Üye Ol Anasayfam Yap
Bebek Kokusu'na Hoşgeldiniz. GİRİŞ. Şu anda sitemizde 8 kullanıcı online .
Sitemizin tüm özelliklerine ulaşabilmek için ÜYE olmanız gerekir.
Forumlar Sohbet
Arama Kayıt ol Giriş

Öncelikli Corbalar
Yöneticiler:

Geçeceğiniz sayfa : < ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... >
Görüntelediğiniz sayfa 8 [10 sayfadaki mesaj sayısı]
Bir önceki konu :: Bir sonraki konu
Paylas   Yemek Kokusu -> Et , Tavuk ,Balık, Sebze YemekleriMesaj formatı

hatice güney
Gönderildi 3/12/2005 20:25 (#358191 - Cevapladığınız Konu : #34872)
Konu: Re: Corbalar

Uzman Üye

1000100100100

Çocuk Sayısı: 1
TAVUK ÇORBASI...
ister bütün tavuk alın, ister göğsünü alın. çorbaya gereken bir adet tavuk göğsü. ama bütün tavuk alınca tavuğu haşladığınız su ile yapıyorsunuz nefis oluyor...
bir tavuk göğsünü haşlayıp tel tel vidikleyin. ocakta kaynayan birbuçuk iki litre kadar suyun içine şunu katın: bir çorba kaşığı tereyağ iki çorba kaşığı z.yağı iki çorba kaşığı ayçiçek yağı.(hepsi tereyağ ya da ayçiçek de olsa olur ama böyle daha güzel oluıyor) bu yağlar eriyip karışınca üç dört çorba kaşığı unu ekle ve biraz kavur. sonra da ocakta su kaynıyordu ya... işte o suya dök ve karıştır. içine biraz ince bulgur da koy yani bir çay bardağı kadar...
zaten bulgur kaynar suda hemen şişer. beklemeye gerek yok. şimdi didiklediğimiz tavuk göğüsleri vardı ya.. işte onları bu bulgurlu kaynayan suya at ve kaynayınca (tavuklar hafiften soğudu ya su tekrar fokurdayacak) iki su bardağı kadar süt koy. yine kaynayınca da tuzunu koy ve ocağın altını kapat. 5 dakka sonra tabaklara koy ve hatta çocuklar haricindeki servislere karabiber de ekle.
yani işte paketleyip kimyasallaştırıp bize sattıkları tavuk çorbasının aslı budur.
harika bişey yaaaa.
hadi afiyet olsun...
Yukarı
sophia
Gönderildi 10/4/2006 22:46 (#472363 - Cevapladığınız Konu : #34872)

Asil Üye

10010025
Bulunduğunuz yer: U.S.A
Bezelye Çorbası
Malzemeler :
1,5 su bardağı bezelye
1 adet orta boy patates
1 adet orta boy soğan
2 yemek kaşığı zeytinyağı
5 su bardağı sıcak su ( fazla yoğun sevmiyorsanız arttırabilirsiniz)
tuz,karabiber
Hazırlanışı:Soğanı ve patetesi iri iri doğrayın ( blenderdan geçeçeği için büyüklüğünün önemi yok) yağda önce soğanı 1-2 dk. kavurun. Patatesi ekleyip 1 dk kadar kavurun. Sonra 1 su bardağı bezelyeyi ve 5 bardak suyu ekleyip patates yumuşayana kadar pişirin. Tuzu ve karabiberi ekleyip el blenderı ile tüm karışımı püre haline getirin. Kalan 1/2 bardak bezelyeyi de ekleyip bir taşım kaynatın.

afiyet olsun
Yukarı
Asya Yusof
Gönderildi 24/4/2006 23:29 (#489180 - Cevapladığınız Konu : #34872)
Konu: benim gibi hastaya corba cesitleriniz bekliyorum..

2000500100100100
Bulunduğunuz yer: Kanada,
Cream of Potato and Leek Soup (PIRASA CORBASI)
Gecen cuma gunu dis etlerimden ameliyat oldum ve malesef uzun bir sure agzima sert bir yemek koyamiyacagim uc gundur corba yiyorum az az alistira alistira corba yiyorum gecen gun komsum sag olsun mercimek corbasi yapmis getirdi onu bitirdim ve arkadan arpa sehriyeli yogurt corbasi yaptim onuda yedim bugunde pirasa corbasi yapayim dedim  ancak sulu seyler yiyebiliyorum artik sitede deyisik corba tarif leri gorurusunuz
patatesli pirasa corbasinin yapilisi hicde zor deyil..
Malzemlerim
2 tane pirasa
1 tane patates
3 yeme kasigi tere yagi
1 bas kuru sogon
2 bardak kaynamis su
1 bardak tavuk suyu
1 bardak yagli sut
3 yemek kasigi un
yarim bardak dogranmis maydonoz..
tuz kara biber
kestirmesi icin
1 yumurta
1 limon
Yapilisi
 pirasalari patatesi ayiklayin yikayin kucuk parcalara dograyin sogonida ayni sekilde iki bardak kaynayan suya koyun ve kaynatin iyicene pistikten sonra blenderda gecirin  ve diyer baska tencerede tere yagini un ile eritin sutu ilave edin top top olmamasina  ozen gosterin daima karistirin tavuk suyunuda ilave edin  blenderdan gecirdiginiz karisimi da ilave edin agir ateste kaynatin ve maydonozlarida ilave edin daha sonra atesten cekin biraz sogutun ve ayri bir kasede yumurtayi limonu cirpin iyicene cirpin az sogumus olan corbaya ilave edin karistira karistira tekrar ocagin altini acin ve bir iki kere yeniden kaynatin afiyet olsun..

Yukarı
melih_naz
Gönderildi 25/4/2006 00:31 (#489246 - Cevapladığınız Konu : #34872)

Onur Üyesi

500020005001001001002525
Bulunduğunuz yer: KINALI/SİLİVRİ
Çocuk Sayısı: 2
AY KIZLAR SÜPERSİNİZ VALLA TEŞEKKÜRLER
Yukarı
vardar12
Gönderildi 30/4/2006 17:46 (#497939 - Cevapladığınız Konu : #34872)

Onur Üyesi

2000200010010025
Bulunduğunuz yer: istanbul
KARNIM ACIKTIIIIIIII

Yukarı
senemcelik
Gönderildi 9/5/2006 17:51 (#512263 - Cevapladığınız Konu : #34872)

Asil Üye

100252525
Bulunduğunuz yer: istanbul
valla kızlar ne diyim hepiniz süpersiniz bendende size grip corbası bizim evde öyle bilinir

corbanın cokluguna göre miktarları arttırın bu yaklasık 4 6 kişilik bir corba

malzemeler
_2 yk. un
_yarım cay fincanı un
_4 sb.su
_3 sb.tavuk suyu (isteyen hepsini tavuk suyu koyabilir ben tavuksuyuda yağlı oluyor diye az koyuyorum)
_2 yk. tel veya arpa sehriye
_yarım limon suyu (artabilir)
_3 diş sarısak
_bir miktar tuz
_göz kararı nane,kekik( eger istenirse bunlara birazda pulbiber katılarak bir miktar yağda kavurularak corbanın üstüne döküle bilir)

yapılışı: ilk olarak yağ ve unu kavuruyoruz ama iğcene kararıncaya kadar degil hafif bir kokusu cıkınca ocaktan alıyoruz ve sogumayabırakıyoruz. Un soguduktan sonra bir miktar suyumuzu yavaş yavaş tencereye döküyoruz ve bu arada karıştırıyoruz hızlı bir şekilde ve böyle devan ederek su ve tavuk suyunu hepsini takıyoruz corbaya,corbanız kaynamaya başlayınca önce tel sehriyeyi döküyoruz oda biraz piştikten sonra sırayla dövülmüş sarımsak,limon ve bir miktar tuz ilave ediyoruz bunlara kaynadıktan sonra istege göre servis yaparken nane, kekik, pulbiber ilave ediyoruz

afiyet olsun

Yukarı
serapıı
Gönderildi 9/5/2006 18:36 (#512337 - Cevapladığınız Konu : #34872)
Konu: RE: Corbalar

Onur Üyesi

200010001002525
Bulunduğunuz yer: TOKAT
ARKADAŞLAR BU ÇORBALARI DUYUPDA AÇIKMAYAN VARMI ARNIZDA
Yukarı
sema.sb
Gönderildi 9/5/2006 21:24 (#512512 - Cevapladığınız Konu : #34872)

Onur Üyesi

2000100010010025
Bulunduğunuz yer: MARS :)
adını sen koy çorbası

1 yemek kaşığı salça
5-6 sarımsak
4-5 y.k. yoğurt
1 yumurta
3 y.k. un

Bunları *rondoya koyup biraz su yardımı ile iyice özdeşleşmesini sağlayın.Sonra karışımı tencereye koyup suyunu ve tuzunu ayarlayıp pişirin.Çok lezzetli oluyor benden söylemesi

tereyağlı-nane en son süsleyebilirsiniz.
Yukarı
latif
Gönderildi 25/5/2006 15:52 (#535342 - Cevapladığınız Konu : #34872)

Üye

252525

Semacığım adını sen koy çorbasını dün akşam yaptım çok güzel oldu. Ayrıca içine et suyu tablet koyunca daha da güzel oluyor
Yukarı
Burçin35
Gönderildi 5/6/2006 20:53 (#550537 - Cevapladığınız Konu : #34872)
Konu: RE: Corbalar

Onur Üyesi

20001000500252525
Bulunduğunuz yer: Ankara
Çocuk Sayısı: 3
BROKOLİ ÇORBASI NEFİS::::::BROKOLİLERİ HAŞLAYIN ÇATALLA EZİN.YAĞ VE UNU KAVURUP 2 BARDAK SÜT DÖKÜN SUYLA DA KARIŞTIRABİLİRSİNİZ.BROKOLİLERİ EKLEYİN.İÇİNE KAYNAYINCA KAŞAR RENDELEYİN HARİKA
Yukarı
Geçeceğiniz sayfa : < ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... >
Görüntelediğiniz sayfa 8 [10 sayfadaki mesaj sayısı]
Başka Foruma Geç :
Bu forumda arama yapmak için
Print edilebilir versiyon
Konuyu E-mail ile link olarak gönder

Bebek Kokusu Web Sitesi MediOzon.com - Medicolozon.com Eser Medikal Sağlık Hiz.Tic.Ltd.Şirketi nin Aile ve Çocuklarımıza hizmetidir.

Bebek Kokusu Sitesinden Uyarı.
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.

Site Kullanım Kuralları, Hukuki Şartlar ve Telif Hakları

(Bu siteye ait tüm cookieleri sil)