Üye Ol Anasayfam Yap
Bebek Kokusu'na Hoşgeldiniz. GİRİŞ. Şu anda sitemizde 9 kullanıcı online .
Sitemizin tüm özelliklerine ulaşabilmek için ÜYE olmanız gerekir.
Forumlar Sohbet
Arama Kayıt ol Giriş

brakial pleksus(omuz felci)
Yöneticiler:

Geçeceğiniz sayfa : < ... 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 ... >
Görüntelediğiniz sayfa 65 [10 sayfadaki mesaj sayısı]
Bir önceki konu :: Bir sonraki konu
Paylas   Çeşme Başı -> Hastalıklar - SorunlarMesaj formatı

Zeyneb11
Gönderildi 25/7/2012 14:04 (#3758693 - Cevapladığınız Konu : #2649564)
Konu: Re: brakial pleksus(omuz felci)

Üye

2525

Çocuk Sayısı: 2
merhabalar... emeldızman bende durumunuzu merak etmıstım sıze yazmayı dusunmustum kızınız kızımdan 1 ay buyuk daha once de yazmıstım:) Bende cuma gunu Ankaradaydım muayene olduk sagolsunlar cok guzel ılgılenıyorlar. Sız daha once bulundugunuz sehırde bır fızık tedavı hastanesıne gıttıgınızı soylemıstınız Tuzun beye gıtmıyordunuz sonra fıkrınızı degıstırdınız heralde. Benım kızımında kuregınde hafıf belırgınlık var ayrıca bana da kollarını havaya kaldıracagı oyunlar onerdıler sız ne gıbı seyler yapıyorsunuz ? Asagı yukarı aynı seylerı duymusuz ınsallah daha da ıyı olurlar. Benı tekrar eylul de cagırdılar gıttıgımızde 10 aylık olacak daha ıyı gelısmelerle gıderız ınsallah. Almr sızınde agustostaydı sanırım kontrolunuz sızde gelısmelerı yazın beklıyoruz. Brakıal pleksuslu bebegı olan annenlere tekrar normal dogum onermıyorlar dıye bılıyorum hep cok cocugum olsun isterdim bir daha niyet edersem sezaryene mahkum olmak beni üzüyor acıkcası:(
Saglıklı günler...
Yukarı
Zeyneb11
Gönderildi 25/7/2012 14:05 (#3758695 - Cevapladığınız Konu : #2649564)

Üye

2525

merhabalar... emeldızman bende durumunuzu merak etmıstım sıze yazmayı dusunmustum kızınız kızımdan 1 ay buyuk daha once de yazmıstım:) Bende cuma gunu Ankaradaydım muayene olduk sagolsunlar cok guzel ılgılenıyorlar. Sız daha once bulundugunuz sehırde bır fızık tedavı hastanesıne gıttıgınızı soylemıstınız Tuzun beye gıtmıyordunuz sonra fıkrınızı degıstırdınız heralde. Benım kızımında kuregınde hafıf belırgınlık var ayrıca bana da kollarını havaya kaldıracagı oyunlar onerdıler sız ne gıbı seyler yapıyorsunuz ? Asagı yukarı aynı seylerı duymusuz ınsallah daha da ıyı olurlar. Benı tekrar eylul de cagırdılar gıttıgımızde 10 aylık olacak daha ıyı gelısmelerle gıderız ınsallah. Almr sızınde agustostaydı sanırım kontrolunuz sızde gelısmelerı yazın beklıyoruz. Brakıal pleksuslu bebegı olan annelere tekrar normal dogum onermıyorlar dıye bılıyorum hep cok cocugum olsun isterdim bir daha niyet edersem sezaryene mahkum olmak beni üzüyor acıkcası:(
Saglıklı günler...
Yukarı
emeldizman
Gönderildi 26/7/2012 10:31 (#3758930 - Cevapladığınız Konu : #2649564)

Üye

Çocuk Sayısı: 1
Açıkçası Tüzün Bey'e buradaki fizyoterapistimiz yönlerdirdi;''Benim gözden kaçırdığım birşey varsa'' diye.Zaten Tüzün Bey de fizyoterapistimizi tanıyor.Hatta bize ilk olarak niye ona geldiğimizi sordu Bizi 6 ay sonra ocak ayında görmek istedi.yani Ada 15 aylıkken fakat Ekim ayında 1 yaşına girdiğinde Gürsel Bey ile randevumuz olduğunu söyleyince vakit bulabilirseniz banada gelin dedi.Ada emekleyebiliyor,mümkün olduğunda emeklemesini sağlıyorum.Yukarılara örneğin kapı arkaları duvarlar ,onun ilgisini çekecek nesleri asıyoruz hatta balkondaki çamaşır iplerine bile.( balkonu daha çok seviyor).Kanepelere tutunup kalkıyor.Ayaklarından tutup el arabası oyunu oynuyoruz .Hergün 2 ya da üç kez su havuzunda oyun oynuyoruz,malum hava sıcak her anlamda mutlu oluyor.Alkış yapmayı öğrendi çeşitli pozisyonlarda alkış yapıyoruz.Hareketleri olan çocuk şarkıları vardır bilirsiniz onları söyleyip hareketlerini yaptırmaya çalışıyorum.Açıkçası oyunların egzersizlerden , kendi yaptığı hareketlerin benim yaptırdıklarımdan çok daha faydalı olduğunu gördüm.Egzesizleri sevdiği pek söylenemez bize günde 3 kez dendi arkasındanda dikenli masaj topuyla masajımızı yapıyoruz.Dikenli topları çok seviyor.Tüzün bey fizyoterapiste gitmememizi ev egzersizlerini arada bir fikir alışverişi ve durum değerlendirmesi için gitmemizi önerdi.
Zeyneb11 dediğiniz çok doğru normal doğum önermiyorlar ben ilk kez doğum yapacakları kastederek söylemiştim.Açıkçası biz daha kızımız doğmadan tek çocuk istediğimize karar vermiştik.Ama ileride karar değiştirirsek tabiki bende sezaryen doğumu tercih edeceğim.
Yukarı
almr
Gönderildi 26/7/2012 12:15 (#3758985 - Cevapladığınız Konu : #3758693)

Üye

2525

emeldizman ; verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler..
zeynep11 ; kontrolümüz evet ağustos ayında bizde merak ediyoruz inşallah iyi şeyler duyarız.ben en ufak gelişmemizi bile aksatmadan düzenli olarak yazıyorum ilk günlerimi yaşadıklarımı hiç unutmadım o zamanlar bu sayfaları okuduğumda hiçmi iyileşen yok diye ağlıyordum o yüzden kontrolden sonrada yazarım hep birlikte paylaşmış oluruz.bütün bebeklere acil şifalar diliyorum..
Yukarı
Zeyneb11
Gönderildi 26/7/2012 14:15 (#3759090 - Cevapladığınız Konu : #2649564)

Üye

2525

emeldızman bende verdıgınız bılgıler ıcın tesekkur ederım. Benım kızımda 1 aydır emeklıyor sımdı koltuklara tutunup kalkıyor ama bırseyler asmak aklıma gelmemıstı o yerde otururken bende tepesınden bırseyler uzatıyordum:) Kızım henuz alkıs yapmıyor yapamaz dıye dusunup hıc ogretmeye calısmadım sımdı bırde onu deneyeyım...Fıkır veren gelısımını paylasan herkese cok cok tesekkurler.
Yukarı
ömer_pıtırcık
Gönderildi 26/7/2012 14:34 (#3759103 - Cevapladığınız Konu : #2649564)

Üye

25

Merhaba arkadaşlar,
Emeldizman bebeğiniz en kısa sürede iyileşir inşallah.
Zeyneb11 benim oğlum alıkış yapıyor artık ama 6 aylık olduğundan belli öğretmeye çalışıyordum ve ancak yapmaya başladı ama bizim yaptığımız gibi yaptığını düşünmeyin sağ-sorunlu elini sabit tutup diğer elini ona vuruyor tabi içe de çeviremediği için biraz uğraşıyor ama elini çevirmeye bile çalışması bile en egsersiz onun için.
Artık kendi koltuklara tutunup bizlere dokunup kalkabiliyor, sıralıyor.
Bu pazar doğum günü geçen 1 yılda neler yaşadık, çabuk ama zorlu geçti.
Şimdi bu bir yılda kazandıklarına bakınca inşallah daha iyi olacak diye umutlanıyorum.
Herkese hayırlı ramazanlar, şu mübarek günlerde birbirimizin çocuklarını unutmayalım dua edelim arkadaşlar.
Yukarı
almr
Gönderildi 26/7/2012 23:11 (#3759271 - Cevapladığınız Konu : #3759103)

Üye

2525

bizim bebeğimizde alkışı ilk yaparken sağ elini sol elinin üzerine yani elinin dışına vuruyordu sonra bizim ellerimize baka baka elini bileğinden kırarak kaldırıp avucunun içine o şekilde vurmaya başladı.hala öyle yapıyor.şimdi avucunun içini öğrettim avucunun içine bakayım deyince hemen sağ avucunu açıyor öteki avucunun içine de bakayım diyorum onuda yarım çeviriyor ben alkışlayıp sevinince daha çok gayret ediyor hatta tutup sağ eliyle tam çevrilsin diye uğraşıyor. onu da yapacaklar hepimizin bebekleri bunun da üstesinde gelecek onlar hem çok güçlü hem çok akıllı bebekler..bu arada pasif egzersizlerimizi nasıl hergün düzenli yaptırıyorsam aynı şekilde emeklemeye başlayınca yavrucuğumu hergün kendi serbest emeklemesinin dışında 40 dakika emeklettim.bunu bana hiçbir doktor söylemedi yani şu kadar süre emeklesin demediler emeklemesi faydalı olur dediler bende emeklemesininde çok faydalı olduğunu düşünüyorum sonuçta bütün gövdeyi kollar taşıyor ayaklarda destek oluyor omuz ,kürek kemiği ve eklemler için ne kadar önemli.ayrıca çok yorucu bende onunla emeklediğim için çok iyi tecrübe ettim:) ama değdi..

Düzenleyen almr 26/7/2012 23:14
Yukarı
almr
Gönderildi 26/7/2012 23:17 (#3759272 - Cevapladığınız Konu : #3759103)

Üye

2525

ömerpıtırcık;
bebeğiniz iyiki doğmuş Allah ona sağlık ,mutluluk, huzur ve yeryüzündeki bütün güzellikleri nasip etsin inşallah..nice güzel yıllara...
Yukarı
ömer_pıtırcık
Gönderildi 27/7/2012 15:32 (#3759564 - Cevapladığınız Konu : #2649564)

Üye

25

Almr;
Çok teşekkür ederim.
Allahım bugünlerimizi aratmasın, acılarını daha beterlerini göstermesin, bütün çocuklarımıza şifalar versin.
Yukarı
ömer_pıtırcık
Gönderildi 27/7/2012 15:35 (#3759567 - Cevapladığınız Konu : #2649564)

Üye

25

Almr;
Çok teşekkür ederim.
Allahım bugünlerimizi aratmasın, acılarını daha beterlerini göstermesin, bütün çocuklarımıza şifalar versin.
Yukarı
Geçeceğiniz sayfa : < ... 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 ... >
Görüntelediğiniz sayfa 65 [10 sayfadaki mesaj sayısı]
Başka Foruma Geç :
Bu forumda arama yapmak için
Print edilebilir versiyon
Konuyu E-mail ile link olarak gönder

Bebek Kokusu Web Sitesi MediOzon.com - Medicolozon.com Eser Medikal Sağlık Hiz.Tic.Ltd.Şirketi nin Aile ve Çocuklarımıza hizmetidir.

Bebek Kokusu Sitesinden Uyarı.
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.

Site Kullanım Kuralları, Hukuki Şartlar ve Telif Hakları

(Bu siteye ait tüm cookieleri sil)