Üye Ol Anasayfam Yap
Bebek Kokusu'na Hoşgeldiniz. GİRİŞ. Şu anda sitemizde 4 kullanıcı online .
Sitemizin tüm özelliklerine ulaşabilmek için ÜYE olmanız gerekir.
Forumlar Sohbet
Arama Kayıt ol Giriş

brakial pleksus(omuz felci)
Yöneticiler:

Geçeceğiniz sayfa : < ... 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 ... >
Görüntelediğiniz sayfa 70 [10 sayfadaki mesaj sayısı]
Bir önceki konu :: Bir sonraki konu
Paylas   Çeşme Başı -> Hastalıklar - SorunlarMesaj formatı

ebruçkale
Gönderildi 7/9/2012 11:02 (#3766904 - Cevapladığınız Konu : #2649564)
Konu: Re: brakial pleksus(omuz felci)

Üye

Çocuk Sayısı: 2
Selam arkadaşlar.Hepinize geçmiş olsun.FPOYRAZ sizede geçmiş olsun. DR.Atakan Bey den Memnun olduğunuzu söylemişsiniz. Arkadaşımın çocuğu Şubat 2010 doğumlu ve doğduğunda kolu hiç yoktu sanki. 2 aylıkken Çapaya Atakan Beye gittiler ve çocuğun babasına sorduğu soru ne olmuş dersiniz.Tarlada neyiniz var ????Ameliyatı 20.000 TL YE yaparız demiş.Onların tarlaları yok malesef.Asgari ücretle çalışan bir insan.Özelden muayane için 200 tl verdiler.Anne soramamış bile kolu ne durumda diye.Bir dahada gitmediler malesef. 9 Eylül'de Dr.Ahmet EKİN ameliyatını yaptı.Şu an 2,5 yaşında parmaklarda sorun var,tam anlamıyla tutamıyor.Elini başına götürebiliyor.Hareket yapmak istemiyor artık.Rapor çıkardılar. Çanakkalede (ÇAREM e) fizik tedavi merkezine gidecekler. Allah hepimizin yardımcısı olsun.
Yukarı
ömer_pıtırcık
Gönderildi 7/9/2012 12:47 (#3766918 - Cevapladığınız Konu : #2649564)

Üye

25

Çocuk Sayısı: 1
merhaba Ebruçkale,
Allah arkadaşınızın yardımcısı olsun, sabır versin.Yine ameliyat yaptırmışlar umarım faydasınıda görmüşlerdir biz gördük çok şükür.

Benim oğlumda sinir ameliyatı oldu 8 aylıkken Aydın Yücetürke. malesef bu rahatsızlığın ameliyat masrafları yüklü. Şimdi 13 aylık hala elilni ağzina götüremiyor.

evde ihmal etmesinler sürekli oyunlarla elini aktif kullanmasını sağlasınlar,balonlar toplar üzerinden eline kuvvet uygulamasını sağlasınlar, bir de Kinesio bant var ondan kullanmaya başladık onunda faydası oluyor.

Birde tendon transferi ve kas gevşetme ameliyatlerı oluyor bu dönemde yada botoks.
2,5-3 yaşında yapılıyor bunlar sizlerde biliyorsunuzdur. Doktorunuz ne öneriyor.

Allah şifa versin
Yukarı
ömer_pıtırcık
Gönderildi 7/9/2012 12:53 (#3766921 - Cevapladığınız Konu : #2649564)

Üye

25

Arkadaşlar dün Feride hn.da randevumuz vardı.
Gittiğimize tanıştığımıza çok memnun olduk.
Sağolsun çok ilgilendi ve bize çok moral verdi.
Değişik taktikler gösterdi.
Kinesio bant uygulaması yaptı. Oğlum yukarı kaldırma açısını orda baya artırdı birden, bizi mutlu etti.
Gelişimin iyi olduğunu ve Ataka Beyinde görmesini istedi botoks için.
Şimdilik gelişmeler böyle.
Yukarı
FPOYRAZ
Gönderildi 7/9/2012 15:22 (#3766950 - Cevapladığınız Konu : #2649564)

Üye

selam arkadaşlar
Ebruçakkale inanın söylediklerinize inanamıyorum çünkü 3.5 senedir atakan beyin hastasıyız daha hiçbişeyine şahit olmadım aksine insanın maddi durumunu anlıyor inanın çok şaşırdım ki atakan bey cerrah ama ameliyat kararını bile en son veriyor. Ameliyatı bile en son durumuna kadar bekletiyor. Doğduğundan beri çok korkardım ameliyatından 3 senedir sorarım kendisine herzaman bana ameliyattan önce bu çocuğu ne kadar az zararla kurtarabiliriz dedi şimdideye kadar da elinden geleni yaptılar feride hanımda atakan beyde ikiside alanında çok uzman doktorlar ortak karar verirler hep. En son kas gevşetme operasyonuna karar verdiler ki paracı bir doktor olsa bana tendon transferiyle kas gevşetmeyi birlikte yapalım derdi bilemiyorum inanın çok şaşırdım ve kendisi diğer doktorlara göre de az fiyat verdi ameliyatına bundan 1 sene önce başka bir doktora götürdüm ismini vermek istemiyorum doktorun oda prof. furkan için dediği ilk kelime ameliyat ve 20.000 tl gerekiyor fiyattada yardımcı olamam dedi şok olduk eşimle ikimiz. Durumunu bile sormadı yani şu aşamaya kadar neler yaptınız ilk durumu nasıldı diye bile sormadı artı furkan sıfırdı kolu parmaklarında hafif hareketlenme vardı okadar. Çok şükür şimdi çok şükür iyi daha iyide olacak inşallah buda atakan bey ile feride hanım sayesinde allah onlardan razıolsun kendi çocukları gibi özen gösterdiler çocuk dilinden bile çok iyi anlıyorlar ve atakan beye şimdiye kadar biz çapaya götürüyoduk fizik tedavi için randevu veriyolardı gittiğimizde feride hanım gördükten sonra atakan bey bakıyordu atakan beye randevu bile almıyoduk birbirlerine herzaman notlar yazarlar muayene ücrt.bile ödemiyorduk özel gitmiş gibi muayene ediyolardı. ikiside çok güzel ilgilendiler paracı bir doktor olsaydı hastanede şöyle bir bakarlardı es geçer ilgilenmezlerdi bile aynı şekilde feride hanımda kendi çocuğu gibi ilgileniyor şimdi atakan bey 2 sene izne çıkmış çapada yok muayenehanesine gidiyoruz oda 3 ayda bir çağırıyor botoks yaparsa bu süre 4 ayıda geçiyor yani bilmiyorum yalan söylüyorsunuzda demiyorum ama 3.5 senedir de hastasıyız bilemiyorum gerek telefonla bile yardımcı oluyorum cevaplıyor aklıma ne takılırsa sorarım hiç terslemez cevaplar biz atakan beyide feride hanımıda çok seviyoruz inanın maddi ve manevi anlamda da çok yardımcı oldular ikiside haklarını ödeyemeyiz en önemliside furkanın bu hale gelmesinde çok büyük emekleri var.
Yukarı
ebruçkale
Gönderildi 7/9/2012 16:40 (#3766970 - Cevapladığınız Konu : #2649564)

Üye

Sizin açınızdan sevindim. Arkadaşımın bana anlattıklarını anlattım ben size .Yalan değil gerçek olan şeyler bunlar.Arkadaşım tam soru soracakken ne yapacaksın altını mı alacaksın emzirecek misin demiş.Kadının psikolojisi zaten bozuk ne yapacağını şaşırmış.Keşke onlarda Atakan Beye ameliyat olabilselerdi Keşke fizyoterapiyi de feride hanım yaptırsaydı.Bende isterdim.20.000 TL deyince zaten put gibi kalmışlar.İnşallah çocğunuz iyileşsin de kim olursa olursun atakan bey olsun gürsel bey olsun vs.. farketmez.Tabiki tüm doktorlar bölümünde iyidrler.Maddiyat olmayınca maneviyatta çöküyor.
Yukarı
ebruçkale
Gönderildi 7/9/2012 16:48 (#3766971 - Cevapladığınız Konu : #2649564)

Üye

Slm Ömer pıtırcık.izmire nisan mayıs gibiydi gittiler. Doktorun demesi"Elini kulağına götürmesi önemliymiş." Şu anda götürebiliyor.surreala videoyusunu atmıştım hatta.Ama eskiden daha çok hareket yapabiliyodu.Sanki yürürken bile kol fazla hareket etmiyor.
Yukarı
keremege
Gönderildi 19/9/2012 15:56 (#3768955 - Cevapladığınız Konu : #2649564)
Konu: RE: brakial pleksus(omuz felci)

Üye

Öncelikle herkeze selamlar, sabırlar. acil şifalar diliyorum buradaki tüm anne ve babalara.
İsmim Volkan

10 Eylül 2012 günü benimde ilk evladım olan Kerem Ege dünyaya gözlerini açtı normal doğum ile 3750 gr olarak.

Maalesef oğlumdada sizlerin başına gelen bizimde dünyamızı yıkan bu olayı yaşadık.

Şu an oğlumun sağ kolunun omuz bölgesinde hareket yok kolunu kaldıramıyor elini-bileğini-parmaklarını kullanabiliyor eli dışa doğru dönme eğiliminde.

Tüm çocuk doktorlarının 15 gün bekleyin kendi kendine geçecek demesine rağmen biz 2 günlük iken fizik tedaviye başladık şu an sadece 2 seans fizyoterapist tedavi uyguladı, bizde yatarken sürekli elini ve omzunu küşük yastıklar ile destekliyoruz ve gün içerisinde masaj ve ufak hareketler yaptırıyoruz.

Oğlumun kolunda iki gündür çok ufak bir yukarı kaldırma eğilimi görüyoruz.(inş yanılmıyoruzdur)

Malatya'da ikamet ettiğimizden şimdilik buradaki doktorların tavsiyeleri ile hareket ediyoruz fakat 1 aylık olunca Ankara'ya gitmek niyetindeyiz.

Sizlerden ricam tecrübeleriniz ışığında bizi yönlendrmeniz geç olmadan en kısa sürede yapılması gerekenlerin yapılmasını sağlamamız konusunda bizlere tavsiyede bulunmanızdır.

Bu bu sayfadan,cep telefonumdan yada mail adresinden her türlü desteğinize ihtiyacım var.
Bizi en iyi sizin anlayacığınıza inanıyorum,Allah kimseyi evladının acısı ile sınamasın hep iyiliklerini göstersin inşallah.

Sevgi ve saygılarımla

mail :volkaner211@hotmail.com
cep tel : 0505 717 44 29
Yukarı
keremege
Gönderildi 19/9/2012 22:49 (#3769005 - Cevapladığınız Konu : #2649564)

Üye

Az önce forumdan "Zeyneb11" kullanıcı isimli Zeynep Hanımın eşi Mehmet Bey beni arayarak kendileri ile uzun uzun görüştük.
Hastalığın seyri, gelişimi bizi bekleyen durumlar hakkında çok değerli bilgiler verdiler.

Kendilerine bu nazik davranışları için sizlerinde huzurunda çok teşekkür ederim.
Yukarı
Zeyneb11
Gönderildi 20/9/2012 00:52 (#3769008 - Cevapladığınız Konu : #2649564)

Üye

2525

rica ederiz. insallah hizla iyilesir yavrunuz.
Yukarı
ömer_pıtırcık
Gönderildi 20/9/2012 09:24 (#3769018 - Cevapladığınız Konu : #2649564)

Üye

25

Volkan Bey,
Bu mesajınız inanın burdaki anne babaları çok üzüyor,isteğimiz, yine aramıza aynı acıları yaşayan anne babaların katılmaması.
Öncelikle çok geçmiş olsun.
Benim oğlumda da sağ brakial pleksuslu olarak doğdu aynı sizin oğlunuz gibiydi.
Size tavsiyem 15-20 gün kola dokunmayın fizik tedavi uygulamayın. Sinirler kendine gelsin. Çünkü bizde 6 günlükken başladık ama başlanmaması gerektiğini sonradan öğrendik. Feride Bilir hoca Devrim hoca da aynı tavsiyede.
Sonrasında fizik tedaviye başlayın ve 3 ay olana kadar devam edeceksinizdir.
sonrasında zaten doktorlarınız size izlenecek yolu tarif eder.
Fakat bu konuda PROF.Dr. aydın Yücetürk(istanbul), Gürsel Leblebicioğlu(Ankara), Atakan Aydın(istanbul)
bu konuda adı geçen en iyi doktorlardan.
3 aylıkken Emg istenir.
Ama siz ihmal etmeden çok gelişme görmezseniz Mr ı ihmal etmeyin derim ben.
Umarım hafifi zedelidir Allah sabır ve acil şifa versin.
Zeynep11 de bu konuda baya tecrübeli, eminim faydalı bilgiler vermişlerdir.
Yukarı
Geçeceğiniz sayfa : < ... 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 ... >
Görüntelediğiniz sayfa 70 [10 sayfadaki mesaj sayısı]
Başka Foruma Geç :
Bu forumda arama yapmak için
Print edilebilir versiyon
Konuyu E-mail ile link olarak gönder

Bebek Kokusu Web Sitesi MediOzon.com - Medicolozon.com Eser Medikal Sağlık Hiz.Tic.Ltd.Şirketi nin Aile ve Çocuklarımıza hizmetidir.

Bebek Kokusu Sitesinden Uyarı.
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.

Site Kullanım Kuralları, Hukuki Şartlar ve Telif Hakları

(Bu siteye ait tüm cookieleri sil)