Üye Ol Anasayfam Yap
Bebek Kokusu'na Hoşgeldiniz. GİRİŞ. Şu anda sitemizde 12 kullanıcı online .
Sitemizin tüm özelliklerine ulaşabilmek için ÜYE olmanız gerekir.
Forumlar Sohbet
Arama Kayıt ol Giriş

brakial pleksus(omuz felci)
Yöneticiler:

Geçeceğiniz sayfa : < ... 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 >
Görüntelediğiniz sayfa 73 [10 sayfadaki mesaj sayısı]
Bir önceki konu :: Bir sonraki konu
Paylas   Çeşme Başı -> Hastalıklar - SorunlarMesaj formatı

almr
Gönderildi 17/10/2012 15:18 (#3776762 - Cevapladığınız Konu : #3776136)
Konu: Re: brakial pleksus(omuz felci)

Üye

2525

Çocuk Sayısı: 1
merhaba ömerpıtırcık;

bizim yavrumuzda hareketlere çok erken direnmiş hatta hiç yaptırmamıştı.evde sizden başka birileri varsa dikkatini dağıtabilecek önce onu deneyin birisi eline evde dikkatini çekebilecek ne varsa kullansın biz onu pek yapamadık akşam babamız gelince yapıyorduk işe yarıyordu.sonra 4 aylık civarlarındaydı kucağımda yapmaya başladık büyüdükçe kucağima sığmadı bizde bebek kangurusu aldık hasarlı kolunun tarafındaki yeri kapamıyor elimle açık tutuyordum o şekilde evi geze geze yaptık yoksa eklemlerimizde illa bir sorun çıkardı çünkü bizimki çok erken yeptırmamaya başladı Allah'a bin şükür eklem açıklığımza doktorumuz tam açık diyebiliriz dedi hala onun içinde yaptırıyorum.televizyon seyretirerek yapanlarda var ama bizim yavrumuzun televizyona ilgisi pek olmadı hala da yok.belki daha iyi fikri olanlar da olabilir.herkese acil şifalar...
Yukarı
ömer_pıtırcık
Gönderildi 23/10/2012 09:07 (#3778214 - Cevapladığınız Konu : #2649564)

Üye

25

merhaba almr,

yazdıklarınız öyle içimi rahatlattı ki çok teşekkür ederim.
çok üzülüyorum gerdirmeleri yaptırmayınca kendimi çok çaresiz hissediyorum.
bizde çok uğraşıyoruz ama ne yapsak olmuyor, hergün yeni çözümler yeni oyunlar ....
Bu arada 2 ay da bir bariz farklar görüyoruz.
yani sanki kol açıları yavaş yavaş artıyor 2 ay sonra dikkatimizi çekecek seviyeye geliyor gibi.
Şimdi iki eliyle yastık,kırlent, çamaşır sepeti taşıyor.
büyük pelüş oyuncakları taşıyor.
inş. iyi olacak böyle şeyler görünce seviniyorum umudum artıyor.
Mesala gece uyurken kafasını kaşıyor gibi yapıyor tam kaşıyamıyor ama elini kafasının üstüne götürüyor.
Gözünü kaşıyor gibi ama uyanıkken yapmıyor.
Yani sırt üztü yatarken elini daha kolay kafasına götürüyor.
ama ayaktayken yapamıyor.
sizlerinde böyle mi olmuştu.

arkadaşlar hepinize şimdiden önce sağlıklı yavrularımıza bol şifalı, mutlu, huzurlu bayramlar diliyorum.
Bayramlar mübarek günler hepimiz birbirimize dua edelim.
İyi bayramlar
Yukarı
almr
Gönderildi 24/10/2012 14:29 (#3778685 - Cevapladığınız Konu : #3778214)

Üye

2525

ömerpıtırcık gelişmelerinize o kadar sevindim ki anlatamam gözümün önüne hep o günlerimiz geldi bizim de aynı sizin gibi önce sırtüstü yatarken yapmıştı daha sonra otururken yapmaya başlamıştı.merak etmeyin sizin bebeğiniz de ayaktayken yapmaya başayacak.ne güzel iki eliyle eşyaları taşımaya başlamış çok sevindim.hani daha önce yazmıştım ya hasarlı elinden tutunca merdivenleri çıkarken gövdesini çekemiyor diye şimdi gövdesini yukarı çekmeye başladı.ama en zorlara sıra geldi avucunu hala çeviremiyor, şöyle; eli hareketli olduğu için avantajımız parmaklarını döndürerek işini görmeye çalışıyor ama bilek dönmüyor ve elini beline hiçbir şekilde götüremiyor.

herkese sağlık ,mutluluk,huzur dolu güzel bayramlar diliyorum ve ömerpıtırcık'a katılıyorum birbirimize dua edelim...

herkese acil şifalar..
Yukarı
ecrin40
Gönderildi 26/10/2012 21:13 (#3778723 - Cevapladığınız Konu : #3763473)

Yeni Üye

Merhaba ömer pıtırcık benim yeğenimde doğuştan omuz felci geçirdi. Emg ve mr sonuçlarına göre iki sinirin kopuk üç sinirin de aşırı derecede hasarlı olduğu söylendi. Ameliyat olması söylendi, Gürsel bey ve Aydın bey ile konuştuk ve bazı konularda süreç ile ilgili tereddütlerimiz var. Siz neler yaşadınız bu süreci nasıl geçirdiniz? Aydın bey den memnun kaldınız mı?, ameliyattan sonra başka sıkıntılar da oldu mu? bilgi verirseniz çok seviniriz. iyi akşamlar, geçmiş olsun....
Yukarı
ömer_pıtırcık
Gönderildi 30/10/2012 09:30 (#3778898 - Cevapladığınız Konu : #2649564)

Üye

25

Merhaba Ecrin40,
Öncelikle büyük geçmiş olsun, Allah acil şifalar versin.
Biz mr sonucunda kopuk olduğunu öğrendiğimizde hemen ameliyat ettirdik. 7,5 aylıktı ettirdiğimizde.
Sinir tamiri 1 yaşına kadar yapıldığında faydalı incelikle bunu bilip buna göre hızlı karar vermek gerekir.
Süreş tereddütleriniz nelerdir? bunları yazarsanız daha çok yardımcı olmaya çalışırım.
Biz bu rahatsızlığı öğrendiğimizde netten çok şey öğrendik ilk ulaştığım isim Aydın Yücetürk oldu.
4,5 aylıkken onunla tanıştık. bu formu oğlum 6 aylıkken buldum.
Burda çoğu kişi gürsel beye gidiyor biz ona hiç gitmedik ama burdaki arkadaşlar gayet memnun. Bu konuyla ilgili uzman Türkiyede 5 isim varsa bunlardan ikisi Aydın Bey ve Gürsel Beydir bundan emin olun.
hangisine giderseniz gidin memnun kalırsınız diye düşünüyorum.
Ameliyatı 1,5 saat kadar sürdü. ayağından yada başka bir yerinden nakil alınmadı sinirler uç uca dikildi.
kolu 1 ay kadar sargıda kaldı. 15 gün göbeğinin üstüne bağlı kaldı.
sonrasında 1 ay olmadan hareketler başladı.
Şimdi çok iyiye gidiyor diye düşünüyoruz nitekim Aydın Beyde aynı şeyi söylüyor.
Aydın Bey kesinlikle iyi bir cerrah ama fazla konuşmaz soruları cevaplar.
biz ona çok güvendik inandık şimdi 3 ayda bir gidiyoruz.
durum bu yani yine sorularınız varsa burdan sorabilirsiniz isterseniz tel. numarımıda verebilirim.
Yukarı
ömer_pıtırcık
Gönderildi 31/10/2012 12:39 (#3779181 - Cevapladığınız Konu : #2649564)

Üye

25

Merhaba Almr,
Bugün öyle mutluyum ki anlatmam dün akşam oğlum elini ağzına götürdü bunu bizr kez yaptı ama olsun gerisi mutlaka gelecek inaniyorum ben.
Yarın fizyoterepist Feride hn. gideceğiz theratogs tan almayı düşünüyoruz. mutlaka onunda faydasını göreceğiz.
Dediğiniz gibi herşey zamanla oluyor. o zor dedikleriniz de olacak illaki ama vakti saati var işte. Allah nasip etsin inş. görelim o günleri.
Yukarı
ecrin40
Gönderildi 3/11/2012 13:44 (#3779816 - Cevapladığınız Konu : #2649564)

Yeni Üye

merhaba ömer pıtırcık ilginiz için çok teşekkürler.yeğenim eymen şu an 5 aylık .6 aylık olmadan bu sinir ameliyatının olması gerekiyormuş.bizim endişemiz ameliyatta kopuk olan sinirlerin iki bacaktan hatta koldan da alınması gerekliliği.sizin yazdıklarınızı okduğumda şaşırdım nakil olmadan sinirler nasıl dikildi? çocuğunuzun hangi sinirleri kopuktu?eymenin t1 c8 sinirleri kopuk. gürsel bey ameliyatın 10 saat kadar sürebileceğini ve bi kaç günde hastanede kalması gerektiğini söylerken aydın bey bu ameliyatın çok daha kısa süreceğini söyledi .iki doktorun da bu konuda en iyisi olduğunu biliyoruz ama ameliyat ve ameliyat sonrasında söyledikleri birbirinden farklı. atel takılması konusunda da farklı düşünüyorlar.bu yüzden de nasıl karar verebileceğimizi bilemiyoruz. tel.numaranızı gönderirseniz çok sevinirim en kısa zamanda görüşmek dileğiyle çok teşekkür ederim.
Yukarı
ömer_pıtırcık
Gönderildi 5/11/2012 08:51 (#3779857 - Cevapladığınız Konu : #2649564)

Üye

25

Merhaba Ecrin40,
Size özelden telefon numaramı gönderdim.
Arayabilirseniz görüşebiliriz.
Bize söylenen kopuk varsa ne kadar erken ameliyat olursa o kadar iyi olacağıydı.
Oğlumun mr da 1 siniri kopuk çıktı ama ameliyatta kolu açınca 3 olduğu ortaya çıktı.
c5 t1 c8.
Şimdi, bize de söylenen ayağından alınabilirdi, hatta ayak hazırlandı ameliyat için ama gerek kalmamış.
Sinirler uçuca dikilmiş. atel kullanmadık hiç.
telefonda daha ayrıntılı görüşebiliriz.
Hoşçakalın.
Yukarı
almr
Gönderildi 5/11/2012 15:56 (#3780066 - Cevapladığınız Konu : #3779816)

Üye

2525

ecrin 40 ;geçmiş olsun en acil şifalar diliyorum.bebeğiniz için en iyisi ve hayırlısı olsun...
Yukarı
ömer_pıtırcık
Gönderildi 8/11/2012 13:57 (#3780937 - Cevapladığınız Konu : #2649564)

Üye

25

Merhaba Almr,
Size yazmıştım ya elini ağzına götüryor diye o günden sonra bir daha yaptığını görmedik malesef.
Feride hn. gittik. daha iyi olduğunu söyledi tebrik etti bizi çalıştırmalarımızdan dolayı ama ondan öte bir şey demedi. burnuna kadar elini kaldırıyor. yine yatarken kafasına götürüyor ama o kadar.
hani bebekler doğduklarında iki eli yanda dirsekten bükük kafası pozisyonda yatar ya artık hep öyle yatıyor, önceden düz yana açık yatardı. bu da iyi haber galiba.
Sizide mücadelenizden ötürü tebrik ederim.
Doktorlar işte bizi değil kendilerini avutuyorlar. Ateş düştüğü yeri yakıyor malesef.
umarım iyi bir netice alırsınız.
Tekrar görüşmek üzere hoşçakalın.
Yukarı
Geçeceğiniz sayfa : < ... 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 >
Görüntelediğiniz sayfa 73 [10 sayfadaki mesaj sayısı]
Başka Foruma Geç :
Bu forumda arama yapmak için
Print edilebilir versiyon
Konuyu E-mail ile link olarak gönder

Bebek Kokusu Web Sitesi MediOzon.com - Medicolozon.com Eser Medikal Sağlık Hiz.Tic.Ltd.Şirketi nin Aile ve Çocuklarımıza hizmetidir.

Bebek Kokusu Sitesinden Uyarı.
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.

Site Kullanım Kuralları, Hukuki Şartlar ve Telif Hakları

(Bu siteye ait tüm cookieleri sil)