Üye Ol Anasayfam Yap
Bebek Kokusu'na Hoşgeldiniz. GİRİŞ. Şu anda sitemizde 53 kullanıcı online .
Sitemizin tüm özelliklerine ulaşabilmek için ÜYE olmanız gerekir.
Forumlar Sohbet
Ajandalar Albümler Arama Kayıt ol Giriş Görünüm

** SÜT ALLERJİSİ OLAN BEBEKLERİMİZ-6 **
[Kilitli]

Yöneticiler: Moderatör

Geçeceğiniz sayfa : < ... 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 ... >
Görüntelediğiniz sayfa 318 [10 sayfadaki mesaj sayısı]
Bir önceki konu :: Bir sonraki konu
Kilitli Paylas   Tecrübe Havuzu -> Yeni Doğum Yapanlar, 0-12 Ay Bebek BakımıMesaj formatı

independent26
Gönderildi 7/6/2010 00:25 (#3387553 - Cevapladığınız Konu : #2756181)
Konu: Re: ** SÜT ALLERJİSİ OLAN BEBEKLERİMİZ-6 **

Faal Üye

1001001001002525

Çocuk Sayısı: 1
arkadaslar bırde bu verdıgımız mamaların ıcerıgındekı seyler hep boyle kımyevı tarzda seyler ya......netıcede bu mamalar ınek sutunden hazırlanıyor degıl mı....yanı ınek sutunun amınoasıtlerıne kadar ayrıstırılmıs halı dıye bılıyorum dogru mu..............
Yukarı
evrhan
Gönderildi 7/6/2010 00:31 (#3387555 - Cevapladığınız Konu : #2756181)

Üye

252525

bende öyle biliyorum.umarım doğaldır
Yukarı
sedasönmez
Gönderildi 7/6/2010 01:03 (#3387569 - Cevapladığınız Konu : #2756181)

Kıdemli Üye

500100100

evet canım bunlar aminoasit mamalar ve içeriğinde kimyasal anlamda zararlı birşey bence yok çünki hrşeyden önce özel mamalar bunlar doktorların denetiminde veriliyor ve ayrıca milupa garantisi var
Yukarı
ekinkerem
Gönderildi 7/6/2010 15:01 (#3388028 - Cevapladığınız Konu : #3345265)

Yeni Üye

Çocuk Sayısı: 2
Öncelikle geçmiş olsun. Alerji probleminizin geçmesine sevindim. Benim bebeğim şu an 7 aylık gelişimi yavaş olduğu için yapılan araştırmalarda süt alerjisi olduğu tespit edildi. Pregomin AS maması için rapor yazdılar ama bebeğim mamanın tadını beğenmedi. Neocat mamasının tadı ve bebeklerdeki beğeni durumu nedir? bilgi verirseniz sevinirim...
Yukarı
zeykancan
Gönderildi 7/6/2010 15:25 (#3388053 - Cevapladığınız Konu : #2756181)
Konu: RE: ** SÜT ALLERJİSİ OLAN BEBEKLERİMİZ-6 **

Üye

Hepinize Merhaba,

Öncelikle tüm alerjili bebeklerin bu rahatsızlıklarını bir an önce atlatmasını diliyorum. Benim bebeğim 13 aylık, bebeğimin 4 aylıktan itibaren kanlı-mukuslu kaka, çıkartma tarzı kusma, iştahsızlık, atopik dermatit şeklinde belirtileri olan süt proteini ve çoklu gıda alerjisi var. Yumurta beyazı, koyun eti, muza da alerjisi çıkmıştı 9 aylıkken kan testi yaptırdığımızda, keçi sütüne de alerjisi var, ben keçi peyniri yediğimde sütümden geçen alerjen maddenin etkisi ile çok şiddetli kusmalar nefes alamama sorunu yaşadık. Şu anda pregomin as (yerse), patates pirinç havuç kırmızı mercimek bezelye ve az kuzu etinden sebze çorbasından oluşan bir beslenme şeklimiz var, bir de et suyuna un çorbası, iştahsızlık var ama şükrediyorum bugünümüze de..
2-3 tatlı kaşığı da elma suyu içiyor, o kadar, ha bir de sadece sağarak verdiğim anne sütünü uykudayken alıyor.. toplamda günde 200 cc. civarı anne sütü alıyor..
son 1 haftadır ben sadece yumurtanın sarısını yiyorum, katı yumurta şeklinde, benim sormak istediğim soru(aslında çok sormak istediğim şey var ama bu yakınlarda beni en çok düşündüren) 1 yaş aşısını henüz olmadı bebeğim, doktorumuz yumurtayı deneyelim sonra olur dedi, sizlerin bebeklerinde yumurta alerjisi olan var ise, 1 yaş KKK aşısını olan var mı, aşı için beklediniz mi, bir de geçenlerde otizm ve KKK aşısı ile ilgili bir yazı gördüm, KKK aşısının otizmi tetiklediği yönünde iddialar ortaya atılmış geçtiğimiz yıllarda, tabii kondurmamak düşünmemek lazım ama yine de bu konu hakkında da duyum sahibi bilgi sahibi olan var mı acaba?
Cevaplarınız için çok teşekkürler şimdiden,
Sevgiler,
Zeynep
Yukarı
zELA
Gönderildi 7/6/2010 15:39 (#3388066 - Cevapladığınız Konu : #2756181)

Faal Üye

100100252525
Bulunduğunuz yer: ankara
ZEYKANCAN bizim yumurta alerjimiz var senin gibi bir yaşında KKK yaptıracağımız zaman bir şey olur mu diye tedirgindim.ama hiç bir sorun çıkmadı.doktorumuzda problem yaşamayacağımızı zaten söylemişti.benim bildiğim forumda yumurta alerjisi olupta KKK aşısında sorun yaşayan hiç olmadı
Yukarı
zeykancan
Gönderildi 7/6/2010 15:58 (#3388087 - Cevapladığınız Konu : #3388066)

Üye

çok teşekkürler hızlı yanıtınız için, peki yumurtanın sarısına da beyazına da alerjisi vardı değil mi çocuğunuzun, değeri yüksek miydi, hatırlar mısınız, ama sanırım pozitif negatif şeklinde beliriyor testlerde..
Yukarı
zeykancan
Gönderildi 7/6/2010 15:59 (#3388091 - Cevapladığınız Konu : #3388066)

Üye

Pardon demin sormayı unutmuşum, doktorunuz kimdi, mahsuru yoksa öğrenebilir miyim? ben Fügen Hn.'a götürüyorum kızımı..
Yukarı
zeykancan
Gönderildi 7/6/2010 17:19 (#3388169 - Cevapladığınız Konu : #3388028)

Üye

Ekinkerem,
Neocate'i kısa bir süre kullanmıştık, içine üzüm pekmezi ya da Starbucks'tan vanilya şurubu (100 cc'ye bir çay kaşığı şeklinde) ekleyerek kullanmıştık, ama neocate'de soya yağı olduğundan bize dokunduğundan şüphelenip doktor pregomin as'ye geçmemizi önermişti.. Pirinç ununa muhallebi şeklinde hazırlanacaksa, içine meyve ya da üzüm pekmezi katıp öyle pregomin eklenebilir ben bu şekilde hazırlıyorum.
Yukarı
sedasönmez
Gönderildi 7/6/2010 20:01 (#3388206 - Cevapladığınız Konu : #2756181)

Kıdemli Üye

500100100

yeni annelerimize hoş geldiniz diyorum..tez zamanda şifa bulursunuz inşallah...zeykancan;benim oğlumda da yumurta alerjsi var.ve kan testlerinde hangi gıdaya baktırsan baktır mutlaka değeri yazar.bizimki 22 idi ve tam d o sırada kızamık aşımız vardı.doktorumuz birşey olmaz demesine rağmen ben korkumdn 6 ay bekledim.ve en sonunda hastanede yaptırddım.ve çok şükür birşey olmadı.son çalışmalar göre bu aşının yumurta alerjis olan çocuklarda bir soruna yol açmadığı kanıtlanmış. ancak yine de tedbir olarak bir hastanede yaptır ama bn birşey olamyacağına eminim..geçmiş olsun..
Yukarı
Geçeceğiniz sayfa : < ... 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 ... >
Görüntelediğiniz sayfa 318 [10 sayfadaki mesaj sayısı]
Kilitli
Başka Foruma Geç :
Bu forumda arama yapmak için
Print edilebilir versiyon
Konuyu E-mail ile link olarak gönder

Bebek Kokusu Web Sitesi MediOzon.com - Medicolozon.com Eser Medikal Sağlık Hiz.Tic.Ltd.Şirketi nin Aile ve Çocuklarımıza hizmetidir.

Bebek Kokusu Sitesinden Uyarı.
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.

Site Kullanım Kuralları, Hukuki Şartlar ve Telif Hakları

(Bu siteye ait tüm cookieleri sil)