Üye Ol Anasayfam Yap
Bebek Kokusu'na Hoşgeldiniz. GİRİŞ. Şu anda sitemizde 10 kullanıcı online .
Sitemizin tüm özelliklerine ulaşabilmek için ÜYE olmanız gerekir.
Forumlar Sohbet
Arama Kayıt ol Giriş

brakial pleksus(omuz felci)
Yöneticiler:

Geçeceğiniz sayfa : < ... 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 ... >
Görüntelediğiniz sayfa 67 [10 sayfadaki mesaj sayısı]
Bir önceki konu :: Bir sonraki konu
Paylas   Çeşme Başı -> Hastalıklar - SorunlarMesaj formatı

Zeyneb11
Gönderildi 15/8/2012 20:39 (#3763942 - Cevapladığınız Konu : #2649564)
Konu: Re: brakial pleksus(omuz felci)

Üye

2525

Çocuk Sayısı: 2
almr dpktor kontrolunuzun ıyı gecmesıne cok sevındım ınsallah daha da ıyı olur hıcbır iz kalmadan atlatırsınız,atlatırız.
Yukarı
almr
Gönderildi 16/8/2012 12:46 (#3764157 - Cevapladığınız Konu : #3763942)

Üye

2525

Çocuk Sayısı: 1
inşallah zeynep11 inşallah bütün bebeklerimizde hiçbir iz kalmadan atlatırız bebeklerimiz bugünleri inşallah hiç bilmezler bizde kötü bir rüya görmüş gibi hatırlarız inşallah...
Yukarı
ozgur35
Gönderildi 16/8/2012 13:50 (#3764195 - Cevapladığınız Konu : #2649564)

Yeni Üye

Merhaba arkadaşlar , benim kızımında sol kolunda bp var, şu an elini başının üstüne götürebiliyor, malesef şu an fizik hareketlerini yaptırmıyor, oyunlar oynayarak hareketler yaptırmaya çalışıyoruz. eli dışa dönük , bunun için kinesio bant uygulaması düşünüyoruz, yaptıran ve sonuç alan arkadaşlar varmı?
Yukarı
FPOYRAZ
Gönderildi 19/8/2012 03:04 (#3764680 - Cevapladığınız Konu : #2649564)
Konu: RE: brakial pleksus(omuz felci)

Üye

HERKESE MERHABA
Uzun zamandır siteyi takip ediyorum bütün ailelere sabır diliyorum gerçekten çok ağır ve zor bir süreç. Benim oğlum 16.03.09 doğumlu sağ kol brakial pleksus kolu gerçekten çok kötü durumdaydı doğduğunda sıfır koldu hiç hareket yoktu artı doğduğunda boynunda iç kanama vardı bir tarafa dönemiyordu çok şükür fizik tedaviyle atlattık çok zor bir doğum geçti mosmor doğmuştu çocuğum 3 gün yoğun bakımda yattı 3.850 kg doğdu aslında çok da kilolu doğmadı kısmetmi desem bilmiyorum ama ben doktor hatası olduğunu düşünüyorum çok araştırdık biz bu olayı ama mahkemede bilir kişi doktor hatasını kabul etmiyomuş normal doğum vakasıda diye geçiyomuş.Aranızda dava açan olmuş ama sonucunu yazmamış? Doğduğundan beri fizik tedavi yapıyoruz. zamanla hareketlenme başladı doğduğundan beri botoks yapıldı 4 kere, bileği içe doğru dönüktü atel bileklik kullandık çok şükür düzeldi, kinesio tex tape kullandık, vojta tedavisi yaptım ve günlük yapılması gereken fizik tedavi vs. şimdi çok şükür eline ağzına götürebiliyor yukarı kaldırabiliyor ama tabi kısıtlı kulağına ve kafasına kadar çıkarabiliyor ama enseye tam olarak götüremiyor. biz çapada tedavi gördük doğduğundan beri çapada 3 doktor gözetiminde oldu Fizyoterapist Feride BİLİR, Prof Dr. Atakan AYDIN ve Prof. Dr.Meral ÖZMEN gerçekten hepsi birbirinden değerli 3 doktor hepsinden allah razı olsun çok güzel ilgilendiler ve bu gelişimine çok büyük katkıları oldu başta Feride BİLİR ve Atakan AYDIN alanında dört dörtlük doktorlar. Meral özmen nöroloğumuzdu zor doğumdan dolayı bizi takip etti ama bizi ilk o yönlendirdi. Şimdi oğlum için kas transferi ve kas gevşetme operasyonu olması gerekiyor aranızda hiç bu ameliyatı yaptıran varmı varsa mesaja cvp verirse çok sevinirim takdir edersinizki merak ediyorum ameliyat önce ve sonrasını ve bu süreci herkese beni dinlediği ve derdime ortak olduğu için teşekkür ederim. Bütün ailelere çok geçmiş olsun inşallah rabbim çocuklarımızı en az hasarla kurtarmayı nasip etsin doğduğundan bari çok zor zamanlar geçirdik hepinizi çok iyi anlıyorum birebir yaşadığım içn sizinde sorularınız olursa memnuniyetle cevaplarım.
Yukarı
FPOYRAZ
Gönderildi 24/8/2012 23:40 (#3765028 - Cevapladığınız Konu : #2649564)

Üye

SANIRIM KMSE KAS GEVŞETME VE KAS TRANSFERİ OLMADI
Yukarı
ebru&eylül
Gönderildi 27/8/2012 17:42 (#3765260 - Cevapladığınız Konu : #2649564)

Onur Üyesi

5000500020001000100100252525
Bulunduğunuz yer: ankara
Merhabalar ve geçmiş olsun.. Uzun zamandır fırsat bulup giremiyordum siteye. Daha çok facebook'u takip edebiliyorum.. Orayada bekleriz sizi..
Benim kızım 2006 doğumlu.. 2,5 yaşında bahsettiğiniz ameliyatı oldu.. Bu forumun 2. sayfasında uzun uzun anlatmıştım.. Biz Ankara'da Gürsel Bey'e olduk ameliyatımızı.. Doğduğundan beri kendisi takip ediyor.. Şu an tüm hareketleri sorunsuz bir şekilde yapabiliyor. Tek sıkıntımız kürek kemiğindeki kanatlanma.. Oda fizik tedaviyle yavaş yavaş azalıyor..
Ameliyat sonrası ilk 1 hafta zorlanırsınız yani hem siz hemde çocuk alçıya alışana kadar. Sonrasında emin olun bir zorluğu yok.. Çabuk adapte oluyorlar.
Biz yaptırdığımız zamanlarda alçı çıktıktan 10 gün sonra fizik tedavi başlamıştı.
Başka sorularınız olursada yanıtlamaya çalışırım...
Yukarı
FPOYRAZ
Gönderildi 28/8/2012 08:53 (#3765282 - Cevapladığınız Konu : #2649564)

Üye

EBRU HANIM ÖNCELİKLE CVP YAZDIĞINIZ İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM SİZE SORMAM GEREKEN BİR KAÇ BİŞEY VAR TELEFON NUMARANIZI YAZMANIZDA BİR SAKINCA YOK İSE SİZİNLE GÖRÜŞEBİLİRMİYİM
Yukarı
ömer_pıtırcık
Gönderildi 28/8/2012 11:54 (#3765337 - Cevapladığınız Konu : #2649564)

Üye

25

Merhaba Arkadaşlar,

Ebru&Eylül Sizin buraya yeniden yazdığını görmek beni mutlu etti.
Çünkü bu konuda en tecrübeli arkadaşlarımızdansınız okuduğum kadarıyla.
Benim de bir kaç sorum olacak size benim oğlum sinir ameliyatı oldu 8 aylıkken .
İlerde de kas ameliyatı olma ihtimalı büyükmüş bu ameliyat niçin yapılıyor yani kolun yapamadığı hareketleri yapması mı sağlanıyor. açıkalarsanız sevinirim. kızınızın dışardan anlaşılan bir deformasyonu var mı diğer insanlar anlıyor mu?

Surreal,
Facebooktan açtığınız sayfaya üyeyim ama be neti sadece işteyken aktif kullanabiliyorum ve face'e işten bağlanamıyorum.
Tecrübeli arkadaşlarımızın bu sayfayı takip edip, bilgilerini paylaşmalarını sağlarsanız sevinirim.

Zeyneb11 hiç yazmıyorsunuz artık bebeğiniz nasıl oldu?
Aydın Bey 05 eylülden sonra randevu alacağız tekrar kontrolü var, bakalım ne diyecek.
Siz kontrole gittiniz mi?

Yukarı
FPOYRAZ
Gönderildi 28/8/2012 13:33 (#3765369 - Cevapladığınız Konu : #2649564)

Üye

MERHABA ÖMER BEY

BİZİMDE AYNI ŞEKİLDE KAS TRANSFERİ AMELİYATI DEMİŞLERDİ YALNIZ BİR AMELİYAT DAHA VAR ONDAN ÖNCE KAS GEVŞETME AMELİYATI BU AMELİYATTA %50 ŞANSINIZ VAR AMA TRANSFER OLMADAN ÖNCE BUNU DENEMEYİ DAHA ÇOK TERCİH EDİYOLARLAR BU KONUYU BİR DOKTORUNUZLA DANIŞIN MESELA ŞİMDİ BİZİM PAZARTESİ GÜNÜ KAS GEVŞETME AMELİYATI OLACAK İNŞALLAH DAHA İYİ OLUR KAS TRANSFERİNİDE ÇOK ARAŞTIRDIK BİZ KONUŞTUK DETAYLI BİR ŞEKİLDE DOKTORUMUZLA %99 A KADAR DÜZELME ŞANSI VAR YALNIZ 2 SENE BOYUNCA ELİNİ GÖBEĞİNE VE SIRTINA GÖTÜREMİYOR AMA 2 SENE SONRA TEKRAR KOL AYNI İŞLEVLERE GERİ DÖNÜYOMUŞ AMA DOKTORUMUZ BİZİM İLK ÖNCE KAS GEVŞETME OPERASYONUNU DENEMEMİZİ İSTEDİ ALLAH İZİN VERİRDE İYİ SONUÇ ALIRSAK TENDON TRANSFERİ (KAS TRANSFERİ) KADAR ETKİLİ OLUYORMUŞ
Yukarı
Surreal
Gönderildi 28/8/2012 14:49 (#3765392 - Cevapladığınız Konu : #2649564)

Asil Üye

100

FPOYRAZ geçmiş olsun ,neden 4 kez botoks yapıldı? Bizde 1 kez yaptırdık Gürsel Bey'e ,bir daha gerek duymadı.Botoks bir yandan düzeltirken diğer yandan zayıflatıyor bence sıkıntı oluyor.Bizim triceps kasına yapıldığı için hiç emekleyemediydi.Bizimde sinirlerde gevşetme yapılacak ,kas ve tendon nakilleri farklı sorunlar için yapılıyor.Eğer omuzda kemiklerde deformasyon başladıysa,dış rotasyon zayıfsa,supinasyon yoksa vs vs kas tendon ameliyatına gerek duyuluyor.Koldaki sertlik gerginlik rahat hareket ettirememe kasların kısa kalmasından dolayı yukarı kaldıramama sorunları için gevşetme yeterli oluyor.Ama yukarı kaldırmada 30-40 derece falan faydası oluyor sanırım.

ömer_pıtırcık facebookta paylaşım daha rahat olduğu için orayı kullanıyoruz genelde.Burayada mümkün oldukça yazmaya devam ederim.Özelden mesaj yazılırsa direk mailden görebiliyorum.

Bu cumartesi günü Aydın Beyle randevumuz var.Ondan sonra Feride Hanım'a uğrayacağız.Yeni bir bantlama yapıyorlarmı.Dönüşte gelişmeleri buraya yazarım.İnşallah güzel haberlerle döneriz.

Ebru bu arada ne kadar çok yıldızın var senin
Yukarı
Geçeceğiniz sayfa : < ... 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 ... >
Görüntelediğiniz sayfa 67 [10 sayfadaki mesaj sayısı]
Başka Foruma Geç :
Bu forumda arama yapmak için
Print edilebilir versiyon
Konuyu E-mail ile link olarak gönder

Bebek Kokusu Web Sitesi MediOzon.com - Medicolozon.com Eser Medikal Sağlık Hiz.Tic.Ltd.Şirketi nin Aile ve Çocuklarımıza hizmetidir.

Bebek Kokusu Sitesinden Uyarı.
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.

Site Kullanım Kuralları, Hukuki Şartlar ve Telif Hakları

(Bu siteye ait tüm cookieleri sil)