Üye Ol Anasayfam Yap
Bebek Kokusu'na Hoşgeldiniz. GİRİŞ. Şu anda sitemizde 39 kullanıcı online .
Sitemizin tüm özelliklerine ulaşabilmek için ÜYE olmanız gerekir.
Forumlar Sohbet
Ajandalar Albümler Arama Kayıt ol Giriş Görünüm

ZAYIF BEBEKLER İÇİN KALORİLİ YEMEK FORUMU OLSUN MU?
Yöneticiler: Moderatör

Geçeceğiniz sayfa : < ... 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... >
Görüntelediğiniz sayfa 38 [10 sayfadaki mesaj sayısı]
Bir önceki konu :: Bir sonraki konu
Paylas   Tecrübe Havuzu -> Çocuk Gelişimi ve Bakımı - 1 yaş SonrasıMesaj formatı

papatya100
Gönderildi 6/6/2008 12:02 (#2259590 - Cevapladığınız Konu : #1974468)
Konu: RE: ZAYIF BEBEKLER İÇİN KALORİLİ YEMEK FORUMU OLSUN MU?

Kıdemli Üye

500252525

Çocuk Sayısı: 1
ARKADAŞLAR MERHABA YAZDIKLARINIZI OKUYUNCA KENDİ BAŞIMDAN GEÇENLER AKLIMA GELDİ VE AĞLADIM YEMEYEN ÇOÇUK VE KUSAN BİR ÇOÇUK ANNESİ OLMAKÇOK ZOR ZATEN ZORLA İKİ KAŞIK BİRŞEY YEDİRMİŞSİN PEŞİNE KUSMUŞ ÇOK ZOR AMA ŞURDA RABBİME ŞÜKREDİYORUM BAŞKA HASTALIKLARI YOK VE SAĞLIKLARI GAYET YERİNDE BIRAKALIM ZAYIF OLSUNLAR BIRAKALIM MİNYON OLSUNLAR ŞÜKÜRLER OLSUNKİ BAŞKA SORUNLARI YOK İNŞ.EN YAKIN ZAMANDA BU SORUNLARI HEPİMİZ ATLATIRIZ DİĞER ÇOÇUKLAR GİBİ YEMEK YİYEN ÇOÇUKLARA SAHİP OLURUZ

BİZLERE LAF SÖYLEYENLEREDE GELİNCE RABBİME SIĞINIYORUM BAŞKA TEK KELİME DİYORUM

SABIRLI ANNELERE
Yukarı
SAYBEL
Gönderildi 6/6/2008 12:16 (#2259634 - Cevapladığınız Konu : #1974468)
Konu: Re: ZAYIF BEBEKLER İÇİN KALORİLİ YEMEK FORUMU OLSUN MU?

Asil Üye

100252525

bu sıkıntılı günlerin sonunda kesınlıkleee çook güsel mukafatlandırılacağını düşünüyorum bende. allah yukarıda çektıklerımızı görüyor. sabrımızı görüyor.
Yukarı
ozlemmayaci
Gönderildi 6/6/2008 12:31 (#2259688 - Cevapladığınız Konu : #1974468)

Faal Üye

100100100252525

arkadaşlar bebekleriniz muhallebi yemiyorsa içine şekerli vanilin koyun kokusu cezbediyo hiç olmazsa 4-5 kaşık yiyolar.bir deneyin doktorumuz tavsiye etti yesin diye işe yaradı.
Yukarı
AzizEMİR
Gönderildi 6/6/2008 12:43 (#2259714 - Cevapladığınız Konu : #1974468)

Üye

25
Bulunduğunuz yer: İstanbul/Küçükçekmece
Kzlar ağlattınız beni yaaaa:((( Allaha şükür sağlıları iyi. Hasta olmasnlarda. Ne yapalım buda bzim kaderimiz. Benim kavınvalidemde aynı. Hep bana etrafta obur bebkelri kıyas yapar. Ama ben pek fazla takmıyorum çünü kendi 4 tane büyüyyü benden betermiş çocukları. Kişi kendinin başaramadığı işin önünde palavrayı çok atarmış misali...Azizemiri ona bıraktım 1 saat sonra telefonla aradı derhal gel ve bu deliyi al dedi. Hani ben abartıyordum ne diye bakamadın diyince amannnn buda babası gibi deli babasını çektim birde bunum çekicem dedi. Allah dedim haftasına kalamdı ayağını kırdı. Gene ben oğlanla ona bakmak zorunda kaldım.

Allah büyük ve o bizi görüyor. Geçecek hep böyle gidecek değilya. Gün gelir kapı gibi olurlarda bizi tanımazlar valla.

Bugün aziz emire yaptığım bir çorbayı aktarıcam size.

Biliyosunuz ben LAZIM HAİKİSİNDEN YANİ...Nenemin 11 çocuk ve 22 torundan sonraki tecrübelrinden alınmıştır.
3- 4 dal karalahana
1 kase et suyu
yarım havuc
yarma,dövme,mısır (önceden haşlanmış)
mısır unu(kavrulmuş)
tereyağ
soğan

bildiğiniz gibi soğanı yağ ile soteleyip 1 yemek kaşığı mısırunu katın. snra havuçuda kat.1 bir karıştır. Et suyunu ekle.Haşlanmış buğdayları ekle biraz pişince karalahanaları at.tuzunu koy.

Kavhaltı içinde muhlama yapıyorum bu aralar

Bir kaseye 1 yemek kaşığı kavrulmuş mısırunu, peynir, bıldırcın yumurtası az tuz koy. su koy çırp. bir tavada erittiğin teryağına dök.

Sevgiyle kalın. Buarada azizin alerji ve verem tetkikleri normal çıktı. Sorun onda değilmiş. KKByede bir gidelim bakalım.

Yukarı
ozlemmayaci
Gönderildi 6/6/2008 13:29 (#2259830 - Cevapladığınız Konu : #1974468)

Faal Üye

100100100252525

bu mısır unundan başka ne gibi şeyler yapılabilir.yada şöyle sorayım ben normal unla un çorbası yapıyorum sena seviyor.mısır ununuda aynı şekilde çorbası yapılırmı içine pirinç tavuk eti veya kırmızı et konarak?
Yukarı
RÜYACIM
Gönderildi 6/6/2008 14:58 (#2260102 - Cevapladığınız Konu : #1974468)

Üye

Bulunduğunuz yer: Aydın
VALLA BENDE ÇOK DUYGULANDIM RÜYA YI GÖRENLER AMAN BU ÇOCUĞA BİŞEY YEDİRMİYORMUSUN DEDİKLERİNDE ÇILDIRIYORUM. ÇOCUĞUM YENİ DOĞDUĞUNDA ÇOK İYİ BİR BAKIMA İHTİYACI VARDI ORGANLARI OLUŞTUĞU İÇİN KÜVEZE KOYMADILAR EVDE BAKTIM AMA ÇOK HASSAS OLUYORLAR MİKROP ALMAMALARI GEREKLİ TABİ EŞİMİN AİLESİ BUNU ANLARMI 2 AY BEN ÇOCUĞUMA DOĞRU DÜZGÜN BAKAMADIM BİRDE SEZERYAN OLMUŞTUM GELEN GİDEN AKIL VEREN NEFES ALAMADIM O YÜZDEN BİR ÇOCUK DAHA DÜŞÜNMÜYORUM VALLA NEFRET EDİYORUM HERKESTEN HEP YALNIZSIN HERŞEYİYLE BEN İLGİLENİYORUM KENDİMDEN VAZGEÇTİM BİDE KÜÇÜK OLDUĞU İÇİN ÖLECEK DİYE ÇOK KORKUYORDUM BÖYLE İŞTE HALA ONLARI ÜZERİMDEN ATAMADIM ALLAH HERKESİ İYİ İNSANLARLA KARŞILAŞTIRSIN.....
Yukarı
zeyn
Gönderildi 7/6/2008 00:17 (#2261074 - Cevapladığınız Konu : #1974468)

Faal Üye

100100252525

slm kızlar..
sayfanıza pek katılamasam da yazılarınızı ara ara okuyorum..
benim kızımın da kilosu az.gerçi şu son zamanlardır zorla değil isteyerek yiyor ama yine kilo almıyor..
dilekcim çok sevindim nevanın iştahsızlık sorununu bulduğunuza..inş. yaşıtlarının normal kilosuna yetişir..
gerçi en önemlisi sağlıklarının yerinde olması..
Rabbim dertsiz dermansız hastalık vermesin..
bende burda okudukdan sonra doktorumuzdan fortini istedim oda 3 aylık yazdı..
ama malesef kızım içmiyor..hiç beğenmedi zorla içirince de kusuyor..
vanilyalı aldım en çok süte o yakın.. daha iyi içer diye ama nafile..
şimdi de muzlu alıcam bakalım beğenip içecek mi...
Yukarı
AzizEMİR
Gönderildi 7/6/2008 00:22 (#2261084 - Cevapladığınız Konu : #1974468)

Üye

25
Bulunduğunuz yer: İstanbul/Küçükçekmece
Mısırununu buğdayunu kullandığın herşeyde kullanabilirsin. ÇOK FAYDALI VE BESLEYİCİ.Mısırunundan ekmek yapıp yoğurduna kat azda salatalık rendele.
Mısırunu içine hamsi buğla didikle. Mısırununu ben herçorbasına katıyorum. Ekmek niyetine onu sayıyorum.

BU ARADA MUHALLEBİYİ BEN BU ARALAR BİBERONLA VERİYORUM BU HİNDİSTANCEVİZİ DELİĞE TAKILIYOR ACABA BLENDIRDAN GEÇİRSEM DELİĞE TAKILMAZMI.

Şekerli vanilini pişirirkenmi koyucaz yoksa sonramı?

BEN HİÇ BALIK YAĞI YADA kilo aldırıcı mama vermemiştim. DİLEĞİN ŞU FORTİNİSİNİ ALMAYI DÜŞÜNDÜMEczanede bulamadım. Vanilyalısı varmış baktımda. SÜT YERİNE ONU VERİRİDM. 1 kutusu bir günde bitirilmelimi acaba?Sevgilerle
Yukarı
Neva Gülce
Gönderildi 7/6/2008 02:12 (#2261196 - Cevapladığınız Konu : #1974468)

Onur Üyesi

20001000500252525
Bulunduğunuz yer: istanbul-maltepe
arkadaslar selam.
nevayı götürdüğüm doktoru sormussunuz, yeditepe hastanesinde mahir beye götürüyorum. cocuk gastr. uzmanı.

neva bu ara çok sık ishal oluyordu. ve pisiğini hiç anlatmayayım, felaket ötesiydi. resmen meyve soyulurya hani kabukları aynı öyle derisi soyulmaya baslamıstı kanlı kanlı. ve artık kendimce careler üretmeye basladım. ilk asama olarak acaba ilaçtanmı yoksa fortini denmi diye deneme yapmaya karar verdim. ve ilk olarak fortiniyi kestim. evet bugün daha az kaka yaptı ve ishali bitti. simdi yarın da vermiycem ve iyice emin olacam, bakalım yine normalse hersey anlıycam ki fortine denmis . ozaman naparız bilmiyorum, çünkü bu mamayla biraz toparlamıstık..

bu arada milletin ne dediğine bakmayın arkadaslar, biliyorum kolay değil ama inanın sadece kendimizi üzüyoruz. el sözü harman tozu olsun size de. ben daha 1 aylık anneyken nevayı gören bi teyze belki kötü niyetle demese bile. çok absürt bi laf etmisti. 40ım çıkmamıstı daha ve bana "iyi bakamamıssın, hiç gelismemis "demisti. düsünebiliyomusunuz lohusayım daha. ki neva o ay 800 gr. almıstı, yani gayet iyi bi gelisim değeriydi. yani bazen ne dediğini, ne anlama geldiğini, nasıl kırarımı ne düsünürü hesap etmeden sırf kendini tatmin için konusan insanlar oluyo malesef. yapcak bise yok, insanları değistiremeyiz. ama basaçıkmayı öğrenebilir kendimizi çemberin dısına çıkarabiliriz. dünyada milyarlarca insan var, onlardan yüzlercesi de bizim tanıdıklarımız. herbirinin ayrı ayrı huyları var. kimseyi düzeltemeyiz ki..haa becerebiliyorsanız usulunce haddini bildirin tabi ama üzülme kısmını sakın omuzunuza yük yapmayın tasıması ağır oluyor
Yukarı
Neva Gülce
Gönderildi 7/6/2008 02:14 (#2261198 - Cevapladığınız Konu : #1974468)

Onur Üyesi

20001000500252525
Bulunduğunuz yer: istanbul-maltepe
bu arada forumumuz dert duvarı oldu (çok doğal olarak haklıyız da) biraz da tarif paylasalım mı ne dersiniz?

ben nevaya artık ne pisirceğimi sasırdım. tatlı karısımları sevmediği için kahvaltıda tarhana veya yoğurt çorbası vermekten artık gına geldi. o da bıktı zaten

öğlen çorbalarım da sebze-et-bakliyat karısımı genelde. .

yeni seyler bulmak lazım artık. hanfendi bunları beğenmiyor. sanırım bizim bulamaç dönemimiz bitti.

Yukarı
Geçeceğiniz sayfa : < ... 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... >
Görüntelediğiniz sayfa 38 [10 sayfadaki mesaj sayısı]
Başka Foruma Geç :
Bu forumda arama yapmak için
Print edilebilir versiyon
Konuyu E-mail ile link olarak gönder

Bebek Kokusu Web Sitesi MediOzon.com - Medicolozon.com Eser Medikal Sağlık Hiz.Tic.Ltd.Şirketi nin Aile ve Çocuklarımıza hizmetidir.

Bebek Kokusu Sitesinden Uyarı.
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.

Site Kullanım Kuralları, Hukuki Şartlar ve Telif Hakları

(Bu siteye ait tüm cookieleri sil)