Üye Ol Anasayfam Yap
Bebek Kokusu'na Hoşgeldiniz. GİRİŞ. Şu anda sitemizde 13 kullanıcı online .
Sitemizin tüm özelliklerine ulaşabilmek için ÜYE olmanız gerekir.
Forumlar Sohbet
Ajandalar Albümler Arama Kayıt ol Giriş Görünüm

sezeryan sonrası normal dogum grubu ( ssvd grubu) basında
Yöneticiler: Moderatör

Geçeceğiniz sayfa : 1 2 3 4
Görüntelediğiniz sayfa 3 [10 sayfadaki mesaj sayısı]
Bir önceki konu :: Bir sonraki konu
Paylas   Çeşme Başı -> Paylaşım KöşesiMesaj formatı

gcakal
Gönderildi 5/5/2010 17:26 (#3369402 - Cevapladığınız Konu : #3336699)
Konu: Re: sezeryan sonrası normal dogum grubu ( ssvd grubu) basında

Onur Üyesi

500050002000100010010025
Bulunduğunuz yer: eskişehir
Çocuk Sayısı: 2
42. haftada normal doğumun başlamaması ve suyumun azalması nedeniyle istemeye istemeye sezeryan oldum
çok sorunlu bir amliyat değildi sonrasında ki ağrılarım iki-üç günden sonra geçti ama adı üstünde herşeyin normali makbuldür
ikinci bebeğimi bekliyorum doktorum normal doğumdaki ısrarımı bildiği için kendiliğinden başlayan normal doğumla ikinci bebeğini dünyaya getirebilirsin ilki sezeryan ikinci de öyle olmak zorunda değil dedi
ama başlamayan bir doğum için suni sancı vs deneyemeyiz zorlayamayız dedi
grubunuzu yeni öğrendim bende üyeniz olmak istiyorum nasıl olabilirim
Yukarı
demir lady
Gönderildi 6/5/2010 00:56 (#3369572 - Cevapladığınız Konu : #3369402)

100100

Çocuk Sayısı: 4
gcakal - 5/5/2010 17:26

42. haftada normal doğumun başlamaması ve suyumun azalması nedeniyle istemeye istemeye sezeryan oldum
çok sorunlu bir amliyat değildi sonrasında ki ağrılarım iki-üç günden sonra geçti ama adı üstünde herşeyin normali makbuldür
ikinci bebeğimi bekliyorum doktorum normal doğumdaki ısrarımı bildiği için kendiliğinden başlayan normal doğumla ikinci bebeğini dünyaya getirebilirsin ilki sezeryan ikinci de öyle olmak zorunda değil dedi
ama başlamayan bir doğum için suni sancı vs deneyemeyiz zorlayamayız dedi
grubunuzu yeni öğrendim bende üyeniz olmak istiyorum nasıl olabilirim :ohh:

bir yahoo adres alarak imza kısmında bulunan asagıdaki adrese giriyorssun ve JOIN tıklayıp uye oluyorsun :

Yukarı
demir lady
Gönderildi 9/5/2010 18:16 (#3371741 - Cevapladığınız Konu : #3336699)

100100

merhabalar ,

Grubumuzda bir arkadasımız daha ilki sezeryan ikinci dogumunu normal (ssvd ) Yaptı
Yukarı
demir lady
Gönderildi 6/6/2010 23:31 (#3387536 - Cevapladığınız Konu : #3336699)

100100

SSVD YAHOO grubumuzda bir arkadaşımız , Gözen de ssvd dogum yaptı. Kendisine geçmiş olsun bebegine de uzun ömürler diliyorum.

sevgilerle
Yukarı
ragul
Gönderildi 13/6/2010 05:00 (#3391487 - Cevapladığınız Konu : #3336699)

Onur Üyesi

2000500100100100100
Bulunduğunuz yer: çok şükür evimdeyim)))
Çocuk Sayısı: 2
merhabalar

ben kızimda suym geldi normal dogum yapacktm ama sancım da olmadı iyneler falan hiç biri kar etmedi o kadar bıkmıştım ki sezeryan olsun dedim dokyor normal dogum varken niye sezryan olasın dedi ama 8 saat sonra suyum gitmişti çoçuk boğula bilir dediler ve sezeryana aldılar çıktıktan sonra doktor bizi çok korkuttun kdedi kanamam olmuş normal dogum olsaydı seni kurtaramazdık dedi.açıkcası o laftan sonra hala korkuyorum normal dogumdan ama yine de oglumda normal dogum istedim çünki tanidiklarimdan 2 yil geçmemesine rağmen sezeryan sonrası normal dogum yapanlar oldu benim doktorumsa bu dea başka doktora gittim hayır asla olamaz çok riskli dedi sezeryan oldum şallahin izniyle 4 cocuk ietiyorum ben insallah kısmet olursa digerlerini normal istiyorum ama korkmuyorda değilim hani
acaba iki sezeryandan sonra normal dogum gerçekleşe bilirmi ?
sezeryanla 3 den fazla dogum olurmu?
Yukarı
demir lady
Gönderildi 16/6/2010 22:08 (#3393514 - Cevapladığınız Konu : #3391487)

100100

ragul - 13/6/2010 05:00

merhabalar

ben kızimda suym geldi normal dogum yapacktm ama sancım da olmadı iyneler falan hiç biri kar etmedi o kadar bıkmıştım ki sezeryan olsun dedim dokyor normal dogum varken niye sezryan olasın dedi ama 8 saat sonra suyum gitmişti çoçuk boğula bilir dediler ve sezeryana aldılar çıktıktan sonra doktor bizi çok korkuttun kdedi kanamam olmuş normal dogum olsaydı seni kurtaramazdık dedi.açıkcası o laftan sonra hala korkuyorum normal dogumdan ama yine de oglumda normal dogum istedim çünki tanidiklarimdan 2 yil geçmemesine rağmen sezeryan sonrası normal dogum yapanlar oldu benim doktorumsa bu dea başka doktora gittim hayır asla olamaz çok riskli dedi sezeryan oldum şallahin izniyle 4 cocuk ietiyorum ben insallah kısmet olursa digerlerini normal istiyorum ama korkmuyorda değilim hani
acaba iki sezeryandan sonra normal dogum gerçekleşe bilirmi ?
sezeryanla 3 den fazla dogum olurmu?

sezeryanda 3 den fazla cocuk oluyor canım ancak ust uste yapilan sezeryanlar biz anneler için çok zararli .Ben 4. dogumumu 3 sezeryandan sonra normal yapacaktim ve dogum anina kadar bekledim ancak bebegin rahme inmemesi gerekce gosterildi ve sezeryanı kabul ettim.

2 dogum sezeryanda avrupa da cok yaygın. Ancak turkiye de 1 sez sonrası normal dogum icin bile dr. bulmakta sıkıntı cekiyoruz ve yzygınlasması için uğrasiyoruz belki 2 sezeryan sonrası normal dogum icin daha erken.

Ancak neden olmasın :)) Bizim yahoo grupta 1 sezeryan sonrası normal dogum yapan 20 yi askın anne var. Ve hepsinin dr.ları ssvd konusunda tecrubeli. Kimbilir belki ssvd tecrube etmis deneyimli bir sr. 2 sezeryan sonrası normal dogumu kabul edebilir .

Grubumuza uye olabilirsin . Orada sorulara cevap veren dr. da var. Yardımcı olmaya calışırız .

sevgilerle
Yukarı
demir lady
Gönderildi 28/6/2010 19:12 (#3400170 - Cevapladığınız Konu : #3336699)

100100

merhabalar ,

Ssvd grubumuzda da uye olan Dr. Hakan Coker in ssvd ile ve benim de ssvd yahoo grubumuz ile ilgili roportajları Mayıs ayı BEBEĞİM VE BİZ dergisinde yayınlanmıştı.

Bu roportajların metnini birkaç sitede yayınlanmış bulunca ekleyeyim dedim.

Dergiyi okuyamamış olan arkadaslarımız ssvd hakkında geniş bilgi alabilirler.

http://www.ekolay.net/kadin/ana_detay.asp?PID=367&HaberID=713519

sevgilerle
Yukarı
demir lady
Gönderildi 17/7/2010 23:27 (#3409193 - Cevapladığınız Konu : #3336699)

100100

Tekrar merhaba ,

Forumuma yazı olarak katılımpek olmasa da , hep yazan ben olsam da görüyorum ki okuyanım oldukça fazla :)) Benim de amacım ssvd haberlerini mümkün olduğu kadar çok anneye duyurabilmek.

Yeni haberim Ağustos ayı BEBEĞİM VE BİZ dergisi ile birlikte verilen kitapçıkya 15 normal doğum hikayeleri derlendi ve hikayelerden 3 tanesi bizim yahoo gruptaki annelerimizin ssvd hikayeleri olacak :))

Hikayelerden biri çok ilginç . Annemiz İKİZ BEBEK ssvd yaptı. Hem de bir tanesi TERS geldi .Doktorların ilk doğumda bile cesaret edemedikleri ikiz bebekleri ( biri ters) ssvd olarak doğurdu. Bu annenin ilk sezeryan doğumdan sonra ikinci normal doğumu oldu.İlk normal doğumunu da grubumuza uye olduktan sonra yapmıştı . İkinci normal doğumunu da yaptı sağlıklı bir şekilde .

3 SSVD hikayemizde Ağustos ayında BEBEĞİM VE BİZ dergisinde

Sağlıcakla kalın .

Yukarı
Handan Kamphuis
Gönderildi 18/7/2010 17:37 (#3409265 - Cevapladığınız Konu : #3336699)
Konu: Istisnai bir ornek oldugunu dikkatten cikartmadan okuyun lutfen

Onur Üyesi

5000500010001001001002525
Bulunduğunuz yer: Calgary, Alberta, Kanada
Çocuk Sayısı: 6

Normal dogum kadar guzel ve dogal bir sey olamaz.

Malesef benim iki dogumum da her ne kadar ikincisinde normal dogum yapabilmem planlandiysa da kesilerek yapildi.

Malum vucudumuzda en ufak kesikde bile disaridan dikis atilmak gerekmese de yara dokulari denilen hareketle dogal olarak onariyor, kapatiyor.

Ameliyat/sezaryan aolaylarinda her ne kadar doktorlar dikis atiyorlarsa da beden de durmuyor kendi girisimi gosteriyor. Yani yara dokulari salarak onarmaya, yamamaya calisiyor.

Bu yara dokusu olayi insandan insana degisiyor. Kimi daha cok kimi daha az...

Bunlari malesef ultrasound'la v.s. doktorlarin onceden tespit etmesi mumkun degil.

Sezaryan oldunuzsa mutlaka olusmuslardir ama ne derecede kalabaliklar? Nerelere orumcek agi gibi sicramislar bilinemiyor. Sadece baska verilere de bakip varsayimda bulunabiliyorlar.

Ikincvi dogumumda dedigim gibi normal doguma sokmaya calistilar ve beklediler ancak bebek engelleri asip kendi dogum kanalina giremeyince (ki tansiyon yukselmesi, sancilarin eratik olmasi gibi belirtiler veriyor) acil sezaryan'a soktular.

Ikinci sezaryanim da belden asagi uyusturma ancak uyutmadan oldugundan doktorlarimin rastladiklari manzaralardan da direkt haberim oldu.

Ilk sezaryan ve iyilesme doneminde bakimsizik sonucu yara dokulari sarip sarmalamis ortaligi.

Oysa hamileligim IVF denilen metodla oldugu icin oncesinden rahim resimleri v.s. cekilmis, ortam uygun denilmisti. Dedim ya yara dokularinin ne seviyede oldugunu acmadan gormelerineimkan yok.

Durumu gorduklerinde hamile olusuma bile hayretlerini belirttiler.

Bu dugumun icinden bebegin normal cikmasina imkan yoktu sezaryanla almaya karar verisleri ikimizi de kurtardi. Zira benim hic bir israrim yoktu, doktorlara birakmistim secimi.

ANCAK, belirtmek isterim ki benimki asiri bir olay. Normal "C" seklinde dahi degildi sezaryanlarim, ilk hamileligim de 3'uzlere olunca ve dogum acil olunca karnimi dikine keserek yapmislardi.

Ikinci dogumum da normal olsun istedikleri halde bu neticeyle sonuclandi yani "C" seklinde olmadi, dikine kesildim yine.

Benim tum dilegim sezayan'e kolay dogum diye bakisin degismesi ve normal dogum yapabileceklerin sezaryan'i secmemeleri.

Mumkunse mutlaka herseyin dogali secilmeli.

Hepinize kolay gelsin, saglikli dogumlar dileklerimle...

Handan Kamphuis 

Yukarı
demir lady
Gönderildi 21/7/2010 11:53 (#3410866 - Cevapladığınız Konu : #3336699)

100100

Sevgili Handan hanım ,

Nerede oldunuz ve kaç senesinde oldunuz bu ameliyatleri ancak Sezeryan kesisi dikey olan bir annenin bir sonraki dogumunu normal yapmasi imkansiz gibi birşey. Dikey kesi de yırtılma riski çok yuksek.Iyiki tekrar sezeryan olmussunuz.

Su gunlerde ameliyatlar genelde yatay kesi olarak yapiliyor ve ancak boyle kesilerde ikinci dogum normal olabiliyor.

Sevgilerle

Yukarı
Geçeceğiniz sayfa : 1 2 3 4
Görüntelediğiniz sayfa 3 [10 sayfadaki mesaj sayısı]
Başka Foruma Geç :
Bu forumda arama yapmak için
Print edilebilir versiyon
Konuyu E-mail ile link olarak gönder

Bebek Kokusu Web Sitesi MediOzon.com - Medicolozon.com Eser Medikal Sağlık Hiz.Tic.Ltd.Şirketi nin Aile ve Çocuklarımıza hizmetidir.

Bebek Kokusu Sitesinden Uyarı.
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.

Site Kullanım Kuralları, Hukuki Şartlar ve Telif Hakları

(Bu siteye ait tüm cookieleri sil)