Üye Ol Anasayfam Yap
Bebek Kokusu'na Hoşgeldiniz. Şu anda Misafirimizsiniz, GİRİŞ
Sitemizin tüm özelliklerine ulaşabilmek için ÜYE olmanız gerekir.
Forumlar Sohbet Kartpostal Köşesi
Arama Kayıt ol Giriş
UYARI
Doktor Forumu Üyelerimizin Doktorlarımıza soru sormaları içindir.
Üyelerimizin, kendisine ait olmayan sorulara cevap vermemesini, katılımda veya paylaşımda bulunmamasını rica ederiz.
Başka bir üye tarafından yazılan sorulara Doktorlarımızın yazdıkları dışında yazılanlar silinecektir.
oğlumun rahatsızlığı ve kan değerleri
Yöneticiler: Dr.Ruhi Çakır

Geçeceğiniz sayfa : 1
Görüntelediğiniz sayfa 1 [10 sayfadaki mesaj sayısı]
Bir önceki konu :: Bir sonraki konu
Paylas   Çocuk Sağlığı ve Bakımı -> Çocuk HastalıklarıMesaj formatı
 
Yağmur-Barbaros
Gönderildi 12/1/2011 16:40 (#51326)
Konu: oğlumun rahatsızlığı ve kan değerleri


Yeni Üye

Mesajlar: 2

Öncelikle iyi günler dilerim doktor bey. Bizim problemimiz; oğlum(17 aylık) 3 gece üst üste sebepsiz yere ateşlendi (39 ve üzeri) ancak gündüzleri ateş düştü. Ne bir öksürük ne bir hapşuruk ne de farklı bir belirti.2.gece gözü şişti ve kan oturdu..Hemen doktora gittik.Herhangi bir klinik belirtiye rastlamadım dediigöz dpktoruna sevk etti.Göz doktoru da bu viral bir durum kan testi lazım dedi.Hemen yaptırdık.Fakat sonuçları sorduğumuzda sadece viral bir durum var 2 gün içinde esti mutlaka tekrarlayacağız dediler.Açıkcası içimize bir sıkıntı çöktü.Çünkü nesi var dediğimizde sadece viral bir durum oğlunuz içeride mücadele veriyor, hastalığı ne dediğimizde ses yok.Sürekli Trombositi çok düşük dendi.Sonuçları aşağıda yazacağım eğer yardımcı olusanız çok sevinirim.Saygılar.

C Reaktif protein (CRP), Kantitatif   0,51   Lökosit 5,3    Nötrofil oranı 18,1  Lenfosit Oranı 62  Miks oranı 19,9  Nötrofil mutlak sayısı 0,9   Lenfosit mutlak sayısı 3,3     Miks mutlak sayısı   1,1       Eritrosit   4,6   Hemoglobin    12,5   Hematokrit  37,6 Ortalama eritrost hacmi    82,6    Ort. eritrosit hemoglobini   27,5   Ort.Erit.Hemoglobin konsantrasyonu  33,2 Eritrosit dağılım genişliği(RDW-SD)  37,3    Eritrosit dağılım genişliği(RDW-CV)  11,6  Trombosit (PLT)  121 Ort.Trombosit hacmi  8,9    Trombosit dağılım genişliği  10,8  Trombosit/büyük hücre oranı   17,1

 

Yukarı Aşağı
Dr.Ruhi Çakır
Gönderildi 1/4/2011 20:45 (#51426 - Cevapladığınız Konu : #51326)
Konu: Re: oğlumun rahatsızlığı ve kan değerleriOnur Üyesi

Mesajlar: 17618
5000500050002000500100
Merhaba,

Çeşitli hastalıklar başlangıcında pek bir tahlil bulgusu vermez. Klinik olarak bulgu da olmazsa izlemek gerekir. Sorun ya kendiliğinden çözülür ya da belirli bir hastalık tablosu oturur.

Sevgilerimle
Yukarı Aşağı
Geçeceğiniz sayfa : 1
Görüntelediğiniz sayfa 1 [10 sayfadaki mesaj sayısı]
Başka Foruma Geç :
Bu forumda arama yapmak için
Print edilebilir versiyon
Konuyu E-mail ile link olarak gönder

Dr. Ruhi Çakır
Eser Medikal Sağ.Hiz.Ltd.Şti.
Fahrettin Kerim Gökay Cd. Işıksal Ap. No:233/3
Göztepe/İstanbul
0216 368 16 45Bebek Kokusu Web Sitesi MediOzon.com - Medicolozon.com Eser Medikal Sağlık Hiz.Tic.Ltd.Şirketi' nin Aile ve Çocuklarımıza hizmetidir.

Bebek Kokusu Sitesinden Uyarı.
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.

Site Kullanım Kuralları, Hukuki Şartlar ve Telif Hakları

(Bu siteye ait tüm cookieleri sil)