Üye Ol Anasayfam Yap
Bebek Kokusu'na Hoşgeldiniz. GİRİŞ. Şu anda sitemizde 17 kullanıcı online .
Sitemizin tüm özelliklerine ulaşabilmek için ÜYE olmanız gerekir.
Forumlar Sohbet
Arama Kayıt ol Giriş

brakial pleksus(omuz felci)
Yöneticiler:

Geçeceğiniz sayfa : < ... 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 >
Görüntelediğiniz sayfa 72 [10 sayfadaki mesaj sayısı]
Bir önceki konu :: Bir sonraki konu
Paylas   Çeşme Başı -> Hastalıklar - SorunlarMesaj formatı

keremege
Gönderildi 26/9/2012 19:23 (#3770401 - Cevapladığınız Konu : #2649564)
Konu: Re: brakial pleksus(omuz felci)

Üye

Çocuk Sayısı: 1
Çok haklısınız bizimde ilk cocugumuz ama inanın hiç sevinemedik evimiz sanki cenaze evi gibi buz gibi oldu bu durumu öğrendikten sonra.

1 Ekim günü Tüzün Hoca'dan randevu aldık.
İnş güzel şeyler söyler durumumuz hakkında bize, bizde uzun tedavi maratonuna başlarız.

Oğlum bugun 16 günlük oldu; omuzunda ileriye doğru kaldırma, kolu komple kaldırıp biraz yukarı yada sağa-sola gibi hareketler gördük bir kaç kez.
Birde mesela kucağımızda tutarken kolu aşağı düşüyordu biz tutmazsak ama şimdi çok gergin şekilde kendisi tutabiliyor.İlk günlere göre farklar bunlar.

Kendimizide böyle çok umutlandırmak istemiyoruz ama inş. daha iyiye gidecek zamanla.

Yukarı
Zeyneb11
Gönderildi 26/9/2012 19:34 (#3770402 - Cevapladığınız Konu : #2649564)

Üye

2525

Çocuk Sayısı: 2
yanlis hatirlamiyorsam bizimki de bu sekilde ilerlemisti birden bi bakardik kolunu yukari kaldirmis galiba oglunuzun omuzu iyi her zamanda iyi olarak ilerleyecek ben asagi yukari iyi seyler duyacaginiza inaniyorum hafif bi zedelenme gibi gorunuyor gelismeleri yazin buraya da .gecmis olsun
Yukarı
Zeyneb11
Gönderildi 28/9/2012 19:01 (#3771122 - Cevapladığınız Konu : #2649564)

Üye

2525

almr bence bunun bi anlami var kizim ilk zamanlar dirsegini bukemiyorken ben bukerdim oyle tutardi sonra kulagina dokunamiyordu sonra yine ben kulagina gotururdum o yine oyle tutardi ben sanki o hareketi yapmadan once o sekilde yapmaya basliyor diye dusunuyorum kaslar kuvvetleniyor tamamen gucsuz olsa siz koysaniz da duramaz. ( anlasilir yazdim mi bilmiyorum )
Yukarı
almr
Gönderildi 29/9/2012 13:23 (#3771218 - Cevapladığınız Konu : #3771122)

Üye

2525

çok teşekkür ederim zeynep11 anlaşılır yazmışsınız inşallah dediğinizi bizim yavrumuz da yapar beline de rahat rahat götürebilir inşallah bütün bebeklerimize inşallah...

arkadaşlar ben bir de adak'a çok inanıyorum ki hayatımda sadece bu konuda değil zaman içerisinde birçok şey için adak adamışımdır ve adakların durumun istenilen yere ulaşmasını hızlandırdığına inanıyorum.özellikle ihtiyaç sahibi kişilere yardım veya çocuk sevindirmek gibi olunca daha etkili gibi geliyor belki psikolojik deyip inanmayanlar olabili ama hep karşılığını buldum denemek isteyenlere tavsiye edebilirim nacizane..
Yukarı
Zeyneb11
Gönderildi 2/10/2012 20:53 (#3771829 - Cevapladığınız Konu : #2649564)

Üye

2525

almr dediginiz konuda kesinlikle cok haklisiniz bende inaniyorum.
Yukarı
keremege
Gönderildi 3/10/2012 22:51 (#3772268 - Cevapladığınız Konu : #2649564)

Üye

Herkeze öncelikle selam ve sevgiler;
acil şifalar ve sabırlar diliyorum.

1 Ekim Pazartesi günü ilk kontrolumüz için Tüzün Hocanın yanındaydık.

Öncelikle hem Tüzün hocanın hemde yanında bulunan Yasin hocanın yaklaşımlarından,ilgilerinden ne kadar memnun kaldığımızı belirtmek istiyorum,kendilerinin iyilikleri adeta yüzlerine vurmuş hem bebeklere hem ailelere davranışlarını mükemmel.

Bu sayfadaki değerli ailelerin bilgilendirmeleri sayesinde ilk randevumuzu alarak kontrolümüzü olduk,muayene saatine kadar karnımıza giren o ağrıları o stresi anlatmak münkün değil,o koridorda her an dokunsanız ağlayacak gibiydik.

Ama doktor beylerin bahsettiğim yaklaşımları sayesinde kendimize geldik,neyseki çok kötü şeylerde duymadık ve 10 Eylül'den beri hiç olmadığı kadar keyfimiz yerine geldi inşallah bundan sonrada böyle devam eder.

Tüzün Hoca çok temkinli konuşarak tabiki zaman ile bir çok şeyin netleşeceğini belirtti ama durumun ağır görünmediğini, sinirlerde kopma olmadığını düşündüğünü bir çok şeyide evladımızın kendi azmi ile tekrar düzelteceğini düşündüğünü söyledi.

Fizik tedavi hareketlerini bize göstererek 1.5 ay sonraya randevu verdiler.

Yazdığı not kağıdına;

Omuz II
Dirsek I/II/0
El II
Narakas Tip 1----- narakas yanlış olabilir
Biceps torum (+) AEH (-)---- torum yanlış olabilir
ECRB,L (+,+)
Hafif Tutulum

Öneri kısmınada
--duyu girişi
--yüzükoyun ağırlık aktarma
--klasik masaj
şeklinde not almış.

İlk bölümdeki terimdelerin + ve - 'lerin ne anlama geldiğini biliyorsanız lütfen açıklarmısınz?
Yukarı
almr
Gönderildi 4/10/2012 14:11 (#3772523 - Cevapladığınız Konu : #3772268)

Üye

2525

keremege;
iyi haberlerle dönmenize yürekten sevindim.doktorlarınız güzel şeyler söylemiş ne mutlu..en acil şifalar sizinle olsun..

herkese acil şifalar..

Düzenleyen almr 4/10/2012 14:13
Yukarı
keremege
Gönderildi 4/10/2012 17:25 (#3772670 - Cevapladığınız Konu : #2649564)

Üye

çok teşekür ederim,
İnşallah başlangıç gibi sonuda sevindirici olur.Hergün güzel gelişmeler kaydederiz.
Hepimize Acil şifalar, iyilikler olsun inşallah.
Yukarı
Zeyneb11
Gönderildi 8/10/2012 15:52 (#3773661 - Cevapladığınız Konu : #2649564)

Üye

2525

uzun zamandir yazicam yazamadim keremege durumunuza cok sevindim zaten tahmin etmistim oglunuzun durumu bizimkine benziyor. Baya bilgi sahibi olduk son birkac aydir! narakaslar ne onlari anlayamadim ama puanlamaya gelince 5 uzerinden puan veriyorlarmis su an bizde omuz 5 el 3 2 0 zaten olmasi gerekeni de buymus el ise 4 iste onunda 5 olmasi lazim heralde o da supinasyon duzelince oluyor tam puana cok yakiniz insallah gecer bu gunlerde tamamen iyilesiriz.

erbc gibi biseyler vardi o da bir daha ki ay cocuga uygulayacaklari testlerin adi olmasi lazimdi galiba .( valla tuzun hoca ve yasin hoca bunlari okuyorlarsa guluyorlardir millet doktorculuk oynuyor diye:))))

cocugunuzun gelisimi bizimkine uygun devam edebilir heralde insallah tamamen iyilesirler bu gunleri hic bilmeden buyurler
Yukarı
ömer_pıtırcık
Gönderildi 15/10/2012 15:58 (#3776136 - Cevapladığınız Konu : #2649564)

Üye

25

Merhaba Arkadaşlar,
Uzun zamandır bende yazamıyordum. Sanırım artık herkes face yazıyo pek takip demiyorum bu yüzden.
Benim oğlum artık fizik tedavi hareketlerini yani gerdirmelerini artık hiç yaptırmıyor baya direniyor.
Çok üzüyor bizi normalde elini kullanıyor aktif hareketleri iyi ama omuz gerdimelerini hiç yaptırmıyor.
Feride hanıma gittiğimde bize theratogs uygulamıştı hiç kaldırmadığı kadar kolunu yukarı kaldırmıştı.
Şimdi onu almayı düşünüyoruz ama fiyatı hakkında bir fikrimiz yok.
Zeynep 11 siz face i takip edebiliyorsunuz sanırım Ordan fiyat bilgisi olan varmı?
duydunuz mu hiç.
Bilgisi olan arkadaşlar varsa yardımlarınızı bekliyorum.
Ayrıca oğlum gibi hareketleri reddeden varsa ne gibi çözümler ürettiler bu sorunu aşan varsa lütfen yardımcı olur musunuz?

Yukarı
Geçeceğiniz sayfa : < ... 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 >
Görüntelediğiniz sayfa 72 [10 sayfadaki mesaj sayısı]
Başka Foruma Geç :
Bu forumda arama yapmak için
Print edilebilir versiyon
Konuyu E-mail ile link olarak gönder

Bebek Kokusu Web Sitesi MediOzon.com - Medicolozon.com Eser Medikal Sağlık Hiz.Tic.Ltd.Şirketi nin Aile ve Çocuklarımıza hizmetidir.

Bebek Kokusu Sitesinden Uyarı.
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.

Site Kullanım Kuralları, Hukuki Şartlar ve Telif Hakları

(Bu siteye ait tüm cookieleri sil)