Üye Ol Anasayfam Yap
Bebek Kokusu'na Hoşgeldiniz. GİRİŞ. Şu anda sitemizde 2 kullanıcı online .
Sitemizin tüm özelliklerine ulaşabilmek için ÜYE olmanız gerekir.
Forumlar Sohbet
Arama Kayıt ol Giriş

brakial pleksus(omuz felci)
Yöneticiler:

Geçeceğiniz sayfa : < ... 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 ... >
Görüntelediğiniz sayfa 68 [10 sayfadaki mesaj sayısı]
Bir önceki konu :: Bir sonraki konu
Paylas   Çeşme Başı -> Hastalıklar - SorunlarMesaj formatı

ömer_pıtırcık
Gönderildi 28/8/2012 16:59 (#3765422 - Cevapladığınız Konu : #2649564)
Konu: Re: brakial pleksus(omuz felci)

Üye

25

Çocuk Sayısı: 1
Surreal
Defne de kokontraksiyon olduğundan bahsetmiştiniz bunu sebebi ne?
Hangi durumlarda ortaya çıkıyor.
bu arada benim oğlumda pasif hareketlerini yaptırmaya izin vermiyor artık?çok endişeleniyorum oyunla kandırıyoruz bir daha ki sefere başka yollar dniyoruz ama çok inatlaşıyor üstüne gitmiyoruz bu sefer eksik kalıyor egzersizler.
sizlerin böyle sorunu oldu mu Nasıl aştınız bunu?
Yukarı
Surreal
Gönderildi 28/8/2012 17:42 (#3765434 - Cevapladığınız Konu : #2649564)

Asil Üye

100

Kokontraksiyonun sebebi kesin belli değil hala araştırılıyor.Dirsekte itme kası ve çekme kası aynı anda artarak kasılıyor ve ortaya hareket çıkmıyor.Bunun için itme kasına yani tricepse botoks yapılıp zayıflatılıyor,bu sefer biceps yani çekme kası daha güçlü kaldığı için zamanla dirsek bükme gerçekleşiyor.Bu olay sıklıkla dirsekte ve omuzda gerçekleşiyormuş.Bazı hastalarda bilektede olabiliyor.Bizde ufakken birisi oyuncakla oyalayıp diğer yandan egzersiz yapmaya çalışıyorduk.Biraz büyüdükten sonra tvde çizgi filmler dikkatini çekmeye başladı.Şu anda tam bir tv kolik oldu.Kayu kayu bebek bebek diye dolanıp duruyor.Bebekli çizgi filmlere bayılıyor.Sizde yavaş yavaş alıştırın yoksa zorlanırsınız büyüdükçe.Aktif egzersizler daha önemli ama biz Defne'ye doğduğundan beri düzenli egzersiz yaptığımız için kolun duruşu eklem açıklıkları gayet iyi germelerde kısıtlılık yok.Akfiflerde zayıfız o da zamanla düzelir inşallah.
Yukarı
Zeyneb11
Gönderildi 28/8/2012 19:21 (#3765437 - Cevapladığınız Konu : #2649564)

Üye

2525

Çocuk Sayısı: 2
Merhaba... duzenli yazmasamda takip etmeye calisiyorum sizleri ne zaman yeni yazan birisini gorsem uzuluyorum hepimize gecmis olsun. fpoyraz insallah olmasi muhtemel ameliyatiniz cok basarili gecer ve bu rahatsizliktan cabucak kurtulursunuz. Ben en son 20 temmuzda ankaraya muyeneye gitmistim tekrar eylul sonu gibi gidecegim Aydin beyde ocak ayi gibi gormek istemisti. Bende henuz taze bir haber yok kizim cok sukur iyilesiyor alkis yapmaya basladi yani ara ara goruyorum tabi sizlerin de dedigi gibi
sag el sabit sol elle ona vuruyor ama zamanla duzelecegini dusunuyorum sizlerin nasil alkislariniz iki eli de ayni sekilde cirpan var mi? Aslinda kizim onu denize soktugumda iki eliyle suya vuruyordu asagi yukari seklinde alkis icin saga sola hareket ettirmesi lazim daha mi zor acaba yukari asagi hareketten?? Su an tam 9 aylik elini kulagina ensesine kafasina yanagina goturuyor supinasyon icin fena degil diyebiliriz ama tabi elini dua eder pozisyonda tam dondurmuyor insallah zamanla duzelir. Surreal daha once supinasyon icin 10. 15. aylar demisti duzelme icin bakalim bizde nasil olacak. cok sukur sadece supinasyonumuz kaldi.

Facebook sayfasini duzenli takip ediyorum baya bilgilendirici oldu insallah faydalanir aileler. Surreal cumartesi Aydin beye muayeneye geliyormusunuz insallah guzel gecer. Insan cok acayip heyecanlaniyor bilirim ne diyecek nasil olacak gunlerce Aydin beyin kapisindan girecegim ani dusunmustum ilk gitmeden once haliyle insan karsi karsiya gelince bi star gormus gibi oluyor Feride hanima da gideceksiniz o da bilgilendirici olur faydali olur. Aydin bey avrupa yakasinda Feride hanim anadolu yakasinda bizde anadolu yakasindayiz vaktiniz olursa esim ve ben sizinle Defne ve annesiyle gorusmek isteriz.

Bende bazen acaba Gursel Beye de gotursem mi diyorum cok sukur iyilesme surecimiz yolunda gitsede insan ne derdi acaba gorse diye merak ediyor. 1 ay sonra tekrar Tuzun hocaya muayeneye gittigimde kendisine fikrini soracagim goster derse belki ona da gosteririm.

Birde kizim elini agizina goturuken kolu dirsekten kalkiyordu buna borazanci gorunumu de deniyor sanirim simdi o hali biraz biraz azaliyor kaslar kuvvetlendikce mi supinasyon azaldikca mi bu duzeliyor bilmiyorum yada belki kol aktif olarak kullanildikca beyinden daha duzgun emirler gidiyor olabilir tam olarak bilemiyorum bunun duzelmeye baslamasi beni sevindiriyor. Insallah butun cocuklarimiz tamamen iyilesirler saglik gibi zenginlik yokmus bunun hic farkinda degildik Allah bir daha bizleri saglikla sinamasin .

omer_pitircik oglunuzu opuyorum gorusmek uzere ... ve su an aklima geldi yildiz cocuktan Devrim beyden memnun musunuz neler yapiyorsunuz

Düzenleyen Zeyneb11 28/8/2012 19:32
Yukarı
FPOYRAZ
Gönderildi 29/8/2012 09:18 (#3765461 - Cevapladığınız Konu : #2649564)

Üye

zeynep hanım merhaba çok teşekkür ederim dilekleriniz için bu arada size sormak istediğim bişey var siz düzenli olarak tüzün hocaya mı gidiyorsunuz yoksa feride hanıma mı gidiyorsunuz bildiğim kadarıyla tüzün bey ankarada feride hanım istanbulda
Yukarı
Zeyneb11
Gönderildi 29/8/2012 10:54 (#3765518 - Cevapladığınız Konu : #2649564)

Üye

2525

Ben 2.5 ayliktan beri duzenli olarak Ankaraya gidiyorum Tuzun hocaya. 2 kere de hem muayene icin hemde kendisininde gorusunu almak icin Feride hanima goturdum. Ayrica da Aydin Yuceturk goruyor belirli araliklarla. Bu arada surreal facebookta bi video eklemisiniz ve el agiza giderken kol yandna kalkiyorsa ameliyat gerekli demisiniz. Bunu Aydin beye sordum 2 yasina kadar buna hic mudahale etmeyiz dedi tabi benim kizimda da var onun icin sordum sordugumuzda 7.5 aylikti. Zamanla duzelir insallah.
Yukarı
Surreal
Gönderildi 29/8/2012 11:34 (#3765534 - Cevapladığınız Konu : #3765518)

Asil Üye

100

Zeyneb11 iyi dilekleriniz için teşekkürler.Aydın beye bayağı bir sorum olacak hepsini not ediyorum Feride hanımla 6 dan sonra görüşeceğiz heralde, eğitimi varmış o gün.Tekrar avrupa yakasına döneceğimiz için görüşmemiz çok zor olacak sanırım.Düşünmeniz yeterli görüşmüş gibi olduk ,bir daha geldiğimizde inşallah görüşürüz.Bizim el ağıza ilk gittiği zamanlarda sanırım 13 aylıktı Defne ,Gürsel Hocaya sormuştum bu durumu o da ameliyat yaptığını söylemişti.Dediğiniz doğru olabilir genelde 2-3 yaş arası yapıyorlar kas-tendon ameliyatlarını.2 yaşına kadar sinirlerde tamamen iyileşmiş oluyor ve kaslardaki eksiklikler ortaya çıkıyor.Bunlara düzeltme yapılıyor.Eğer fizyoterapiyle gelişme kaydediliyorsa ameliyata gerek kalmıyor.Sizin daha erken zamanla iyileşme kaydediliyorsa gerek kalmaz zaten.Sizin ensesine kadar kendi isteğiyle götürüyorsa çok güzel ,dış rotasyonunuz süper ,özellikle bu aylarda bu kadar ilerleme sevindirici.Geriye kol abduksiyon supinasyon ve elin ağıza düzgün gitmesi kalmış.İnşallah zamanla bunlarda düzelecek.Egzersizlere tam gaz devam...
Yukarı
Surreal
Gönderildi 29/8/2012 11:39 (#3765535 - Cevapladığınız Konu : #2649564)

Asil Üye

100

Bu arada bizim omuzda da kokontraksiyon var sanırım ,bir süredir şüpheleniyordum hatta Tüzün hocayada arada soruyordum o da olabileceğini söylüyordu ama emin değildi.Özellikle kolu yandan yukarı açarken çok güçlü bir şekilde aşağı çekiyor omuzdan.Ama bunu istemsiz yapıyor sanki.Kendini rahat bıraktığında ise çok rahat yukarı kaldırıp gerebiliyorum omuz kasını.Bakalım Aydın Hoca buna ne diyecek.Eğer omuzda kokontraksiyon varsa tahminimce ameliyata gerek kalmayabilir.

Düzenleyen Surreal 29/8/2012 11:42
Yukarı
Zeyneb11
Gönderildi 29/8/2012 15:14 (#3765625 - Cevapladığınız Konu : #2649564)

Üye

2525

Insallah cok guzel sonuclarla ayrilirsiniz istanbuldan. Aydin beye soracaklarinizi not etmeniz cok iyi insan birseyi unutunca cok uzuluyor. Abduksiyon kolun tam yukari kalkmasiydi degil mi benim kizim sukurler olsun 6 aylikti sanirim tam kaldiriyordu ama bizde soyle birsey vardi omuz her zaman hareketliydi iyi durumdaydi dirsek omuza gore biraz daha geriden geldi iyilesme bakimindan. Insallah Defne de omuz problemini kolayca yener kokontraksiyon varsa eger belki yine botoks mu uygularlar acaba cumartesiden sonra bize de yazin bilgilendirin. Insallah iyi ki Istanbula gelmisim dersiniz:)
Yukarı
almr
Gönderildi 30/8/2012 12:29 (#3765770 - Cevapladığınız Konu : #3765625)

Üye

2525

merhaba arkadaşlar..

Zeynap11 ; alkış yaparken iki elini birbirine vuran varmı demişsiniz yavrum 2 haftadır arasıra ikisini birbirine vurmaya başladı ama diğer eli gibi rahat değil henüz.tabi biz nokta kadar gelişim bile olsa çok seviniyoruz.

FPOYRAZ ; sizede acil şifalar diliyorum inşallah herşey güzel olur bebeğiniz için...bizim bbeğimizde uzunca bir süre sizinki gibi sol tarafına başını hiç çevirememişti hatta başının sağ tarafı neredeyse dümdüz olmuştu şimdi düzeldi çok hafif bir yamukluk var bellibelirsiz.

zaman bir an evvel geçse gözümü kapasam açsam 1 yıl daha geçmiş olsa...hepimizin bebekleri iyileşmiş olsa...
Yukarı
Zeyneb11
Gönderildi 30/8/2012 12:55 (#3765772 - Cevapladığınız Konu : #2649564)

Üye

2525

Almr herzamanki gibi yazdiklarinla bana umut verdin sagolasin. Sanki seninle hep ayni seyleri dusunuyoruz bende 1 yil sonrasini dusunuyorum hep belkide hersey gecmis olur diyorum insallah oyle olur.
Benim kizimda koprucuk kemigi kirigi yada vs baska birsey yoktu sag kolu hafif etkilenmisti ama benim kizimda yeni dogdugunda genelde hep sol tarafa yatardi cok moral bozucuydu. Sonra internette okumustum bu bebekler etkilenen kollarinin aksi tarafina baslarini cevirmeye meyillidirler yaziyordu .
Almr artik eylul geldi bakalim seneye eylul de nasil olacak cocuklarimiz insallah hersey gecmis olur hepimiz icin...
Yukarı
Geçeceğiniz sayfa : < ... 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 ... >
Görüntelediğiniz sayfa 68 [10 sayfadaki mesaj sayısı]
Başka Foruma Geç :
Bu forumda arama yapmak için
Print edilebilir versiyon
Konuyu E-mail ile link olarak gönder

Bebek Kokusu Web Sitesi MediOzon.com - Medicolozon.com Eser Medikal Sağlık Hiz.Tic.Ltd.Şirketi nin Aile ve Çocuklarımıza hizmetidir.

Bebek Kokusu Sitesinden Uyarı.
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.

Site Kullanım Kuralları, Hukuki Şartlar ve Telif Hakları

(Bu siteye ait tüm cookieleri sil)