Üye Ol Anasayfam Yap
Bebek Kokusu'na Hoşgeldiniz. GİRİŞ. Şu anda sitemizde 36 kullanıcı online .
Sitemizin tüm özelliklerine ulaşabilmek için ÜYE olmanız gerekir.
Forumlar Sohbet
Ajandalar Albümler Arama Kayıt ol Giriş Görünüm

ZAYIF BEBEKLER İÇİN KALORİLİ YEMEK FORUMU OLSUN MU?
Yöneticiler: Moderatör

Geçeceğiniz sayfa : < ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... >
Görüntelediğiniz sayfa 43 [10 sayfadaki mesaj sayısı]
Bir önceki konu :: Bir sonraki konu
Paylas   Tecrübe Havuzu -> Çocuk Gelişimi ve Bakımı - 1 yaş SonrasıMesaj formatı

ozlemmayaci
Gönderildi 13/6/2008 09:37 (#2272147 - Cevapladığınız Konu : #1974468)
Konu: Re: ZAYIF BEBEKLER İÇİN KALORİLİ YEMEK FORUMU OLSUN MU?

Faal Üye

100100100252525

Çocuk Sayısı: 1
bugün ayak sağlığı merkezi oraya götürücem.neredeyse ters döndürecek ayağını o adar yan basıyor.allah beterini vermesin ama biri bitiyo biri başlıyo.reflü derken süt alerjisi çıktı.şimdi süt derken ayak çıktı. bal için 1 yaşının dolmasını bekliyorum.az kaldı.son ayımız
Yukarı
ada caylak
Gönderildi 13/6/2008 14:17 (#2272699 - Cevapladığınız Konu : #1974468)

Onur Üyesi

200010001001001002525
Bulunduğunuz yer: İSTANBUL
DİLEK TEŞEKKÜR EDERİM TARİFİN İÇİN.APTAMİL DEDİĞİN 1+ OLAN TOZ MAMA'DAN MI?

BİRDE BENİM KIZIM 20 AYLIK AMA DR.HALA İNEK SÜTÜ VERMİYOR. HEM KANSIZLIK OLDUĞU İÇİN HEMDE İSHAL YAPABİLİR DEDİ. GEÇEN AY APTAMİL 1+ YAŞ SÜTÜNÜ VEREBİLİRSİN DEDİ. ACABA BU KADAR DR. BAĞLI KALMAMAK MI LAZIM.

BEBİŞLERİNİN YÜRÜMEDİĞİNDEN ŞİKAYET EDEN ANNELER. BENİM KIZIM 15 AYLIK YÜRÜDÜ. EMEKLEDİĞİ İÇİN YÜRÜMEYİ TERCİH ETMEDİ. BİRGÜN BAKTIM TELEVİZYONDA REKLAM ÇIKTI. ONU DOĞRU GİTMEYE BAŞLADI. MÜDAHALE ETMEDİM. VE PANİKLEMEDİM. BAKTIK BİR İKİ DERKEN YÜRÜDÜ.

ŞİMDİ KOŞUYOR YAKALAYANA AŞK OLSUN.
Yukarı
Neva Gülce
Gönderildi 13/6/2008 16:21 (#2272954 - Cevapladığınız Konu : #1974468)

Onur Üyesi

20001000500252525
Bulunduğunuz yer: istanbul-maltepe
valla simdi hangi soruyu cevaplasam sasırdım . söyle söylim eniysi kısaca. bebek 18 aylık olana kadar yürümemesi gayet normal der doktorlar. erken konusmak zeka ile alakalı olabilir ancak erken yürümenin bununla alakası yok bildiğim kadarıyla. oyüzden üzülmeyin, her bebeğin motor gelisimi farklı sonuçta. erken yürümek tamamen kas iskelet sisteminin gelisimiyle ilgilidr. bunlar benim doktor makalelerinde okuduğum bilgilerdi.

aptamil ile yapılan muhallebide 1,2 kaçıncıyı kullanacağına bebeğinin hangi ayda olduğuna göre karar verebilirsin.sanırım aptamil 1, 8 aylık olana kadar kullanılıyor.

devam sütleri ile ilgili kullanım bilgilerini kutularının üzerinden okuyabilirsiniz arkadaslar.
ancak pisirilmek süretiyle yemek hazırlamak için kullandığınız sütleri bu devam sütlerinden yapmayın. çünkü genelde üzerlerinde ısıtmadan kullanımı tavsiye edilir yazıyor. ısıtılarak kullanacağınız zaman pastorize süt ya da günlük sise süt(sütasın var) kullanın derim.
devam sütleri içimliktir.
Yukarı
AzizEMİR
Gönderildi 13/6/2008 17:04 (#2273032 - Cevapladığınız Konu : #1974468)

Üye

25
Bulunduğunuz yer: İstanbul/Küçükçekmece
Benden size bir kahvaltı tarifi aslında hepiniz yapıyorsunuzdur:
Oğlum bu aralar kaşıkları reddetmeye başladı kafayı yedritiyor gene bana. Kaşığı ağzına kouyorum diliyle itiyor ve ısrar edersem çıldırısıya ağlayıp kusuyor ve her menü bana ve ona hoş olmayan hatırlarla bitiyor. Genelde sabrıma hakim olamayıp ona şiddet uyguluyorum. Sonra birlikte oturup ağlıyoruz. Biliyorum ben çok kötü ve başarısız bir anneyim.

Sabahları kalkınca kusma ilaçları veriyorum ve inek sütü yada toz mama 120 cc kadar hasılıyorum. Bir kaba yarım muz ,bıldırcın yumurtası,kiri,ceviz içi,bal,tereyağ koyuyorum.Üzerine ılıktan biraz sıvcak mamayı katıyorum.Üzerine Bebelac ballı irmikli toz kaşık mamasından 2 yemek kaşığı döküp karıştırıyorum.Ağırllığı muzlu süt tadı.

Bugün öğlen semizotu yemeği yaptım çeyrek kase yedi.Onu yiyne kadar bu sıcakta sırtımdan aşağıya terler aktı gitti. Ya güzel allahım ne olur bir gün bir mucize oluverse ve benimde oğlum herkesinki gibi yutup yese ya ne olur yalvarıyorum.Onun yüzünden işe başlıyamıyorum.Buna bakıcı bakamaz kreş bakamaz
Yukarı
tuba1
Gönderildi 13/6/2008 23:48 (#2273492 - Cevapladığınız Konu : #1974468)

Kıdemli Üye

50010025

özlem mayacı merhaba;

1-Aptamil junior pişirilmeye uygun değil aptamil 1-2-3 gibi düşünebilirsin aynı mantıkla hazırlanıyor.Ben toz olanını kullanıyorum saklaması daha kolay istediğin miktarda hazırlayabiliyorsun ve daha ekonomik.
2-1 yaştan itibaren inek sütünü kullanabilirsin ancak aptamille dönüşümlü verirsen daha iyi olur ben gece aptamil sabah süt veriyorum böylece süt tüketimi çok fazla olmuyor.
3-bu sütlerle muhallebi yapılmıyor ılık olarak tüketiliyor.
4- kaynamış ve yaklaşık 40 dereceye kadar soğutulmuş suya katılıyor, her 30cc suya 1 ölcek mama koymak gerekiyor.
5-aptamil juniorun toz olanı da diğer besinlere katılabiliyor, ben bazen meyve püresine 1 ölçek katıyorum.

sevgiler...

Düzenleyen tuba1 13/6/2008 23:49
Yukarı
ozlemmayaci
Gönderildi 14/6/2008 08:30 (#2273732 - Cevapladığınız Konu : #1974468)

Faal Üye

100100100252525

süt alerjimizden dolayı doktor diyene kadar neocate den başka herhangi bir mama veya süt veremiyorum.neocate ,su, pirinçunu ,şekerli vanilinile hazırladığım muhallebiyi yiyordu ama dünden beri yemiyor.ne yedireceğimi şaşırmış durumdayım.birde cevizle yumurtanın aynı anda verilmesini herhangi bir sakıncası varmı? bir tanıdığım mide ve bağırskları bozabilir iksini aynıgün verirsen demişti.dönüşümlü ver demişti
Yukarı
AzizEMİR
Gönderildi 14/6/2008 10:46 (#2273865 - Cevapladığınız Konu : #1974468)

Üye

25
Ben yumurta ve cevizi veriyorum aynı kahvaltıda.Midesi zaten hep bozukki bizimkinin.Vermediimdede aynı.Doktor cevizi yemeklerinede katabilirsin dmişti
Yukarı
FME
Gönderildi 14/6/2008 19:53 (#2274420 - Cevapladığınız Konu : #1974468)

Kıdemli Üye

50010010010025

fortini yi sordum dün eczacı daha önce hiç duymamış belki de çalışandı bana yetişkin için tablet veriyor neyse araştırmaya devam

buaralar oğlumun iştaı çok kötü yine ağzında tutumaya başladı sabır sabır sabır
Yukarı
AzizEMİR
Gönderildi 14/6/2008 23:04 (#2274532 - Cevapladığınız Konu : #1974468)

Üye

25
dİELK HANIM SİZ vitagil kullanıyorsunuz. Bende biten multitabs yerine vitagil aldım. Benim oğlan 12 aylık 10 ml vericem yeterli olurmu. Aç mı veriyorsunuz?Ekstra D3 vermemize gerek olurmu?İştahına olumlu etki olur inşallah.

İyi geceler tatlı rüyalar.Saat 23:03
Yukarı
Neva Gülce
Gönderildi 15/6/2008 01:04 (#2274719 - Cevapladığınız Konu : #1974468)

Onur Üyesi

20001000500252525
Bulunduğunuz yer: istanbul-maltepe

ARKADASLAR BU LİNKLERİ ÖZELLİKLE TIKLAYIP DİKKATLİCE DİNLEYELİM. FARKINDALIĞIMIZI ARTTIRACAK EMİNİM. NE OLURSA OLDUM ÖĞRENDİĞİM SEY SU Kİ, ÇOCUĞA ZORLA YEMEK YEDİRMEK KADAR TELAFİSİ ZOR BİSEY YOK. ÖZELLİKLE BİRİNCİ LİNKTE DİKKAT EDİN, ZORLA YEMEK YEDİRİLEN ÇOCUKTA İLERİDE KİSİLİK YAPISINI NASIL OLUMSUZ YÖNDE ETKİLEYEN SEYLERE NEDEN OLUYOMUS.

. http://uzmantv.com/bebegin-iki-yasina-kadar-yasadiklari-ileride-hayatini-nasil-etkiler

http://uzmantv.com/bazi-cocuklar-neden-zor-yemek-yer

http://uzmantv.com/zor-yemek-yiyen-cocugu-cezalandirmak-veya-odullendirmek-dogru-mu

http://uzmantv.com/zor-yemek-yiyen-cocuklara-nasil-yaklasilmali

Düzenleyen Neva Gülce 15/6/2008 01:07
Yukarı
Geçeceğiniz sayfa : < ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... >
Görüntelediğiniz sayfa 43 [10 sayfadaki mesaj sayısı]
Başka Foruma Geç :
Bu forumda arama yapmak için
Print edilebilir versiyon
Konuyu E-mail ile link olarak gönder

Bebek Kokusu Web Sitesi MediOzon.com - Medicolozon.com Eser Medikal Sağlık Hiz.Tic.Ltd.Şirketi nin Aile ve Çocuklarımıza hizmetidir.

Bebek Kokusu Sitesinden Uyarı.
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.

Site Kullanım Kuralları, Hukuki Şartlar ve Telif Hakları

(Bu siteye ait tüm cookieleri sil)