Üye Ol Anasayfam Yap
Bebek Kokusu'na Hoşgeldiniz. GİRİŞ. Şu anda sitemizde 7 kullanıcı online .
Sitemizin tüm özelliklerine ulaşabilmek için ÜYE olmanız gerekir.
Forumlar Sohbet
Arama Kayıt ol Giriş

Öncelikli YEMEK SITEME TR DEN GIRLMEDIGINDEN BURADAN PAYLASICAM..
Yöneticiler:

Geçeceğiniz sayfa : < ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 >
Görüntelediğiniz sayfa 14 [10 sayfadaki mesaj sayısı]
Bir önceki konu :: Bir sonraki konu
Paylas   Yemek Kokusu -> Et , Tavuk ,Balık, Sebze YemekleriMesaj formatı

Asya Yusof
Gönderildi 6/5/2008 18:12 (#2206212 - Cevapladığınız Konu : #1635061)
Konu: RE: YEMEK SITEME TR DEN GIRLMEDIGINDEN BURADAN PAYLASICAM..

2000500100100100
Bulunduğunuz yer: Kanada,
Çocuk Sayısı: 1

Marinate Feta

Published April 29, 2008 Comment Edit

Canadian Living  dergisindeki buldugum bu harika tarifi sizlerle  paylasmak istedim

Malzemeler

1 tatli kasigi rezene tohumu,ve kisnis  tohumu(tozda olabilir bede toz vardi )

2/3 cup zeytin yagi

1yemek kasigi taze kekik,veya fesleyen ince dogranmis

1 yemek kasigi toz nane

1 yemek kasigi limon rendesi

3 dilim kabugu cikmis  limon dilimi

1/2 yemek kasigi  kirmizi pul biber

1yemek kasigi limon suyu

3 cup kare halinde kesilmis keci sutunden beyaz peynir(inek yada koyun sutundende olabilir bende keci sutunden olan vardi)

Yapilisi

Oncelikle buyukce bir kavanozun icersine zeytin yagini ve  baharatlari koyalaim limon kabugu rendesinide ilave edelim kavanuzun kapagini kapayip bir iki kere sallayalim ve  limon ve suyunu koyduktan sonra peynirleri ilave edelim bir iki kere  de bu sekilde baharatlarin  peynirlere bulasmasini saglayip  fazla  salamamak sarti ile kavanozu ters cevirelim ve buzdolabina koyalim  hazirlanma  suresi 5 dakika bile tutmuyor bu peynirleri marinate edilmis olarak sofraniza  koyabilirsiniz  birgun dolapta  durduktuktan  sonra yemege hazirdir  buzdolabinda  zeytin yagi icersinde aylarca  kalabilirler hic birsey olmadan

afiyet olsun..

Yukarı
Asya Yusof
Gönderildi 6/5/2008 18:13 (#2206213 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

2000500100100100

Fetali yumurta

Published April 29, 2008 Comments Edit

Assagidaki feta peynirnden hazirladigim guzel sandevicler

Malzemeler

6 tane  hamburger ekmegi

4 tane  yumurta

1 su bardagindan bir parmak az ince dogranmis maydonoz ve dere otu

4 tane ince dogranmis taze sogan

assagidaki feta peynirinden 4 kup

ve peynirlerin yagindan..

tuz kara biber , kirmizi pul biber

Yapilisi 

peynirlerimizi  catal ile ezelim  fazla  un gibi  olmasin iri  kalmasi icin ozen gosterin  icersine yumurtalari kirin ve  cirpin tuzunu kara biberini kirmizi pul biberini koyun  tavaya  peynirlerin soslu yaginikoyun ve maydonoz dere otu ve taze sogani cok az yagda oldurun  daha sonra yumurta karisimini ilave  edin ve omlet gibi pisirin  daha sonra  ekmeklerin icersine birer dilim domates koyup servise  alin cocuklar bahcede oynarken ellerine birertane verin :)yada sabah kahvaltisinda cocuklariniza guzel omletli  saglikli  yumurtali eklemekleri verin benim cocuklarim ikiser tane yediler bahcede oynarken  afiyet olsun

Yukarı
Çedene
Gönderildi 7/5/2008 00:00 (#2206830 - Cevapladığınız Konu : #1635061)
Konu: Re: YEMEK SITEME TR DEN GIRLMEDIGINDEN BURADAN PAYLASICAM..

Onur Üyesi

500050001000500

Çocuk Sayısı: 2
Asya ne yaptın sen canım

Yukarı
darkmantr
Gönderildi 7/5/2008 08:29 (#2207050 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

Onur Üyesi

500050002000100100100252525

sabah sabah ağzımın suyu aktı valla.
Yukarı
mertefe&sennur
Gönderildi 7/5/2008 19:05 (#2208946 - Cevapladığınız Konu : #2207050)

Onur Üyesi

500050010010025
Bulunduğunuz yer: OGLUMUN YANI SICACIK YUVAM:-)
allahhh tutmayin beniiiiiii gelde rejim yap cok kotusunuz yaaaaa superler valaaa
Yukarı
Asya Yusof
Gönderildi 8/5/2008 20:26 (#2211351 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

2000500100100100

Ananasli kek,

Published May 2, 2008 Comments Edit
Tags: ananas, kek, pineapple, Tatlilar

Aksam cayina  ne  dersiniz bir bardak cay ve birdilim kek icin gelirmiydiniz  kapim acik buyrun  ama ne olur telofon acin gelmeden once :<b></b>)

Malzemeler

2 cup  kahverengi seker

1 cup tere yagi

2 cup  dogranmis ananas

1 tatli kasik tarcin

Kek  icin gerekli malzeme

2 cup un

3 yumurta

1cup seker

1 pakat vanilya

1 paket bakin powder

Yapilisi 

Teflon tavanin icersine kahverengi sekeri ve tere  yagini koydum erittim ananaslaridave tarcini  icersine koyup bir iki tasim pisirdim  daha sonra baska bir yerde elektrikli mixser ile yumurta sekeri ciptim uzerine unu bakin powder va vanilyayi koydum bu ananaslarin kare tepsiye aldim uzerine  doktum tamanen kek  harci uzerini kapladi  45 dakika pirinda pisirdim  daha sonra firindan cikarttiktan sonra  ilinmasini bekledim ve tepsiyi servis tabagina ters cevirdim  cayin yaninda servise aldim afiyet olsun..

Yukarı
Asya Yusof
Gönderildi 8/5/2008 20:27 (#2211353 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

2000500100100100

Kabakli , etli ve karisik sebzeli kis pie

Published May 4, 2008 Comments Edit
Tags: Add new tag, Ana Yemekler, et, kabak, kis, mezeler yumurta, pie, tuzlular

Aniden gelicek olan misafirleriniz icin harika tad..

Malzemeler

2 kabak

2 patates

2 havuc

1/2 demet dere otu

1/2 demet maydonoz

1 demet taze sogan

5 yumurta

1 tatli kasigi kabartma tozu

4 yemek kasigi un

1 fincan zeytin yagi

1 su bardagi mozzarella peyniri

tuz, kara biber, kirmizi biber

(ve bir kase kavrulmus kus basi kuzu yada dana eti 1 su bardagida sotelenmis mantar  arzuya bagli bende vardi ilave ettim ama nefis oldu et sevmeyenler koymayabilirler)

Yapilisi 

Derince bir kaseye tum sebzeler ayiklanip  ve yikandiktan sonra kabak,patates,havuclar rendelendikten sonra  uzerene ince ince dogranir uzerine  unu kabartma tozu ve yumurtalarda 1 fincan zeytin yagini ve 1 su bardagi mozzeralla peynirinide ilave edildikten sonra tuz karabiber kirmizi biberide ilave edin  hepsini eliniz ile karistirin uzunca cam tepsiyi yaglayin ve harci iciersine koyun 45 dakika 170 derecede(300) pisirin

cikarttiktan sonra dilimleyip servise alin afiyet olsun..

Yukarı
Asya Yusof
Gönderildi 8/5/2008 20:29 (#2211354 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

2000500100100100

(Turkish delight ) Lokum yapimi

Published May 6, 2008 Comments Edit
Tags: lokum, Tatlilar, turk, turkish deligt

Tarifini okadar cok istiyordum  ama bir turlu nasip olmamamisti taki dun aksama kadar  :<b></b>)

Evet geldik tarfimizize lutfen not alin seker nermometresi muhakkak  olmasi gerekli ve ceram of tartar  ne oldugunu turkcesini bilmiyorum ogrenince turkce adini yazarim  benden once bilen arkadaslar bana yazarsa  turkce siminide ayazariz..

(netten buldugum kadar krem tartar diye geciyormus pastane ve aktarcilarda buluyormus . )

Malzemelerim

5 cup seker
4 1/2 cup  su
2 tatli kasigi limon suyu
1 1/4 cup nisajta 
1 yemek kasigi  cream of tartar
1 1/2 yemek kasigi gul suyu 
kirmizi yada pembe gida boyasi 
1  cup  pudra sekeri

1 cup arzuya bagli fistik,ceviz,antep fistigi

Yapilisi

step 1

Kare bir tepsiyi yaglayip icersine ince saran keyagi ile kaplayin(filim strec) ve bu keyagida  da yaglayin

step2

celik tencereye 1 bucuk cup  su ile tum sekeri ilave edin  limon suyunuda ilave edin. ve seker ile suyu kaynamaya birakin  bu arada termometreyi sekerli suyun icersine koyun ve derecemiz (240F) gostermesi gerekli seker termometresini pastaci malzemleri satilan yerden alabilirsiniz ben lablows tan aldim ve cok ucuz muhakkak  sizin oralardada ucuz birsey bulabilirisiniz.. tam  surup 240  a ulasinca  ocagin altini sondurun  ve  kenara cekin..

step 3

baska bir diyer tencereye geride  kalan 3 cup  suyu ve nisajtayi koyun ve cream of tartari cirpma teli ile iyicene cirppin nisajtanin  erimesini saglayin ve  orta hararetli atese alin nisajta  yavas yavas koyulasmaya basliyacak sakiz gibi  koyu bir kivam olusucak  ama daima karistirin kesinlikle durmayin .

step 4

bu arada surubu agir agir  koyulasan nisajtaya  ilave edin ve daima  karistirin kesinle  durmayin ocagin altini  hemen atesini indirin kisik dereceye iste bu  (ISLEMDE  ASIL IS  HIC DURMADAN 1 SAAT) karistirmak gerekiyor bu islemde eliniz agriyacak  eliniz kasilicak  ama durmadan ara ara  sakiz kivamina gelesiye kadar karistiracaksiniz ben ocagimin saatini ayarladim ve tam bir saat rengi deyisiek yapiskan kivaminda olucak elinize  kuvvetli bir tahta kasik alin ve daima bu kasik ile karistirin bu islemde benim tahta kasigim kuvvetli olmadigindan kirildi  cunku kivam agirlasiyoragirlastik sirada  karistirmasi guclesiyor..

step 5

tam indirmeye yakin fistik,(ceviz fistik,) neyli yapmak isterseniz ilave edin yine bu asamada  daima karistirin tam bir saatin sonunda  arzuya gore isterseniz boyayi koyun isterseniz  sadece gida boyasiz  sade lokum yapin size kalmis birsey  yaglanmis oldugunuz tepsiye kasigin tersi ile duzeltte  duzelte  serin ve bunu agzi acik oada sicakliginda bir gece bekletin..

step 6

lokum  tepside kaliplasmis  ve hazir  masanin yada bangonun  uzerine pudra sekerini yayin  ve tepsiden  lokumu ters cevirin  sonra arzuya gore sekiller vererek kesin ben kucuk kare  kestim ama baska bir arkadasim yuvarlak ve ucgen  kesmisti ve pudra sekerine  dolayin  lokumu agzi kapali bir kutuda  saklayabilirisniz lokumlariniz  afiyet olsun..

Not turkiyede olan arkadaslar bunla ugrasmaz  ama yurd disinda ve lokum pek bulamayanlar icin guzel bir tarif..

Yukarı
minik serçe
Gönderildi 8/5/2008 21:29 (#2211433 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

Onur Üyesi

2000100050010010010010025
Bulunduğunuz yer: Istanbul
Asyacım yemekten yeni kalktım ama senin tariflere içim gitti Ellerine sağlık canım
Yukarı
serpilkaya
Gönderildi 10/5/2008 21:53 (#2214993 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

20005002525
Bulunduğunuz yer: GİRESUN
Çocuk Sayısı: 2
bu ne kadar güzel tarifler.... tam benlik benim en büyük hobim dir .. mutfak..
Yukarı
Geçeceğiniz sayfa : < ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 >
Görüntelediğiniz sayfa 14 [10 sayfadaki mesaj sayısı]
Başka Foruma Geç :
Bu forumda arama yapmak için
Print edilebilir versiyon
Konuyu E-mail ile link olarak gönder

Bebek Kokusu Web Sitesi MediOzon.com - Medicolozon.com Eser Medikal Sağlık Hiz.Tic.Ltd.Şirketi nin Aile ve Çocuklarımıza hizmetidir.

Bebek Kokusu Sitesinden Uyarı.
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.

Site Kullanım Kuralları, Hukuki Şartlar ve Telif Hakları

(Bu siteye ait tüm cookieleri sil)