Üye Ol Anasayfam Yap
Bebek Kokusu'na Hoşgeldiniz. GİRİŞ. Şu anda sitemizde 17 kullanıcı online .
Sitemizin tüm özelliklerine ulaşabilmek için ÜYE olmanız gerekir.
Forumlar Sohbet
Arama Kayıt ol Giriş

brakial pleksus(omuz felci)
Yöneticiler:

Geçeceğiniz sayfa : < ... 69 70 71 72 73 74 75 76 77 >
Görüntelediğiniz sayfa 75 [10 sayfadaki mesaj sayısı]
Bir önceki konu :: Bir sonraki konu
Paylas   Çeşme Başı -> Hastalıklar - SorunlarMesaj formatı

almr
Gönderildi 1/1/2013 09:59 (#3793199 - Cevapladığınız Konu : #3781169)
Konu: Re: brakial pleksus(omuz felci)

Üye

2525

Çocuk Sayısı: 1
herkese bebekleriyle ilgili en güzel haberleri alacakları ,sürekli yenilenen yenilendikçe gerçekleşen umutlarla dolu bir yıl diliyorum.
Yukarı
Zeyneb11
Gönderildi 6/1/2013 17:14 (#3794437 - Cevapladığınız Konu : #2649564)

Üye

2525

Çocuk Sayısı: 2
Brakıal pleksus denen bu rahatsızlık ınsallah 2013 yılında gerımızde kalır.

Merhabalar uzun zamandır gıremıyorum sıfremı unutmustum neyse kı halloldu Almr kızınızın durumu nasıl elını belıne goturebılıyor mu yenı haberler ne yazar mısınız omer pıtırcık oglunuz nasıl oldu ınsallah ıyı gıdıyordur benım kzım neredeyse 14 aylık olacak durumu ıyı aslında ama tabı bı anne olarak ınsan hep daha ıyı olsun ıstıyor su an benım gordugum sorun dırsegını bıra kaldırarak elını agızına goturmesı dırsegı vucuda bıtısık olmalı kolunu kullanırken hıc kaldırmamalı... Su an durumumuz bu sızlerden haber beklıyorum ınsallah guzel seyler yazarsınız...
Yukarı
almr
Gönderildi 8/1/2013 14:11 (#3795167 - Cevapladığınız Konu : #3794437)

Üye

2525

merhaba zeynep11 ;

bizim yavrumuz 21 aylık oldu ama malesef elini hiçbir şekilde beline götüremiyor ve avucunu çeviremiyor.bu yüzden üzgünüz tabi..bazen diğer eline hırkasını alıp arkasından hasarlı eliyle tutmak istiyor yapamayınca koşarak yanıma gelip yardım istiyor ,bazen iki elini belinde birleştirip gezmek istiyor (bunu da başka çocuklardan gördü )yapamayınca bakıp anne anne diye arkasını dönüyor ben diğer eline tutturuyorum.tabi şükrediyoruz ama bunlar da çok üzüyor insanı..
Yukarı
ömer_pıtırcık
Gönderildi 14/1/2013 08:48 (#3797284 - Cevapladığınız Konu : #2649564)

Üye

25

İyi Seneler arkadaşlar. Herşey gönlünüzce olsun öncelikler Allahım çocoklerımıza şifa versin.
Bende uzun zamandır yeni giriyorum mesajlarınızı yeni gördüm lütfen kusura bakmayın.

Almr;
Durumunuzun iyi gitmesine sevindim. bizim doktorumuz supinasyonun en son geleceğini söylemişti. Biraz daha zaman lazım sabır sabır

Zeynep11;
Sizin kızınızın pek bir şeyi kalmamıştır inş. Ama dediğiniz gibi annelik işte az sorun olsada göze batıyordur.

Beni oğlum 18 aylık oldu. Geçen hafta sonu hem Aydın hocaya hem Feride hn. götürdük. aydın hoca iyi gördüğünü ama kas transferi gerekeceğini söyledi. ama bunun için 1 sene daha bekleyeceğiz dedi.
Feride hn. da botoks önermişti daha önce onu yaptırmadık. ama bu kontrolde yaptırdığımızı sandı o kadar iyi dedi.
ama oğlum bir haftadır hiç sağ ellini kullanmak istemiyor direniyor üzüyor bizi. geçici bir dönemdir inş. theratogs aldık. onu giydirmek bir ölüm zaten bakalım faydalanabilenecekmiyiz.
Şimdilik durumlar böyle.

Yukarı
almr
Gönderildi 15/1/2013 13:54 (#3797925 - Cevapladığınız Konu : #3797284)

Üye

2525

teşekkür ederiz ömer_pıtırcık.
sizin durumunuzun da iyi olmasına çok çok sevindim.sağ elini kullanmasını istediğinizi farketmiştir de ondan kullanmıyordur bizim yavrucuk öyle yapıyordu ısrarımızı anladığı an kullanmıyordu geçici merak etmeyin.botoks yaptırmadan yapılmış gibi olmuş seneye kas transferine de inşallah gerek kalmadan gelişme gösterir güzel yavrunuz.
Yukarı
Zeyneb11
Gönderildi 16/1/2013 12:04 (#3798280 - Cevapladığınız Konu : #2649564)

Üye

2525

Çocuk Sayısı: 2
merhaba arkadaslar... almr en son yazdıklarınız benı uzdu. Kızınızı acaba baska bır doktora daha mı gotursenız belkı bırsey onerır faydası da olur kımbılır ben neredeyse 1 yıldır bellı zamanlarda Ankaraya gıdıyorum faydası oldugunu dusunuyorum kızıma kolu hafıf etkılenmıs deselerde bırcok sey yaptık kınesıobant kullandık supınasyon ortezı kullandık faydası oldu dıye dusunuyorum. eger gıtmeyı dusunursenız sızın ıcın randevu alırım . Yıne de umıt edıyorum yavrularımız bu dertten tamamen kurtulacaklar... Omer pıtırcık telefon numaranızı kaybettım sızı aramayı ıstedım ama numaranızı bulamadım durumunuzun ıyıye gıtmesı cok guzel ınsallah daha da ıyı olur theratogstan memnun musunuz dıcektım gecenlerde bır fızık tedavı merkezınde deneme amaclı gıydırmıslerdı bana ıse yarar bısey gıbı geldı...
Yukarı
elifbebek10
Gönderildi 5/6/2013 17:43 (#3837459 - Cevapladığınız Konu : #2649564)
Konu: RE: brakial pleksus(omuz felci)

Yeni Üye

Çocuk Sayısı: 3
merhaba,
bende yeni üye oldum bebeğimin rahatsızlığını araştırırken sizlerin yazdıkları gördüm maalelef aynı problem benim kızımda da oldu şu anda bizde uğraşıyoruz.benim bebeğimin brekial pleksus klumpke yani kolun bilek kısmı ve eli pençe şeklinde duruyor.bebeğim gibi olan varmı acaba tedavi için hangi doktora götürüyorsunuz bu arada biz istanbulda oturuyoruz.İyileşme ne derece oluyor ameliyat olunca daha iyi gelişme var mı.El cerrahisi 3 ve 4 yaşında ameliyat olabilir diyor burda yazılanda daha erken ameliyat şart gibi.
Ayrıca benim bebeğim 6.5 aylık dünyaya geldi 3 ay küveste kaldı beyin kanaması geçirdi premeture bebek bünye zayıf tabiki ameliyat nasıl kaldırabilirmi bilmiyorum kafamız çok karışık ve çaresiz bilgilerinize ihtiyacımız var.
Yukarı
keremege
Gönderildi 5/6/2013 22:10 (#3837463 - Cevapladığınız Konu : #3837459)

Üye

elifbebek10 - 5/6/2013 17:43

merhaba,
bende yeni üye oldum bebeğimin rahatsızlığını araştırırken sizlerin yazdıkları gördüm maalelef aynı problem benim kızımda da oldu şu anda bizde uğraşıyoruz.benim bebeğimin brekial pleksus klumpke yani kolun bilek kısmı ve eli pençe şeklinde duruyor.bebeğim gibi olan varmı acaba tedavi için hangi doktora götürüyorsunuz bu arada biz istanbulda oturuyoruz.İyileşme ne derece oluyor ameliyat olunca daha iyi gelişme var mı.El cerrahisi 3 ve 4 yaşında ameliyat olabilir diyor burda yazılanda daha erken ameliyat şart gibi.
Ayrıca benim bebeğim 6.5 aylık dünyaya geldi 3 ay küveste kaldı beyin kanaması geçirdi premeture bebek bünye zayıf tabiki ameliyat nasıl kaldırabilirmi bilmiyorum kafamız çok karışık ve çaresiz bilgilerinize ihtiyacımız var.

Öncellikle geçmiş olsun Aramıza hoşgeldiniz demek mümkün değil ne yazıkki...

Sizi facebook sayfamıza davet etsem sizin adınıza inanın çok daha faydalı olacaktır.

Brachial Plexus Turkey - Brakiyal Pleksus Türkiye isminde linkide https://www.facebook.com/groups/apcombilgisayar/ şeklinde.

bu sayfada okumuş olduğunuz yazıların sahibi ailelerin tamamı artık facebook üzerinde bilgi paylaşımı yapıyorlar.Üye olup durumunuzu açıklarsanız çok çok faydalı olacaktır.Geç kalmamak çok önemli bekliyoruz.
Yukarı
AKARA
Gönderildi 18/10/2013 20:54 (#3853694 - Cevapladığınız Konu : #2649564)

Yeni Üye

Selamlar,
hiç uzatmadan anlatayım.Kızımız 17 günlük.zor doğum sonucu sol kolunda dirsekten itibaren kolunu çekemiyor.elini kullanabiliyor ve omuzundan çekebiliyor.ama kolunu kendine çekemiyor.oldukça endişeliyiz.gürsel beye daha ulaşamadık bayram sebebiyle ve yarın tekrar deniycez.bize süreç ile ilgili bilgi verebilirseniz çok memnun olacağız anne ve baba olarak.ilk çocuğumuz ve tecrübeli değiliz.hatta özel mesaj olarak cep telefonu numarası gönderebilecek olursa uygun vaktinizde arayıp akıl danışmak niyetimiz.yardımlarınızı bekliyoruz.
Yukarı
yuko3946
Gönderildi 13/2/2014 13:14 (#3861291 - Cevapladığınız Konu : #2649564)

Yeni Üye

merhaba tüm bu rahatsızlığı olan ve onlarla uğraşan arkadaşlar. ben biraz bilgi ve düşüncenizi almak istedim. ben 5 ay oldu bi motor kazası geçirdim. omuzda ve dirsekte çatlak vardı. bir ayı geçik askıda kaldı kolum.daha sonra emg çektrdim ve ust trunkusta aksonal dejenerasyon çıktı sonuç.başta omuzla dirsek arası hiç çalışmıyordu. sonra fizik tedaviye feln gtttm su anda dirsek bükme var fakat süpinasyon yok dirsek fleksiyonda çok kuvvetli deil.ayaktayken o elimle bardaktan su içebiliyrum mesela.kol omuzdan one doğru göğüs hizsına kadar kalkıo yana çok az kalkıo.izmirde doktorlara gitttim hepsi sinirlerde kopuk yok takip edelim dedi fakat ufak ufak geliştiğinide göriyorum.ancak bu zamnla düzeliormu deneyimi olan arkadaşlar bana bi fikir verebilirmi.hiç ameliyatsiz düzeltebilirmiyim kolumu. herkeze geçmiş olsun
Yukarı
Geçeceğiniz sayfa : < ... 69 70 71 72 73 74 75 76 77 >
Görüntelediğiniz sayfa 75 [10 sayfadaki mesaj sayısı]
Başka Foruma Geç :
Bu forumda arama yapmak için
Print edilebilir versiyon
Konuyu E-mail ile link olarak gönder

Bebek Kokusu Web Sitesi MediOzon.com - Medicolozon.com Eser Medikal Sağlık Hiz.Tic.Ltd.Şirketi nin Aile ve Çocuklarımıza hizmetidir.

Bebek Kokusu Sitesinden Uyarı.
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.

Site Kullanım Kuralları, Hukuki Şartlar ve Telif Hakları

(Bu siteye ait tüm cookieleri sil)