Üye Ol Anasayfam Yap
Bebek Kokusu'na Hoşgeldiniz. GİRİŞ. Şu anda sitemizde 10 kullanıcı online .
Sitemizin tüm özelliklerine ulaşabilmek için ÜYE olmanız gerekir.
Forumlar Sohbet
Arama Kayıt ol Giriş

brakial pleksus(omuz felci)
Yöneticiler:

Geçeceğiniz sayfa : < ... 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 ... >
Görüntelediğiniz sayfa 69 [10 sayfadaki mesaj sayısı]
Bir önceki konu :: Bir sonraki konu
Paylas   Çeşme Başı -> Hastalıklar - SorunlarMesaj formatı

Zeyneb11
Gönderildi 31/8/2012 01:34 (#3765876 - Cevapladığınız Konu : #2649564)
Konu: Re: brakial pleksus(omuz felci)

Üye

2525

Çocuk Sayısı: 2
Almr size hic sormadim kiziniz da elini agizina gotururken kolu dirsekten kalkiyor muydu su an nasil ne durumda
Yukarı
almr
Gönderildi 1/9/2012 22:55 (#3766087 - Cevapladığınız Konu : #3765876)

Üye

2525

Çocuk Sayısı: 1
zeynep11 ;

evet bizim de ilk elini ağzına götürdüğünde şimdikine göre daha açılı kalkıyordu ama zaman geçtikçe düzeliyor şimdi sağ kolu gibi olmasada ilk götürdüğü zamanki durumuyla çok fark var.şimdi daha iyi.hep süreyi takip ediyorum 2 ayda bir çok belirgin farklılıkar oluyor.şimdi elini ensesine ilk zamanlara göre çok çok rahat götürüyor başının üzerine de ...

denizde ellerini suya birlikte vurabiliyor demişsiniz çok sevindim gerçekten..bizde denizde taş egzersizi yaptık o da çok iyi geliyor. ona içine oturabileceği bir can simidi aldık ,çeşitli büyüklük ve ağırlıkta taşları önden,yukarıdan,yandan ve arkasından veriyorduk o da sol eliyle alıp sağa veriyordu bazen sol eliyle bazen ikisiylede suya atıyor cup diye ses çıkartınca çok eğleniyordu.bir kova taş topladık şimdi havuzda hem topla hem taşla devam edicez.

şimdi merdivenleri kendisi elimi tutarak çıkmak istiyor sağ elini tuttuğumda sorun yok ama sol eliyle elimi tutup vücudunu yukarı çekemiyor hemen sağ elini de getirip ikisinden güç almaya çalışıyor.çok üzülüyorum tabi ama zaman tek ilacımız..aslında sol eliyle birçok ağır şeyi taşıyor buda bizi sevindiriyordu ama bunun olacağını hiç düşünmemiştim merdivenleri çıkıncaya kadar...
Yukarı
Zeyneb11
Gönderildi 2/9/2012 02:31 (#3766094 - Cevapladığınız Konu : #2649564)

Üye

2525

Almr, kizinizin ilk yurumeye basladiginda dengeyi saglamak amaciyla sol kolunu belirgin bi sekilde acarak yurudugunu soylemistiniz bunu duyunca o zaman bende cok uzulmustum bu sorun zamanla gecti bu da gececektir. Haklisiniz zaman bizim ilacimiz!

Surreal, Aydin Beyle randevu nasil gecti Defne yi nasil buldu? Gursel Bey ve Aydin Beyin degerlendirmeleri birbirinden farkli mi kiyaslar misiniz desem yanlis mi olur acaba??? Feride hanim neler oneriyor?
Yukarı
Surreal
Gönderildi 3/9/2012 11:51 (#3766158 - Cevapladığınız Konu : #2649564)

Asil Üye

100

Merhabalar , gittik geldik ,yorulduk , kafamız da karıştı biraz..Önce Aydın Bey'i anlatayım.Defne ilk defa bir doktorun odasında ağlamadı oyunlar oynadı.Doktorla bile oynamak istedi,şaşırdık.Aydın Bey çok iyi bir doktor ,biz Defne'nin hikayesini anlattık ,yapılanları gelinen aşamalardan bahsettik.Eline birşeyler vererek kol hareketlerine baktı.Çok fazla birşey göremedi ben hazırlıklı gelmiştim ,video çekmiştik 1 gün öncesinden onu gösterdim.Daha faydalı oldu.Ve bize yapılması gereken ameliyatlardan bahsetti.Çoğul söylüyorum çünkü 2 tane olabilirmiş.Şu an yapılacak olan omuz eklemindeki sertlik için gevşetme ameliyatı yapıp o bölgeyi rahatlatacak,hem omuzdaki gerginlik gidecek hemde kürek kemiğindeki çıkma azalacak.Eskiden direk sert ekleme kas tendon nakilleri yapılıyormuş ,önce düzeldi sanılıyor fakat sonradan tekrar sıkıntı çıkabiliyormuş.Şu an teknik değişmiş önce gevşetme yapılıyor ve 1 sene bekleniyor.Eğer 1 sene içinde omuz düzelirse kol yukarı güzel kalkarsa ve kemik yapılarında da bir sıkıntı yoksa diğer ameliyata gerek kalmayabiliyor.%50 şans var.Aydın Bey yapacağı operasyonları anlatırken net konuştuğu için bize güven verdi.Fakat fizyoterapi kısmına geldiğimizde şaşırdık biraz.Evde bizim yapacağımız egzersizlerin yeterli olacağını söyledi .Halbuki hep ameliyat sonrası fizyoterapinin önemini duyuyorduk.Kafamız karıştı haliyle.Belki de doğrusu bu diyeceğim ama diğer taraf daha ağır basıyor.Ameliyat hakkında ayrıntılı bilgi aldıktan sonra oradan ayrıldık.Bu arada en son erzurumdan bir bebeğe yapmış bu ameliyatı ,ameliyattan kısa bir süre sonra kol çok güzel yukarı kalkmaya başlamış.Büyük ihtimal 2.ye gerek kalmıyacak dedi.İnşallah bizimde öyle olur.
Ertesi gün akşam 6:30 da Feride hanımla RIBEM'de buluşacaktık.Fakat biz istanbul trafiğini düşünemedğimiz için saat 8 de orada olduk.Kendisi bizi o saate kadar bekledi saolsun..Hikayemizi baştan anlattık kendisine.Sonra oyuncaklarla oynayarak Defne'nin kol hareketlerine bakmaya başladı.O kadar çok materyal vardı ki orada biz de kafayı yedik Defne'de Ben öyle bir yer hiç görmemiştim.Anca yurtdışı videolarda izliyordum.Her türlü çocuğun sorunlarına göre incik boncuk bir sürü terapi aleti materyali oyuncağı var.Tabi asıl önemli olan terapist yani Feride hanım ,çok iyi bir fizyoterapist olmasının yanında çocuk psikolojisinden de çok iyi anlayan bir terapist.Hayran kaldık kendisine.Bize ayrıntılı olarak evde neler yapabileceğimiz hakkında dolu dolu 2 saat bilgi verdi.Küçük bir masa ve sandalye almamızı özellikle önerdi.Sizlerde alın.Çocuğu oturtup masa üzerine ilgisini çekecek köpük oyun hamurları oyuncaklar kaplar içinde fasülyeler vs yaratıcığımıza kalmış.Kolu düzgün bir oturuşla sağa sola yukarı aşağı kullandırmamızı sağlamamız için güzel bir şey.Kürek kemiğine ve biceps'e bant uyguladı.Aynaya atıp yapışan toplarla oynadık ,tırmanma merdivenine tırmandık (bunu da eve düşünüyorum) Ameliyat konusunda Dr.Atakan Aydın'a da muayene olmamızı önerdi.Fakat genel olarak Defne'nin kolunu güzel buldu.Aktif olarak kullandığını unutkanlık pek olmadığını sadece abdüksiyonda sıkıntı olduğunu ve kolun gergin durduğunu söyledi.Nesneleri tutuşunu kavramasını beğendi.Bunlar güzel şeyler oldu bizim için fakat ameliyat olması şart.İnşallah ameliyattan sonra mucize bir şekilde kolu kalkarda 2. ameliyata gerek kalmaz.Daha bir sürü şey konuştuk orada fakat aklıma gelenler şu an bunlar.Ben Feride hanıma 1 kere de olsa gitmenizi tavsiye ederim.Ufkunuz baya bir genişliyor.
Son olarak Aydın Bey'mi Gürsel Bey'mi sorusunda karar vermesi zor ikiside çok iyi doktor.Gürsel Beyin avantajı takım halinde çalışması.Fakat Aydın beye ameliyat olup Tüzün beye gidenlerde var.Yani ameliyat konusunda ikisinede yaptırılabilir.Bakalım biz hangisini tercih edeceğiz düşünelim biraz.Belki Feride hanımın tavsiyesi üzerine bir kezde Atakan beye götürürüz muayeneye..
Yukarı
ömer_pıtırcık
Gönderildi 3/9/2012 17:35 (#3766251 - Cevapladığınız Konu : #2649564)

Üye

25

Surreal, güzel şeyler duyduğunuza çok sevindim.
Ameliyat çare olacaksa olsun, iyileşsin, 2. sine de gerek kalmasın inş.
Acil şifalar çocuklarımıza.
Yukarı
FPOYRAZ
Gönderildi 3/9/2012 17:40 (#3766252 - Cevapladığınız Konu : #2649564)

Üye

surreal slm

msj geldimi bilmiyorum bende beklemede yazıyor kontrol edebilirmisin?
Yukarı
FPOYRAZ
Gönderildi 3/9/2012 17:42 (#3766253 - Cevapladığınız Konu : #2649564)

Üye

yeni üye olduğum için gelmeyebilir? Eğer gelmediyse siz numaranızı yazın ben ararım sizi
Yukarı
Surreal
Gönderildi 3/9/2012 17:57 (#3766255 - Cevapladığınız Konu : #2649564)

Asil Üye

100

Gelmiş mesajınız arıyorum
Yukarı
Zeyneb11
Gönderildi 3/9/2012 18:15 (#3766258 - Cevapladığınız Konu : #2649564)

Üye

2525

Istanbuldan doyurucu bilgilerle donmusunuz buna cok sevindim Aydin beyle de tanistiniz gercekten iyi bir doktor olduguna bende cok eminim gercektende net biri uzun ve dolayli konusmuyor. Ameliyat diyorsa ona guvenin derim sahsi fikrim. Facebooktaki yazilanlari da okudum sanirim Feride hanim Atakan Aydinla da gorusmenizi arti gerekirse botoks yaptirmanizi onerdi. Atakan Aydin da Feride Hanim da Gonul Acar da capa gurubundan ayni tedavi metodlarini uyguluyorlar birbirlerini iyi taniyorlar beraberde cok calismislar anladigim kadariyla Aydin bey neden bilmem tek takiliyor:) fizyoterapi icin de biyerlere gidip bi suru paralar harcamamiza hep karsi cikiyor ben kizimi ilk defa 2.5 aylikken kendisine goturdugumde bana belli egzersizleri gunde 3 defa uygula yeter dedi bize birini bir yeri onerin dedim gerek yok bu hastaligi bilen cok azdir cogu yerde para tuzagidir dedi:) Ben kizimi Aydin bey ve Ankaraya Tuzun hocaya goturuyorum arada Feride hanima danisiyorum kendime oyle bir yol cizdim.
Ameiyat cozumse insallah ameliyat karari alirsiniz Defne icin. Allah dogru karari vermenizi nasip etsin diyorum sizin icin Surreal. Eger Atakan Aydinla gorusmekte isterseniz o 2 yil icin capa tip fakultesinden izin almis ozel bi muyenehane de hasta bakiyor o da capa semtinde numarasini veririm.Ben kizimi bir kere muayene icin Atakan Aydinin beraber calistigi fizyoterapist Pinar Celikdelene goturmustum o sekilde ogrenmistim.

Iste boyle maddi manevi zor ve yorucu bir yol Allah bizlere ve bizlerden daha da zor durumda olanlara yardim etsin sifa versin insallah.

Düzenleyen Zeyneb11 3/9/2012 18:21
Yukarı
Surreal
Gönderildi 3/9/2012 18:40 (#3766260 - Cevapladığınız Konu : #2649564)

Asil Üye

100

Az önce FPOYRAZ ile görüştüm.Ameliyatları çok güzel geçmiş.El ameliyattan sonra enseye rahat gidiyormuş hareket kısıtlılığı giderilmiş eklemde.Atakan bey hakkında konuşuyorduk o sırada Furkan uyanmış sanırım kapatmak zorunda kaldık.Normalde Gürsel bey ve Aydın bey alçı yapmıyoruz sargıyla gönderiyoruz demişlerdi.Atakan bey koşarken oynarken çarpmasın acımasın kolu diye yeni alçılardan takmış koluna.3 hafta kalacakmış.Ayrıntılı bilgileri kendisinden alırız akşama heralde.
Yukarı
Geçeceğiniz sayfa : < ... 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 ... >
Görüntelediğiniz sayfa 69 [10 sayfadaki mesaj sayısı]
Başka Foruma Geç :
Bu forumda arama yapmak için
Print edilebilir versiyon
Konuyu E-mail ile link olarak gönder

Bebek Kokusu Web Sitesi MediOzon.com - Medicolozon.com Eser Medikal Sağlık Hiz.Tic.Ltd.Şirketi nin Aile ve Çocuklarımıza hizmetidir.

Bebek Kokusu Sitesinden Uyarı.
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.

Site Kullanım Kuralları, Hukuki Şartlar ve Telif Hakları

(Bu siteye ait tüm cookieleri sil)