Üye Ol Anasayfam Yap
Bebek Kokusu'na Hoşgeldiniz. GİRİŞ. Şu anda sitemizde 11 kullanıcı online .
Sitemizin tüm özelliklerine ulaşabilmek için ÜYE olmanız gerekir.
Forumlar Sohbet
Arama Kayıt ol Giriş

Öncelikli Corbalar
Yöneticiler:

Geçeceğiniz sayfa : < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... >
Görüntelediğiniz sayfa 4 [10 sayfadaki mesaj sayısı]
Bir önceki konu :: Bir sonraki konu
Paylas   Yemek Kokusu -> Et , Tavuk ,Balık, Sebze YemekleriMesaj formatı

Gülpembe
Gönderildi 22/1/2004 11:57 (#45111 - Cevapladığınız Konu : #34872)
Konu: RE: Corbalar

Uzman Üye

2000100100100252525
Bulunduğunuz yer: İSTANBUL
Çocuk Sayısı: 1

Semracım muhakak yap güzelim birde kereviz çorbam vardı istersen onuda bir daha yazayım. istermisin? patates çorbasını da yap çok güzel oluyor semra.

Yukarı
nurbarış
Gönderildi 22/1/2004 12:15 (#45115 - Cevapladığınız Konu : #34872)

Kıdemli Üye

500100100100100
Bulunduğunuz yer: ankara
Sedefcim teşekkürler .

İki tarifide aldım.Umarım bizimkiler beğenir de çorba çeşidimizi biraz arttırırz.Mercimek çorbası yemekten bıkıyorum:patladım:
Oğlum ve babası hergün mercimek çorbası yiyebilirler.wuer6
Yukarı
Ece ve Oğlu
Gönderildi 22/1/2004 13:18 (#45133 - Cevapladığınız Konu : #34872)

Sedef;

Yaw utanıyorum ama ayıptır söylemesi kereviz çorbasıda hiç yapmadım bulduğum tariflerle oğluma farklı çorbalar yapmaya çalışıyorum..Rica edeyim lütfen

Yukarı
Gülpembe
Gönderildi 22/1/2004 13:59 (#45143 - Cevapladığınız Konu : #34872)

Uzman Üye

2000100100100252525
Bulunduğunuz yer: İSTANBUL

Semracim ne demek hemen gönderiyorum.

KEREVİZ ÇORBASI:

3 adet orta boy kereviz,

2 adet havuç,

2 adet orta boy patates,

dardanelin paket içinde satılan mantarlarından,

tuz, bir çay kaşığı karabiber,

yarım çay bardağı süt,

kerevizler soyulur ve normal ebadlarda doğranır. Doğranan kerevizler limonlu suda bekletilir. Diğer tarafda patatesler ve havuçlar doğranır ve yıkanır. Bir tencereye hepsi dökülüp 5 su bardağı su ile pişirilir. Patates,kereviz çok çabuk pistiği için yarım saatde pişecektir. Diğer tarafda mantarlar küp küp kesilir. Pişmiş olan kereviz,patates ve havuçlar robottan geçirilir ve tekrar tencereye dökülür. Diğer tarafda ısıttığımız sıcak su ilave edilir ve yoğun olan çorba biraz sulandırılır. Küp küp doğradığımız mantarlar çorbaya ilave edilir. süt ilave edilir,tuz ve karabiber ilave edilir ve bir taşım daha kaynatılır.Çorbanın altı kapatılır ve kerevizlerin yapraklarından üzerine doğranarak süslenir. Afiyet olsun arkadaşlar...

Hem çok lezzetli hemde çok vitaminli bir çorba oluyor. Şiddetle tavsiye ediyorum.

Yukarı
ÖGEDAY-TOLUY
Gönderildi 18/2/2004 15:03 (#50687 - Cevapladığınız Konu : #34872)

Onur Üyesi

5000500100100100100
Bulunduğunuz yer: TÜRKİYE
Çocuk Sayısı: 2

Geçen gün sohbette bir arkadaş bebeği için çorba tarifleri soruyordu forumu öne çekeyim dedim.

Buda benden ;

Ekşili Mantar Çorbası

2 yemek kaşığı sıvı margarin
250 gram tazemantar
1 litre tavuk suyu
3-4 adet küçük kuru soğan
1,5 çay bardağı az yağlı süt
3 yemek kaşığı un
1 baş sarımsak
½ tatlı kaşığı limon rendesi
1.5 yemek kaşığı kıyılmış taze maydanoz
2 yemek kaşığı limon suyu

Tencerede sıvı margarini hafif ateşte kızdırın. İçerisine önceden hazırladığınız ince ince kıyılmış taze mantar, kuru soğan ve dövülmüş mantarı ekleyin. Tencerenin kapağını kapatın 8-10 dakika pişirildikten sonra kapağı açarak kuvvetli ateşte suyunu çektirin. Ayrı bir kapta unu yağsız olarak biraz kavurun, ve hazırlanan karışımı kavrulmuş unun üzerine ekleyin. Ardından soğuk tavuk suyunu ve sütü döküp karıştırın. Limon suyu, limon kabuğu ve ince kıyılmış maydanozlar en son ekleyin 2-3 dakikada kokusu çıkıncaya kadar kaynatın ve sıcak olarak servis edin.

Afiyet Olsun

Yukarı
gulce68
Gönderildi 10/3/2004 15:46 (#56252 - Cevapladığınız Konu : #34872)

Uzman Üye

10001001001002525

Benden de sizlere bir manta çorbası tarifi. Bizzat denenmiştir. Harika oluyor.SEMRAA cığım bu tarifi sana yolluyorum. Ben artık çorbalarımı sabahtan yapıyorum. wuer6 Ne demişler bir musibet bin nasihattan iyidir:kut:

Mantar Çorbası

1 kutu konserve mantar
1 küçük soğan
3 yemek kaşığı un
3 su bardağı su
3 su bardağı süt
4 yemek kaşığı yağ( hangi yağı arzu ederseniz ben tereyağı koydum)
karabiber - tuz

Yağ kızdırılır. Mantarlar ve soğanlar küçük küçük doğranır. KIzan yağa önce soğanlar atılır kavrulur. Daha sonra mantarlar ilave edilir. Kavrulunca un konulup 1-2 dk daha karıştırılarak kavrulur. Daha sonra su ve süt konulur. Tuzu ve karabiberi ilave edilip kaynayana kadar bırakmadan karılştırılır. Altı kısılır kaynadıktan sonra bir süre daha ğişirilirve çorba hazır olur.

Afiyet olsun
Yukarı
ÖGEDAY-TOLUY
Gönderildi 10/3/2004 15:56 (#56261 - Cevapladığınız Konu : #56252)

Onur Üyesi

5000500100100100100

Eline Sağlık Gülce devamını bekliyoruz ... 

Yukarı
Ece ve Oğlu
Gönderildi 10/3/2004 16:06 (#56267 - Cevapladığınız Konu : #34872)

Helal sana gülce,
Eşin çorbasız kalmayacak bizde sohbette sensiz kalmayacağız wo11

Bu da benden olsun;

LEBENİ (Yoğurt Çorbası)
Yoğurt 3 su bardağı Yumurta 1 adet Su 4 su bardağı Sıvı yağ 3 çorba kaşığı Nane 2 çorba kaşığı kuru nane Yarma 1 su bardağı (aşurelik buğday tuz

Aşurelik yarma bugdayı akşamdan suya bırakıp ertesi günü haşlayın bir kenarda dursun. (Yoğurt da akşamdan kapalı bir kavanozda serin bir yerde saklanırsa ekşi tadı daha bir güzel oluyor! )
Yoğurt ve yumurtayı tencereye alıp tuzu ekleyerek iyice çırpın. 4 su bardağı suyu ilave edip karıştırın. Orta ateşte sürekli karıştırarak 15 dakika pişirin. Buğdayı yıkayıp yoğurtlu karışıma ekleyin. Buğday yumuşayıncaya kadar pişirmeye devam edin.
Tavada sıvıyağı kızdırıp naneyi kavurun. Çorbanın üzerine naneli sos gezdirip sıcak olarak servis yapın.

Acil ÇORBA
Göz kararı yoğurt + 1 yumurta+ 1 kaşık un karıştır su ekle kaynat, üzerine naneli sos..işte sana koyu kıvamlı yoğurt çorbası
(Eğer buğday vb vaktiniz yoksa erişte makarna da eklenir )
Yukarı
ynihal
Gönderildi 1/4/2004 09:00 (#62007 - Cevapladığınız Konu : #34872)

Yeni Üye

merhabalar ben yeni üyeyim
17 aylık bir kızım var ona aynı çorbaları yapmaktan bıktım
yeni tariflerinizi mutlaka değerlendiricem.
TEŞEKKÜRLER..:::qs:
Yukarı
ÖGEDAY-TOLUY
Gönderildi 9/4/2004 11:29 (#64317 - Cevapladığınız Konu : #34872)

Onur Üyesi

5000500100100100100

Yoğurtlu tutmaç çorbası

MALZEMELER
6 kişilik
1 lt et suyu
1 yemek kaşığı tereyağı
3 yemek kaşığı un
1 limon suyu
2 adet yumurta sarısı
1 kahve kaşığı pulbiber
1 su bardağı süt
2 yemek kaşığı yoğurt
kreton ekmek

HAZIRLANIŞI
Bir kapta yoğurt, limon suyu, yumurta sarıları, un ve sütü karıştırın. Bir tencerede de et suyunu kaynatın. Kaynamakta olan et suyuna yoğurtlu karışımı yavaşça ekleyin. Ağır ateşte yaklaşık 15 dakika kaynatın. Ayrı bir kapta tereyağını eritin, pulbiberle karıştırın. Hazırladığınız çorbanınüzerine dökün ardından da kreton ekmekleri serpin.

Yukarı
Geçeceğiniz sayfa : < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... >
Görüntelediğiniz sayfa 4 [10 sayfadaki mesaj sayısı]
Başka Foruma Geç :
Bu forumda arama yapmak için
Print edilebilir versiyon
Konuyu E-mail ile link olarak gönder

Bebek Kokusu Web Sitesi MediOzon.com - Medicolozon.com Eser Medikal Sağlık Hiz.Tic.Ltd.Şirketi nin Aile ve Çocuklarımıza hizmetidir.

Bebek Kokusu Sitesinden Uyarı.
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.

Site Kullanım Kuralları, Hukuki Şartlar ve Telif Hakları

(Bu siteye ait tüm cookieleri sil)