Üye Ol Anasayfam Yap
Bebek Kokusu'na Hoşgeldiniz. GİRİŞ. Şu anda sitemizde 7 kullanıcı online .
Sitemizin tüm özelliklerine ulaşabilmek için ÜYE olmanız gerekir.
Forumlar Sohbet
Arama Kayıt ol Giriş

Öncelikli Corbalar
Yöneticiler:

Geçeceğiniz sayfa : < 1 2 3 4 5 6 7 8 ... >
Görüntelediğiniz sayfa 3 [10 sayfadaki mesaj sayısı]
Bir önceki konu :: Bir sonraki konu
Paylas   Yemek Kokusu -> Et , Tavuk ,Balık, Sebze YemekleriMesaj formatı

Asya Yusof
Gönderildi 3/12/2003 15:50 (#35001 - Cevapladığınız Konu : #34872)
Konu: RE: Corbalar

ayse harikasin

baska corba

ifi olna yokmu hadiyin hanimlar tarifleriniz bekliyorum  corbalara yazin

hepimiz  kendi ozel corbalarimiz paylasalim

Yukarı
dogmaho
Gönderildi 3/12/2003 16:00 (#35004 - Cevapladığınız Konu : #34872)

Asıl harika olan sensin Asya.Gamze ve sen açıyorsun yemek konularını bende atlıyorum hemen.Gamze ve sana tekrar teşekkür ediyorum.

Ayşe...
Yukarı

Gönderildi 4/12/2003 04:39 (#35155 - Cevapladığınız Konu : #34872)

Yukarı

Gönderildi 23/12/2003 15:42 (#39393 - Cevapladığınız Konu : #34872)

Ay Asya ben sana daha ne diyeyim kız senin adam kac kilo aldı evleneli Ha? Harika çorba tarifleri benimkiler evde yazılı aklımda sadece birkaç var ama onlarıda siz yazmışsınız

Eline sağlık güzelim

Yukarı
Asya Yusof
Gönderildi 25/12/2003 06:05 (#39572 - Cevapladığınız Konu : #34872)

2000500100100100
Bulunduğunuz yer: Kanada,
Çocuk Sayısı: 1
hanimlar daha corbalar yokmu? hadi ekleyin corba bolumune.. bu bolume.. yakinda dolmalarida acicam
Yukarı
ezel
Gönderildi 25/12/2003 12:47 (#39596 - Cevapladığınız Konu : #34872)

Faal Üye

100100100252525

Ellerinize sağlık arkadaşlar, hem çok hem de güzel tarifler vermişsiniz. Bize fazla bir şey kalmamış.

Bunlar da benden, umarım beğenirsiniz.

PATATESLİ MANTAR ÇORBASI

MALZEMELER

3 orta boy patates,
5-6 adet orta boy mantar,
1 çorba kaşığı tereyağı 2 kaşık sıvıyağ
maydanoz
tuz,
karabiber

Patatesler soyulur, dörde bölünür, üzerini örtecek kadar suda 20 dk.haşlanır.Mikser yaydımı ile püre kıvamına getirilir. Diğer taraftan tercihen teflon bir tavada yağ eritilir, ince kıyılmış mantarlar bu yağda bir süre kavrulur. Mantarlı karışım püreye ilave edilir.Çorba kıvamına gelinceye kadar kaynamış su eklenir. Tuz ve karabiber eklenir. Kısa süre dinlendirilir üzerine maydonoz yaprakları ile servis yapılır.

ÇEŞMİNİGAR ÇORBASI

MALZEMELER

1 su bardağı kırmızı mercimek
4 su bardağı su veya etsuyu
1.5 su bardağı süt,
1 adet yumurta sarısı
1/4 limon suyu
2 çorba kaşığı margarin
2 adet soğan
1 çorba kaşığı un, tuz

Üzerine
Kırmızıbiber
2 dilim ekmek
1 çorba kaşığı margarin

Hazırlanışı:

İncecik doğranmış soğanlar, tencere konulup yağda pembeleştirilir. Soğanlar kızarınca un ilave dilir, oda hafif sarartılır. Ayıklanıp, yıkanmış mercimek ilave edilir, yumuşayıncaya kadar pişirilir. Ateşten alınan çorba blendırdan geçirilir.

Çorba tekrar ateşe konulur.Diğer taraftan limon suyuna yumurta sarısı çırpılır Tencereye önce süt, sonra terbiye azar azar karıştırılarak ilave idilir. Bir taşım kaynadıktan sonra ocaktan alınar.

Arzu edilirse, küçük bir tavada küp küp doğranmış ekmekler kızartılır kırmızıbiber de eklenerek servis kasesine aldığımız çorbanın üzerine konulabilir.

PIRASA ÇORBASI

MALZEMELER:

250 Gr.pırasa,
1 havuç, 1 patates
2 çorba kaşığı kırmızı mercimek
3 su bardağı su,
2 su bardağı etsuyu
1 çorba kaşığı tereyağı

Terbiyesi için:
1 çorba kaşığı un
1 çay bardağı süt,
1 yumurta
yarım çay kaşığı karabiber, tuz,

YAPILIŞI:

Pırasaların dış yaprakları ayırılıp yıkanır. 2 cm. kalınlığında doğranır. Hazırlanan pırasalar bir tencereye alınır. Patates ve havuç soyulup ince ince doğranır veya
rendenin iri tarafıyla rendelenir. Mercimek ayıklanıp yıkanır. Bunlarda tencereye ilave edilir. Üzerine 3 bardak su ilave edip, sebzeler yumuşayıncaya kadar pişirilir.
Ateşten alının tenceredeki sebzeler blendırdan geçirilir. Et suyuda eklenerek kısık ateşe alınır.

Un,süt, tuz, karabiber ve yumurta iyice çırpılır. Çorbaya karıştırarak ilave edilir, bir taşım daha kaynatılır. Tereyağını eritip üzerine gezdirerek servis yapılır.

( Not: Arkadaşlar, ben pırasayı böylelikle yediriyorum, siz de yediremiyorsanız bir de böyle deneyin.)

Ayrıca arkadaşlar siz bakmayın benim tereyağı dediğime, tabiki çok daha lezzetli oluyor ama ben sağlık açısından çok nadiren tereyağı kullanıyorum. Lezzetine alışınca sıvı yağ da fena olmuyor.
Yukarı
Ece ve Oğlu
Gönderildi 22/1/2004 09:48 (#45045 - Cevapladığınız Konu : #34872)

Ayşe

Son iki tarif bana uyar, sağol :) Ben hiç pırasa yemeği yapmadım h.sonu bari oğluma pırasa çorbası yapayım, tadı çok kötü değilse bizde içeriz  Ve önceki mercimek çorbasıda tam eşime göre

İşin açıkçası ben güzel yemek yapamıyoruum o işi bir çözsem

Yukarı
Gülpembe
Gönderildi 22/1/2004 11:24 (#45091 - Cevapladığınız Konu : #34872)

Uzman Üye

2000100100100252525
Bulunduğunuz yer: İSTANBUL

Brokoli Çorbası: (vitamin değeri çok yüksek)

300 gr brokoli (göz kararı ve tencerinin büyüklüğüne göre istediğin kadar konur ama ben 500 gr kadar koyuyorum 

2 bardak süt

3 bardak su

1.5 kaşık un

Tereyağ

1 küp şeker

Tuz

İlk önce yıkanmış brokolileri ve bütün soğanı 3 bardak suda haşla soğanı çıkar çöpe at sadece brokolileri blanderdan geçir tuz koy ayrı bir kapta unla yağı kavur topaklaşmadan yavaşça sütü koy ve karıştır biraz koyulaşınca çorbanın üzerine döküp Şekerinide at hepsini kısık ateşte 10 dk kadar pişirin.Afiyet olsun . Çok faydalı olduğunu bildiğim için en az haftada 2 gün yapıyorum çocuklara.

Yukarı
Gülpembe
Gönderildi 22/1/2004 11:28 (#45094 - Cevapladığınız Konu : #34872)

Uzman Üye

2000100100100252525
Bulunduğunuz yer: İSTANBUL

Terbiyeli Patates Çorbası (buda çok güzel oluyor)

4 yemek kaşığı Sıvı yağ

4 adet patates

1 adet havuç

1 adet kuru soğan

2 diş sarımsak

6 su bardağı et suyu (yoksa yerine su)

Tuz-karabiber

Terbiyesi Için:

3 yemek kaşığı yoğurt

1 yumurtanın sarısı

1 tatlı kaşığı kuru nane

terbiyeli Patates Çorbası Havucun kabuklarını kazıyıp, tavla zarı şeklinde doğrayınız. Patateslerin kabuklarını soyup, kararmamaları için su dolu bir kasenin içinde bekletiniz.Kurusoğan ve sarımsakları yemeklik doğrayınız.Derin bir tencerede yağı kızdırıp, içine doğranmış kuru soğan ve sarımsakları ilave edip, soğanlar pembeleşinceye kadar kavurunuz.Soğanlar pembeleşince, içine tavla zarı şeklinde doğradığınız havuçları ilave edip, kavurunuz.Daha sonra etsuyunu ekleyip, kaynatınız.Et suyu kaynarken, kararmamaları için su da beklettiğiniz patatesleri, rendenin geniş tarafı ile rendeleyip, kaynamış olan etsuyuna ilave ediniz.Tuz ve karabiber ile baharatlandırdıktan sonra, sebzeler yumuşayıncaya kadar pişiriniz.Sebzeler pişince mikserden çekip, püre haline getiriniz.Küçük bir kasede, yoğurt, yumurta sarısını iyice karıştırıp, pişen çorbaya karıştırarak ilave ediniz.Bir taşım kaynattıktan sonra çorbayı servis tabağına alıp, kuru nane ile süsledikten sonra sıcak olarak servis ediniz.  afiyet olsun kızlar.

Yukarı
Ece ve Oğlu
Gönderildi 22/1/2004 11:55 (#45110 - Cevapladığınız Konu : #34872)

Sedef Bende sana msj çekecektim brokoli çorbasını nereye yazmıştın diye..tam denk geldi teşekkürler  onuda deneyeceğim..vitamin..vitamin...oğlum için bir sürü vitamiin
Yukarı
Geçeceğiniz sayfa : < 1 2 3 4 5 6 7 8 ... >
Görüntelediğiniz sayfa 3 [10 sayfadaki mesaj sayısı]
Başka Foruma Geç :
Bu forumda arama yapmak için
Print edilebilir versiyon
Konuyu E-mail ile link olarak gönder

Bebek Kokusu Web Sitesi MediOzon.com - Medicolozon.com Eser Medikal Sağlık Hiz.Tic.Ltd.Şirketi nin Aile ve Çocuklarımıza hizmetidir.

Bebek Kokusu Sitesinden Uyarı.
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.

Site Kullanım Kuralları, Hukuki Şartlar ve Telif Hakları

(Bu siteye ait tüm cookieleri sil)