Öncelikli YEMEK SITEME TR DEN GIRLMEDIGINDEN BURADAN PAYLASICAM..
Asya Yusof
Gönderildi 12/9/2007 04:43 (#1635061)
Konu: YEMEK SITEME TR DEN GIRLMEDIGINDEN BURADAN PAYLASICAM..

2000500100100100
Bulunduğunuz yer: Kanada,
Çocuk Sayısı: 1

Bazi arkadaslarim turkiyeden  siteme giremiyorlar bana mail attilar ve bebekkokusuna koymami istediler umarim bir  mahsuru yoktur bundan boyle  siteme ekledigim tum tariflerimi  turkiedeki arkadaslarim buradan gorebilecekler canan  hanim eyer mahsuru varsa buradan cikarttabilirisniz  tesekurler..

Antepfistigi Ruyasi

Published September 11th, 2007 Comments Edit

Dun evde okadar cok antep fistigim var hale ne yapayim deyince aaa dur sana guzel bir tarif yollayim dene dedi  ve bana sitenin adresini yolladi ingilizce sitesi asgidaki  buradan yazdigim yere tiklarsaniz gorebilirsiniz..

ingilizcesini gormek isterseniz buradan

Malzemelerim

hamurum icin

225 grm un

1/2 cay kasigi  tuz

50 grm seker

1/4 toz karanfil

250 grm tere yagi

1 yumurta sarisi

icinin malzemesi

200 grm badem

300 grm antep fistigi

250 grm ince ovutulmus toz seker

1/2 kakule

1/2 cay kasigikaranfil

150 grm taze sikilmis portakal suyu

4 yumurta sarisi

uzeri icin malzeme

portakal rendesi 

antep fistigi

bir tutam tuz

1 yumurta sarisi

2 yemek kasigi sut

1 yemek kasigi bal

1 fincan(turk kahvesi fincani) gul suyu

arzu edilinirse servis yaparken uzerine  cremsanti

Yapilisi

Oncelikle hamurunu yapmak icin kuru malzemeyi unu tuzu  sekeri karanfili mixserin icersine koydum tere yaginida koyup birkac kere mixserde cevirdim biraz hamurumsu olana kadar ama tamemen hamur olmaya yuz tutmusken yumurta sarisinida ilave edip bir kere daha mixserden gecirip hamurumu elime aldim biraz un tezgahin uzerine koyup elim ile guzel bir hamur yaptim

hamuru cok yumusak oluyor merak etmeyin un ile toplayabilirisiniz  daha sonra hamuru saranrap ile sarip buz dolabina koydum 30 dakika buz dolabinda hamuru beklerken ben diyer taraftan icinin malzemesini hazirlamaya gectim

robot un icersine bademi antep fistigini koyup makinadan ince  olana kadar cektim onlari bir kenara cektim ve sekeride ayni sekilde incecik olana kadar robattan gecirdim daha sonra hepsini birlikte koyup 15 dakika kadar makinadan gecirdim bu karisim okadar ince ogutuldu ki artikbadem ve fistik  kendi yagini biraz cikartmaya basladi

karisima yavas yavas portakal suyunu doktum bu arada birazda portakal rendesinden ve karanfilimi kakulemi koydum  birkac kerede bu sekidle gecirdim krema seklini almaya basladi ve yumurta sarisinida ilave ettim bunu kenara aldim

buz dolabindaki hamurumu cikarttim  tard kalibima gore boyutunu actim bir parmakdan cok az kalinlikta hamurunu yaptim ve catal ile hamurumu deldim her tarafini kalibimi yaglamadim benim kalibim teflon oldugundan ama siz kendi kalibiniza gore ayarlayabilirisniz daha sonra  buzluga koydumn 10 dakika kadar

kalibimin ici hamurum kadar bir yagli keyat kesip icersine nuhut doldurdum ki hamura agirlik yapsin yada sizde agirlik meseleri dedikleri metal meselerden varsa kulanabilirsiniz bende olmadigindan nohut koydum ve firina koyup 20 dakika pisirdim daha sonra 20 dakika sonra nohutlari cikarttip 10 dakika daha tekrar pisirdim..

firindan cikan kaliptaki hamurun icersine yaptigim bademli ve antep fistikli harcimi doktum ve firina koyup 15 dakika pisirdim 15 dakikadna sonra cikarttim yumurta sarisina sutumu ilave edip  firca ile uzerine surdum ve tekrar firina koyup 10 dakika daha pisirdim 10dakikanin sonunda firindan cikti ve sogumasi icin bangonun  ustunde 20 dakika beklettim  bir fincan gul suyuna balimi karistirip yine firca ile tamanen bu karisimi uzerine surdum bende crem santi olmadigi icin  portakal rendesi ve fistiklarla servis yaptim arkadasim  ben daha tadina bakmadan is cikisi geldi ve tadina bakti :<b></b>) 10 uzerinden 10 aldim sizlerde deneyin biraz agir bir tatli diyede sakin yapmamazcilik etmeyin yaninda turk kahvesi ile super gidiyor inanin bana…

afiyet oolsunnn…

Yukarı
Asya Yusof
Gönderildi 12/9/2007 04:48 (#1635063 - Cevapladığınız Konu : #1635061)
Konu: 7 baharatli MISIR pilavi

2000500100100100

Ben daima pirincimi  thai pirinci kulaniyorum jasmine white scented rice  olucak yasemin kokulu princ bundan birkac yil once misirli bir arkadasimin evinde yemistim bu pilavi bizde pilav cok tuketiliyor ve her yemegin yaninda beyaz pilav olucak ben cok fazla beyaz pilav hastasi deyilim onun icin ara sira pilava renk gelsin tad gelsin diye deyisik pilavlar yapmaya  calisiyorum..

Malzemem

1 yemek kasigi 7 baharat(baharatcilardan yedi baharat derseniz yada avrupa veya amerikadaysaniz arap dukkanlarindan bulabilirisiniz)

1 cay kasigi zencefil

1 su bardagi kiyma

1 kuru sogan

1cay bardagi karisik sebze garnituru (bezelye ve havuc)

2 bucuk bardak pirinc(uc kere soguk suda yikanmis olucak)

3 bardak su sicak su

2 yemek kasigi tere yagi

arzuya gore tuz karabiber

Yapilisi

Tere yagin icersine soganlari kucuk kucuk dogradim kavurmaya basladim kiymami ilave edip tamamen kiyma ve sogani kavurdumbu arada sebzeyi ilave ettim baharatlarimi koydum tuzunu karabiberini ilave ettim yikanmis princleirmide ilave edip kavurmaya basladim hepsini  uc kere dondure dondure teplon tencederede cevirdim sicak suyu ilave edip birkre kaynattiktan sonra atesin altini en dusuk ayara getirip tamenen kistim ve demlendire demledire pilavimi pisirdim

afiyet olsun..

Düzenleyen Asya Yusof 12/9/2007 04:50
Yukarı
Asya Yusof
Gönderildi 12/9/2007 04:52 (#1635064 - Cevapladığınız Konu : #1635061)
Konu: Tabooli..

2000500100100100

Tabooli (lubnanlilarin kisiri)

Published August 24th, 2007 Comments Edit

Lubnanli arkadasimin cok guzel hazirladigi bir salata aslinda bizim kisir dedigimiz bulgurlu salatayi cok andiriyor  ama  tabi daha farklisi  cok lezzetli denemenizi siddetle tavsiye ederim..

Malzemeler

2 demet maydonoz

2 demet taze sogan

1 demet nane

2 tane domates

1/2 cup  bulgur

1/2 limon

zeytin yagi, tuz

Yapilisi

Maydonoz yapraklarini ayiklayin yikayin ayni sekilde nane ve taze soganlarida yikayip ayikayin hepsini ince ince dograyin domatesleride kucuk kucuk kesin bulguru sicak suda 15 dakika bekletin hepsini bir kaseye alin uzerine zeytin yagini limonu sikin tuzunu ilave edip servise alin  afiyet olsun..

Yukarı
Asya Yusof
Gönderildi 12/9/2007 04:55 (#1635065 - Cevapladığınız Konu : #1635061)
Konu: RE: YEMEK SITEME TR DEN GIRLMEDIGINDEN BURADAN PAYLASICAM..

2000500100100100

afiyet olsun…

Kulbasti tavuk

Published August 26th, 2007 Comments Edit

Diceksiniz kulbasti tavuk nasil olur :<b></b>) merakiniza deyicek cunku cok lezzetli oluyor..

bir kac poz resmini aldim hangisini  koyacagimi bilemiyordum hepsini koydum..

Eveligunu yengem bana kulbastinin tarifini sorunca ona etli olan kulbastinin tarifini verdim ama hemen aklima benimde yapma  fikri geldi ama ben ogunu et yerine tavuk cikarmistim buzluktan

birde  tavuk la deneyim dedim  cok lezetli oldu bundan sonra illa etle yapicam diye bir kanun yok yani tavuklada cok lezzetli oluyormus..

Malzemelerim

6 parca tavuk govsu

1 kasik biber salcasi

3 tane  tatli biber

3 tane domates

sarmisak tozu, kara biber, kekik, tuz

1/2 cay bardagi sivi ya

1 su bardagi su

Yapilisi

Tavuk gouslerimi arkali onlu tuz, kara biber,sarmisak tozunu ve kekiki ile bol bol arkali onlu serptim onlari tavaya koyup  yagida ilave edip kizarttim bunlari tepsi guvece aldim biberleride dograyip ayni tavada kizarttim ayni sekilde domatesleride dilimleyip biberlerden sonra onlarida kizarttim

biberleri ve domatesleri tavugun ustune koydum bir kasik biber salcasini ve suyuda ilave ettim birazdaha tuzunun tadina baktim tuzunun yeterliginden emin olduktan sonra 

aleminyon keyadi ile guvecimi sardim  bahcedeki eski bbq yu yaktim iyicene atesi sonmeye  yuz tutmusken  masamin ucu ile atesleri cekip guvec tepsisini atesin ordasina oturtdum ve biraz daha ates kozleri ile  tamamen gomdum 30 dakika agir  goz atesinde pisirdim  suyunun yarisini cektikten sonra kendi yagini saldiktan sonra  ve tamemen pistine emin olduktan sonra yanina pilav ve salata ile servis yaptim..

afiyet olsun

Düzenleyen Asya Yusof 12/9/2007 04:56
Yukarı
mavicik
Gönderildi 12/9/2007 10:31 (#1635338 - Cevapladığınız Konu : #1635061)
Konu: Re: YEMEK SITEME TR DEN GIRLMEDIGINDEN BURADAN PAYLASICAM..

Onur Üyesi

500020002525
Bulunduğunuz yer: Çin-Şangay
Asyacım çok iyi yaptın, buradan takip edelim
Bu arada o antep fıstıklı olan tam ramazanda beni öldürecek galiba
Yukarı
handan2003
Gönderildi 12/9/2007 10:31 (#1635339 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

Uzman Üye

100050010010010010025

ASYACIM BEN S,TENE GİREBİLİYORUM HERHANGİ BİR SORUNDA YOK.TARİFLERİNDE ÇOK GÜZEL.HELE ŞU ANTEPFISTIĞI RÜYASINA BAYILDIM EN KISA ZAMANDA DENEYECEĞİM.YALNIZ BİR SOUM OLACAK ÜSTÜNDE SANKİ YUFKA VARMIŞ GİBİ GÖRÜNÜYOR BU GÖRÜNÜMÜ NASIL KAZANIYOR
Yukarı
zeliss
Gönderildi 12/9/2007 11:29 (#1635499 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

500050002000100100100100
Bulunduğunuz yer: istanbul / KARTAL
ay bunlar harika valla
Yukarı
BALIM..
Gönderildi 12/9/2007 12:01 (#1635587 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

Onur Üyesi

200010005001001001001002525
Bulunduğunuz yer: istanbul/ümraniye
Çocuk Sayısı: 2
Hamiş hamiş canım çekti o antep fıstığı rüyasını. Ne olcek şimdi
Yukarı
özgür-bora
Gönderildi 12/9/2007 16:48 (#1636548 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

Onur Üyesi

5000500100100100
Bulunduğunuz yer: İstanbul / Kozyatağı
Asya hepsi muhteşem gözüküyor.fotoğraflaman zaten daha da güzel.

Ellerine sağlık..........

amanın ya nerden baktım bu resimlere,offffff
Yukarı
Asya Yusof
Gönderildi 12/9/2007 20:42 (#1637027 - Cevapladığınız Konu : #1635339)

2000500100100100
yok uzerinde yufka yok sadece yumruta sarisi surdum sut ile karistirdim tadida cok guzel denemenizi tavsiye ederim asil orjinal tarifinde krema suruluyordu sut yerine bende olmadiginda sut kulandim cokda iyi oldu..
Yukarı
Asya Yusof
Gönderildi 12/9/2007 20:44 (#1637029 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

2000500100100100

Deli patateskizartmasi :)(crazy fry)

Published September 4th, 2007 Comment Edit

Bu patates kizartmasi normal size da 3$ dolara satiyorlar fast edies  te gecen gun parka giderken babamiz cocuklara almis5 tane normal size 15 dolara dedim sen delisin gercekten ben cocuklara evde yaparim daha guzelini daha temizini ne tur yag kulaniyorlar nerden biliyorsun netur et kulaniyorlar sakin bir daha alma

bugun okullarin acilmasinin ilk gunu serdar okuldan gelir gelmez anne hadi fast edies  e gidelim  demeye basladi valla oglum inan  simdi  bir yere cikamam ben  sana fast edies olurum dedim birguzel agizlara laik bir deli patates kizartmasi yaptim :) :<b></b>)

benim patatesim daha cok beyenildi zate daha onceleride yapiyordum ama uzun zamandir yapmamistim cocuklar ozlemisler gerci enes biraz pimpirik herseyi beyenmez onun icin gravisini fazla koyu yapmadim..

Malzemeler.

olcu olarak yazmiyorum cunku benim olcum 5 kisilik cok fazla gelir siz kendiniz ayarlayabilirisniz..

kizarmis patates

rendelenmis mozzeralla

kavrulmus baharatli kiyma ( TACO BAHARATI VARSA GUZEL OLUR)

ustune biraz domates ve taze sogan

ve grayvi…

Yapilisi

Kizarmis patatesleri tabaga alalim ustune kavrulmus kiyma ve garayvi yi dokun rendelenmis peynirleri koyun uzerine domates ve taze soganlarlarla susleyin afiyet olsun…

Grayvinin yapilisi

1 yemek kasigi un

1 yemek kasigi nisajta

un ve nisajtayi kavurun uzerine biraz su  ilave edin ve daima karistirin ki top top olmasin  arzu ederseniz bunu tavuk yada et suyu ile yaparsaniz cokdaha lezzetli olur..

Yukarı
Asya Yusof
Gönderildi 12/9/2007 20:48 (#1637032 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

2000500100100100

afiyet olsun..

Kusbasi etli patlican sarma

Published August 30th, 2007 Comments Edit

Malzemeler

1 bas kuru sogan

2 tane patates

2 tane yesil uzun biber

1/2 kirmizi biber

3yemek kasigi salca(1kasikbiber olucak)

350 grm kemiksiz  kus basi et(kuzuda olabilir)

3 tane buyuk domates

1 kilo patlican

kizartmak icin sivi yag,tuz, karabiber,kirmizi biber ve kekik

Yapilisi

Etleri kucuk bir tencerede suyunu cekene kadar biraz su ile haslayalim suyunu cektikten sonra icine 2 kasik yag koyup sogani koyalim ve kavuralim sogan ile eti

ben bu arada tuzunu karabiberi ve keki koyuyorum soganlar biraz kavrulduktan sonra biberleride ilave ediyorum

bu esnada baska bir tavada kucuk kucuk kestigim patatesleri kizarttiyorum kizarmis olan patatesleride etlerin icersine ilavediyorum domateslerinidekoyup hepsini bir kavuruyorum

ic malzemem hazir olduktan sonra uzun uzun kizartigim patlicanlara sariyorum  kurdan ile bagliyorum bunlari tepsinin icersine aliyorum ve uc yemek kasigi salcayi su ile sulandirip sardigim patlicanlarin uzerine koyup firina  175 derecede 25 dakika  daha pisirip arzu ederseniz ustu acik  pisirebilirsiniz daha sonra pilavin yaninda servise alabilirisniz afiyet olsun..

Yukarı
Asya Yusof
Gönderildi 12/9/2007 20:50 (#1637034 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

2000500100100100

Kayisili muzlu irmik pastasi

Published September 4th, 2007 Comments Edit

Malzemelerim

2 paket ulker biskuvi

10 yemek kasik irmik

12 yemek kasik seker

1 litre sut

2 tane muz

20 tane kayisi

1 paket muz yada kayisi jolesi(bendekisi muzlucilekti)

Yapilisi

Sutun icersine sekeri ve irmigi koyup fazla koyu olmuyacak bir muhalebi yapalim  tepsimizin altina biskuvileri sut ile islatip dizelim uzerine irmikli muhallebiden bir parmak kalinliginda dokelim yine bir kat daha sute bandirip biskuvileri koyalim   uzerine imrikli muhalebiden dokelim

joleyi paketin disindaki tarife gore uyguluyalim bir bardak sicak suya joleyi eritelim ve bir bardak buzlu suyuda dokup soklayalim meylari dilimleyelim bu arada ben kayisilarin cekirdeklerini cikarttip ve yarim su bardagi  su ve yarim su bardagi seker ile onlari 10 dakika kaynattim dosuduktan sonra  muzlarla birlikte tepsinin uzerine yerlestirdim ve joleyi dokup buz dolabinda en az ikisaat beklettim..

afiyet olsun….

Yukarı
funsed
Gönderildi 12/9/2007 21:11 (#1637062 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

Kıdemli Üye

500100100100

ne kadar güzel tarifler bayildim hepsine.. özelikle fistikli olana bittim antep fistigi olarak tuzlu kavulmus bulabiliyorum buralarda.evde de mevcut yapsam olurmu ki olmaz dimi! yok olmaz olmaz
Yukarı
Asya Yusof
Gönderildi 12/9/2007 21:50 (#1637123 - Cevapladığınız Konu : #1637062)

2000500100100100

selam yok bence tuzsuz  olmasi daha iyi tuzlu olrusa tadini deyistirir sakin deneme okadar malzemen bosuna gider yazik olur..

kavrulmus olmasi onemlid eyil nasil olsa ben kavurdum bademide fistigida firinda 15 dakika kizarttim..

Yukarı
Asya Yusof
Gönderildi 12/9/2007 22:07 (#1637169 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

2000500100100100

Domates Receli

Rahmetli annem in cok deyisik recelleri vardir bizde adettir bize gelen misafire  turk kahvesinin yaninda  recel cikar hele hele dugunlerde

kiz evleri baskinlar duzenler dugunden 10 gun once akrabalara gece baskinlarina giderler ellerinde dumbelek ile sarki soyleyeye soyleye geceleri baskinlar yapilir

ilk koyde dugun oldugu zaman bizim ev secilirdi cunku bizim ayva bahcelerimiz vardi sadece ayva deyil ayva nar,  zeytin,tarlalarimiz vardi rahmetli amcamlarin  artutluklari 

birde kendi avimizde 20 a yakin meyva agacai icinde zerdali, kayisi, seftali,incir,erik,kiraz, visne agaclari haa unutmadan kara dut ve birde recellik gul agacimiz vardi sarmasik kirmizi gul

yani anlayacaginiz recelin hercesidi her mevsim bizde bulunurdu onun icin kiz evi ilk once bizim evi secerdi cunku recel ile onlari karsilayacagimizi bilirdiler

gecenlerde domates receli bir blokcu arkadasim yapmis  hemen aklima annenim karsiyakadaki yunanli madam arkadasinin evinde yedigim cok hos tadi olan domates receli geldi cocukluk gunlerim gozumun onunde gelip gecti ve ayni domates recelini yapmaya karar verdim sizlere tarifini yazmiyacagim arkadasim acemiasci ipek in sitesine yolluyacagim

http://acemiashci.blogspot.com/

o sizlere cok guzel bir sekilde anlatmis onun sitesinde tarfini bulabilirisniz..

yanliz sunu eklemek isterim ben tarifinde cok ufak bir deyisiklik yaptim bademi bir tane yerine  icini badem ile doldurdum  ve kaynarken  karanfil  uc tane attim serbetine yerkende  uzerine tarcin gezdirdim..

Düzenleyen Asya Yusof 12/9/2007 22:20
Yukarı
Asya Yusof
Gönderildi 12/9/2007 22:29 (#1637217 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

2000500100100100

Fesleyen, kekik ve mantarli tavuk guvec

Published September 11th, 2007 Comments Edit

Guvec yemeklerine bayilirim hele hele ateste olursa dahada lezzetli oluyorlar ama ben bu sefer frinda yaptim nasilmi cok basit  hic birsey istemiyor deneyin gorun

Malzemelerim

4 tane buyuk domates kirmizi olucak

1 kutu mantar

10 tane tavuk budu

1 yemek kasigi fesleyen

1 tatli kasigi kekik

1 yemek kasigi biber salcasi

arzuya gore tuz, karabiber

tavuklari kizartmak icin yag

Yapilisi

Derince bir tavanin icersine yagi koydum ve tavuklari tuzlayip bunlari kizarttim kizarttigim tavuklari guvece aldim domateslerin kabuklarini soyup cok ufak bir sekilde  tavuklarin uzerine dogradim bir kutu konserve matari da bosalttim biber salcasini koydum kekik ve feslegeni karabiberini tuzunu ilave edip uzerine kadar su doldurdum firina koydum 25 dakika 350(180 derecede) firinda pisirdim cikinca pilavin yaninda servis yaptim afiyet olsun

Yukarı
Asya Yusof
Gönderildi 12/9/2007 22:32 (#1637222 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

2000500100100100

Dere otlu mis gibi kasarli bogacalar..

Published August 28th, 2007 Comments Edit

Bugun denedim sicak sicak hemen siteye ekleyim dedim iste tarifini haleden aldim

Yukarı
Asya Yusof
Gönderildi 12/9/2007 22:37 (#1637229 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

2000500100100100

Kibin

Published August 28th, 2007 Edit

Fatosun gecen gun bizler icin hazirladigi super bir tad

Malzemeler

Hamuru icin malzeme

4 su bardagi un

1 tatli kaisgi tuz

aldigi kadar su

ici icin malzemeler

1 bas kuru sogan

6 tane orta boy patates

1 tatli kasigi kirmizi biber

tuz..

2 yemek kasigi sivi yag

Yapilisi

Unu cukur bir sekilde aciyoruz icine tuzu ve aldigi kadar su ile yumusak bir hamur yapiyoruz ve dinlenmeye birakiyoruz kucuk bezeler yapip bu hamuru manti incelikten birazcik daha kalin masanin uzerine aciyoruz ve bir bardak yardimi ile yuvarlak kesiyoruz  diyer tarafata patatesleri hasliyoruz soguduktan sonra catal yardimi ile eziyoruz tavanin icersine kup kup kestigimiz sogani  ya ile koyup hafif pembelesinceye kadar kavuruyoruz icersine kirmizi pul biber tuz ilave edip patateslere karistiyoruz

daha sonra yuvarlak bardak yardimi ile actigimiz hamurlarin icersine koyup iki tarafini  sikistirip elimiz ile sekil veriyoruz masanin ustunde hepsi olduktan sonra ister et suyu ister normal su kaynatiyoruz ve bunlari kayanay suya atip pisiriyoruz uzerine kirmizi biber kizarttip arzu ederseniz sarmisakli yogurt ile servis ediyoruz

afiyet olsun…

Yukarı
mavicik
Gönderildi 12/9/2007 22:59 (#1637281 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

Onur Üyesi

500020002525
Bulunduğunuz yer: Çin-Şangay
Asyacım kıbını hep merak etmişimdir. Harika! çok sağol
Yukarı
isdemelem
Gönderildi 12/9/2007 23:38 (#1637392 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

Onur Üyesi

20002000500100100100100
Bulunduğunuz yer: İstanbul
Off off hepsi harika gözüküyor.
Tadları da eminim çok güzeldir.
Hele hele o antep fıstığı rüyası yok mu??
Antep fıstığını, antep fıstıklı herşeyi çok severim.Tadı nasıldır kimbilir ne akdar güzeldir.
Antep fıstığı rüyası benim rüyam oldu valla.
Ayrıca çılgın patatesleri de en kısa zamanda deneyeceğim çok güzel olur eminim.
Çopcuklarda bayırlır.
Takipteyim tariflerini.
Ellerine kollarına sağlık.
Yukarı
Bahar04
Gönderildi 13/9/2007 03:26 (#1637704 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

Onur Üyesi

20001000100100100100

Harikasin Asya`cigim, ellerine saglik.
Yukarı
NaZeNDe
Gönderildi 13/9/2007 03:27 (#1637705 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

Onur Üyesi

200010005002525
Bulunduğunuz yer: Jeddah / S.Arabia

Asyacim,..

Siteni ilk actigin zamanlar takip ediyordum, sonradan unuttum, hatirlattigin iyi oldu.

Bu arada Fotograflar harika!

Eskiden farkli makina kullaniyordun sanirim. Simdi kullandigin super! O kadar gercekci fotograflar ki, elimi uzatsam tutucam sanki

Ellerine; emegine saglik. Bizimle tariflerini paylasmaya devam et lutfen

Sevgiler.
Yukarı
mother
Gönderildi 13/9/2007 14:59 (#1638941 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

Onur Üyesi

5000200010001001001002525
Süper süper ,

Bende sayfayı göreremeyenlerdenim ve çok üzülüyordum Çok iyi olmuş canım ellerine sağlık....
Yukarı
Asya Yusof
Gönderildi 15/9/2007 00:48 (#1642692 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

2000500100100100
Nazende sagol tesekur ederim yok eskidende ayniydi makinam hemen hemen iki senedir ayni makinam yanliz tek deyisikli ucuna zoom aldim fazladan ondan daha yakindan cikiyor resimde ve bulanik olmuyor zoom yapinca..
tum arkadaslara sevgiler ve devem edicegim butun bu tarifler hepsi denenmis tariflerdir hic merak etmeyin..
Yukarı
Asya Yusof
Gönderildi 15/9/2007 00:50 (#1642695 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

2000500100100100

Tavuklu makarna corbasi ve pesto kucuk kanepeler

Published August 15th, 2007 Comments Edit

tavuk corba

Benim kucuk dayanamayip basil li ekmekleri corbaya batirdi bile:)

corba

kasik dolusu lezzet

Yukarida gordugunuz el kucuk oglumun eli ekmeyi corbaya batirirken cektigim cocuk dayanamadi sicak sicak ekmegi batirinca ben dur yapma demeye kalmadi o anda resim cekiyordum sicak falan dinlemedi hicc umurunda bile deyildi sogusunda yiyim :<b></b>)

evde olan malzemelerimi kullandim bazen evinizde hic birsey kalmiyor ne pisireceksiniz ne yapicaksiniz  akliniza gelmiyor iste benimde oyle bir animda dolabimd kavanozumun dibindeki kucuk makarnalar ve daha onceden kaynatip buzluguma attigim tavuk suyum ve tavugumun imdadima kosturuverdi hic birsey gerekmiyor bu corba inanin vede cok besleyici..

Malzemeler

1 su bardagi kucuk makarna

3 su bardagi tavuk suyu

1 tavuk bacaginin yada tavugun her hangi bir yerinden ayikladiginiz etler arzu ederseniz(derisi cikmis olucak)

1 havuc

1 kereviz dali

tuz ,kara biber ve limon..

Yapilisi

Ben daha onceden evdeki tavuklarimi haslayip etlerinden ayirmistim ve buzluguma koymustum gungelirde lazim olur acele ihtiyacim olur diye ki nitekimde oldu 3 su bardagi etsuyunu ve etimi tencereme koydum agir ateste buzlarinin cozulmesini bekledim kesinlikle yag koymadim cunku et suyumda zate yagi vardi icine bir havuc rendelerim ve kereviz dalinida ufak ufak dogradim makarnamida pisesiye kadar kaynattim pistiginde altini kapatim 15 dakika dinlendirdim servis tabagina alirken tuzunu kara biberini ve limonunuda ilave edip tost basil kanepelerle servis yaptim afiyet olsun..

Basil pesto kucuk tost kanepeler

Yapilisi

3 dilim ekmegi kucuk karelere bolun ve uzerlerine zeytin yagi ile fircaniz ile hafif yaglayin cok az cay kasiginin ucu ile pesto koyun uzerlerine italyanlarin cok kulandigi permesan peynirini dokun ve firininizda tost olasiya kadar kizarttin bu corbanin yaninda servis edin afiyet olsun…

Yukarı
Asya Yusof
Gönderildi 15/9/2007 00:52 (#1642696 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

2000500100100100

Seftali pie

Published August 11th, 2007 Comments Edit

seftali pie

Hayirli kandiller

Boyle seftali pie lar  son gunlerde gozume cok carpmaya baslamisti nedense ya seftali zamani geldigi icin sanirim hemen hemen her blokta rastliyordum dikkatimi cekti turkiye deki bloklarda daha once yayinlandi sanirim iklim nedeni ile tum meyvalar  daha cabuk ciktigi icin bizim kuzey amerikada ise tabi en son herseyde  hem moda olsun hemde meyva ve sebze olsun bu taraflara enson gelir ehh ne yapalim bizde boyle idare ediyoruz

cafe fernando nun sitesinde , marthastewart  in sitesinde ve birkac blokta karsilastiktan sonra karar verdim yapmaya onlarin tariflerini okudum bendeki malzemelerle karistirdim ve onlardan esinlendigim ama kendim yarattigim bir tarif oldu benimkisi biraz farkli oldu  umarim beyenirisniz ee  her yigidin yogurt yiyisi farkliymis iste benimkisi..

Malzemelerim

Kustard icin..

2 su bardagi sut

5 yumurta sarisi

1/2 su bardagi seker

2 paket vanilya(sivi vanikyaniz varda bir yemek kasigi)

3 yemek kasigi misir nisajtasi

2 yemek kasigi tere yagi

Yapilisi

oncelikle sutu kucuk bir tencereye koyup orta hararetli ateste kaynama noktasina gelene kadar isitin

orta boy baska bir tencerede yumurta sarisini ve sekeri cirppin azar azar sutten alip bu karisima karistirin ve cirpmaya teli ile karistirmaya devam edin sonra sut ve yumurta karistiktan sonra tamamen yumurta sarilarini sute ilave edin agir ateste karistira karistira  nisajtayi ilave edin  karistirmaya devam edin atesten alin vanilyayi ilave edin tekrar atesin ustune koyun tamamen krema olana kadar cirpma teli ile karistirin atesten indirmeden tereyagini ilave edin..

mutfak bangosunun uzerinde 15 dakika beklettikten sonra cam tabagin icersine alin ve uzerine saran wrap(plastik) ile kaplayin..

Tard hamuru icin

2 su bardagi un

1/2 su bardagi seker

125 gr crisko yagi( yada tere yagi)

1/4 cay kasigi tuz

Yapilisi

Unu,sekeri ,criskoyu tuzu, mixserimin icersine koyduktan sonra guzel bir hamur yaptim bu hamuru yine saran wrap ile sardiktan sonra buzdolabinda 20 dakika beklettim dah sonra hamurdan parcalar halinde alarak yagladigim tard kalibina elim ile koydum ve duzelttim daha sonra 350(180) derecede 20 dakika bu hamuru pisirdim..

cikarttiktan sonra muftak bangosunun uzerine koydum sogumasi icin bu arada seftalilerimi hazirladim..

Seftalinin hazirlanisi.

4 tane orta boy seftaliyi kaynar suyun icersine attiktan sonra 5 dakika kevgir ile cevirdim hemen soguk suyun altina koydum kabuklarini soymadan once ikike boldum kasik yardimi ile cekirdeklerini cikarttim kabuklarini soyup dilimledim bir tavanin icersine bu dilimleri koydum ve uzerine3 yemek kasigi  misir surubu doktum bir kac dakika ates ustunce cevirdim fazla kizartmadim pembelesmesini istemedim daha sonra hepsini  yanima alarak hamurun yanina geldim kremayi hamurun ustune doktum seftalileride uzerine dizdikten sonra buzdolabinda 2 saat sogumasi ve sekil almasi icin bekledim..

kesmeden oncede malesef badem olmadigi icin evdeki fistiklardan uzerine doktum..

afiyet olsun…

Yukarı
Asya Yusof
Gönderildi 15/9/2007 00:54 (#1642699 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

2000500100100100

Kerkuk kahvaltisi

Published August 8th, 2007 Comments Edit

yumurtali  pitali kahvalti

Esimin cok siklikla hazirladigi iraklilarin bayildigi bir kahvalti aslinda bu bakla ilede hazirlanir (HATTA  BAKLA ILE DAHA COK YAYGINDIR )kuru yada taze bakla ile bir tur dograma bunu kerkuk kahvaltisi diye ben adlandirdim cunki hic izmirde boyle birsey yememistim ben yapmam her pazar esim cocuklar icin yapar pazar gunleri kahvalti isi esime aittir  :)pek kolay yapimi ve cok lezzetlidir tavsiye ederim deneyin..

birde ekleme yapmak istiyorum kerkukte bu sabah lari saticilar tarafindan satilirmis sabahin erken saatlerinde sokaklarda bagirirlarmis sabah uyanan  tabagini cikarttip bu baklacilarin arkadasindan kosarmis bizim simitcilerin kostugu gibi asil esimin soyledige gore misir da bu yemek cok meshurmus :<b></b>)

tavuk yada et suyu ile yapildiginda dahada lezzetliymis  :<b></b>)

malzeme:

6 yumurta

1 su bardagi  haslanmis nohut yada haslanmis bakla

6 tane pide ekmegi

arzuya gore vita yagi, yada zeytin yagi

biraz nane yarim limon.

yapilisi:

nohutlari guzelcene haslayip dogradiginiz pide ekmeklerinin ustune suyu ile ilave ediyorsunuz ekmekler yumusayincaya kadar suyunu cekinceye kadar tuyorsunuz

nohutlu  pita ekmek

ayni anda tavada sivi yagini kizdirip yumusamis ekmegin ustune gezdiriyorsunuz,daha sonra ayni tavada omleti yapip ustune koyuyorsunuz  omlet olmasi sart deyil bizde genelde omlet yeniyor siz istediginiz sekilde yumurtayi yapabilirisiniz..

tuzunu limonunu koyduktan sonra nanensi ile susleyip servis yapiyorsunuz..

afiyet olsun..

Yukarı
Asya Yusof
Gönderildi 15/9/2007 00:56 (#1642704 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

2000500100100100

bURAYA KOPYALADIKLARIM BIRAZ ESKI TARIFLERIM BIR AYA YAKIN ZAMNDIR SITEME GIREMEYENLER OLMUS ONDAN BIR AY ONCESINE KADAR GERI GIDIYORUM..

Kahvalti sofrasi

Published August 8th, 2007 Comments Edit

kahvalti

Gecen gun Eminem  bizi  sabah kahvaltisina cagirdi cigdem ve yiyegini bende cocuklar toplanip gittik bizim icin cok guzel sade bir kahvalti hazirlamisti hem yedik ictik hemde sohbet ettik bende bu firsattan  istifa biyikanin resmini cektim aslinda bizler biyika deriz  ama deyisik yoreler hamur kizartmasi, kimisi lokma  derlermis bende sonradan ogrendim iste bizim biyikanin tarifi..

biyika

Malzemeler

1 su bardagi yogurt

1 tatli kasigi icme sodasi

aldigi kadar un

Yapilisi..

Yogurttun icersine sodayi karistirip aldigi kadar un ile hamur yapiyorsunuz ve hamuru masanin uzerine acip bicek ile sekiller verip kizgin yagda  kizarttiyorsunuz :<b></b>) yaninda domates, peynir zeytin ile servis ediyorsunuz afiyet olsun..

Yukarı
Asya Yusof
Gönderildi 15/9/2007 00:58 (#1642705 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

2000500100100100

Kirazli rulo pasta

Published August 6th, 2007 Comments Edit

PASTA KIRAZLI

BIR DILIM KEK

Kirazlar geldi gecti ben  hala kirazli tarif yapicam en sonunda basardim tam kirazlar bitmeden  aslinda bu tarif okadar basit inanin hic birsey istemiyor benim yaptigim pastalarin arasinda tek bu pasta bukadar pratik geldi bana ve pisme sure ile toplam yapma suresi 30 dakikami almadi desem olur..

elininizin altinda hersey varsa neden olmasin aksamlari balkonda bahcede cayin yaninda bir dilim boyle bir pastaya bence hayir denmez hele  simdi havalar biraz serinled o bunaltici sicaklar kalmadi (bizde) turkiyede sanirim oyledir cok laf etmeye gerek yok iste tarifim..

halenin sitesinde pandispanya tarifini uyguladim

ama icinde muz yerine kiraz koydum

KIRAZLI RULO PASTA

krema malzemem

250 grm krem santi

1 su bardagi kiraz(sekerli suda biraz pismis)

uzeri ni suslemek icin kiraz nane yapraklari ve hindistan cevizi yanda kirmizi sus de pastaci jelli bir tup evde vardi onla susledim..

Yapilisi

Pandispanyayi yaparken belirtmek isterim ben kabartma tozu koydum bir paket hale koymamisti  arzu eden koyabilir herikiside lezzetli oluyor

pandispanyanizi yaptiktan sonra icersine krem santiyi koyup ve kirazlarini koyduktan sonra rulo yaptim tum puf  noktalari halenin sitesinde var ayni puf noktolari muzlu rulo pastada da kulanmistim oradanda bakabilirisiniz

uzerine krem santi surup hindistan cevizi ve kirazlarla suleyip nane yapraklarinida koyduktan sonra en az 3 saat buz dolabimda beklettim kesmeden evvel afiyet olsun

Yukarı
Asya Yusof
Gönderildi 28/9/2007 19:12 (#1682581 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

2000500100100100

Mantar sote

Bir baska guzelligi var mantar sotenin en cok hosuma giden yani cok cabuk ister ekmek arasi yap ister pilavin yada makarnanin yaninda yap istersende lavas ekmegine sarip durum yap benim imdadima kosan cabuk yemeklerden bir tanesi

Malzemelerim

2 tane seritler halinde kesilmis kemiksiz bonfile

1 kutu konserve dilimlenmis mantar

1 bas kuru sogan

1 tane taze sogan

1 tane domates

1 fincan sivi yag

tane kara biber, ve arzuya gore tuz, kirmiiz biber,ve birazda kimyon

Yapilisi

once seritler halindeki eti tavaya koyup yagi koyup eti agir agir pisiriyorum tabi et biraz su salabilir acik oldumu ustu merak etmeyin suyunu ceker  cekmez seritler halinde kestiginiz soganlari ve mantari ile edin ve kavurmaya baslayin indirmaya az kala tuzu kara biberi ve kirmizi biberini kimyonunu ilave edin  ve uzerine taze sogan ve domates ile servis edin ister durum yapin ister yemek yaninda yiyin

Yukarı
Asya Yusof
Gönderildi 28/9/2007 19:13 (#1682583 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

2000500100100100

Peynirli pide

Published September 23rd, 2007 Comments Edit

Iftar icin hazirladigim kiymali ve peynirli pidelerden bahsetmek istiyorum sizde bizim gibi pide solalonlardan donercilerden kebabcilardan uzak yasarsaniz ve inannin bu tadlari ozlerseniz birgun oturup kendiniz yaparsiniz iste bende artik kendi kebab imi donerimi ve pidemi evde yapmaya basladim iftar icin yaptigim kiymali pideler ve peynirli pideleri sizlere anlaticam  ama daha oncede hazirladigim kiymali pidelerin tarifini vermistim simidde peynirli olanlari vericem..

Malzemelerim

3 su bardagi un

1yemek kasigi kuru maya

aldigi kadar ilik su

ici icin gerekli malzeme

1 su bardagi peynir

2 yumurta

Yapilisi

unu muzu havuz gibi acalim iciersine ilik su ile mayayi koyalim ve hamur yapalim hamurumuz sert olmuyacak yumusak olmasi gerekli  ve bir plastik derince bir leyene koyup uzerine yag surelim bir naylon torba ile ile uzerini saralim en az iki saat hamurun gelmesini bekledikten sonra biraz un yardimi ile merdane  ile uzunza orta   boylarda acalim icesine peyniri yerlestirip uzerine yumurtalari cirppalim biraz yumurtadan uzerine bosalttalim bu sekilde istediginiz kadar pide yapabilirisiniz  ben 3 tane peynirli yaptim gerisinide kiymali yaptim sizde arzu ettiginiz kadar peynirli ve kiymali pideler yapabilirisiniz evinizde afiyet olsun..

Yukarı
Asya Yusof
Gönderildi 28/9/2007 19:18 (#1682589 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

2000500100100100

Kolay tatli

Published September 27th, 2007 Comments Edit

Bu tarifleri ramazan etkenliklerinde gordum orayada sevgili selda izmirden gondermis cok hosuma gittiler hemen deneyip yapmak istedim bugunde yapitim yanliz ben tek bir deyisiklik yapip icersine ceviz koydum ceviz ve tarcin   henuz tatmadim iftardan sonra tadicam ama esim tadini cok beyendi baklavadan baska tatli pek beyendiremem aslinda ama bunu cok sevdi tesekurler selda tariflerine asgidan adresten ulasibilirsiniz..

http://selservis.blogspot.com/

not bu tarifi dun yapmistim  dun iftardan sonra tadina baktim gercenketn cok guzel denemizini tavsiye ederim esim baklavadanda guzel dedi

Düzenleyen Asya Yusof 28/9/2007 19:21
Yukarı
halekıvanc
Gönderildi 28/9/2007 19:52 (#1682607 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

Onur Üyesi

500025

canım tariflerin mukemmel
Yukarı
SEVIMEZGI
Gönderildi 28/9/2007 19:58 (#1682612 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

Onur Üyesi

5000100010010010025
Bulunduğunuz yer: BELCIKA
HEPSI COK GUZEL GORUNUYOR. ELLERINIZE SAGLIK.
YARIN IFTARA MISAFILERIM VAR KESINLIKLE MANTAR SOTEYI DENICEM.
Yukarı
Selda&Ege
Gönderildi 28/9/2007 21:55 (#1682830 - Cevapladığınız Konu : #1682612)

Uzman Üye

1000500100100100
Bulunduğunuz yer: İzmir
Asya'cığım bu haliylede çok güzel olmuş. Bende geçen gün yaptım tekrar. Bitincede bu haliyle deneyeceğim. Ellerine sağlık.
Yukarı
Asya Yusof
Gönderildi 29/9/2007 16:42 (#1684712 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

2000500100100100
seldacigim gercekten tesekur ediyorum esimin sevdigi tatlilar arasina babanin dedigi ucuz senin dedigin kolay tatli da girdi :)paylastigin cok iyi oldu gerci senin sitende masallah cok guzel bazi seyleri gozuime kestirdim bile onlarida yapicam musadenle tabi kaynagini gostermek sarti ile yapicam..
Yukarı
Asya Yusof
Gönderildi 29/9/2007 16:53 (#1684740 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

2000500100100100

Malzemelerimiz.

1 bardak irmik

2 kasik vita yagi(yada tere yagi)

2 yemek kasigi cam fistigi

1 bardak seker

1 1/2 bardak su

Yapilisi..

once yagi tavaya koyup erittik oglumda bir yandan karistiryor bir kasikta onda irmikleri berabercene kavurduk iyicene pembelesince bir tarafta bir bardak suyu ve sekeri eritip bu irmikler in icine bosalttim ve aninda altini atesin kistim kapagi kapayip demlenmeye biraktim  oglum basindan ayrilmadi tabi bu arada sonunda pisti tabaga guzelcene  fistiklarini kavurduktan sonra koydum once resmini cektik sonra oturduk  ogluma afiyet ile yedirdim cok guzel olmus kafamizi sallaya sallaya yani onaylandi guzel olmus  deyip yedi…

Yukarı
Maşallah
Gönderildi 29/9/2007 20:38 (#1685003 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

Onur Üyesi

200010001001002525
harika görünüyor oğlununda eli değdiyse mükemmel olmuştur
Yukarı
afet
Gönderildi 29/9/2007 21:58 (#1685155 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

Onur Üyesi

50005000100025
Bulunduğunuz yer: istanbul
hepsi harka canım ellerine saglık:ohh:
Yukarı
minik serçe
Gönderildi 29/9/2007 23:34 (#1685439 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

Onur Üyesi

2000100050010010010010025
Bulunduğunuz yer: Istanbul
Asya sitenin en lezzetli forumu bu olmuş Ellerine sağlık
Yukarı
sevgigur
Gönderildi 30/9/2007 01:22 (#1685863 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

Uzman Üye

2000
Bulunduğunuz yer: İZMİR
Çocuk Sayısı: 3
bütün yemekler birbirinden güzel görünüyor, ellerinize sağlık
Yukarı
sarp&mira
Gönderildi 30/9/2007 11:48 (#1686215 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

Onur Üyesi

50005000
Bulunduğunuz yer: İZMİR/MAVİŞEHİR
ayyyyyyyyyyyyy doguruyorum galiba içim gitti hepsine vallahi
Yukarı
DİLAGÜL
Gönderildi 30/9/2007 15:00 (#1686498 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

Onur Üyesi

5000500050001000252525
Bulunduğunuz yer: ANTALYA / side
hepsi çok lezzetli görünüyor
ellerine sağlık
Yukarı
Selda&Ege
Gönderildi 30/9/2007 17:30 (#1686732 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

Uzman Üye

1000500100100100
Tabiki canım zaten amacımız paylaşmak değilmi. Beğenilipde yapıldımı bir tarifim çok mutlu oluyorum. Boşu boşuna uğraş vermediğini anlıyor insan.
Yukarı
zemitöm
Gönderildi 1/10/2007 00:26 (#1687664 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

Onur Üyesi

20001000500100
Bulunduğunuz yer: almanya/stuttgart
bu ne harika seyler bunlar keske bakmasaydim ne zaman yapacam ben simdi bunlari yafffff

ellerine saglik asya
Yukarı
Asya Yusof
Gönderildi 3/10/2007 16:55 (#1699224 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

2000500100100100

viatnam sazani(lapin)

Published October 1st, 2007 Comments Edit

Buda bir balik turu burada temizlenmis ve ayiklanmis olarak satilmasi isimi kolaylastiriyor direk bu baligi tuzlayip pisirirseniz tadi tuzu  olmuyor ama biraz sosta yatirdinizmimi tadi  super oluyor resmini ismine basinca gorebilirsiniz.TILAPIA

Malzemelerim

8 parca sazan kemikleri ve derisi cikmis.

1 tatli kasigi safran tozu (turmeric)

1 cay kasigi fesleyen

1 tatli kasigi kekik

2 limon

2 dis sarmisak

suslemek icin birkac dal  biberiye

kizarmak icin yag

ve tuz

Yapilisi.

Baliklari ben demistim temizlenmis paket halinde aldigim icin yapilisi cok kolay oluyor sizde  eyer hazir paket halinde yoksa oncelikle baliklari ayiklayip ve yikamanizi oneririm..

baliklarimi tuzladim ve uzerlerine bir limon siktim sarmisaklari iyicene kucuk kucuk uzerine rendeledim safran tozu ve fesleyenlerden bir kismini uzerlerlerine doktum cok azda kekik ten doktum  ama tabi hepsini deyil..

bunlari 2 saat  en azinda bu sekilde beklettim daha sonra una bulayip kizarttim kizarttiktan sonra tavada geri kalan yagin uzerinde kalan temiz kismini baska bir tavaya aldim yagi kizdirdim  diyer tarafta bir limon suyu vegeri kalan  safran tozu ,fesleyen ve kekiki  bu kizdirdigim tavaya dokup bir sos hazirladim  yanliz dikkatli olun yaga atar atmaz limonu sosu  aninda atesten kaldirin yoksa kekik ve fesleyenler hemen yanar.

ve yagin fazla olmamasi icinde dikkat edin tavada en fazla yarim fincan yag olmasi gerekli daha sonra yaptigim bu limonlu  kekikli sosu baliklarin uzerine gezdirdim uzerinede birkac  dal bibereye koyup servis ettim

afiyet olsu

Yukarı
sevgigur
Gönderildi 3/10/2007 18:56 (#1699540 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

Uzman Üye

2000
burada da iftara 10 dk var şu an. soframızı hazırladım şöyle bir bakayım dedim neler var. bu görüntü için ne diyebilirim ki sizce.

olsa da yesek
Yukarı
Asya Yusof
Gönderildi 3/10/2007 20:34 (#1699632 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

2000500100100100

Fistik ezmeli browni (Peanut Butter Brownies and walnuts)

Published October 1st, 2007 Comments Edit

Kizimin benim icin alldigi hersheys isimli kitbindan  yaptigim ve samedin ozellikle istedigi

bu tarifi sizlerle paylasmaktan mutluluk duyacagim..

Malzemelerim

1 cup tere yagi

1. 1/2 cup seker

2 yumurta

1 paket vanilya

1.1/4 cup un

2/3 cup cocoa

1/4 cup sut

1.1/2 ceviz

1/2 cup tere yagi

1.1/2 cup fistik ezmeli cikolata

2 su bardagi sekerli sut

1/4 cup cikolata cips

Yapilisi..

Oncelikle belirtmek isterim olculerimiz amerikan olcusudur tarifteki cup 250 ml dir

Firinimizi 350 (180 ) dereye kizdiralim

bir kase icersinde 1 cup tere yagini eritelim cok sicak olmasin mixser icersine sekeri tere yagini ve yumurtalari koyalim

orta derece hizda cevirelim 5 dakika kadar

daha  sonra cacoa  unu ve vanilyayi ilave edelim yavas yavas sutumuzde koyalim karistirmaya devam edelim

1 cup cevizi de ilave edip bu kek karisimini yagladigimiz tepsiye dokelim 20-25 dakika firinda pisirelim

firindan ciktiktan sonra tamamen sogumaya birakalim

bir tencere icersine su koyup uzerine bir metal kase alalim orta ateste suyun kaynamasini bekleylim  kasenin icersine fistik ezmeli cikolatalari koyup eritelim bunun icersine  yarim cup tere yagini ve iki su bardagi sutu ilave edelim tamamen karistilarim bu karisim biraz suvi gibi gozukurse birazdaha cikolata ilave edebilirisniz.

bu karisimi tamamen sogumus olan kekin uzerine dokelim ve dolapta 2 saat bekletelim daha sonra  yagli keyattan bir kullah yapip yarim cup cikolata ciplerini icersine koyalim mikro dalga firinda bir dakika eritelim kullahin icinda cok az keselim dolaptan cikarttigimiz brownimizin uzerine seritler halinde bu cikolatayi gezdirelim uzerine ceviz dokup tekrar dolaba koyup 1 saat daha bekleyelim sonrada kare sekillere keserek servis edelim..

not : ben cikolatayi  ustune mermer sekli gibi yaptim bende yagli keyat olmadigindan cikolata seritleri yapamadim ..

afiyet olsun…

Yukarı
özgür-bora
Gönderildi 3/10/2007 21:21 (#1699694 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

Onur Üyesi

5000500100100100
Asya balık tarifinde çok güzel,ama fıstıklı ezmeli browni harika gözüküyor......

Ellerine sağlık,resimler o kadar iştah açıcıki
Yukarı
nevin inci
Gönderildi 4/10/2007 12:37 (#1702078 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

Kıdemli Üye

500

Foruma bir bakayım dedim bakmaz olaydım Karnım acıktı,midem fena halde kazınmaya başladı Arkadaşım maşallah Hepsi süper görünüyor insan baksa doyar yani.. Ellerine sağlık darısı benim başıma en kısa zamanda inşallah... ( Allahım sen herkese mağrifet dağıtırken ben nerelerdeydim acaba ))
Yukarı
Asya Yusof
Gönderildi 4/10/2007 16:40 (#1703236 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

2000500100100100

Aksama iftar icin soyle bir karisik dusunurmusunuz? bunu ben yapmadim ama ben yedim :P antalyada konya altinda kazanda  harika bir lezzet tavsiye ederim bir gunde iki kere bunu yemek icin gittigimiz oldu hergun buna dadanmistik 5 gun konya latinda kaldim tek bir gunu baska yerde yedik....

icindekinler adana kebab,sis kebab, patlican kebabi, tandir, lahmacun, ve ortada sakatad karisik var.. yanlardada iste gordugunuz gibi yogurd maydonoz sogan domates ile suslenmis.. ve sicak sicak pide geliyordi tabi mezesi de caba uc deyisik meze geldi.. fiyatida cok uygun geldi bize..

Yukarı
Asya Yusof
Gönderildi 4/10/2007 16:52 (#1703299 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

2000500100100100

Aksama iftar icin soyle bir karisik dusunurmusunuz? bunu ben yapmadim ama ben yedim :P antalyada konya altinda kazanda  harika bir lezzet tavsiye ederim bir gunde iki kere bunu yemek icin gittigimiz oldu hergun buna dadanmistik 5 gun konya latinda kaldim tek bir gunu baska yerde yedik....

icindekinler adana kebab,sis kebab, patlican kebabi, tandir, lahmacun, ve ortada sakatad karisik var.. yanlardada iste gordugunuz gibi yogurd maydonoz sogan domates ile suslenmis.. ve sicak sicak pide geliyordi tabi mezesi de caba uc deyisik meze geldi.. fiyatida cok uygun geldi bize..

Yukarı
özgür-bora
Gönderildi 4/10/2007 19:58 (#1703689 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

Onur Üyesi

5000500100100100
Asya offf ki ne offff.Size afiyet olsun ,hepsi nefis gözüküyor......

Benim baba tarafım Diyarbakırlı Anne tarafım Malatya,bizdeki yemekler çoğunlukla malesef böyle
Yukarı
Asya Yusof
Gönderildi 4/10/2007 21:27 (#1703851 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

2000500100100100

Kallili kofte

Published October 4th, 2007 Comments Edit

Bu corbayi hic denemedim normalde tarhana corbasini cok severim ama bu seklinde hic denememistim

Malzemelerim

2 su bardagi ince bulgur

2 sogan

100 gr kiyma 2 kere cekilmis dana ve kuzu karisik..

1/2 corba kasigi domates salcasi

1-2 dis sarmisak

1 corba kasigi kirmizi pul biber

1/2 corba kasigi biber salcasi

1 yumurta

1 corba kasigi nisasta

2-3 corba kasigi sivi yag

Ic malzemelerim

100 gr koyun kiymasi

1 tatli kasigi tarcin

1-2 dis karanfil

1 cay bardagi cekilmis ceviz

tuz

Tarhana corbasi icin

3 corba kasigi tarhana

2 su bardagi su ve tuz

Yapilisi

Soganlari soyup kiyin yada makinadan gecirin sarmisaklari soyup ezin.Bulgurun uzerine sicak su dokupsuyunu tammen cekene kadar bekletin

Bulguru genis bir  tepsiye alin domates ve biber salcalarini ,tuz,sarimsak,pulbiber, ve sogannin yarisini ilave edip yogurun

2 kere cekilmis kiymayi azar azar bulgura yedirerek yogurun.Yumurta ve nisastayi ekleyip tekrar yagurun.Karanfilleride havanda ezin

Tavada sivi yagi kizdirin koyun kiymasini kavurun .Ceviz ,tuz,karanfil ve tarcini ekleyip karistirin tavayi ocaktan alin

Bulgurlu harctan  findik dan az buyuk cevizden az kucuk parcalar alin bir cay kasi ile yaptiginiz icten koyup yuvarlayin

Tarhani yi islatip 15 dakika beklettikten sonra tencereye alin 2 bardak su ve tuz ileve ederek 10 dakika kaynatin kofteleri ekleyip 15 dakika daha pisirin servis tabagina aldiginizda uzerine kirmizi biber kizdirip servis edin afiyet olsun…

Yukarı
minik serçe
Gönderildi 4/10/2007 22:34 (#1704058 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

Onur Üyesi

Asya ellerine sağlık tarhanayı bende çok severim, birde böyle deniycem

Forumunu sık kullanılanlarıma ekledim, yakın takipteyim
Yukarı
tolci
Gönderildi 6/10/2007 17:34 (#1710325 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

Uzman Üye

1000500100
Bulunduğunuz yer: elazığ
ay iftara bir saat kalmış ben oturmuş tariflere bakıyorum hepsi çok güzel görünüyo ellerine sağlık asya çok maharetlisin maşallah ......
Yukarı
Asya Yusof
Gönderildi 7/10/2007 00:23 (#1711374 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

2000500100100100
Yaa evet de evdekinlere beyendiremiyoruz niyese dun aksam iftara 20 ye yakin misafirim vardi
menude mahube,borulce salatasi,kirmizi biber salatasi, peynirli borek, musakka, etli nohut, esksili kofte, sarma ve rosto vardi iki cesitte tatlim vardi.. ama gel gelelim evdekinlerre beyendiremiyoruz deli etti oglum bana diyor sen yemek ypmasini bilmiyorsun nasil kizdim nasil kizdim anlatamam bulda da bunuyor bunlari bulamayanlar var dunden kalmismis o dunku yemekleri yiyemezmis dedim bu yemekler bitmeden sizeyemek yok...
Yukarı
Asya Yusof
Gönderildi 8/10/2007 20:47 (#1716659 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

2000500100100100

Salatalar

Published October 8th, 2007 Comments Edit

Borulce salatasi

Kirmizi biber salatasi

Enginar salatasi

Mantarli tavuk salatasi.

Tarifler ilk firsatta gelicek..

Yukarı
Asya Yusof
Gönderildi 8/10/2007 20:59 (#1716675 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

2000500100100100

Karadeniz yemekleri..

Published October 8th, 2007 Comments Edit

YAGLAS…

MISIR UNLU PATLICAN KIZARTMASI

PIRASA KIZARTMASI

YUFKALI TAVA BOREGI

Bu ayin etkenlik konusu karadeniz yemekleri ben bir egeli olarak karadeniz yemeklerini hic bilmem sag olsun benim canim ablam gunay ablam karadenizli bana yapmis bir yigin karadeniz yemekelri iftara cagirdi bende fir saat istifada hepsinin tariflerini aldim zate pirasa ve patlican kizartmalarini biliyordum yanimda hemen misir unu ile bize yaglas yapti cok guzeldi deyisik bir tadi vardi ilk defa yaglas yedim ilk firsaat tariflerinis size yazicam..

Yukarı
sevgigur
Gönderildi 8/10/2007 22:26 (#1716871 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

Uzman Üye

2000
tarifleri bekliyorum
Yukarı
SEVIMEZGI
Gönderildi 8/10/2007 22:54 (#1716966 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

Onur Üyesi

5000100010010010025
Bulunduğunuz yer: BELCIKA
HEPSI HARIKA GORUNUYO. COK MARIFETLISINIZ GERCEKTEN.
Yukarı
sila tusem
Gönderildi 9/10/2007 15:01 (#1718784 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

Faal Üye

100100252525
Bulunduğunuz yer: yurtdisi
bunlar bir harika gercekden
Yukarı
Asya Yusof
Gönderildi 10/10/2007 17:30 (#1722334 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

2000500100100100

esranin pastasi dikey pasta forumunda tarifini bulabilirisiniz..

Yukarı
gmz
Gönderildi 10/10/2007 19:29 (#1722542 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

Uzman Üye

2000252525
Bulunduğunuz yer: RİZE :))

ELLERİNİZE SAĞLIK HEPSİ MUHTEŞEM GÖRÜNÜYOR
Yukarı
aysun&ulaş
Gönderildi 10/10/2007 22:01 (#1722735 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

Onur Üyesi

5000500020002525
harikasınız
Yukarı
Ebru Yetim
Gönderildi 11/10/2007 18:33 (#1724819 - Cevapladığınız Konu : #1635338)

Onur Üyesi

5000500020002000500100252525

mavicik - 12/9/2007 10:31 Asyacım çok iyi yaptın, buradan takip edelim Bu arada o antep fıstıklı olan tam ramazanda beni öldürecek galiba :bkkl:

hgghgghgg

ASYACIM DÖKTÜRMÜŞSÜN YİNE

Yukarı
minik serçe
Gönderildi 11/10/2007 19:43 (#1724863 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

Onur Üyesi

Asya ellerine sağlık
Yukarı
sema.sb
Gönderildi 15/10/2007 19:11 (#1731356 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

Onur Üyesi

2000100010010025
Bulunduğunuz yer: MARS :)
Asya k.deniz yemeklerinin tarifini bekliyorum Eşin şişman mı ? bunları ben yapsam eşim ramazan davulu gibi olur
Yukarı
leziz
Gönderildi 17/10/2007 13:52 (#1736774 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

Üye

kızllar henüz anne değilim ama....yakında neden olmasın...herşeyin hayırlısı tabiki...gerçekten çok güzel bir forum olmuş.....bende sizlere yemek bloğumu tanıtmak istiyorum.....bekliyorum sizi ....

http://leziz.blogcu.com
Yukarı
bigboss
Gönderildi 17/10/2007 15:57 (#1737269 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

Uzman Üye

1000500100100100100252525
Bulunduğunuz yer: sevdigimin yanındayım...
asyacıgım harikasın masallah demek istiyorum
Yukarı
özgür-bora
Gönderildi 17/10/2007 15:59 (#1737278 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

Onur Üyesi

5000500100100100
Asya ahhhh ahhhh bakmamak için kendi zor tutum ama başaramadım

Pasta müthiş gözüküyor,ellerine sağlık
Yukarı
NaZeNDe
Gönderildi 17/10/2007 20:36 (#1738176 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

Onur Üyesi

200010005002525
Bulunduğunuz yer: Jeddah / S.Arabia

Pasta süper gözüküyor, ellerine kollarına sağlık Asya
Yukarı
Pofi80
Gönderildi 17/10/2007 21:16 (#1738294 - Cevapladığınız Konu : #1738176)

Uzman Üye

100050010010010025
formu takipteyim
Yukarı
cigser
Gönderildi 20/10/2007 15:35 (#1747549 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

Uzman Üye

1000100
Bulunduğunuz yer: Avusturya
Kayisili muzlu irmik pastasi ve Dereotlu Pogacani denedim Asyacigim,cok güzel tarifler gercekten.Paylasimlarin icin tesekkürler.Özellikle Dereotlu Pogacaya esim bayildi.

Sevgiler
Yukarı
Asya Yusof
Gönderildi 30/10/2007 20:58 (#1773044 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

2000500100100100

chapathi ve misket kofteli sebze..

Published October 23rd, 2007 Comments Edit

Chapati bir tur gozleme cesidi icinde patates ve soganli karisik bahart var hamurunu yaparken icine koyuyorsunuz ve tabi birazda sarmisak ben bunu ilk defa torontada tridinatli bir hanimin evinde yemistim onlarin ozel ocak ustune konulan bir tur saclari bile  var hamurunu yagli hamurdan yapiyordu aslinda asil hindistanlilar da cok meshurdur hindistanli arkadasimda daima yapar ama o cogunlukta sadecesini yapar herkezin agiz tadi baska kimisi maydonoz ve taze sogan koyar ken kimiside  kirmizi biber ve tates koyar

bende gecen gun cocuklara yaptim serdar cok sevdi bu yemegi pilavin yanidna herzaman yiyen cocuk ikitane gozleme ile bitirdi hic pilav yemeden..

Chapatti

Yapilisi

2 su bardagi un

soguk su

3 yemek kasigi tere yagi

arzuya gore taze sogan yada kuru sogan ben yarim kuru sogan rendeledim bir tane sarmsiak rendeledim bir tanede patates rendedim

1 tatli kasigida fesleyen koydum

Yapilisi

oncelikle unun icersine rendelenmis  sogani sarmisaga ve patatesi koydum ve hamur ellede ettim bu hamurtan ceviz buyuklugudne aldim ve tek tek actim bu kadar malzemeden 10 tane kadar cikartta bilirsiniz tabi buyuklugune bagli actiktan sonra iclerine tere yagi koyup us  ustte hamurlari koyup tekrar hamurlari yogurdum dinlendirmeye biraktim 15 dakika beklettim daha sonra yine ceviz buyuklugunde  alip bir kucuk pargainda az ince olacak kalinlikta actim ve tavada kizartim

afiyet olsun

Yukarı
sevgigur
Gönderildi 30/10/2007 22:11 (#1773157 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

Uzman Üye

2000
asyacım ben de ne zamandır yoksun diye bugün yarın bekliyordum, yanılmamışım.
yine çok güzel bir tarif paylaşmışsın, ellerine sağlık, teşekkürler
Yukarı
Asya Yusof
Gönderildi 31/10/2007 01:23 (#1773740 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

2000500100100100

Mocha cheesecake

Published October 30th, 2007 Comments Edit

Hersheys tatli kitabindan aldigim harika bir tarif

Malzemelerim

3 paket crem peyniri bizde philadelphia crem peyniri cok kulnisli daima bu peynirden kulnirim..

1. 1/2 su bardagi  seker ( BEN BIRAZ SEKERLI SEVERIM)arzu ederseniz bir su bardagi koyun 

3 yumurta

1 paket vanilya

2 yemek kasigi cacoa

1cay kasigi turk kahvesi

1 cay kasigi nestle neskahve

1 su bardagi ogutulmus kraker

1/2 cay bardagi tere yagi

uzeri icin

1 su bardagi cikolata cip

1 yemek kasigi tere yagi

1 cay bardagi sut

Yapilisi

yuvarlak kelepceli kek kalibimiza biskuvu tozunu koyuyoruz  yarim cay bardagi tere yagi ile bastira bastira guzel bir zemin hazirliyoruz

mixserimizin icersine oda sicakligindaki krem peynirleri koyuyoruz sekeride ilave ediyoruz ve  yavas yavas dondurmeye basliyoruz krem peynir krema olcagina yakin tek tek yine oda sicakligindaki yumurtalari ilave ediyoruz yavas yavas

vanilyayi ,cacoa , neskahveyi, turk kahvesini ilave ediyoruz ve hizli birsekilde krem peynirini misserde 15 dakika ceviriyoruz bu kivami elimizi bastirark hazirladigimiz biskuvi kiriklarin uzerine bosalttiyoruz..

350 derecede/180 - isitilmis firinimiza koyup 45-50 dakika pisiriyoruz

firindan ciktiktan sonra ilinmasi icin bangonun ustune birakiyoruz

baska bir tencerey su koyup buyukce bir baska tasa cikolata ciplerini bosalttip icersine  tere yagini ve sutu ila ediyoruz bu islemde orta ateste suyu kaynarken uzerinde cikolatayi eritiyoruz hemen eriyen cikolatyi cheesecake in uzerine dokup buz dolabinda 2 saat bekletiyoruz  ve servise aliyoruz

afiyet olsunn

Yukarı
Asya Yusof
Gönderildi 31/10/2007 01:26 (#1773743 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

2000500100100100

Sofaliya

Published October 30th, 2007 Comments Edit

Ben italyan pastanesinde calistigim gunlerde en cok bu tatliyi severdim harika bir tadi vardir bir arkadasimin soyledigine gore bu laz boregine benziyormus ama serbetsiz hali bu serbet dokersek laz boregi oluyormus ben hic laz boregi yemedim bu sekilde bildigim icin adina sofaliya dedim:)

Malzemelerim

1 kutu filo yufka  baklavalik

1 litre sut

2 yumurta

1 paket vanilya

1.1/2 su bardagi seker

2 yemek kasigi un

3 yemek kisigi nisajta

arzu ederseniz limon suyu ve kabugu rendesi

1 paket tere yagi

uzeri icin pudra sekeri

Yapilisi

yufkalar buyuklugunde bir tepsi aliyorsunuz ve her bir yufkanin uzerine eritilmis tere yagini suruyoruz firca ile

5 kat ust ustte  yaptiktan sonra kizgin fira atin yanliz cok dikkali olun hemen kizariyor sakin basindan bir dakika bile ayrilmayin yoksa yakarsiniz yufkalari

bir tepsiyi firindan cikarttiktan sonra ikinci tepsiyide ayni sekidle yufkalari firca ile tere yagini surup ikinci tepsiyede pisiriyorsunuz  bu iki tepsiyide kenara cekiyoruz

diyer tarafta baska bir tencereye sutumuzu ilave edip seker ile karistiriyoruz  yumurtalari ilave edip hizli bir sekidle ocak ustunde unu ve nisajtayida ilave ediyoruz vanilya ve birkac damla limon suyu ve limon kabuklarinida ilave edip koyu bir muhallebi pisiriyoruz ayni anda diyer kalan yufkalrida ayni sekilde firinda kizarttiktan sonra bu yufkalarin arasina kasik yardimi ve spatula yardimi ile muhallebiyi suruyoruz

her yufka kutusunda 20 yaprak yufka vardir 5 yaprak ust uste koydugumuz yufkalar 4 tepsi yapar  ve her 5 yufkada bir muhallebiyi koyun arasina arsu ederseniz ceviz yada antep fistigi da koyabilirsiniz bende olmadigi icin ben koymadim ve tam ustune pudra sekeri atip servise alabilirsiniz biraz yemesi zahmetli olsada cunku kitir kitir yufkalar oluyor ama tadi muhtesem afiyet olsun…

Yukarı
özgür-bora
Gönderildi 31/10/2007 11:41 (#1774453 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

Onur Üyesi

5000500100100100
cheesecake harika asya Ellerin dert görmesin ,müthiş
Yukarı
güneşş
Gönderildi 31/10/2007 13:27 (#1774832 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

Uzman Üye

100050010025
tarifleriniz çok güzel.. ellerinize sağlık
Yukarı
Momey
Gönderildi 31/10/2007 14:38 (#1775091 - Cevapladığınız Konu : #1774832)

Uzman Üye

1000100100100100
Bulunduğunuz yer: istanbul/anadolu yk.
Hepsine ağzım  açıkta baktım karnımı acıktırdılar,hepsi birbirinden güzel görünüyor  ellerine sağlık zamanım oldukça deneyeceğim 
Yukarı
Asya Yusof
Gönderildi 1/11/2007 05:27 (#1776679 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

2000500100100100

HERKEZE BURADAN COKK TESEKUR EDIYORUM BAN AYOLLADIGINIZ TUM BU GUZEL YORUMLARINIZ ICIN BENI EN UFACIK BIR YORUMUNUZ BILE O KADAR COK MUTLU EDIYOR ANLATAMAM HEM SITEME BIRAKTIGINIZ GUZEL YORUMLARICINDE AYRICA TESEKUR EDIYORUM

HEMDE BURADAN BENI TAKIP EDEN AMA YORUM BIRAKMAYAN ARKADASLAR BIRAZ EVVVEL DIKKAT ETTIM YORUM BIRAKMASANIZ BILE GELIP TARIFLERIME RESIMLERIME BAKMANIZ BILE BENI COK MUTLU EDIYOR INANIN .....HEPINIZE SAYGILAR.. :ohh: :ohh: :ohh: :ohh:

Düzenleyen Asya Yusof 1/11/2007 05:28
Yukarı
irem1
Gönderildi 1/11/2007 22:58 (#1778731 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

Faal Üye

100100100100
Bulunduğunuz yer: ankara
ELLERİNİZE SAĞLIK HEPSİ ÇOK GÜZEL GÖRÜNÜYOR.RESİMLERİNE BAKMAK BİLE ÇOK ZEVKLİ.
Yukarı
sevdalinqa
Gönderildi 7/11/2007 19:49 (#1791337 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

Faal Üye

1001002525

yeni tarifler bekliyoruz canım nerdesin
Yukarı
Asya Yusof
Gönderildi 19/11/2007 21:19 (#1818249 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

2000500100100100

cikolatali muse cake

Published November 16, 2007 Comments Edit

Chocolate Isimli bir kitap aldim :<b></b>) icinde hersey cikolatali 

kim sevemezki cikolatayi deyilmi iste kitabimdaki ilk yeni tarifim cok beyenerek yedigimiz harika hafif bir tatli

Malzemelerim.

usa olcusudur..

2 cup(500 ml) biskivut krigi robotta cekilmis..

1/2  (125 ml)cup tuzsuz eritilmis tere yagi

1/4 cup(50 ml)maple surubu

3 tatli kasigi toz jelatin yada paket olarak alirsaniz 2 paket

1/4 (50ml) soguk su

1/3 (75 ml)tatli cikolata erimis olmasi gerekli

1.1/2 cup (375 ml) kram santi makinandan gecmis hazir olucak

crama muse icin(creme anglaise)

4 yumurta sarisi

1/2 cup (125 ml) seker

1 cup (250 ml) ilik sut

1  corba kasigi vanilya

1/2 tatli kasigi nisasta bir corba kasigi sutte eritilmis olucak

uzeri ni suslemek icin farmbuaz ve cikolata rendelenmis..

Yapilisi..

Firinimizi acalaim350 dereceye(180) buyukce bir kase icersine robottan gecmis biskivu kirigini ve eritilmis tere yagini koyalim bir catal yardimi ile birbirine karistiralim kelebceli bir kek kalibina bu kariismi elimiz ile bastira rarak koyalim  ve 10 dakika firinda pisirelim

diyer tarafta agir atesin ustune bir tencere koyup icersine su koyalaim kaynayan suyunm uzerine baska bir tencere oturttalim  yurmuta beyazini ve sekeri ve cirpma teli ile beyaz olana kadar karistiralim ilik sutu ilave edelim agir agir kaynayan suyun buharinda pisirelim bur islemde elimiz cok hizli olomasi gerekli ki  yumurta pismesin ve nisata vanilyayi ilave edelim kayulasincaya kadar kasigin tersine yapisincaya kadar bu karisimi karistiralim ve atesten alip bir yerde  sogumaya birakalim..

baska kucuk bir kaseye soguk su ile jelatini eritelim bir kac dakikia suytun icersinde birakalim ve yukaqrida yaptigimiz kremayi jelatina karistiralim  onceden erittigimiz cikolatayida bu karisima fold yapma islemi ile spatula ile alttan alarak yedirelim 

krem santiyi de bu karisima ayni islemi yaparak yedirelim corba gibi karismamasi gerekli dikkatli olun karisimi sptaula ile alttan alarak katliyarak yavas yavas yapmamiz gerekli hafif bir karisim olucak kopuklu olmasi gerekli

daha  sonra firinda yaptigimiz biskuvuli kelepceli kek kalibina bu karisimi alalim ve buz dolabinda 4 saat kadar bekletelim bu karisim jelatin sayesinde donmasi gerekli jello gibi muse gibi bir gorunus olmasi gerekli daha sonra servis yaparken uzerine cocao  tozu  dokup frambuaz ve cikolata ile susleyerek servis edebilirisniz afiyet olsun..

Yukarı
Asya Yusof
Gönderildi 19/11/2007 21:21 (#1818251 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

2000500100100100

Fistik ezmeli cheese cake

3 paket Krem peynir
2 Bardak Pudra sekeri ( cok tatli gelirse 1.5 kullanilabilir)
1 Bardak fistikli fistik ezmesi
4 Yumurta
1 Paket Vanilla
1 Yemek kasigi Un

Cikolatasi
1 Bardak bitter cikolata
1/2 Bardak Fistik kirigi
1 Bardak Krema

Uygulama:
Yuvarlak kek kalibin icine yagli kagit serip uzerini sprey /margarin/cicek yagi ile yaglayalim.  Firin ayarimiz 250F/150C ayarlayalim. Buyukce derin bir tepsi icine sicaksu dolduralim.
Once krem peyniri mixerde seker ile beaber guzel cekelim, uzerine 1 bardak fistik ezmesi, 1 yemek kasigi un vanilla attikdan sonra karsimasi icin 1 dakika cirpalim. Tek tek Yumurtalari kayboldugu anda diger yumurtayi kiracak sekile ekleyelim. Cirpilmis karisimi yaglanmis kalip icine dokup su dolu tepsi icine oturtarak 2 saat pisirelim.
Cheecake 1 gece onceden hazirlanip sogumasi icin kalibi ile buzdolabina konulur

Yukarı
Asya Yusof
Gönderildi 19/11/2007 21:29 (#1818263 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

2000500100100100

Kaynana catlatan tarifli etkenlik..

Published November 17, 2007 Comments Edit

Sizlere oncelikle bu etkenlik icin lalecik  e tesekur ederim cok hos ve eylenceli bir etkenlik olmus benim  ikitane tarifim var bir tanesi cheese  cake  etkenlik icin ozel istenmis

birde klasik kaynanalarin cok severek yaptigi turk mutfaginin vaz gecilmez hatta hikayeler  uzerine yazilan bir  geleneksel tatlimiz irmik helvamiz..

irmik helvasi icin  size kucuk bir hikayem var ben cook ufakkken bunu ablam bize  gece yatarken masal niyetine anlatmisti bizde gulerek dinlemistik belki kiz kardesim hale hatirlamaz belkide hatirlar bu hikayeyi

Hikeyemiz..

Efendim  cok eskilerde cok sirin bir koyde  uc gelini olan bir kayanan varmis hepsi bir arada yasiyorlarmis hepsinin ayri odalari varmis ama yemek zamani hepsi bir salonda toplanir herkez kaynanin yaptigi yemekleri yermis kaynana kimseyi mutfaga  sokmazmis cunki hersey kilit altindaymis yagi, unu,sekeri, tum ezaklarini bir tel dolabina kilitler kilitinide yaninda tasirmis okadar pintiymis..

Birgun  koyde dugun varmis kaynana gelinlere demis ben  dugun alananina gidiyorum ve evden cikmis kucuk gelin hemen en buyuk gelinin odasina kosmus yenge kizzz yengee  diye seslenmis yengeside kapidan basiniz uzatip heee ne istiyonn gelin demis

Kucuk gelin yenge benim canim cok kotu irmik helvasi istiyor demis ne olur hadi gelde yapak  demis

buyuk gelin aman gelin sakin agzini kapa yerin kulagi vardir sen bizi anamdan sira dayaginami cektireceksin git isine demis kucuk gelin yalvarirken ortanca gelin gelmis  ahh ahhh olsada yisek valla bende cok ozledim demis iki gelin buyuk gelinin kanina girmisler   ve hep beraber mutfaga girmisler telli dolabin kilitini acmislar

bir guzel irmigi yagi sekeri cikartmislar salondaki somineye atesi yakmislar irmigi agir agir kavurmuslar bir taraftan sarkilar gazeller okuyorlarmis neseleri pekte guzelmis  sekeri suda islamislar dokmusler irmigi miss gibi  uc gelin irmik helvasini pisirmiss..

hemen oratanca gelin atesi sondurmus kucuk gelin sofrayi hazirlamis buyuk gelinin odasina girmisler kasiklari tam irmik helvasina sokucaklar  disardan bahce kapisindan bir ses!!  GELINLERRRRRRR!

kaynananin sesi bas bas bagira bagira geliyor nefes nefese kalmis gelinlerde bir telas ki gormeyin buyuk gelin ortanca geline tepsiyi uzatmis sakin ses cikartma odanagir sakla bunu ortanca gelin aman yenge etme eyleme ben nasil saklarim diye baslamis titremeye tepsi aralarinda donmus  oylecene sonunda

kucuk gelin kaptigi gibi tepsiyi odasina kapanmis demis siz idare edin anami ben hal ederim bu helvayi hemen  bu arada kaynana girmis iceri demis gelinler hemen cabuk hazirlaniyorsunuz altinlarinizi takiyorsunuz susleniyorsunuz benimle dugune geliyorsunuz..

buyuk gelin sormus ana ne oldu ana ne bu telas?kaynana  size  ne soylediysem onu yapin cabuk cabuk zamanin yok demis ve gelinler girismisler hazirlanmaya guzel guzel uc eteklerini  kadife salvarlarini giyinmisler misler gibi de suslenmisler bu arada kucuk gelinde odadan cikmis buyuk gelin bakmis ortancaya ortancada kucuk geline sikila sikila  korka korka titreye titreye yola koyulmuslar yolda pis pis baslamislar konusmaya ne yaptin kizz helvayi??

kucuk gelin demis .. simsiki bagli..

nerde bagli???  iste bagli uckurumda.. meyer gelin telastan nereye saklasam nereye saklasam  diye dusunmus sonunda irmik helvasini uckuruna baglamaya karar vermis

ortanca gelin demis  neee eyvahhhh ne ettcez yandikkk simdi

gelinler dugun alanina gelmis  meyerse baska bir kaynana uc gelini ile ordaymis bizim kaynana ona inat oda kalkmis gelinlerini getirmis bakmis diyer kayyananin gelinler ortada dokturuyor oynuyorlarda oynuyorlar.

bizim kaynana buyuk geline seslenmis  kiz hatcaaa  kalk bakim sende soyle bir doktur

buyuk gelin korka korka ayaga kalkmis  ellerini havaya kaldirmis baslamis  donmeye..

FELAKET, FELAKET  diye oturmus yerine

kaynana bu sefer ortancaya soylemis hadi suraya  sira sende  demis..

ortanca gelinde gelmis ortaya ellerini kaldirmis ve

SIMDIDE KOPACAK KIYAMET, SIMDIDE KOPACAK KIYAMET ..

diye  donmus iki  kere ucuncusunde oturmus herkez sasirmis ne oluyor bunlara boyle bunlarda bir hal var  ama nedir  anlayamamislar

kaynana  eee  simdi siz oyunu  gorun en guzel benim  kucuk gelin oynar demis

meryem  hadi kizim sira sende demisler ve meryemi ortaya kaldirmislar ortanca gelinin  kalp sesleri gum gum  atmaya baslamis korkudan nerdeyse kaynana duyacak diye sandelyesini uzaga cekmis

buyuk gelin ise baslamis titremeye  simdi uckurdan helvalar dokulucek rezil olucaklar tum koy halkina ve kocalar duyacak dayak yicekler diye odu kopuyormus

kucuk gelin  gelmis ortaya  demis  calgiciya  cal baslamis  SIMSIKI BAGLI HIC KORKMAM, SIMSIKI BAGLI HIC KORKMAM DIYE..

dokturmuste  dokturmus bir guzel oynamis aksama eve gelmisler yorgun argin kaynana  demis ben yatiyorum gelinler hadi allah  rahatlik versin hepinize

gelinlerde odalarina cekilmisler gecenin bir yarisinda  kucuk gelin yendien koymus tepsiye helvalari gelmisler buyuk gelinin odasina afiyetle yemisler..

sabah kaynana kasiklari tabaklari gorunce anlamis bunlar irmik helvasi yaptiklarini  ama demis ne zaman  yaptilarki  diyede dusunmus  kahrindan

Catt  diye catlamis  ama ne yapsin birseyde yapamamis…

hikaymizde burada bitmis…

Yukarı
MN&PLN
Gönderildi 20/11/2007 00:05 (#1818593 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

Onur Üyesi

5000100100100100
Bulunduğunuz yer: __NL
Nefisss.
5 sayfanin butun lezzetlerini tadmak istedim...
Ellerinize saglik...
Zeytinyagli sebze mezesinin tarifini bulamadim, yada goremedim.
Almam mumkun mu?
Birde Zeytinyagli tursu mezesi vardi sanirim...
Yukarı
handan2003
Gönderildi 20/11/2007 16:07 (#1820325 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

Uzman Üye

100050010010010010025

hepsi çok leziz görünüyor valla ellerine sağlık asya
Yukarı
Asya Yusof
Gönderildi 20/11/2007 16:52 (#1820476 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

2000500100100100

Geleneksel kis hazirliklari..ye#28

Published November 19, 2007 Comment Edit

Zeytin yagli karisik sebze meze tursusu

Malzemelerim.

sirke

tuz

3 buyuk kavonoz icin..

1 tane karni bahar

6 tane yesil domates

2 tane buyuk lerinden patlican

1 tane kereviz koku en( buyuklerinden bizim burada portakaladan buyuk)

3 tane  kereviz dali

3 tane aci sivri biber

5 tane havuc

250 grm cok ufaklarindan arpacik sogani niniklerden

1/2 lahana

100 grm kadarda taze fasulye.

2 konserve  kutu da (suyun icinde satiliyor kestane)

Arzu ederseniz daha onceden yaptiginiz salatalik tursundan  daha sonra icersine ilave edebilirisniz,,

daha sonrada yaglanama isleminde  kulanilicak malzemeler

zeytin yagi

kekik

kirmizi pul biber,kuru kekik

gajun ( bir tur karisik baharat icersinde kurutulmus sogan, kereviz, sarmisak tozu  toz kirmizi biber ,kurutulmus maydonoz, ve diyer kurutulmus  sebzelerin  ogutulmus toz halinde satiliyor)

ve zeytin..

Yapilisi

Tum sebzeleri kucuk kucuk kestim  tavla zari kadar  soganlari ayikladim kerevizin kokunu  ayiklayip ayni sekilde kestim  daha  sonra kavonozun icersine hepsini koydum kavonozunuzun tam alttan dort parmak olcun ve sirkesini tam dort parmak olarak ayarlayin  ben her kavonoza kavonozlarim buyuk tur yanliz 4 litrelik tir

bir kepce yemek kepcesi ile tuz koyarim ve soguk su ilave ederim uzerine kavanozun  agzina kadar kapagini kapar bir kere calkalarim alt ust olsun sirke ve tuz  bir birine karissin diye   daha sonra bunlari

3-4 gun bu kavonozda biraktim 4 gun sonra acik tadina baktim hepsinin icersine sirke ve tuz  cekmis patlicanlar  erirmemis  hepsi sert olmasi gerekli bu sebzeleri  suzdum suyunu 

ve buyukce bir yerde uzerlerine kirmizi pul biberi  ve kekik  gajun u dokup elimiz ile avkaladim alt ust yaptim iyicene baharatlandiklarindan emin olmak icin tadina bakabilirisniz  ve uzerlerine  ister yesil, iste siyah zeytin  ilave edip daha sonra bunlari yeniden ayni kavonoza koyalim  ve uzerlerine kavonozun yarisina kadar zeytin yagi diyer yarisina varsa soya yoksa sebze yagi ilave edip bu sekilde  saklayabilirisniz 

not  :  baktiniz  sebzeler hala buyuk duruyor yerken servise alirken daha kucuk yapabilirisiniz sebzelerin boyudu cok ufak olmasi gerekli yerken kasiginiza en azindan tum sebzelerden girmesi gerekli..

afiyet olsun..

Soka sancak karadagli milli biber tursusu

Bu biber tursunu gocmen bir arkadasimda yedim seneler once ve cok beyendim bir keresinde bana geldi beraber yaptik ozamandan beri  bir daha yapmamistim gecenlerde  kiz kardesim bende cok biber var ne yapayim deyince bunu tarif ettim ve kendisi yapti cok hosuna gitmis bende kiskandim anlata anlata bitiremedi  cok aci olmus  oyle diyordu  bende  birazcik yapmaya karar verdim..

icersine giren bazi malzemeler turkiyede  nasil bulunur bilmiyorum ama turkce isimlerini arastiricam  sizler icin..

Malzemlerim

1 kilo tatli biber

1/2 kilo aci sivri biber

1 kutu bizim kutular 500 ml sour crema

1 kutu cottage cheese 500 ml ( bizim tatli lor u andiriyor)

1 kutu crema 500 ml

500 grm beyaz peynir tuzlu olabilir..

Yapilisi

Biberleri yikayip  ayikladiktan sonra  iri iri kestim ve plastik bir kavonun icersine bunlari  koydum uzerlerine crema, sour cream ve cottage  peynirini ilave ettim beyez peyniride ufak uafak elimle boldum  en ustune bunu ilave ettim  bir kasik yardimi ile biberleri peynirin icersine  gomdum ve buz dolabinda bir hafta beklettim yemek icin cikarttigimda uzerlerine zeytin yagi ve corek otu koydum..

taze  sicak  kepekli ev ekmegi ile  harika  oluyor ekmeginizi batirip yemek cok lezzetli inanin…

afiyet olsun 

not: eyer  beyaz peyniriniz tuzlu ise  tursuya tuz koymayin yok eyer tuz az ise tadina bakarak onu kendiniz agiz tadiniza gore ayarlayabilirisniz..

Düzenleyen Asya Yusof 20/11/2007 16:57
Yukarı
sema.sb
Gönderildi 20/11/2007 21:03 (#1820913 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

Onur Üyesi

2000100010010025
Bulunduğunuz yer: MARS :)
tatlım şu malzemeleri türkçe yazsan ya da anlayacağımız şekilde

anlamadı ben sen bazı tariflerde ne demek istedi

Yukarı
Asya Yusof
Gönderildi 20/11/2007 21:24 (#1820932 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

2000500100100100
sour crema nin ne oldugunu bilmiyorum bilen varsa lutfen yazsin turkcesini baska anlamadigin ne var onuda soyle bilen varsa yazdiririm..
Yukarı
MN&PLN
Gönderildi 20/11/2007 21:48 (#1820964 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

Onur Üyesi

5000100100100100
Zeytinyagli karisik sebze meze tursusu......
Inan bu super birsey...
Yapicam ama bazi yardimlar almaliyim
Biz sarimsak delisiyiz yani sarimsagi taze kullansam olur sanirim.

Gajun tarzi baharatlari bulmam kolay burada da var.
Sadece yesil domates asla bulamam...
Geri kalan herturlu malzemeyi kullanabilirim..
Burada da kerevizler cok buyuk.
Birde suzulen sirkeli,tuzlu su bir daha kullanilmiyor degil mi?
Uzerini tamamen zeytinyagi ve soya yagi ile kapatmam gerekiyor.

Birde sour cream yerine bazi yemek tariflerin de yogurt kullaniliyor. Bu olabilir mi?
Suzme yogurt gibi bir sut urunu oldugunu biliyorum ama bende hic tadmadim. Yarin marketlerde arastirmasini yapmaliyim.
Yukarı
Zeynep ERSİN
Gönderildi 20/11/2007 22:51 (#1821039 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

Onur Üyesi

20002000100100100100
Bulunduğunuz yer: İZMİT
5 sayfayıda bir çırpıda okudum, ellerine kollarına sağlık mükemmel gözüküyorlar
Yukarı
Asya Yusof
Gönderildi 21/11/2007 00:45 (#1821203 - Cevapladığınız Konu : #1820964)

2000500100100100

mine selamalr evet sirkeli tuzlu suyu dokuyorum artik ise yaramiyor sirf yagin icersinde tutuyorum bak benim verdigim olculer 3 kavonoz yapiyor hemen hemen  ben once  birinci kovanonaozu doktum ve yagladim hemen hemen bitmek uzere iken ikinci kavonozu hazirladim ucuncusu hala duruyor sirkenin icersinde  bitecegine yakin suyunu sirkesini bosalt..

biber tursusunda  suzme yogurt olurmu bilmiyorum benim bunu iyicene ogrenmem gerekir arkadasima sorup yarin sana cevabini bildiricem

sonra sarmisak cok sevdiginizi yazmissin bende bir kac dis sebzelerin icersine atabilirsin hic zarari olmaz..

Yukarı
MN&PLN
Gönderildi 21/11/2007 17:05 (#1823181 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

Onur Üyesi

5000100100100100
Sevgili Asya,
Yazdigin olculere mutlaka uyacagim.. Bugun ablama anlattim tarifini ve anlatirken bile begendi
Sitenin adresi aklim da olmadigindan, yemek sitenin adresini almaya girdim.. Simdi telefonla verdim bile. Beraber sebzeli tursu mezesini yapacagiz
Birde su SOUR CREAM. Burada kwark diye bir sut urunu var. Sanirim buldum ve sanirim ikisi ayni sey
Ama emin degilim tam Ablam burada benden daha uzun kaldigi icin O'na sormam lazim..
Yukarı
globe
Gönderildi 21/11/2007 20:07 (#1823569 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

Uzman Üye

2000252525
Bulunduğunuz yer: Hollanda
MN&PLN sour cream= zure room, marketlerde taze kremanin (slagroom) yaninda bulabilirsin.
Yukarı
Asya Yusof
Gönderildi 21/11/2007 21:59 (#1823687 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

2000500100100100
haa bak almancasini yazmis arkadas.. simdi benim bagli oldugum yemek grubuna sorucam bakalim turkcesi neymis..
Yukarı
Asya Yusof
Gönderildi 22/11/2007 06:11 (#1824169 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

2000500100100100
Arkadaslar adresim deyismistir yeni adresim
benimmutfagim.net..
Yukarı
can oğullarım
Gönderildi 22/11/2007 08:58 (#1824256 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

100010025
Allahım bunlar ne...Bizimkiler görmesin hepsinden ister
Yukarı
MN&PLN
Gönderildi 22/11/2007 21:48 (#1826193 - Cevapladığınız Konu : #1823569)

Onur Üyesi

5000100100100100

globe - 21/11/2007 20:07 MN&PLN sour cream= zure room, marketlerde taze kremanin (slagroom) yaninda bulabilirsin.

Vera,

Bugun Deen'de bulmustum bende Kwark degilmis yes Zure Room'mus... Yazdigim icin tesekkur ederim... Malzemeleri ogrendik yapmak sart oldu su biberli tursuyu 

Yukarı
bigboss
Gönderildi 5/12/2007 15:52 (#1854296 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

Uzman Üye

harikasın
Yukarı
minik serçe
Gönderildi 13/12/2007 23:52 (#1870652 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

Onur Üyesi

Asya sitene girmeyi beceremedim ama yeni site açmana çok sevindim hemen ekliycem hayırlı olsun
Yukarı
özgür-bora
Gönderildi 14/12/2007 23:56 (#1873089 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

Onur Üyesi

5000500100100100
Asya hep bu saatlerde bakıyorum yaptıklarına sonrada karnım acıkıyor

Ellerine sağlık,hepsi nefis gözküyor,sitenin açılmasına bende sevindim.
Yukarı
elif-06
Gönderildi 5/1/2008 00:13 (#1917520 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

Uzman Üye

100050010025

Harika bunlar, hemen denemelere başlıcam
Yukarı
Asya Yusof
Gönderildi 15/1/2008 18:30 (#1946694 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

2000500100100100

Nisajtali katli pogaca

Published December 4, 2007 Comments Edit

Birkac gundur belimin rahatsizligim yuzunden sitemi bos biraktim  ama hareket edememiyorum belim ayakta durunca oturunca yuruyunce cok agriyor onun icin fazla  mutfaga giremiyorum dicem  ama mecburen  yinede cocuklar icin girmek zorundayim onlar bel agrisi dinlemiyor malesef …

Sakin sakin siz olun epadural almayin benim belimi sakat eden epadural igneler oldu..

Bu bogaca bir kac katli hamurdan ve nisajta konulularak aciliyor   agizda eriyen ve ikigun sonra bile pamukgibi yumusacik kalan bir bogaca:)

Iste tarifimiz

Malzemelerim

1 su bardagi sut

1 cay bardagi sivi yag

1 yumurta (aki icine  sarisi ustune)

1 yemek kasigi  kuru maya

2 cay kasigi seker

2 cay kasigi tuz

hamurlarin arasi icin 75 grm tere yagi oda sicakliginda olucak

ici icin peynir ve maydonoz

Yapilisi

Mayayi ilik suda eritin ilik sut,sivi yag,tuz ,seker,yumurta aki, ve un  ile  ele yapismiyacak  hamur yapin

mayalanmasini beklemeden 6 parcaya ayirdim ve her bir parcayi tabak buyuklugunde  actim  daha sonra her katina tere yagini  surdum  ve her birinin arasina nisajta serperek bu tabak gibi actigim bezeleri bir birinin ustune koydum ve  tekrar  ortadan kiyilara dogru bastira bastira hamurumu buyuttum assgida resimden belki birseyler anlarsiniz diye resmini  koydum   daha sonra bunlari pizza gibi  kesip iclerine peynirinide koyup sardim tepsimi yagladim ve tepsinin icersinde  biraktim 1 saat kabardilar  sonra sicak firinda 25 dakika pisirdim  afiyet olsun..

not bu tarifi internetten bulmustum ama sitenin adresini bulamiyorum linkini vermek icin  kusra bakmayin

Yukarı
Asya Yusof
Gönderildi 15/1/2008 18:33 (#1946699 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

2000500100100100

Beyaz cikolatali sicak kek

Published November 27, 2007 Comments Edit

Bu tarifi beklediginizden eminim  iste  tarifimiz geliyor  yanliz tarifi yazmadan once bir kac sey soylemek istiyorum bu tarifi aylar once yabanci bir sitede gormustum  aslinda bu tarifi  demeyim buna benzer bir tarif  deyim cunku ben o tarifin aynisini uygulamadim uygulayamadim daha dogrusu bende ki malzemeler buna musade etmedi  gerci orjinal tarifinden  fazlada bir deyisiklik yok size orjinal tarifini gostermek isterim  ama sitenin adresini kaybettim la tartine  diye bir site  tam adresini ve linki bulup koyucam soz

Malzemelerim

Bu tarif  tek bir kislik muffan kaliplarinda iki tane cikiyor

Eyer fazla yapmak isterseniz katlayabilirisniz  sanirim

Kremasi icin

4.5 onz beyaz cikolata

1 tatli kasigi corek otu

2 yemek kasigi tere yagi

2 yemek kasigi crema( yagli sut)

Keki icin malzemelerim

2 yemek kasigi  tere yagi

2 yemek kasigi cacoa

1 fincan eritilmis siyah cikolata

2 yumurta bir yumurta sarisi

4 yemek kasigi seker

1 tatli kasigi vanilya

bir tutam tuz

2 yemek kasigi un

Yapilisi

Birkac saat onceden beyaz cikolatayi ve tere yagini ve koyu kremayi hep birlikte eritelim icersine corek otlarini koyup bir kac saat donruralim isterseniz simdi havalar soguk balkonunuzda bir kac saat  dondura bilirisiniz parcalara ayirip ben bir tabagin icersine kasik kasik bosalttip disarda dondurdum daha sonra bu parcalari kulanmak icin

Miserin icersine yumurta ve sekeri alin ve hizli ayarda iyicene cirppin daha sonra  karisim kopuk kopuk olmaya basladiktan sonra icersine tere yagini, vanilyayi ,bir tutam tuzu ,eritilmis siyahcikolatayi  ,ve cacoa yi, unu ilave edin bir kac dakika cevirin kalip larinizin icersini yaglayin unlayin   yariya kadar bu kek karisimdan ilave edin icersine parca parca yaptiginiz corek otlu cikolatalarini koyun diyer ustunu kek hamuru ile kaplayin ve firininizda 350 (180) derece de 10 dakika pisirin aslinda ben  iyicene emin olmak icin kenarlarina bicak ici ile baktim tam yumusak olupda dokulmesin  diye kaliptan  daha sonra  ustune pudra sekeri serpip kestim ve icinden sicak cikolata akti  :) afiyet olsunn

Yukarı
Asya Yusof
Gönderildi 15/1/2008 18:35 (#1946703 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

2000500100100100

Kolay kurabiye

Published December 24, 2007 Comments Edit

Malzemeler

2 subardagi pudra sekeri

5 yemek kasigi dolu margarin

1 yumurta

1 tatli kasigi bakin powder

aldigi kadar un

Uzeri icin

ceviz

Yapilisi

Oda sicakligindaki margarinleri , sekeri ,yumurtayi ,bakin powderi buyukce bir kabin icersine alin ve  aldigi kadar un ile kulak yumusakliginda bir hamur elde edin bunlari ceviz buyuklugunde elinizde yuvarlayin ve parmaginiz ile uzerlerine bastirin ve cevizlerini ilave edin 350 dercerde (180) onceden isitiginiz firininizda 20 dakika pisirin  pistikten  sonra arzunuza gore servis edin..

afiyet olsun

Yukarı
Asya Yusof
Gönderildi 15/1/2008 18:42 (#1946715 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

2000500100100100

Karni yarik pogaca

Published January 3, 2008 Comments Edit

Filizin yaptigi bu pogacalar enfes olmuslar tavsiye ederim bugun yedim hemde iki tane :<b></b>)

Malzemeler

1 bardak sivi yag

2.1/2 bardak ilik su

1 yemek kasigi

seker

3 tatli kasigi maya

2 yumrtanin beyeazi icine (sarisi ustu icin ayrilicak)

aldigi kadar un

ici icin cokolek ve maydonoz

biraz tuz

Yapilisi

Derince bir kabin icersine ilik su ve mayayi koyun sekeri ve tuzu da ilave edin yumurtalarin beyazini sivi yaginida koyduktan sonra aldigi kadar un ile bir hamur elde edin hamur cok serd olmuyacak ve mayalanmasi icin birakin hamur mayalandiktan sonra yuvarlak acin ve  icersine cokeleki koyun ve bicak ile iki yanlardan kesin altina dogru katlayin ve sekil verin uzerlerine yumurta sarilarini surun ve firinda guzelcene pisirin sicak cayin yaninda servis edebilirisiniz afiyet olsun..

Yukarı
Çedene
Gönderildi 16/1/2008 19:51 (#1950445 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

Onur Üyesi

500050001000500

Şu sıcak keke uzandım yemek için alayım dedim elimi çarptım monitöre.. Bu nasıl bir görüntü aman allahıımmm.

Asya lütfen tr ye gel ve bunlardan bize yap Senin ellerinden yemek istiyorumhepsinden . Ayyyyy
Yukarı
Asya Yusof
Gönderildi 26/1/2008 22:52 (#1976045 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

2000500100100100

Yasgunu pastasi

Published January 22, 2008 18 Comments Edit

Dogum gunun kutlu olsun samed   nice yillara oglum…

Biliyorum  pastamizin tarifini cok beklediniz ama iste ameliyat isi araya girince yazamadik  ama iste tarfimiz  simdi elime aldim klavyeyi  ve yaziyorum..

Pastamizin pandispanyasini sunger kek ten ve kakooglu  hazirladim yumusak olsun diye aslinda daha cok mermer pasta olucakti ama sonunda vazgectik ve cocuklarin eline biraktik susleme isini  gerci yinede mermer deseni vardi usteki cicekleri cocuklarla birlikte yaptik sonra en ustune renkli seker doktuler

3 yumurta

1 paket kabartba tozu

1 su bardagi  kakao

1.1/2  su bardagi seker

1/2 su bardagi eritilmis margarin

1/4 su bardagi soguk su

2 su bardagi un

vanilya

1 paket bitte cikolata

1 paket sutlu cikolata

keram santi ustune cocuklarin suslemesi icinde renkli sekerler..

Yapilisi

oncelikle firinimizi isitiyoruz 180(350) derecede  yumurta ve sekeri cirpiyoruz daha sonra eritilmis ve sogumus olan margarini suyu sivi vanilyayi ilave ediyoruz  daha sonra kuru olan malzemelerimizin un,kakao, kabartma tozunu da ilave edip bir kek  elde ediyoruz kelepceli kaliba dokup 30 dakika pisiriyoruz ben bu malzemeyi  ikikere yapip iki tane kek hazirladim ve kekleri soguttuktan sonra  iki ye bolup arasina whippen cream (keram santi ) ye iki kasik kakao koyup arasina surdum daha  sonra cikolatalari etitip  once krtem santimden uc yemek kasigi  kekin ustune doktum ve erittigim cikolatayi spatula  nin tersi ile karistira karistira  yavas yavas cikolata yi kekin uzerine doktum  altindaki krem santi ile cikolata fazla birbirine karismadanmermer  deseni verdim

disari soguk havaya cikarttim ve cikolatasinin donmasini sagladim 20 dakika  sonra geri kalan krem santi ile ustundeki cikekleri sikma torpasindan sikarak yaptik daha sonra cocuklarin eline sekerleri verdim ve seker ile suslediler..bizde afiyet ile yedik..

Yukarı
Asya Yusof
Gönderildi 26/1/2008 22:58 (#1976049 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

2000500100100100

Zelihanin guzel tarifleri..

Published January 16, 2008 Edit

Bugun yine zelihadaydik biz  artik her hafta carsamba gunleri hatime basladik ve her hafta bir arakadasimizda  kuran okuyup sonrada  sohbet ediyoruz gerci ben okuyamiyorum henuz kuran ama iyi bir dinleyiciyim allah kabul etsin  sohbet ederkende cayimizin yaninda guzel lezzetler yapip paylasiyoruz eee internet sagolsun valla bu internet olmasaydi ne yapicaktik bilmem artik her kadin cok guzel lezzetli tadlar cikarttabiliyor herkezin evinde internet olunca her hanim bir guzel hamaratli oluyorki sormayin bu tariflerde  zelihanin soyledige gore hepsi bir bir bloklardan alinmis  o yapmis bende resimledim mesela yukardaki ay coregini has mutfak tan yani (asma dalindan) almis

kiymali boreklerde yine internetten haleden almis

Katli hamurdan agizda cok hos birakan bir taddan bahsetmek isterim zeliha bu isin ustadi olmus valla ask olsun zeliha sana kimse eline su dokemez artik borek her yigidin isi deyill isi bilene cok kolayda isi bilmeyen icin biraz zor.. hele elde acma borek hic de kolay deyil hazir yufkadan herkez yapar ama muhum olan elde acma..

Revanide  soyledige gore ilk defa boyle guzel cikmis genelde pek iyi olmazmis ama tarifini aldigi siteden aynisini uglulamis ve haleden almis ve buradan ona tesekur ederiz guzel bir tarif yazmis ki zelihanin revaniside guzel olmus..

Birde marmelatli guzel kurabiyeler vardi bunlarinda yemekgunlugumden   almis bende yukardaki muhammarayi goturdum yaninda cok guzel birde patates salatasi ile guzel bir gun gecirdik..

muhammarayida cok beyendiler..

Ben boyle guzel bir tad gormedim cok guzel  olmus  cok ovgu aldim ellerime saglik :<b></b>) ama ayse  sagolsun aysenin sitesinden aldim tarifini iste  tarifi

annenimkiziyim  tiklayin…

Yukarı
Furkan-Enes
Gönderildi 26/1/2008 23:50 (#1976162 - Cevapladığınız Konu : #1976049)

Onur Üyesi

50005000200050010010010025
Bulunduğunuz yer: Uzun İnce Bir Yoldayım...
hepsi çok güzel canım tariflerine yeniden ulaşabilmek de..
böreklere takıldım çok güzel görünüyorlar
Yukarı
nur_29
Gönderildi 28/1/2008 00:00 (#1977692 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

Onur Üyesi

20001000

aman allahım gece gece canım neler cekti ya
Yukarı
LİYUZA
Gönderildi 28/1/2008 00:22 (#1977733 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

Onur Üyesi

50005000100100100
Bulunduğunuz yer: EN DEGERLİ VARLIGIM ,MİNİK ERKEGİM.YANINDA...
ayy inanki nerdeyse pc.nin içine gırıcektım...ellerın dert görmesınnnnnn
Yukarı
Ömre
Gönderildi 28/1/2008 11:15 (#1978479 - Cevapladığınız Konu : #1977733)

Uzman Üye

10001001002525
Bulunduğunuz yer: Caen
Harıkasın
Yukarı
YAĞMUR*
Gönderildi 28/1/2008 16:31 (#1979297 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

Uzman Üye

1000100100252525

AYY HARİKA GÖZLERİM AÇILDI İNAN Kİ
NE BECERİKLİ HATUNLAR VAR YOKSA BEN Mİ ÇOK BECERİKSİZİM TEBRİK EDİYORUM
Yukarı
Agaricus
Gönderildi 4/2/2008 19:21 (#1996316 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

Faal Üye

100100100100252525
Bulunduğunuz yer: Sakarya
Hepsi harika görünüyor böreği denemek istiyorum bide kurabiyeye ne marmelatı kullnmış acaba?
Yukarı
isdemelem
Gönderildi 11/2/2008 16:04 (#2012345 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

Onur Üyesi

20002000500100100100100
mmmm enfess görünüyorlarr.
Yukarı
*BAŞAK*
Gönderildi 12/2/2008 13:16 (#2014720 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

Uzman Üye

100050025
Bulunduğunuz yer: herzaman evimmmmm
canım valla ağzımın suları aka aka baktım şimdi mutfağa gidip bir kac tarifini yapıcam ellerine sağlık.:lov: :lov:
Yukarı
Asya Yusof
Gönderildi 3/3/2008 06:49 (#2059241 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

2000500100100100

Sac Kavurma

Published January 31, 2008 Comments Edit
Tags: ana yemek, et, et kavurma, lezzetli, sac, yemek

Uzun zamandir Yapicaktim ama  okadar cok telastan bir turlu yapamadim birde son zamanlarda wordpreste sorun vardi kesinlikle yeni yazi ekleme yapamiyordum evet hastaliklari  cok sukur  evden kovduk birdaha almamamak icinde kapimizi kapadik..

ve sizlere  bana hediye verilen bu sacta ne kadar guzel bir lezzet oldugunu anlatmak istiyorum turkiyede hemen hemen  bir turk evladi yoktur sacta kavurma yememis  olsun   deyilmi herkez yemistir ama benim yaptigim bu karisik kavurma ben ilk turkiye ziyaretinde izmirde yaylaya ciktigimizda abim tarafindan yapilmisti kurban bayraminin arkasindan  rahmetli annem benim icin cigerlerini saklamisti ben cok severdim bobrek,ciger, ve et kavurmasini limonlu taze soganli.ve domatesli..

evet ozamndan beri birdaha  sacta kavurma yemek nasip olmadi takii gecen aylarda bana hediye  sac gelene kadar  artik daima mutfagimin bas taci oldu nezaman bir kavurma olucak  tava kullanmam :<b></b>)

bu sefer olcu yazmiyacagim cunku olcu kullanmadim tum etleri goz karari koydum ama  daha cok et vardi icinde sizde goz karari yapabilirisiniz  yaninda pide ekmegi ve biraz biber ile

Malzemeler

ciger

bobrek

kuzu eti

taze sogan

2 domates

kizartmalik yag

biber

limon..

kara biber

kirmizi biber

tuz

Yapilisi

oncelile tum etleri kavurmalik keselim ciger ve bobrekleride ayni sekilde keselim saci kizdiralim icersine yagi koyalim etleri kavuralim kucuk kucuk kestigimiz  biber taze sogani ve domatesleride icersine alip kavuralim  kirmizi biber kara biber ve tuzunuda ilave edip pide ekmegine durum yapip icersine ister domates ister biber sogan koyup servise alalim afiyet olsun..

Yukarı
Asya Yusof
Gönderildi 3/3/2008 06:51 (#2059242 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

2000500100100100

Hindistan cevizli ve muzlu elmali kek

Published February 1, 2008 14 Comments Edit
Tags: elma.tatli, hindistan cevizi, kek

Tarifimizi yazmanin  zamani geldi sanirim  simdi cocuklar uyumusken dedim oturup yazayim icersi cok karanlik cocuklarin odasinaki bilgisiyardan yazmaya calsiyorum karanlikta klavyeyi gormek  cok zor oluyor ama yinede yazmaya calisicam

Gecen gun haleye  dedimki bana bir tarif verki icersinde muz olsun evde  muzlar var yabana gitmesin ve deyerlendireyim oda bana muzlu hindistan cevizli bir tarif yolladi ama tarifde margarin yada tere yagi  kulnilmisti  bosverdim

sonra  internette okadar cok arastirdim muzlu kek  diye hic birini beyenmedim dedim icersinde evde olan malzemelerimi kullanayim  uc tane yumurtam vardi ona gore tarif bulmam gerekliydi ve sivi yagim vardi  bende bulamayinca oturdum kendi tarifimi  uyguladim iste tarifimiz..

olculerim usa  olcusudur cup  olarak kulandim..

Malzemelelerim

3 yumurta

1 bucuk  cup seker

1/2 cup sivi yag

2 cup un

3 muz

1 elma

1.1/2 paket kabartma tozu

1tatli kasigi toz muskat

1 tatli kasigi tarcin

1 cup ceviz(fazla dovulmus olmuyacak)

Kremasi icin

1 cup hindistan cevizi

1litre sut

3 yemek kasigi un

2 yemek kasigi nisasta

1 paket kucuk paketlerden kremsanti

1 cup seker

Yapilisi

Hic bir seye baslamadan once firinimizi 350(180) dereceye ayarlayalim

Kelepceli kalibimizi yaglayalim mixerimizin icersine uc yumurtayi, sekeri ,koyup kopurunceye kadar karistiralim .azar azar yagi ilave edelim ,diyer tarafta catalla ezdigimiz muzlari ve rendeledigimiz elmayi de karistiralim .

Daha sonra una ,kabartma tozunu ,cevizi ,muskat ,tarcini ,ilave edip bu karisimlari mixsere ilave edelim iyicene mixserde 10 dakika karistirdiktan sonra yaglanmis kaliba koyup pisirelim pistigini anlamak icin bir kurdan ortasina batirabilirisniz yanliz elmadan ve muzdan dolayi icersi yumusak olur yanilmayin pismesini ayarlamak icin bence saati kurabilirisniz 30-35 dakika ben kendi frinimda pisirdim  sizde kendi firiniznizda ayarlama yapabilirisniz.

kekim firinda iken kremasini hazirladim kremayi yaparken once bir kaseye aldigim sut yardimi ile nisasta ve unu kasik ile erittim  sonra sekeri ilave edip sute karistirdim ve karistira karistira kremasini yaptim indirmeya yakin krem santiyi ve yarim cup hindistan cevizini doktum..

firindan cikan kekime soguduktan sonra ortasini ikiye bolup yari kremasini surdum ve uzerine diyer kreme  dokup hindistan cevizinide ilave edip biraz soguttuktan sonra servise cikarttim

Yukarı
bigboss
Gönderildi 3/3/2008 12:18 (#2060061 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

Uzman Üye

ellerine ve emegine saglık gercekten hepsi birbirinden güzelllllllllllll
Yukarı
tolci
Gönderildi 28/3/2008 02:19 (#2127130 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

Uzman Üye

1000500100
Bulunduğunuz yer: elazığ
ay gece gece acıktım mı ne ellerine sağlık asyacım ...
Yukarı
seviltuana
Gönderildi 28/3/2008 09:10 (#2127264 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

5001001001001002525

ellerine sağlık asya.hepsi çok güzel
Yukarı
Asya Yusof
Gönderildi 6/5/2008 18:07 (#2206201 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

2000500100100100

Safranli ve baharatli kofte

Published April 15, 2008 Comments Edit
Tags: baharatlar, kofte, safran

Malzemeler..

Pilav icin ..

3 su bardagi  yikanmis jasmine princi

1 yemek kasigi tere yagi(arzuya bagli)

1/2 kasik sivi yag

arzuya gore tuz

1 yemek kasigi safran

3.1/2 su bardagi  sicak su

Yapilisi..

pirinceler iyicene uc  kere suy8un altind ayikandiktan sonra teflon derin  pilav tavamiza yaglari koyup kizdirin pirinleri bir iki kere kavurun  suyunu iyicene cektikten sonra tuzunu ve  sicak suyunu ilave edin  ustune safrani koyup agir ateste pilavimizi  pisirin…

Baharatli safran kofte..

Kofteleri yapmak icin gerekli malzeme

200 grm dana kiymasi yagli..

1 bas kuru sogan

1 cay kasigi kimyon

1 cay kasigi karabiber, tuz

1 cay kasigi fesleyen

1 cay kasigi kori

1 cay kasigi sarmisak tozu,

1 yemek kasigi safran

1 yemek kasigi yogurt

1/2 cay bardagi hindistan cevizi sutu.

1 tatali kasigi kirmizi aci biber (toz)

3 buyuk boy patates

ayrica 1 bas sogan..

1 tutam maydonoz ve taze kisnis.(taze kisnis biraz aci oldugundan fazla koymayin )

1 yemek kasigi domates yada biber salcasi..

Yapilisi

Sogani rendeledikten sonra tum baharatlari safran  haric  sogani kiymaya karistirin ufak ufak kofte yapin

kizgin tavada kofteleri atin  ve aninda bir  iki kere dondurun cikarttin tamamen pismesinler  daha sonra baska bir  tencerede kup kup dogradiginiz patatesleri bir sogan ile  kavurun bu karisima safrani atin bir kasik yogurt ve hindistan cevizi  sutu yarim cay bardagi ileve edin.. kizartmis oldugunuz kofteleri bu karisima ileve edin bir yemek kasigi biber yada domates salcasinida ileve  edin  birakin pataetesler pisene kadar agir ateste  daha sonra pilavin yaninda servise alin

afiyet olsunn

Yukarı
Asya Yusof
Gönderildi 6/5/2008 18:08 (#2206202 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

2000500100100100

Tavuk masala

Published March 28, 2008 Comments Edit

Tavuk masalinin tarifini oncelikle yapmaniz icin Haleyi ziyaret etmelisiniz masalanin  tarifi orda  sonra bana gelmelisiniz baharatlarin karisimini halden aldiktan sonra ki eyer  cok baharatli hindistan yemegi gercekten yemek istiyorsaniz  haledeni baharat karisimin resminde bulunan tum baharatlar bu yemegin icersinde ozellikle kori yi sizlere anlatmak istiyorum kori gercek koriyi bulmak cok zordur cok kuvvetli bir kokusu vardir gercek korinin  ama bir cay kasigi yemeklerde harika tadlar yaratir benim korim iraktan geldi orayada hindistan gelme gercek kori.

baharat olan evde hastalik olmazmis birde baharatsiz mutfakta calisan kadindan kadin olmazmis.. evlerimizde en ufakta olsa bir kimyon bir karabiber bulunur  elbette

malzemeler  soyle.

Malzemeler

12 tane parcalanmis tavuk (6 bacak her bir bacak  ikiye bolunmus  olmasi gerekli)

8 dis sarmisak

3 yemek kasigi yogurd

ve ayrica 5 yemek kasigi yogurt yeniden..

2 yemek kasigi aci (arzuya bagli)biber salcasi

1 yemek kasigi domates salcasi

5 yemek kasigi  masala baharat karisimi

5 tane kup kup dogranmis patates..

1 yemek kasigi sivi yag

1 bas kuru sogan

arzuya gore tuz..

Yapilisi..

Sarmisaklari biraz tuzla krem haline gelene kadar dovun,daha  sonra bu karisim ile  masalanin yarisini karistirin ve tavuklarin ustune  5kasik yogurtve biraz biber salcasini biraz domates salcasi ile birlikte  surun  tamamen  bu karisim ustulerini kaplasin ve catal ile tavuklarinizi delin icersine kadar baharat gecsin..

Bir gece bu baharatin icersinde beklerse  cokdaha lezzetli olur  ama yok zamaniniz yoksa sabahtan aksama kadar saran ince strec filimi ile  kaplayip dolapta bekletirsenizde olur..

birkac saat sonra dolaptan cikarttiginiz bu karisimi  mangalda yapmak gerekli  gercek masala  mangalda olur ama mangalda yoksa firinda idare eder ben firinda  yaptim kizgin firinda guzelcene dislari yanmayacak sekilde pisirin..

ayri bir tavanin icersine sogani biraz sivi yagda kizarttin pembe olunca icersine patetesleri koyun ve kavurmaya baslayin geri kalan masala baharatine yine biraz biber salcasini domates salcanini ilave edin

yogurrtu ilave edin pateslere karistirin pateteslerin yarisina kadar su ileve edin patatesleri pisirmeye baslayin tam karisim pismeden tavuklari  firinan  tepsisinden alin sakin yagini ellemeyin bazi soslarin tepside kalmis oldugunu goruceksiniz  onlarida ellemeyin tavugun aldi sos ve kendi yagi  yeterlidir

tavuklari alin bu patateslerin icersine koyun bir iki tasim bareber kaynatin ki tavuklarin ve patateslerin tadlari birbirine gecsin daha sonra atesi tamemen en kisik dereceye getirin agir agir bir iki tasim daha kaynatin ve pilavin yanindave halenin yaptigi pita ekmegi ileservise cikartabilirsiniz..

baharat sevenler icin biraz aci sevenler icin tam bir hindistan yemegi uzerine biraz taze kiyilmis kisnis ile servis edebilirisniz..

afiyet olsun..

Yukarı
Asya Yusof
Gönderildi 6/5/2008 18:09 (#2206203 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

2000500100100100

Kirmizi soslu kek

Published March 14, 2008 Comments Edit

Malzemelerim

keki icin gerekli olanlar

5 yumurta

5 fincan un

5 fincan  seker

1 paket kabartma tozu

1 fincan kakao

sos icin gerekli malzeme

1 su bardagi kara dud

1 cay bardagi  kizilcik

1 cay bardagi yaban mersini

1 su bardagi seker

2 su bardagi su

Yapilisi 

yumurta ve sekeri ciprttiktan sonra kekin kuru malzemelerinide koyduktan sonra mixserde karistiralim kek kalibina koyup firinda guzelcene pisirelim diyer yandan sekeri ve tum meyvalari koyup  uzerine suyunu bosalttip pisirelim yari yariya  suyu iindikten sonra  seker kivami birazcik koyulastiktan sonra  sondurup sosumuzu sogutalim

kekimiz firindan ciktiktan sonra kek sicakken  sos  sogukken  servis  edelim uzerine bir kasik kremada koyarsak  cok lezzetli olur afiye olsun..

Yukarı
Asya Yusof
Gönderildi 6/5/2008 18:11 (#2206209 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

2000500100100100

German chocolate(alman pastasi)

Published April 28, 2008 Comments Edit
Tags: cake, ceviz. tatli, chocolate, cikolata, kek, pasta

Tarifini  haleden alabilirsiniz

Yukarı
Asya Yusof
Gönderildi 6/5/2008 18:12 (#2206212 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

2000500100100100

Marinate Feta

Published April 29, 2008 Comment Edit

Canadian Living  dergisindeki buldugum bu harika tarifi sizlerle  paylasmak istedim

Malzemeler

1 tatli kasigi rezene tohumu,ve kisnis  tohumu(tozda olabilir bede toz vardi )

2/3 cup zeytin yagi

1yemek kasigi taze kekik,veya fesleyen ince dogranmis

1 yemek kasigi toz nane

1 yemek kasigi limon rendesi

3 dilim kabugu cikmis  limon dilimi

1/2 yemek kasigi  kirmizi pul biber

1yemek kasigi limon suyu

3 cup kare halinde kesilmis keci sutunden beyaz peynir(inek yada koyun sutundende olabilir bende keci sutunden olan vardi)

Yapilisi

Oncelikle buyukce bir kavanozun icersine zeytin yagini ve  baharatlari koyalaim limon kabugu rendesinide ilave edelim kavanuzun kapagini kapayip bir iki kere sallayalim ve  limon ve suyunu koyduktan sonra peynirleri ilave edelim bir iki kere  de bu sekilde baharatlarin  peynirlere bulasmasini saglayip  fazla  salamamak sarti ile kavanozu ters cevirelim ve buzdolabina koyalim  hazirlanma  suresi 5 dakika bile tutmuyor bu peynirleri marinate edilmis olarak sofraniza  koyabilirsiniz  birgun dolapta  durduktuktan  sonra yemege hazirdir  buzdolabinda  zeytin yagi icersinde aylarca  kalabilirler hic birsey olmadan

afiyet olsun..

Yukarı
Asya Yusof
Gönderildi 6/5/2008 18:13 (#2206213 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

2000500100100100

Fetali yumurta

Published April 29, 2008 Comments Edit

Assagidaki feta peynirnden hazirladigim guzel sandevicler

Malzemeler

6 tane  hamburger ekmegi

4 tane  yumurta

1 su bardagindan bir parmak az ince dogranmis maydonoz ve dere otu

4 tane ince dogranmis taze sogan

assagidaki feta peynirinden 4 kup

ve peynirlerin yagindan..

tuz kara biber , kirmizi pul biber

Yapilisi 

peynirlerimizi  catal ile ezelim  fazla  un gibi  olmasin iri  kalmasi icin ozen gosterin  icersine yumurtalari kirin ve  cirpin tuzunu kara biberini kirmizi pul biberini koyun  tavaya  peynirlerin soslu yaginikoyun ve maydonoz dere otu ve taze sogani cok az yagda oldurun  daha sonra yumurta karisimini ilave  edin ve omlet gibi pisirin  daha sonra  ekmeklerin icersine birer dilim domates koyup servise  alin cocuklar bahcede oynarken ellerine birertane verin :)yada sabah kahvaltisinda cocuklariniza guzel omletli  saglikli  yumurtali eklemekleri verin benim cocuklarim ikiser tane yediler bahcede oynarken  afiyet olsun

Yukarı
Çedene
Gönderildi 7/5/2008 00:00 (#2206830 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

Onur Üyesi

500050001000500

Asya ne yaptın sen canım

Yukarı
darkmantr
Gönderildi 7/5/2008 08:29 (#2207050 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

Onur Üyesi

500050002000100100100252525

sabah sabah ağzımın suyu aktı valla.
Yukarı
mertefe&sennur
Gönderildi 7/5/2008 19:05 (#2208946 - Cevapladığınız Konu : #2207050)

Onur Üyesi

500050010010025
Bulunduğunuz yer: OGLUMUN YANI SICACIK YUVAM:-)
allahhh tutmayin beniiiiiii gelde rejim yap cok kotusunuz yaaaaa superler valaaa
Yukarı
Asya Yusof
Gönderildi 8/5/2008 20:26 (#2211351 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

2000500100100100

Ananasli kek,

Published May 2, 2008 Comments Edit
Tags: ananas, kek, pineapple, Tatlilar

Aksam cayina  ne  dersiniz bir bardak cay ve birdilim kek icin gelirmiydiniz  kapim acik buyrun  ama ne olur telofon acin gelmeden once :<b></b>)

Malzemeler

2 cup  kahverengi seker

1 cup tere yagi

2 cup  dogranmis ananas

1 tatli kasik tarcin

Kek  icin gerekli malzeme

2 cup un

3 yumurta

1cup seker

1 pakat vanilya

1 paket bakin powder

Yapilisi 

Teflon tavanin icersine kahverengi sekeri ve tere  yagini koydum erittim ananaslaridave tarcini  icersine koyup bir iki tasim pisirdim  daha sonra baska bir yerde elektrikli mixser ile yumurta sekeri ciptim uzerine unu bakin powder va vanilyayi koydum bu ananaslarin kare tepsiye aldim uzerine  doktum tamanen kek  harci uzerini kapladi  45 dakika pirinda pisirdim  daha sonra firindan cikarttiktan sonra  ilinmasini bekledim ve tepsiyi servis tabagina ters cevirdim  cayin yaninda servise aldim afiyet olsun..

Yukarı
Asya Yusof
Gönderildi 8/5/2008 20:27 (#2211353 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

2000500100100100

Kabakli , etli ve karisik sebzeli kis pie

Published May 4, 2008 Comments Edit
Tags: Add new tag, Ana Yemekler, et, kabak, kis, mezeler yumurta, pie, tuzlular

Aniden gelicek olan misafirleriniz icin harika tad..

Malzemeler

2 kabak

2 patates

2 havuc

1/2 demet dere otu

1/2 demet maydonoz

1 demet taze sogan

5 yumurta

1 tatli kasigi kabartma tozu

4 yemek kasigi un

1 fincan zeytin yagi

1 su bardagi mozzarella peyniri

tuz, kara biber, kirmizi biber

(ve bir kase kavrulmus kus basi kuzu yada dana eti 1 su bardagida sotelenmis mantar  arzuya bagli bende vardi ilave ettim ama nefis oldu et sevmeyenler koymayabilirler)

Yapilisi 

Derince bir kaseye tum sebzeler ayiklanip  ve yikandiktan sonra kabak,patates,havuclar rendelendikten sonra  uzerene ince ince dogranir uzerine  unu kabartma tozu ve yumurtalarda 1 fincan zeytin yagini ve 1 su bardagi mozzeralla peynirinide ilave edildikten sonra tuz karabiber kirmizi biberide ilave edin  hepsini eliniz ile karistirin uzunca cam tepsiyi yaglayin ve harci iciersine koyun 45 dakika 170 derecede(300) pisirin

cikarttiktan sonra dilimleyip servise alin afiyet olsun..

Yukarı
Asya Yusof
Gönderildi 8/5/2008 20:29 (#2211354 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

2000500100100100

(Turkish delight ) Lokum yapimi

Published May 6, 2008 Comments Edit
Tags: lokum, Tatlilar, turk, turkish deligt

Tarifini okadar cok istiyordum  ama bir turlu nasip olmamamisti taki dun aksama kadar  :<b></b>)

Evet geldik tarfimizize lutfen not alin seker nermometresi muhakkak  olmasi gerekli ve ceram of tartar  ne oldugunu turkcesini bilmiyorum ogrenince turkce adini yazarim  benden once bilen arkadaslar bana yazarsa  turkce siminide ayazariz..

(netten buldugum kadar krem tartar diye geciyormus pastane ve aktarcilarda buluyormus . )

Malzemelerim

5 cup seker
4 1/2 cup  su
2 tatli kasigi limon suyu
1 1/4 cup nisajta 
1 yemek kasigi  cream of tartar
1 1/2 yemek kasigi gul suyu 
kirmizi yada pembe gida boyasi 
1  cup  pudra sekeri

1 cup arzuya bagli fistik,ceviz,antep fistigi

Yapilisi

step 1

Kare bir tepsiyi yaglayip icersine ince saran keyagi ile kaplayin(filim strec) ve bu keyagida  da yaglayin

step2

celik tencereye 1 bucuk cup  su ile tum sekeri ilave edin  limon suyunuda ilave edin. ve seker ile suyu kaynamaya birakin  bu arada termometreyi sekerli suyun icersine koyun ve derecemiz (240F) gostermesi gerekli seker termometresini pastaci malzemleri satilan yerden alabilirsiniz ben lablows tan aldim ve cok ucuz muhakkak  sizin oralardada ucuz birsey bulabilirisiniz.. tam  surup 240  a ulasinca  ocagin altini sondurun  ve  kenara cekin..

step 3

baska bir diyer tencereye geride  kalan 3 cup  suyu ve nisajtayi koyun ve cream of tartari cirpma teli ile iyicene cirppin nisajtanin  erimesini saglayin ve  orta hararetli atese alin nisajta  yavas yavas koyulasmaya basliyacak sakiz gibi  koyu bir kivam olusucak  ama daima karistirin kesinlikle durmayin .

step 4

bu arada surubu agir agir  koyulasan nisajtaya  ilave edin ve daima  karistirin kesinle  durmayin ocagin altini  hemen atesini indirin kisik dereceye iste bu  (ISLEMDE  ASIL IS  HIC DURMADAN 1 SAAT) karistirmak gerekiyor bu islemde eliniz agriyacak  eliniz kasilicak  ama durmadan ara ara  sakiz kivamina gelesiye kadar karistiracaksiniz ben ocagimin saatini ayarladim ve tam bir saat rengi deyisiek yapiskan kivaminda olucak elinize  kuvvetli bir tahta kasik alin ve daima bu kasik ile karistirin bu islemde benim tahta kasigim kuvvetli olmadigindan kirildi  cunku kivam agirlasiyoragirlastik sirada  karistirmasi guclesiyor..

step 5

tam indirmeye yakin fistik,(ceviz fistik,) neyli yapmak isterseniz ilave edin yine bu asamada  daima karistirin tam bir saatin sonunda  arzuya gore isterseniz boyayi koyun isterseniz  sadece gida boyasiz  sade lokum yapin size kalmis birsey  yaglanmis oldugunuz tepsiye kasigin tersi ile duzeltte  duzelte  serin ve bunu agzi acik oada sicakliginda bir gece bekletin..

step 6

lokum  tepside kaliplasmis  ve hazir  masanin yada bangonun  uzerine pudra sekerini yayin  ve tepsiden  lokumu ters cevirin  sonra arzuya gore sekiller vererek kesin ben kucuk kare  kestim ama baska bir arkadasim yuvarlak ve ucgen  kesmisti ve pudra sekerine  dolayin  lokumu agzi kapali bir kutuda  saklayabilirisniz lokumlariniz  afiyet olsun..

Not turkiyede olan arkadaslar bunla ugrasmaz  ama yurd disinda ve lokum pek bulamayanlar icin guzel bir tarif..

Yukarı
minik serçe
Gönderildi 8/5/2008 21:29 (#2211433 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

Onur Üyesi

Asyacım yemekten yeni kalktım ama senin tariflere içim gitti Ellerine sağlık canım
Yukarı
serpilkaya
Gönderildi 10/5/2008 21:53 (#2214993 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

20005002525
Bulunduğunuz yer: GİRESUN
bu ne kadar güzel tarifler.... tam benlik benim en büyük hobim dir .. mutfak..
Yukarı
Asya Yusof
Gönderildi 31/7/2008 23:25 (#2345561 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

2000500100100100

Cikolatali yas pasta

Published July 30, 2008 Comments Edit
Tags: cikolata, kek, pasta, yaspasta

cikolatali pasta by you.

cikolatali yas pasta by you.

yas pasta by you.

Evet Pastamin tarifine geldi sira

Malzemelerim

pandispanyasi icin..

5 yumurta

1.1/2 cup seker (1 cup-3 turk fincani yapiyor)

2 cup un

3 yemek kasigi tepeleme cocoa

1.1/2 tatli kaisgi kabartma tozu

Sosu  icin

3 yemek kasigi tepeleme un

1 yemek kasigi nisajta

1 litre sut

1 tatli kasigi tere yagi

1.1/2 cup  seker.

1 su bardagi cikolata cip

3 yumurta

1 paket vanilya

1.1/2 su bardagi portakal suyu

1 cay bardagi ceviz ( ikiye bolunmus olmasi lazim cevizler kirilmis ve ikiye bolunmus)

Yapilisi

Yumurta ve sekeri iyicene makindan cirppalim kopuk kopuk olana kadar 15 dakika kadar daha sonra icersine

un ,kakoa ,kabartma tozunu koyalim yine bir iki dakikada iyecene karistiralim

daha sonra yuvarlak kalibi yaglayip unluyalim ve yaptigimiz keki bu kaliba koyup 350(175) derecede pisirelim..

kekimiz firinda piserken kucuk bir tencereye  uc yumurtayi kirip cirpma teli ile cirppalim ve sutu ilave edelim cirpmaya devam edelim unu  nisajtayi ilave edelim cirpmaya devam edelim sekeride ilave edelim hepsini cirptiktan sonra sute karistiktan sonra orta hararetli  atese koyalim ve koyu bir muhallebi yapmaya calisalim.

bu arada pistikten sonra muhallebesi vanilyasinida ilave edelim  icersinden bir buyukce su bardagi  bu muhallebiden ayiralim.. ve geri kalan muhallebiye cikolatalari ilave edin cikolatali bir sos olsun..

kek pistikten sonra kekimizi ortadan  uce bolelim   aman kek sicak olmasin mumkun oldugu kadar sogumus olmasi lazim ve kenarlari  sert ise bicakla siyiralim..

kekin her katina fircamiz ile portakal suyu surelim  kekin sert kisimlarini kenarlarini bicakla almayi ihmal etmeyin sonra sert bir kek  olur..

ve ilk katina beyaz yaptigimiz bir su bardagi ayirmis oldugumuz kremayi surun ilk katina ve cevizleri butun butun dizin diyer ustune diyer keki kapatin yine bu katina portakal suyunu iyicene surun ve cikolatali sostan surun  ve diyer keki ustune kayin   en ustune yine portakal suyunu surup geride kalan cikolatali kremayi ustune dokun kekin her yerini kapasin spatula ile elinizle keramasini duzelttin..

ustune sikma torbaniz varsa sikma torbasina beyaz keram santi koyup yoksada  normal bir torbanin kenarindan  toplu igne buyuklugunde kesin  ve sekiller verin sekiller bittikten sonrada ustunu biraz kokoa  serpin  ve buz dolabinda iki saat birakin sonrada resmini cekip bana yollayin :<b></b>)

afiyet olsun….

Yukarı
LİYUZA
Gönderildi 1/8/2008 14:36 (#2346523 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

Onur Üyesi

50005000100100100
Bulunduğunuz yer: EN DEGERLİ VARLIGIM ,MİNİK ERKEGİM.YANINDA...
harikalar yaratmısın ellerıne saglık
Yukarı
beyaz_lale_65
Gönderildi 4/8/2008 14:55 (#2350219 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

5000500020005002525
Bulunduğunuz yer: trabzon
YAPMAYA FIRSATIM OLMAYINCA YAPANLARIN ELLERİNE SAĞLIK
Yukarı
Jaklin
Gönderildi 6/8/2008 14:48 (#2353917 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

Uzman Üye

10001001001001002525
Bulunduğunuz yer: Bursa

:qs:  :qs:  eline sağlık asya çok güzel görünüyor. Bir o kadar da emek ve mesai isteyen bir lezzet.

Yukarı
yelda&arda
Gönderildi 15/8/2008 16:38 (#2367738 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

Kıdemli Üye

5002525
Bulunduğunuz yer: izmir
süper başka diyecek hiçbir şey yok
Yukarı
bersis
Gönderildi 31/10/2008 20:28 (#2539510 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

20005002525
Bulunduğunuz yer: samsun
Yukarı
ozun
Gönderildi 6/11/2008 14:29 (#2554753 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

Asil Üye

10010025
Bulunduğunuz yer: katar
asya merhaba supersin tebrik ederim .bende katarda yasiyorum burdan girebilirmiyim acaba sitene sitenin adresini verirmisin
Yukarı
Gülfiraz
Gönderildi 19/11/2008 20:15 (#2593616 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

Uzman Üye

100050010010010010025
Bulunduğunuz yer: Almanya
Yukarı
miss_çikolata
Gönderildi 19/11/2008 22:12 (#2593821 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

Faal Üye

100100100
ellerine saglık harika olmuş
Yukarı
NUR&CAN
Gönderildi 19/11/2008 23:32 (#2594041 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

Uzman Üye

200025
Bulunduğunuz yer: Ankara
Süper,süper ,süper....

Hepside harika.Ellerine sağlık.
Yukarı
güzideee
Gönderildi 24/11/2008 19:52 (#2608300 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

Uzman Üye

10005001002525
Bulunduğunuz yer: Tekirdağ
Hepsi harika yaa. Teşekkürler paylaştığın için.
Yukarı
eminedoğa
Gönderildi 15/3/2009 22:54 (#2891366 - Cevapladığınız Konu : #2608300)

Onur Üyesi

2000100010025
Bulunduğunuz yer: silivri/SELİMPAŞA
Yukarı
GÖNÜLÜM
Gönderildi 4/8/2009 10:50 (#3141296 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

Onur Üyesi

200010005001002525

ellerinize sağlık
Yukarı
kuzey-gizoş
Gönderildi 7/8/2009 08:03 (#3144648 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

Kıdemli Üye

5001002525
Bulunduğunuz yer: yavrularımın minik yüreğindeğim

ellerine sağlık bende çok severim yemek yapmayı
Yukarı
Beren Uygar
Gönderildi 8/8/2009 00:42 (#3145890 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

5001001001001002525

Yukarı
elif-06
Gönderildi 8/8/2009 12:51 (#3146052 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

Uzman Üye

100050010025

Artik paylasmiyor musun yemeklerini marifetli arkadasim..
Yukarı
sukranozden
Gönderildi 24/9/2009 19:06 (#3208710 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

Faal Üye

10010010010025
Bulunduğunuz yer: konya
acemiler için biraz zor ama oldukça lezzetli gözüküyor
Yukarı
enamel
Gönderildi 25/9/2009 15:51 (#3209673 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

Kıdemli Üye

50010025
Bulunduğunuz yer: İSKENDERUN
hepsi birbirinden güzel ellerinize saglık
Yukarı
renoir
Gönderildi 28/9/2009 23:40 (#3212483 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

Üye

ne güzel seyler yapmissiniz elinize saglik
Yukarı
Asya Yusof
Gönderildi 14/3/2010 02:34 (#3333230 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

2000500100100100

Fellah Koftesi

Published February 7, 2010 Ana Yemekler Comments Edit

Köfte için:
1 su bardağı ince bulgur
bir buçuk su bardağı un
yarım bardak su
1 tutam tuz
1 yumurta
Sos için:
3 adet domates (rendelenmiş)
8 diş sarmısak (dövülmüş)
1 tutam tuz
1 tatlı kaşığı biber salçası
1 tatlı kaşığı acı kırmızı biber
1 çay kaşığı kimyon ve karabiber
1 çay bardağı zeytinyağı

Yapilisi

Bulguru  sicak su ile kabarttin yanliz dikat edin bulgurun suyunu fazla kacirmayin  cokta kuru olmamasi gerekli

bulguru yumurta ile  un ve su ile guzelcene yogurun   kucuk kucuk paracalara  alin eliniz ile yuvarlak misket gibi yapip parmaginiz  ile icersine cukur acin unlu bir tepsinin icersine koyun  diyer bir yanda biraz tuz  ile yarim tencere  suyu kaynatin yaptiginiz kofteleri 10 dakika kaynar suda  kaynatin

baska bir tencere yada tavada rendelenmis domatesi, biber salcasini ilave edin dovulmus sarmisak ve baharatlarida ilave edin yagda hafif bir kac kere domatesleri kavurun haslanmis olan kofteleri bu sosun icersine  alin ustune ince kiyilmis maydonoz ile servise  alin afiyet olsun

Yukarı
Asya Yusof
Gönderildi 14/3/2010 02:37 (#3333231 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

2000500100100100

Felafel

Published January 3, 2010 Ana Yemekler , Mezeler Comments Edit

Felafel  encok sevdigim  bir kofte  felafillin orjinalli filistinden cikmaymis  esimin soyledigine gore

daha sonra tum arap dunyasina yayilmis en guzel felafili lubnanlilar yaparmis  bende ilk once lubnanli arkadasimin evinde yemistim

ama  benim icin en guzel falafil yukardaki resimdeki felafel  kimse bu felafel gibi yapamaz harika bir lezzet

tarifini  sizlere resimlerle step step   ilk firsatta yazicam  yanliz simdilik resimleri ile yetinin..:)

Malzemelerim

2 cup nohut

1 bas kuru sogan

5 dis sarmisak

1 cay kasigi kabartma tozu

yarim demet maydonoz

1 tatli kasigi kimyon,aruzya gore tuz, karabiber

Yapilisi

Geceden kabarttiginiz nohutlarinizi robotun icersine koyun sogani 4 e bolun sarmisaklari koyun maydonozuda ilave edin kabartma tozu, tuz, karabiberide unutmayin hepsini robottan gecirin yukarda resimde gordugunuz gibi bir kivama getirin elinizi islatip kofte gibi kizgin yagda kizarttin  afiyetin olsun

Yukarı
sanem78
Gönderildi 14/3/2010 21:48 (#3333377 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

20002000100100100100252525
Bulunduğunuz yer: Washington DC
Lubnan yemeklerini bende cok severek yiyorum Asya Hanim, ellerinize saglik, ilk firsatta deneyecegim.

Tarif icin tesekkurler
Yukarı
mugen
Gönderildi 15/3/2010 00:41 (#3333424 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

Uzman Üye

1000100100100
Bulunduğunuz yer: Kayseri
yurtdışında yaşayanlar genellikle ölçü olarak cup kullanıyorlar bir cup su bardağı olarak ne kadara denk geliyor acaba bi de bu çok güzel ve pratik görünüyor ellerinize sağlık
Yukarı
KIRÇİÇEĞİ
Gönderildi 15/3/2010 01:06 (#3333433 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

Uzman Üye

200010010010025

sitenizde görmüştüm bu tarifi çok dikkatimi çekmişti değişik gelmişti denemek lazım.ellerine sağlık.
Yukarı
mertefe&sennur
Gönderildi 19/3/2010 21:21 (#3336405 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

Onur Üyesi

500050010010025
Bulunduğunuz yer: OGLUMUN YANI SICACIK YUVAM:-)
PASTAYA BAYILDIM BENDE...COK BECERIKLISINIZ ELLERINIZE SAGLIK VALLA OLSADA YESEM DEDIM
Yukarı
nurdan-arda
Gönderildi 30/4/2010 01:46 (#3364321 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

Üye

2525

çok degişik ve pratik bir tarif en kısa zamanda deneyecem
Yukarı
nurdan-arda
Gönderildi 30/4/2010 01:48 (#3364322 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

Üye

2525

fellah köftesini denedim ve arkadaşlarım çok sevdi
tekrar yapmamı istiyolar
Yukarı
yuucel_19
Gönderildi 30/4/2010 16:48 (#3365108 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

Faal Üye

100100252525
Bulunduğunuz yer: Çorum

Hepside birbirinde özel ve güzel tarif paylaşım için teşekkür ederim

Yukarı
darkmantr
Gönderildi 1/5/2010 13:34 (#3365538 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

Onur Üyesi

hepsi çok güzel
Yukarı
darkmantr
Gönderildi 1/5/2010 13:35 (#3365540 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

Onur Üyesi

hepsi çok güzel
Yukarı
snberkay
Gönderildi 6/5/2010 12:48 (#3369950 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

Onur Üyesi

500050005000500020001000500100100100
Bulunduğunuz yer: Uşak
ellerinize sağlık
Yukarı
borano2006
Gönderildi 10/5/2010 23:33 (#3372470 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

Kıdemli Üye

500252525

teşekkürlerr gözüm doyduvalla
Yukarı
borano2006
Gönderildi 11/5/2010 21:19 (#3373217 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

Kıdemli Üye

500252525

merhaba
Yukarı
kaan bebek
Gönderildi 21/5/2010 22:37 (#3379952 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

Faal Üye

100100252525
Bulunduğunuz yer: yeşil bursam..!
hepsi birbirinden güzel.ellerine saglık.paylaştıgın içinde ayrıca teşekkürler
Yukarı
esilam
Gönderildi 22/10/2010 13:26 (#3457200 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

Uzman Üye

1000100

Yukarı
nagihandefne
Gönderildi 14/3/2012 00:25 (#3720016 - Cevapladığınız Konu : #1635061)

Uzman Üye

200010010010025

harika tarifler ve resimler gecenin bu saatinde acıktım
Yukarı