Üye Ol Anasayfam Yap
Bebek Kokusu'na Hoşgeldiniz. Şu anda Misafirimizsiniz, GİRİŞ
Sitemizin tüm özelliklerine ulaşabilmek için ÜYE olmanız gerekir.
Forumlar Sohbet Kartpostal Köşesi
Arama Kayıt ol Giriş
UYARI
Doktor Forumu Üyelerimizin Doktorlarımıza soru sormaları içindir.
Üyelerimizin, kendisine ait olmayan sorulara cevap vermemesini, katılımda veya paylaşımda bulunmamasını rica ederiz.
Başka bir üye tarafından yazılan sorulara Doktorlarımızın yazdıkları dışında yazılanlar silinecektir.
uyku ve taneli yemek yememe
Yöneticiler: Dr.Ruhi Çakır

Geçeceğiniz sayfa : 1
Görüntelediğiniz sayfa 1 [10 sayfadaki mesaj sayısı]
Bir önceki konu :: Bir sonraki konu
Paylas   Çocuk Sağlığı ve Bakımı -> Çocuk HastalıklarıMesaj formatı
 
nurgul gungor
Gönderildi 20/1/2006 16:33 (#17075)
Konu: uyku ve taneli yemek yememe


Üye

Mesajlar: 6

merhaba doktor bey kızım şuan 20 aylık ve anne sütü alıyor çalıştığım için sadece geceleri emiyor ve sabaha kadar emerek uyumak istiyor 2 yaşına kadar emzirme tavsiye edildiği için dayanmaya çalışıyorum ama gücünde kalmadı diye bilirimsabah kahvaltısı ve taneli yemek yemiyor ne kadar denediysemde olmadı çıkartıyor sadece çorba ile besleniyor neler yapmam gerekiyor yardım edermisiniz lütfen teşekkür ederim
Yukarı Aşağı
Dr.Ruhi Çakır
Gönderildi 21/1/2006 22:30 (#17127 - Cevapladığınız Konu : #17075)
Konu: Re: uyku ve taneli yemek yememeOnur Üyesi

Mesajlar: 17618
5000500050002000500100
Merhaba,

Sitemizde yeni üye olduğunuzu sanıyorum. Bu konularda sitemizin Beslenme sayfalarını ve beslenme forumlarında daha önce cevaplanmış soruları okumanızı öneririm. Böylelikle size daha yardımcı olabilir. Hatanız bebeğinizi 6-9 aylar arasında taneli ve pütürlü yiyeceklere alıştırmamanızdır. Vermek istediğinizde de öğürünce, kusunca korkup anne memesine döndünüz. Büyük olasılıkla kızınızda kilo sorunu da vardır. Zararın neresinden dönülürse hesabı bir anevvel yanlıdan dönüp, bebeğinize doğru ve düzgün beslenmeyi öğretmelisiniz. Bu kolay olamayacaktır ama onun için gereklidir.

Sevgilerimle.
Yukarı Aşağı
nurgul gungor
Gönderildi 23/1/2006 15:49 (#17207 - Cevapladığınız Konu : #17075)
Konu: RE: uyku ve taneli yemek yememe


Üye

Mesajlar: 6

doktor bey benim kızım puremetüre doğdu doğum kilosu 1.780 gr dı şu anda 12 kğ 84 cm boyunda 6 aylıktan itibaren ek gıdaya başladım yazın beslenmesi çok güzeldi diş çıkarmaya yaklaşık 10 aylık ken başladı ve o zamandan bu zamana böyle dişlerinide hep arka arkaya çıkartıyor bu sizce sebep olabilirmi iki yaşına girince değişirmi sizce böyle beslenmesi çok büyük problemmi uykusu için önerileriniz lütfen yardımcı olurmusunuz birde çok sık hasta oluyor ve doktorlar hep antibiyotik veriyorlar
Yukarı Aşağı
Dr.Ruhi Çakır
Gönderildi 23/1/2006 21:21 (#17220 - Cevapladığınız Konu : #17075)
Konu: Re: uyku ve taneli yemek yememeOnur Üyesi

Mesajlar: 17618
5000500050002000500100
Tekrar Merhaba,

Çocuğunuz 20 aylık. Premature olması 1 yaşına kadar giderilen bir durumdur. Premature bebekler de diğer bebekler gibi bakılır. Beslenme, uyku düzeni sağlanması yönünden diğer bebeklerden farklı değiller. Pütürlü besinlere diğer bebekler 6 aydan sonra başlarken siz de 8 aydan sonra başlayabilirdiniz. 7-8 aydan sonra gece beslenmesini kesebilirsiniz. Yapmanız gereken çocuğunuza geç kaldığınız beslenme ve uyku düzenini kurmaktır. Bu konuda sitemizde bulunan yazıları ve cevaplanmış olan soruları incelemelisiniz. Ne yazık ki size iki satır yazı ile bu çözüm sunamam.

Sevgilerimle.
Yukarı Aşağı
Geçeceğiniz sayfa : 1
Görüntelediğiniz sayfa 1 [10 sayfadaki mesaj sayısı]
Başka Foruma Geç :
Bu forumda arama yapmak için
Print edilebilir versiyon
Konuyu E-mail ile link olarak gönder

Dr. Ruhi Çakır
Eser Medikal Sağ.Hiz.Ltd.Şti.
Fahrettin Kerim Gökay Cd. Işıksal Ap. No:233/3
Göztepe/İstanbul
0216 368 16 45Bebek Kokusu Web Sitesi MediOzon.com - Medicolozon.com Eser Medikal Sağlık Hiz.Tic.Ltd.Şirketi' nin Aile ve Çocuklarımıza hizmetidir.

Bebek Kokusu Sitesinden Uyarı.
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.

Site Kullanım Kuralları, Hukuki Şartlar ve Telif Hakları

(Bu siteye ait tüm cookieleri sil)