Üye Ol Anasayfam Yap
Bebek Kokusu'na Hoşgeldiniz. GİRİŞ. Şu anda sitemizde 18 kullanıcı online .
Sitemizin tüm özelliklerine ulaşabilmek için ÜYE olmanız gerekir.
Forumlar Sohbet
Arama Kayıt ol Giriş

BÖYLE BİR DOĞUM HİKAYESİ KİM İSTERDİ???
Yöneticiler:

Geçeceğiniz sayfa : < 1 2 3 4 5 6 ... >
Görüntelediğiniz sayfa 1 [10 sayfadaki mesaj sayısı]
Bir önceki konu :: Bir sonraki konu
Cevapla PaylasYeni mesaj    Seni Unutmadım -> Meleklerimize Bir KöşeMesaj formatı

sebahat84
Gönderildi 15/4/2009 17:45 (#2959917)
Konu: BÖYLE BİR DOĞUM HİKAYESİ KİM İSTERDİ???
Alıntı Hızlı Cevap

Üye

2525
Bulunduğunuz yer: BURSA

Evleneli 2 ay olmuştuki bir gün eczaneden aldığım test ile hamile olduğumu öğrendim inanamadım teste doktora gittim evet doğruydu artık bende bir anne adayı idim bu başıma gelebilcek en güzel şeydi bir mucize...hamileydim içim içime sığmıyordu anne olacağım bebeğimi kucağıma alacağım günü iple çekmeye başladım.karnım gitgide büyümeye başlıyordu heycanımsa bir o kadar artıyordu.Çok üzün sürmedi zaten kızım olacağını öğrendim gerçi cinsiyet hiçte önemli değildi evlatların en hayırlısı ve en sağlıklısına duacıydık eşimde bende.artık anne ben burdayım dercesine tkmeleriyle kendini hissettirmeye başlamıştı o kadar mutluydum ki ilk olduğu içinde çok heyecanlı ve tedirgindim.her ay ne kontrollerimi hiç aksatmadan doktorumda oldum bütün tahlillerini yaptırdım artık ultrasonda elini ayağını sırtını yüzünü görür olmuştum.her kontrol sonrası doktorum kızımız çok iyi dedi.tabi öyle inanıyordum ki artık onu allahında izniyle kucağıma alacağıma nerden bilebilirdim ki bebeğimin doğuştan diyafram olduğunu ve sonunda bizi acı bir haberin beklediğini.Herşey o kadar güzel o kadar güllük gülistanlıktıki işte 21/03/2008 sabahı ne olduysa oldu suyum gelmeye ve ardından kan gelmeye başladı oysa bebeğim daha sekiz aylıktı doğmasına 4 hafta vardı eşimin daha işe gitmemesi benim için çok büyük bir şanstı çünkü öylesine korkmuştum ama genede aksi bir durum olduğunu düşünmedim kızım erkenci geliyor dedim.hemen doktorumu aradım ((adını çekinmeden vericem vericem ki daha canlar yanmasın medical hospıtal op.dr.nuray sözeri altıner)) durumu anlattım ameliyattaymış hemen gel dedi arabada gidene kadar dua ettim gözyaşlarımla allahım bebeiğimi bana bağışla diye suyum geliyor kanamam oluyor ama ne bir sancım ne bir acım var neyse yarım saat sürmedi hastaneye varmamız.Doktorumun asistanı beni bekliyor ama bize verdiği bilgi nuray hanım ameliyathanede bayıldı sizinle ilgilenemeyecek sizi başka bir doktora alsak o an tek düşünncemiz bebeğimizin iyi olması tabiki başka çare yoktu bizi ahmet beye yönlendirdiler (sağolsun ilgisini asla unutamam) hemen ultrasonla kontrol etti önce baktı baktı ve bana sen tahlillerini yaptın kontrollere geldin dimi dedi evet dedim nuray hanımın hastasıyım ve her ay kontrollere geldim bir sorun mu var söyleyin lütfen dedim ama birşey demedi yaptığı diğer kontrolden sonrada sen doğuma alacağız suni sancı vereceğiz ve bebeğini alacağız dedi başka seçenek varmı yok tabikide tek duam bir an önce kurtulmak bebeğime kavuşmak tekerlekli sandalyeye oturttular ve doğru doğumhaneye çok korkuyordum beni neler bekliyordu bütün bunlardan habersiz girdim doğumhaneye üstümü değiştirdim makinaya bağladılar ardından 2 tane serum ve iğne.Odada duvarda asılı tabloyu hiç unutmam bebeğini emziren bir annenin resmi ve emzirmenin önemini anlatan bir yazı kaçkere okudum hatırlamıyorum dahi birde resimdeki kadın gibi bebeğimi kucağıma alacağım allahım banada nasip et deyip duruşumu unutamam.Sabah 8:00 da girdiğim hastanede saat öğlen oldu ve artık sancılarım sıklaşmaya başladı birde o sancıların üzerine yarım saatte bir hemşirelerin kontrolü öldürdü beni akşam oldu gece oldu yok açılmam olmadığı için hala bebek gelemiyor ama umtla bekledim dua ettim ve gücümü hiç kaybetmedim.O gece doğumhanede yanımda hakkını asla ödeyemeyeceğim eltim kaldı hemşireler son ses müzik açmış hastaya ne olup bittiğinden habersiz odalarında t5akılırlarken eltim benle uğraştı gece saat 03:00 suları ben istifra etmeye başladım eltim avcunu açıp bağırıyor ama müzik sesinden bizi duyan bir allahın kulu yok cahillikte cabası işte yırtıklık yapmak gerekiyor demek özel hastanede böyle birşey yaşanması tuhafımıza gitti ve ilk deneyimsiz olduğumuzdan sesimizi çıkarmadık tabi sabaha kadar öyle çok hamile geldi sezeryanla doğum yaptılar bebeklerini alıp odalarına çıktılar bense artık ağrılardan bitmiştim sabaha kadar kollarımı ısırdığımdan mosmor olmuştu ve saat 6:00 gibi hemşirenin göbeğimi sallaması ile bebek annenin nabzını almış doktora haber verin diye bağırışı ile saniyelik bebeğimle gidip geldik eltimi dışarı aldılar oda öyle korkmuştuki doktor geldi yalvardım 24 saat oldu yeter sezeryanla alın bebeğimi diye niye ikimizede işkence çektiriyorsunuz oysa sezeryanla alsalar benide kaybedeceklermiş ailem bu konuda bilgilendirilmiş tabi benim hala birşeyden haberim yok.Bu kadar dayandın biraz daha sık dişini kızım az kaldı dedi hayır dedim yaalın beni ısrarıma dayanamayan doktor 2 iğne daha vurdurdu bana ve 10 dakikaya kalmadı beni yan odadaki doğum koltuğuna aldılar işte korkuyu heyecanı mutluluğu acıyı herşeyi o an bir arada yaşıyordum çok garip bir duyguydu bu ve yarım saat sonra bebeğimin ağlayışı ile benim bütün acım sancım dinmişti işte kafamı kaldırıp kızıma baktığımda herşeyi ama herşeyi unuttum bi kere göreyim dememe kalmandı ki bebeğimi küveze koyup yoğun bakıma götürdüler noluyo dedim  yok bişey kızım bebeğin küçük olduğu için bir iki gün küvezde kalması gerekiyor dediler tabi çok üzüldüm ama genede bunca ay sabrettin kızım bir iki gün daha sabret işte kızın gözünü açtı dünyaya dedim.Ben koltukta öyle iki saat kaldım kan takibi yapıldı bir ara uykuya dalmışım bebeğime aldığım beşiğin içinde mosmor bir bebek çığlıkla uyandım annemi görmek istiyorum dedim annemi getirin bana tamam dediler annem geldi öyle sarılmış ve ağlamaya başlamışım ki anam sen bizi nasıl doğurdun diye.sonra rüyamı anlattım aman be  kızım dedi hayır olsun o nerden çıktı dedi oysa herşeyden haberdarlardı bana belli etmediler umutlandım tabi doğal olarak.Ebem üstümü giydirdi ve beni odama çıkardı herkes gözlerini benden kaçırıyorduanlam veremedim elimde fotoğraf makinası eltim doğumhaneden çıkarken  kızımın fotosunu çekmiş ona bakıyorum simsiyah saçları uzun boyu ve kilosu öylece fotosuna bakıyordum ki dayanamadım kalktım ve ben bebeğimi görmek istiyorum diye ortalığı birbirine kattım doktor tamam  dedi eşim ve bana giydirdiler bir önlük eldiven şapka ve galoş girdik yoğun bakıma bir sürü bebek hangisi benim bebeğim derken doktoru bak annesi kızın burda dedi bebeğimin ufacık elinde serum iğnesi ufack burnunda hortum beynimden kaynar sular döküldü ve doktorun dilinden beni yerle bir edecek sözler çıkmaya başladı annesi bebeğimizden umudumuz yok işte o an sanki hayat durmuştu konuşamadım kilitlendim adeta ona öylece bakakaldım istemezdim bebeğimi o hali ile hatırlamayı ya Allah ne eylerse güzel eyler dedik Allahın takdiri genede umudumu kesmedim kızım bu 24 saati atlatır.Ama on saat sonunda babamız çağrıldı ve eşimin gidişi ve dönüşü bir oldu odaya girişi o hali dün gibi aklımda bişey demesine gerek kalmamıştı birbirimize sarılmakta ve ağlamaktan başka yapabileceğimiz hiçbirşey yoktuki.Hemen hastaneden çıkmak istedim kalamam diye haykırdım ki o arada ailem böyle bir hastane bize bunu nasıl yapar diye kavgaya başlamıştı acılarını başka türlü nasıl çıkaracaklardıki .Neyseki uzun sürmedi çıktık hastaneden eve gittiğimde kayın validem bebeğimin bütün eşyalarını toplamış ortada hiçbirşey bırakmamıştı belkide eniyisini yapmıştı.Eve ellerim bomboş döndüğümden çok garip olmuştum ağlamak çığlık atmak istiyor ama yapamıyordum.Hem öle yapsam ne olacaktıki giden gitmişti bikere allah eşime bana sağlık versin dedim bizim için çok zor bir sınavdı allah dağına göre karverir dedik ve kaderimize razı olduk Sual olmazki Allahın hikmetinden ....doktorların hatası bizim canımızı yaktı işte buda bahanesi ...Yaptığım tek şey nuray hanım ve radyolog baha böke den şikayetçi olmak ve başka annelerin canının yanmaması idi oda oldu...Kadının utanmadan helallik istemeside cabası heralde....İşte bende bir melek annesi bebeğine kavuşmayı bekleyen bir yaralı benim doğum hikayemde böylesine acı...Üzerinden 1 sene geçti gelgörki acı hala aynı...Allah kimseye evlat acısı yaşatmasın....Herkese sağlıklı hayırlı evlatlar dileği ile ...Sağlıcakla kalın...Ve hayata herşeye rağmen tutunmayı bilin...

Yukarı
Ömre
Gönderildi 15/4/2009 18:33 (#2959990 - Cevapladığınız Konu : #2959917)
Konu: Re: BÖYLE BİR DOĞUM HİKAYESİ KİM İSTERDİ???
Alıntı Hızlı Cevap

Uzman Üye

10001001002525
Bulunduğunuz yer: Caen
Çocuk Sayısı: 1
Canım arkadaşım. :hu: Hikayeni gözyaşlarıyla okudum..
Allah dayanma gücünüzü arttırsın...
Yukarı
yenigüzelanne
Gönderildi 15/4/2009 19:12 (#2960030 - Cevapladığınız Konu : #2959917)
Alıntı Hızlı Cevap

Onur Üyesi

500050002000100050010010010025
Bulunduğunuz yer: bodrum
başınız sağolsun ALLAH sabır versın...
Yukarı
BIDIKCAN
Gönderildi 15/4/2009 19:27 (#2960049 - Cevapladığınız Konu : #2959917)
Konu: RE: BÖYLE BİR DOĞUM HİKAYESİ KİM İSTERDİ???
Alıntı Hızlı Cevap

Onur Üyesi

2000200050010010025
Bulunduğunuz yer: KOCAELİ
Yukarı
herbiseylerim
Gönderildi 15/4/2009 19:28 (#2960051 - Cevapladığınız Konu : #2959917)
Alıntı Hızlı Cevap

Onur Üyesi

20002000500100100
Bulunduğunuz yer: cennet kokan meleklerın yanındayım
Çocuk Sayısı: 2
rabbım sabır versın baska dıyecek bır soz bulamadım
bogazım dugumlendı okurken
Yukarı
allame
Gönderildi 15/4/2009 19:29 (#2960052 - Cevapladığınız Konu : #2959917)
Alıntı Hızlı Cevap

Kıdemli Üye

5001002525
Bulunduğunuz yer: kocişle bebişin arasında kaldım:)
rabbim sabır versin.
Yukarı
bebisss
Gönderildi 15/4/2009 19:35 (#2960069 - Cevapladığınız Konu : #2959917)
Alıntı Hızlı Cevap

Kıdemli Üye

50025
Bulunduğunuz yer: Danimarka
Çocuk Sayısı: 2
cok üzüldüm. Allahtan sabir diliyorum
Yukarı
Nurhan Oruç
Gönderildi 15/4/2009 20:52 (#2960152 - Cevapladığınız Konu : #2960069)
Alıntı Hızlı Cevap

Kıdemli Üye

50010010010010025
Bulunduğunuz yer: YALOVA

Allah Sabırlar Versin...
Yukarı
hilal_48
Gönderildi 15/4/2009 21:42 (#2960173 - Cevapladığınız Konu : #2959917)
Konu: RE: BÖYLE BİR DOĞUM HİKAYESİ KİM İSTERDİ???
Alıntı Hızlı Cevap

Onur Üyesi

20001000100100100252525
Bulunduğunuz yer: bal kızımın yanı...
çok üzüldüm
allah sabır versin
Yukarı
sebahat84
Gönderildi 16/4/2009 09:48 (#2960816 - Cevapladığınız Konu : #2959917)
Alıntı Hızlı Cevap

Üye

2525
Bulunduğunuz yer: BURSA
ÇOK SAĞOLUN ARKADAŞLAR ...BU ARADA PAYLAŞIM SİTESİNE YAZDIĞIM NEDEN SENİ UNUTMADIM KÖŞESİNDE ONUDA ANLAMADIM AMA NEYSE...SİZLERLE BURDA BULUŞMAK ÇOK GÜZEL BENİ ANLAYAN VE AYNI ACIYI YAŞAYAN İNSANLARLA BURDA TANIŞMAK DAYANMA GÜCÜMÜ DAHADA ARTTIRIYOR....
Yukarı
Geçeceğiniz sayfa : < 1 2 3 4 5 6 ... >
Görüntelediğiniz sayfa 1 [10 sayfadaki mesaj sayısı]
Cevapla Yeni mesaj
Başka Foruma Geç :
Bu forumda arama yapmak için
Print edilebilir versiyon
Konuyu E-mail ile link olarak gönder

Bebek Kokusu Web Sitesi MediOzon.com - Medicolozon.com Eser Medikal Sağlık Hiz.Tic.Ltd.Şirketi nin Aile ve Çocuklarımıza hizmetidir.

Bebek Kokusu Sitesinden Uyarı.
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.

Site Kullanım Kuralları, Hukuki Şartlar ve Telif Hakları

(Bu siteye ait tüm cookieleri sil)