Üye Ol Anasayfam Yap
Bebek Kokusu'na Hoşgeldiniz. Şu anda Misafirimizsiniz, GİRİŞ
Sitemizin tüm özelliklerine ulaşabilmek için ÜYE olmanız gerekir.
Şu anda sitemizde 62 kullanıcı online (0 üye 62 konuk)
Forumlar Sohbet Kartpostal Köşesi
Ajandalar Albümler Arama Kayıt ol Giriş Görünüm

UYARI
Doktor Forumu Üyelerimizin Doktorlarımıza soru sormaları içindir.
Üyelerimizin, kendisine ait olmayan sorulara cevap vermemesini, katılımda veya paylaşımda bulunmamasını rica ederiz.
Başka bir üye tarafından yazılan sorulara Doktorlarımızın yazdıkları dışında yazılanlar silinecektir.
devit vitamin hiç kullanmadım bir zararı olur mu?
Yöneticiler: Dr.Ruhi Çakır

Geçeceğiniz sayfa : 1
Görüntelediğiniz sayfa 1 [10 sayfadaki mesaj sayısı]
Bir önceki konu :: Bir sonraki konu
Paylas   Çocuk Sağlığı ve Bakımı -> BeslenmeMesaj formatı

FATOŞ&BEREN
Gönderildi 4/3/2006 02:02 (#19078)
Konu: devit vitamin hiç kullanmadım bir zararı olur mu?

Onur Üyesi

20001000500
Bulunduğunuz yer: ADANA

MERHABA DOKTOR BEY,HER ZAMANKİ GİBİ SİZE SORULARIM OLACAK.SABRINI VE ENGİN BİLGİLERİNİZ İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM.

1)FORUMLARI OKUDUM.D VİTAMİNYLE İLGİLİ BİR ÇOK FORUM AÇILMIŞ.BEN KIZIMA BU ZAMANA KADAR HİÇ D VİTAMİNİ VERMEDİM.HASTANEDEN ÇIKTIĞI ZAMANLAR DA MULTİTABS VE FERRO SANOL DAMLA KULLANDIM.YAKLAŞIK 6 AYDIR DA SANASOL VİTAMİN VE FERRO SANOL KULLANIYORUM.GEÇEN HAFTAKİ KONTROLDE FERRO SANOL ŞURUBU MALTOFER'LE DEĞİŞTİRDİ DR.ÇÜNKÜ KIZIM FERRO SANOLU İÇMİYOR.ŞİMDİ GÜNDE 1 ÖLÇEK SANASOL VE YARIM ŞİŞE(2.5 ML) MALTOFER VERİYORUM.BUNLARIN YANINDA DEVİT KULLANMAMA GEREK VAR MI?

2)BİLDİĞİNİZ GİBİ KIZIM PREMATÜRE.AMA SİZE ÇOK FAZLA ÜYE SORU SORUYOR HATIRLAMAYABİLİRSİNİZ DİYE YAZIYORUM;8 KG VE 73 CM.KIZIMIN KİLO ALMASI İÇİN POLEN YA DA BALIK YAĞI GİBİ ÜRÜNLER KULLANABİLİR MİYİM?YA DA SİZİN TAVSİYE EDECEĞİNİZ BİRŞEY VAR MI?BİR KAÇ AY FANTOMALT KULLANMIŞTIM.PEK FARK YAPMADI KİLOSUNDA.SİZİN TAVSİYENİZ BENİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ.BEBEĞİM ÇOK İŞTAHSIZ.İŞTAH ŞURUBU TAVSİYE EDER MİSİNİZ?SİZ ÜÇÜZLERİNİZ İÇİN KİLO ALIMINA YARDIM EDECEK BİRŞEY KULLANDINIZ MI?

3)KIZIM YERLERDE SÜRÜNÜYOR AMA HALA EMEKLEYEMİYOR.PREMATÜRELERDE YÜRÜMENİN GECİKMESİ NORMAL BİLİYORUM AMA EMEKLEMENİN GECİKMESİ DE NORMAL Mİ?EMEKLEMEYİ GERÇEKLEŞTİREBİLMESİ İÇİN BENİM YAPTIRABİLECEĞİM HAREKETLER VAR MI?

(KIZIM 31 HAFTALIK 960 GR DOĞDU.ŞU AN 1 YAŞINDA DÜZELTİLMİŞ 10 AYLIK)

KIYMETLİ ZAMANINIZI BİZE AYIRDIĞINIZ İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM.

Yukarı Aşağı
Dr.Ruhi Çakır
Gönderildi 4/3/2006 02:56 (#19080 - Cevapladığınız Konu : #19078)
Konu: Re: devit vitamin hiç kullanmadım bir zararı olur mu?

Onur Üyesi

5000500050002000500100
Merhaba,

1- Vitamin kullanımına çocuğu takip eden doktor beslenme ve muayene bulgularına göre karar vermelidir. Multivitaminlerin içindeki d vitamini genellikle yeterli olmaz. Ek olarak vermek gerekir. Ben bizim toplumumuzda ülke olarak güneşli bir ülke olmamıza karşın üşüyecek diye çocukların sarıp sarmalanmaları yeterli d vitamini alamamalarına yol açar. Onun için dışarıdan vermek gerekir.

2- polen ve balık yağı kilo artışına yol açmaz. Kea iştah şurubu diye bir ilaç da yoktur. Bazı allerji ilaları bu amaöla kullanılmaktadır fakat iştah açma bazen bu ilaçların yan etkisidir. Bazen hiç bir etki yapmadığı gibi tam tersi iştahı kesme gibi etki de gösterebilir. En iyisi Pediasure gibi toz mamalardan kullanılmasıdır. En tatminkar sonuç bunlarla ve özel beslenme programları ile alınır. Ben kendi üçüzlerime gayet tabii bir çok özel yaklaşım ve tedavi şekli uyguladım. Bunu kendi çocuklarım olduğu için değil her çocuğun durumu kendine özel olduğundan gereksinmeleri ve duruma göre yaklaşımların yararlı olduğu içindi.

3- Emekleme bir gelişimdir. Kimi çocuklarda geç kimisinde erken olur. Prematürelerde geç olması doğaldır. Sizin yapabilceğiniz olabildiğince aktif ve pasif egzersizler uygulamanızdır.

Sevgilerimle.
Yukarı Aşağı
FATOŞ&BEREN
Gönderildi 6/3/2006 00:54 (#19140 - Cevapladığınız Konu : #19078)

Onur Üyesi

20001000500
Bulunduğunuz yer: ADANA
CEVABINIZ İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM DOKTOR BEY.

PEDİASURE MAMAYI ALIP DENEMEMİN BİR SAKINCASI VAR MI?ÖLÇÜSÜNÜ NASIL AYARLAMALIYIM?BEN KIZIMI HALA DOĞUMDAN SONRA YATTIĞI HASTANEDE TAKİBE GÖTÜRÜYORUM.ORDA HER KONTROLDE BAŞKA DOKTOR OLABİLİYOR.BİRİNİN ÖNERDİĞİ ŞEYİ DİĞERİ ÖNERMEYEBİLİYOR.BENDE ONUN İÇİN SİZİN TAVSİYENİZLE HAREKET ETMEK İSTİYORUM.DUYDUĞUMA GÖRE İKİ ÇEŞİDİ VAR HANGİSİYLE BAŞLAMAM DAHA DOĞRU OLUR?

BİLGİLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER..
Yukarı Aşağı
Dr.Ruhi Çakır
Gönderildi 6/3/2006 01:44 (#19141 - Cevapladığınız Konu : #19078)

Onur Üyesi

5000500050002000500100
Merhaba,

Pediasure mama tek başına mama yapılarak veya başka süt temelli bir mamaya karıştırılarak kullanılabilir. Dikkat edilmesi gereken eklendikten sonra tekrar ısıtılmaması. Protein içeriğinin bozulmaması için doğrudan eklenmeli veya ılık su ile mama olarak hazırlanmalıdır. Günde 8-10 ölçek verilebilir. Kısa süreli kullanımda olmasa da bu tür özel etkili mamaların biraz uzun sürede etkileri anlaşılır.

Sevgilerimle.
Yukarı Aşağı
Geçeceğiniz sayfa : 1
Görüntelediğiniz sayfa 1 [10 sayfadaki mesaj sayısı]
Başka Foruma Geç :
Bu forumda arama yapmak için
Print edilebilir versiyon
Konuyu E-mail ile link olarak gönder

Dr. Ruhi Çakır
Eser Medikal Sağ.Hiz.Ltd.Şti.
Fahrettin Kerim Gökay Cd. Işıksal Ap. No:233/3
Göztepe/İstanbul
0216 368 16 45

Bebek Kokusu Web Sitesi MediOzon.com - Medicolozon.com Eser Medikal Sağlık Hiz.Tic.Ltd.Şirketi' nin Aile ve Çocuklarımıza hizmetidir.

Bebek Kokusu Sitesinden Uyarı.
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.

Site Kullanım Kuralları, Hukuki Şartlar ve Telif Hakları

(Bu siteye ait tüm cookieleri sil)