Üye Ol Anasayfam Yap
Bebek Kokusu'na Hoşgeldiniz. Şu anda Misafirimizsiniz, GİRİŞ
Sitemizin tüm özelliklerine ulaşabilmek için ÜYE olmanız gerekir.
Şu anda sitemizde 37 kullanıcı online (2 üye 35 konuk)
Forumlar Sohbet Kartpostal Köşesi
Ajandalar Albümler Arama Kayıt ol Giriş Görünüm

UYARI
Doktor Forumu Üyelerimizin Doktorlarımıza soru sormaları içindir.
Üyelerimizin, kendisine ait olmayan sorulara cevap vermemesini, katılımda veya paylaşımda bulunmamasını rica ederiz.
Başka bir üye tarafından yazılan sorulara Doktorlarımızın yazdıkları dışında yazılanlar silinecektir.
nadir lökosit
Yöneticiler: Dr.Ruhi Çakır

Geçeceğiniz sayfa : 1
Görüntelediğiniz sayfa 1 [10 sayfadaki mesaj sayısı]
Bir önceki konu :: Bir sonraki konu
Paylas   Çocuk Sağlığı ve Bakımı -> Çocuk HastalıklarıMesaj formatı

jade
Gönderildi 9/6/2006 15:00 (#22733)
Konu: nadir lökosit

Kıdemli Üye

50010025
doktor bey iyi günler benim bebeğim kız,4,5 aylık ve tahminim 5,5 kilo civarında oldu daha öncede sizinle kilosu konusunda konuşmuştuk.düzenli bir doktoru var ama şuanda ben ankara dışındayım .benim sorunum bebeğim 3-4 gündür sürekli olarak ağlıyordu anne sütü,mama,ve yoğut,meyve suyu veriyorum doktorun istediği gibi .2 gün önce bezinde kakasında kırmızı kan gibi görüntüler saptadım.doktorunu aradım benden mikroskobik gaita tahlili istedi ,bu tahlili hemen yaptırdım devlet hastanesinde yapıyorlarmış sonuç kağıdı alamadım ama acil doktorunun yorumu eşime şöyle olmuş;nadir lökosit var demiş.kendi doktoruma ulaşamıyorum yurt dışına çıkmış.bu lökosit nedir?ilerler mi?ishal gibi bazen kakası; daha ileriye götürürmü?ne gibi ilaçlar kullanmalıyım?su vermiyorum anne sütü aldığı için yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.birde hijyen olayına çok dikkat ediyorum.yediklerini iyice yıkıyorum ve mama suyunu kaynatıyorum.
daha öncede akıntı konusunu yazmıştım bağlantılı olabilir mi?
tekrar teşekkürler
Yukarı Aşağı
Dr.Ruhi Çakır
Gönderildi 10/6/2006 00:42 (#22752 - Cevapladığınız Konu : #22733)
Konu: Re: nadir lökosit

Onur Üyesi

5000500050002000500100
Merhaba,

Nadir lökosit kaka veya idrar tahlilinde görülebilir. Lökosit kan hücresi olup enfeksiyonlara karşı vücudu koruma özelliği gösterir. Bu sonuç için bir şey yapmak gerekmez. Bunun dışında diğer sorduğunuz sorulara cevap verebilecek bilgiye sahip değilim. Yani durumun daha ileri gidip gitmeyeceğini, ne gibi ilaçlar kullanmanızın yararlı olacağını bilemem. Akıntı ile ancak şikayetleri ilişkili olabilir.

Sevgilerimle.
Yukarı Aşağı
jade
Gönderildi 10/6/2006 13:25 (#22772 - Cevapladığınız Konu : #22752)
Konu: Re: nadir lökosit

Kıdemli Üye

50010025
dr. bey teşekkürler
milupanın diyet maması ve bactirim denilen şuruba başladık.
kolay gelsin
Yukarı Aşağı
Geçeceğiniz sayfa : 1
Görüntelediğiniz sayfa 1 [10 sayfadaki mesaj sayısı]
Başka Foruma Geç :
Bu forumda arama yapmak için
Print edilebilir versiyon
Konuyu E-mail ile link olarak gönder

Dr. Ruhi Çakır
Eser Medikal Sağ.Hiz.Ltd.Şti.
Fahrettin Kerim Gökay Cd. Işıksal Ap. No:233/3
Göztepe/İstanbul
0216 368 16 45

Bebek Kokusu Web Sitesi MediOzon.com - Medicolozon.com Eser Medikal Sağlık Hiz.Tic.Ltd.Şirketi' nin Aile ve Çocuklarımıza hizmetidir.

Bebek Kokusu Sitesinden Uyarı.
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.

Site Kullanım Kuralları, Hukuki Şartlar ve Telif Hakları

(Bu siteye ait tüm cookieleri sil)