanıcı online .
Sitemizin tüm özelliklerine ulaşabilmek için ÜYE olmanız gerekir.
Forumlar Sohbet
Arama Kayıt ol Giriş

ÇANAKKALE SAVAŞIN'DAN
Yöneticiler:

Geçeceğiniz sayfa : 1
Görüntelediğiniz sayfa 1 [10 sayfadaki mesaj sayısı]
Bir önceki konu :: Bir sonraki konu
Paylas   Çeşme Başı -> Tarihten YapraklarMesaj formatı

bal gözlü
Gönderildi 15/9/2010 16:48 (#3433732)
Konu: ÇANAKKALE SAVAŞIN'DAN

Asil Üye

100

Çocuk Sayısı: 2
Çanakkale Savaşı'nın en kanlı sahneleri yaşanıyordu... Kocadere köyüne büyük bir "Sargı evi" kuruldu. Kimi Urfalı, kimi Bosnalı, kimi Sivaslı, çok sayıda yaralı buraya getiriliyor ve tedavi ediliyordu.

Yaralı kahraman erlerden biri de Lapseki'nin Beypaş köyünden Halil'di. Yarası çok ağırdı. Nefes alıp vermesi gittikçe zorlaşıyordu. Kesik kesik kelimelerle komutanına:

- Komutanım! dedi. Ölme ihtimalim çok. Şu yazılı notumu arkadaşıma ulaştırın!.. Ben köylüm Lapsekili İbrahim Onbaşından bir Mecidiye borç aldıydım. Kendisini bir daha göremedim. Belki ölebilirim... Borçlu ölürsem söyleyin hakkını bana helâl etsin...

Komutan çok duygulandı. Kırmızıya boyanmış alnını eliyle silip saçını okşarken cevap verdi:

- Sen merak etme evlâdım.

Ve... Kahraman er Halil, biraz sonra komutanının kolları arasında şehit oldu...

Sargı evine sürekli yaralılar getiriliyor, bunlardan çoğu daha buraya ulaşmadan şehit düşüyordu. Şehitlerin üzerinden çıkan eşyalar, künyeler komutana ulaştırılıyordu.

Fazla zaman geçmedi. Komutana yeni bir künye ve yanında bir not ulaştı.

Komutan daha gözyaşlarını silememişti. İçinde bir not bulunan kağıdı açıp okuyunca, olduğu yere yığılıp kaldı. Ellerini yüzüne kapatıp hüngür hüngür ağlamaya başladı.

O kağıttaki not şöyleydi:

"Ben Beypaş köyünden arkadaşım Halil'e bir Mecidiye borç verdiydim. Kendisi beni göremedi. Biraz sonra taarruza kalkacağız. Belki ben dönemem. Arkadaşıma söyleyin. Ben hakkımı helâl ettim..."

(canakkale.gif)

Ekler
----------------
Ekler canakkale.gif (23KB - 588 Downloads)
Yukarı
zeynepselvi
Gönderildi 28/9/2010 14:53 (#3440441 - Cevapladığınız Konu : #3433732)
Konu: Re: ÇANAKKALE SAVAŞIN'DAN

Asil Üye

1002525
Bulunduğunuz yer: kocaeli
Çok duygulandım.Paylaşımın için çok teşekkürler.
Yukarı
y.turan
Gönderildi 21/2/2011 18:51 (#3554345 - Cevapladığınız Konu : #3433732)

Onur Üyesi

50002000100010025
Bulunduğunuz yer: ANTALYA
Çocuk Sayısı: 1
İşte bu güzel vatan , yüreği güzel Mehmetciklerimiz sayesinde kurtuldu...Ne kadar şükretsek haklarını ödeyemeyiz...

Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır;Toprak eğer uğrunda ölen varsa Vatandır
Yukarı
GürYel
Gönderildi 23/2/2011 13:23 (#3556028 - Cevapladığınız Konu : #3554345)

Uzman Üye

10005002525
Bulunduğunuz yer: EsTemYeliz'in kalbinin derinlikleri...

y.turan - 21/2/2011 18:51 İşte bu güzel vatan , yüreği güzel Mehmetciklerimiz sayesinde kurtuldu...Ne kadar şükretsek haklarını ödeyemeyiz... Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır;Toprak eğer uğrunda ölen varsa Vatandır

Yukarı
Geçeceğiniz sayfa : 1
Görüntelediğiniz sayfa 1 [10 sayfadaki mesaj sayısı]
Başka Foruma Geç :
Bu forumda arama yapmak için
Print edilebilir versiyon
Konuyu E-mail ile link olarak gönder

Bebek Kokusu Web Sitesi MediOzon.com - Medicolozon.com Eser Medikal Sağlık Hiz.Tic.Ltd.Şirketi nin Aile ve Çocuklarımıza hizmetidir.

Bebek Kokusu Sitesinden Uyarı.
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.

Site Kullanım Kuralları, Hukuki Şartlar ve Telif Hakları

(Bu siteye ait tüm cookieleri sil)