Üye Ol Anasayfam Yap
Bebek Kokusu'na Hoşgeldiniz. GİRİŞ. Şu anda sitemizde 2 kullanıcı online .
Sitemizin tüm özelliklerine ulaşabilmek için ÜYE olmanız gerekir.
Forumlar Sohbet
Arama Kayıt ol Giriş

brakial pleksus(omuz felci)
Yöneticiler:

Geçeceğiniz sayfa : < ... 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 ... >
Görüntelediğiniz sayfa 64 [10 sayfadaki mesaj sayısı]
Bir önceki konu :: Bir sonraki konu
Paylas   Çeşme Başı -> Hastalıklar - SorunlarMesaj formatı

almr
Gönderildi 10/7/2012 22:53 (#3754689 - Cevapladığınız Konu : #3754622)
Konu: Re: brakial pleksus(omuz felci)

Üye

2525

Çocuk Sayısı: 1
Ömerpıtırcık;
çok haklısınız burada insanın kıymeti yok.
bizim bebeğimiz şimdi tam 15 aylık elini ensesine tam götürebiliyor.başının üzerine götürüp saçını tutmak için elini çevirebiliyor.henüz avucunu yüzüne tam çeviremedi.sürekli gün içinde elini yıkıyoruz avucunu çevirip içine şampuan damlatıp aaaa şıp diye damladı avucunun içi nerde falan diye oyunlar oynuyoruz avucunu çevirmeye gayret ediyor ama daha olmuyor.kolu için 3 aylıkken hareketli şarkılar açıp dans ediyoruz diyerek kollarını hareket ettiriyordum bugüne kadar hep yaptık şimdi bir yerde müzik duymasın hemen kollarını kaldıryor dans etmeye çalışıyor omzunda ve kürek kemiğinde bir sorun olmadı.ilk yürümeye başladığında kolunu çok belirgin bir şekilde açarak yürüyordu meğer denge sağlamak için yapıyormuş iyice yürümeyi öğrenince diğer kolu gibi normal tutuyor artık.havuzu çok sevdi ilk birkaç girişimizde sudan çıkmak istemiyordu ama kıpırdamaya da korkuyordu şimdi onu yendi ellerini suya vuruyor ben kollarını suya sokup çıkarıyorum içinden yüzüyoruz diyorum sonra sende içinden yüz diyorum birkaç kere yapıp bırakıyor ama büyüdükçe daha da alışacak.bu arada can yeleğini istemedi can yeleksiz çocuk havuzunda ben gövdesinden tutuyorum o şekilde oyunlar oynuyoruz.oyun olması çok önemli çünkü bebekler tahminimizden daha akıllı oyun olmadığını kolunu hareket ettirmek için yönlendirdiğimi anlarsa asla hareket etmiyor.sizin bebeğiniz nasıl?

Düzenleyen almr 10/7/2012 22:53
Yukarı
ömer_pıtırcık
Gönderildi 11/7/2012 08:48 (#3754701 - Cevapladığınız Konu : #2649564)

Üye

25

Almr,
Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim.
Benim bebeğim 7,5 aylıkken sinir ameliyatı olmuştu hatırlarsanız. 3 siniri dikildi.
Şimdi 11 aylık ve yaklaşık 1 aydır emekliyor. elini dirsekten kırıp kaldırabiliyor. yatarken elini kafasına götürebiliyor saçını elini çeviremeden kaşıyor. Elini hiç çeviremiyor, ensesine götüremiyor henüz.ama ameliyat olalı 4 ay oldu doktor şu ana kadar olan gelişiminin çok iyi olduğunu söyledi.
Yukarı
almr
Gönderildi 11/7/2012 12:34 (#3754813 - Cevapladığınız Konu : #3754701)

Üye

2525

ömerpıtırcık
ameliyat olduğunuzu hatırlıyorum,bebeğinizin 4 ayda bu kadar gelişmesi çok çok güzel doktorunuzun elleri dert görmesin.emekliyor olmasına yürekten çok sevindim zaman geçtikçe emeklemesinin ne kadar faydalı olduğunu da göreceksiniz.avucunuda çevirecektir eminim birazcık zaman...Allah hepimize en acil şifalarını nasip etsin inşallah..
Yukarı
isthar23
Gönderildi 15/7/2012 13:40 (#3755678 - Cevapladığınız Konu : #2649564)

Üye

merhabalar şuan kızım 4.5 aylık, kızım 4. aylıkken Ankara daki bakan doktorlar kızımın ciddi bir sorunu olduğunu omuzunun çıkıp tekrar oturduğunu söylediler, geceleri takması için ortez yapıldı. Kızımın hareketlerini yaptırırken yukarı germe hareketlerinde ve kapsul germe hareketinde omuzu çıkıp (ses gelmekte ) tekrar yerine oturmakta, doktorumuz hareketlerin sayısını azalttı.Böyle bir sorun yaşayan oldumu veya bu durumda dikkat etmemiz gereken bildiğiniz herhangi bir şey varmı? (çocuğu taşırken,hareketlerini yaptırırken...)- Teşekkürler.
Yukarı
ömer_pıtırcık
Gönderildi 19/7/2012 10:25 (#3756820 - Cevapladığınız Konu : #2649564)

Üye

25

Allah Yardımcınız olsun, Acil şifa versin.
Bizim şimdilik öyle bir problemimiz yok ama doktorunuz yönlendirmiştir muhakkak.
Buraya da çok yazan kalmadı aslında paylaşımların artması Lazım.
Sanırım facebook üzerinden paylaşımlar var ama herkes üye olmayabiliyor ya da benim gibi iş yerinden bağlananlar için sorun olabiliyor.
Arkadaşlar buraya da yazmaya devam edelim lütfen.

Zeyep 11,
Devrim beye gitmeye başladık. İnşallah faydalarını görürüz.
Yukarı
Zeyneb11
Gönderildi 19/7/2012 13:18 (#3756969 - Cevapladığınız Konu : #2649564)

Üye

2525

Çocuk Sayısı: 2
Insallah faydasini gorursunuz guzel sonuclar alirsiniz. Omuz cikmasiyla ilgili bi fikrim yok ama bazi cocuklarin hicbir sorunu olmasa da omizlarinin ciktigini biliyorum bir kere benim de cikmisti ben zamanla duzelir diyorum ama yine de cok bilemiyorum Allah yardim etsin ...

Sevgili omer pitircik cocugu iyilesipte buraya yazmayanlari zaten ben hic anlamiyorum ben insallah kizim iyilestiginde yazacagim hatta ilerleyen zamanlarda da yardim edecegim birsey var mi diye ara ara bakarim. Insanlarin hem umuda hem bilgiye ihtiyaclari var yani hepimizin ...

Bu arada Ramazan geldi mubarek olsun sifa olsun insallah bayram geldiginde bugun sorun olan seyler insallah tukenmis olur dua ederken kizimi da unutmayin...
Yukarı
almr
Gönderildi 19/7/2012 15:23 (#3757071 - Cevapladığınız Konu : #3755678)

Üye

2525

çok geçmiş olsun isthar23 benimde omuz çıkmasıyla ilgili bir bilgim yok bize sadece eklemlerden ses gelmemesine dikkat edin demişlerdi. inşallah doktorlarınız buna bir çözüm bulmuşlardır.bulunan çözümünüzü lütfen burada paylaşın ki bizlerden sonra inşallah olmaz ama ihtiyacı olanlar okuyup faydalanırlar.
bizim ufaklığımız bir haftadır ellerini başının üzerinde üstüste koyabiliyor.tabi bunu bir dans figürü zannederek yapıyor ben müzik açıp iki elimi başımın üzerinde hiç ona sende yap demeden sürekli normal birşeymiş gibi yaptım babasınada yaptırdım o da o şekil algıladı ve kendi kendine denemeye başladı önce ters tutuyordu ben birkaç kere düzeltince o da düzgün bir şekilde üstüste koymaya başladı.şimdi kendisi koyup bana sende yap diyorAllah'a bin şükür..Allah bu mübarek günlerin hürmetine herkesin evlatlarına acil şifalar nasip etsin...
Yukarı
emeldizman
Gönderildi 21/7/2012 13:02 (#3757708 - Cevapladığınız Konu : #2649564)

Üye

Merhabalar daha öncede yazmıştım kızım Ada şuan 9 aylık oldu Tüzün Bey kontrolünde %95 düzelmenin olduğunu söyledi,kürek kemiğinde biraz kanatlaşma var ona uygun egzersizler önerdi.Ameliyat tehlikelerini atlattığımızı söyledi.İyileşmeyi gözümüzle göresek de uzman birinden duymak daha iyi geliyor.Ada şuan emekleyebiliyor % 50 nin üzerinde supinasyonda var.Evde elini sürekli yukarı kaldırabileceği oyunlar icat ediyoruz.Çekme ve germe hareketlerine devam ediyoruz.Umarım herkesin çocuğu sağlığına biran önce kavuşur.Maalesef bu sorunla uğraşırken El Ayak Ağız Hastalığı denen viral bir problemlede uğraşmak zorunda kaldık bu aralar tüm ülkede salgınlar şeklinde görülebiliyormuş el, ayak ve ağızda veya ağız çevresinde suçiçeğine benzer döküntüler ve ateş ile ortaya çıkıyor.Kesinlikle antibiyotik kullanılmıyor .Allerjik ilaçlar ve zaman en iyi tedavi.TEKRAR HERKESE GEÇMİŞ OLSUN SAĞLIKLI GÜNLER.
Yukarı
almr
Gönderildi 23/7/2012 12:21 (#3757891 - Cevapladığınız Konu : #3757708)

Üye

2525

emeldizman;
Ada'nın gelişimine çok sevindim çok güzel haberler..el,ayak,ağız enfeksiyonu için çok geçmiş olsun,tüm ülkede var demişsiniz neden kaynakalandığı bellimiymiş acaba?tedbir alma şansınımız varmı?Acil şifalar..

Düzenleyen almr 23/7/2012 12:22
Yukarı
emeldizman
Gönderildi 24/7/2012 14:55 (#3758342 - Cevapladığınız Konu : #2649564)

Üye

Hasta olan çocuklar ile temas ettirmeyin yeterli.Ama havadan solunum yoluylada geçebiliyor.Su çiçeği gibi geçireceği varsa geçiriyor.Viral kaynaklı olduğu için pek bir tedavisi yok.Daha önce küçük bebeğim olmadığı için dikkatimi pek çekmiyordu ama bir sağlıkçı olarak yaz aylarında karşılaştığımız bir durum, insanın başına gelince daha iyi anlıyor.
Bu arada Ada'nın Tüzün Bey ile olan randevusunda beklerken 13 günlük bir bebek ile karşılaştık maalesef oda brakiyal pleksusluydu elimizden geldiği kadar aileye destek olmaya.Ada'daki gelişimi göstermeye çalıştık.Gözlerinde azıcıkta olsa bir umut ışığı belirdi.Hala daha hastane görevlilerine çok kızgındılar.Hepimizin geçmiş olduğu aşamalar anlarsınız.Söylediklerimizi ne kadar algılayabildiler bilmiyorum ama aklıma yaşadığım günler geldi.Herhangi bir problem olmadıkça hala normal doğum taraftarıyım ama önemli olan sağlık ekibinin bilgili ve becerikli oluşu.Örneğin bende herşey normalken baş doğduktan sonra problem ortaya çıktı bazen tıpta çaresiz kalabiliyor.Tüm çocuklaımıza mutlu ve sağlıklı günler...
Yukarı
Geçeceğiniz sayfa : < ... 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 ... >
Görüntelediğiniz sayfa 64 [10 sayfadaki mesaj sayısı]
Başka Foruma Geç :
Bu forumda arama yapmak için
Print edilebilir versiyon
Konuyu E-mail ile link olarak gönder

Bebek Kokusu Web Sitesi MediOzon.com - Medicolozon.com Eser Medikal Sağlık Hiz.Tic.Ltd.Şirketi nin Aile ve Çocuklarımıza hizmetidir.

Bebek Kokusu Sitesinden Uyarı.
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.

Site Kullanım Kuralları, Hukuki Şartlar ve Telif Hakları

(Bu siteye ait tüm cookieleri sil)