Üye Ol Anasayfam Yap
Bebek Kokusu'na Hoşgeldiniz. Şu anda Misafirimizsiniz, GİRİŞ
Sitemizin tüm özelliklerine ulaşabilmek için ÜYE olmanız gerekir.
Şu anda sitemizde 38 kullanıcı online (0 üye 38 konuk)
Forumlar Sohbet Kartpostal Köşesi
Ajandalar Albümler Arama Kayıt ol Giriş Görünüm

UYARI
Doktor Forumu Üyelerimizin Doktorlarımıza soru sormaları içindir.
Üyelerimizin, kendisine ait olmayan sorulara cevap vermemesini, katılımda veya paylaşımda bulunmamasını rica ederiz.
Başka bir üye tarafından yazılan sorulara Doktorlarımızın yazdıkları dışında yazılanlar silinecektir.
Etkili Bir Pişik İlacı Var mı Acaba?
Yöneticiler: Dr.Ruhi Çakır

Geçeceğiniz sayfa : 1
Görüntelediğiniz sayfa 1 [10 sayfadaki mesaj sayısı]
Bir önceki konu :: Bir sonraki konu
Paylas   Çocuk Sağlığı ve Bakımı -> Çocuk HastalıklarıMesaj formatı

kkaplan
Gönderildi 1/7/2004 12:16 (#5516)
Konu: Etkili Bir Pişik İlacı Var mı Acaba?

Uzman Üye

1000100100100252525
Bulunduğunuz yer: Ankara
Hocam, selamlar. Bebeğimin pişik olmaması için her alt değiştirmemde Bepanten kullanıyorum. Ama pişik belirtisi başlarsa da Trosyd kullanıyorum. Ama bazen oluyorki her ikisi de yeterli gelmiyor ve pişik kaçınılmaz oluyor. Bu durumda bana önerebileceğiniz etkili bir pişik kremi var mı acaba?
Sürer sürmez pişiğin etkilerini azaltacak bir krem önerebilirseniz eğer çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ediyorum.
Yukarı Aşağı
Dr.Ruhi Çakır
Gönderildi 1/7/2004 12:33 (#5517 - Cevapladığınız Konu : #5516)
Konu: RE: Etkili Bir Pişik İlacı Var mı Acaba?

Onur Üyesi

5000500050002000500100

Merhaba,

Sürer sürmez pişiğin etkilerini azaltacak bir krem icat edilip, piyasaya verildiğinden henüz benim haberim yok. Bebek bezi dermatitleri dediğimiz bebeklerin bezli bölgelerinde oluşan çeşitli cilt hastalıkları vardır. Halk arasında bezli bölgede oluşan her türlü normal dışı gelişme pişik olarak adlandırılır. Fakat bu sorunun nedeni ve tedavisi ancak gözle görüldükten sonra anlaşılılır. Bu konuda çeşitli kortizonlu, antibiyotik, mantar ilacı ve değişik başka maddeler kullanılmaktadır.

Size önerim çocuğunuzun altına her bez değiştirmede Hametan, Popolin vb. gibi pişik kremi sürün, buna rağmen pişik olduğunda ise ya doktora gösterin ya da kendi kararınıza göre bu etken maddelerden istediğinizi sürün. Çünkü bebeğin poposundaki sorunu görmeden benim yapacağım bir öneri pek mantıklı olmayacaktır.

Sevgilerimle.

Yukarı Aşağı
kkaplan
Gönderildi 1/7/2004 12:44 (#5518 - Cevapladığınız Konu : #5516)

Uzman Üye

1000100100100252525
Bir anne olarak bebeğimin acı çekmesini görmek çok zor birşey. O yüzden de çok etkili bir pişik ilacı sormak istedim size. Bu ikinci defa başımıza geliyor. İlk pişiğinde doktora götürdüm. Artık mantar olmuş dedi ve Trosyd verdi. Ama o da bana göre yeterli gelmiyor. Sürdüğüm zaman bebeğimin acısını azaltacak ve iyileşme belirtilerini gösterecek birşeyler var mıdır acaba diye soruyorum?
Pişiğine gelince önce kızarıyor sonra sivilcemsi bir yapı oluşuyor ve sonra o sivilceler açılıp altından kızarık derisi çıkıyor ve normal olarak her çişini yaptığında bebeğim ağlıyor. Tabii ki yediklerinden kaynaklanıyor ama ne kadar da pişikten korumak için kremler kullansam da gene de bu manzara çıkıyor ortaya. Hametan ve Popolin pişik kremlerini de deneyeceğim. Teşekkür ederim.

Düzenleyen kkaplan 1/7/2004 12:45
Yukarı Aşağı
Dr.Ruhi Çakır
Gönderildi 1/7/2004 13:03 (#5519 - Cevapladığınız Konu : #5518)

Onur Üyesi

5000500050002000500100

Tekrar Merhaba,

İlk sivilce gibi oluşumları gördüğünüzde Prednol-a gibi bir krem ile sorunu giderebilirsiniz. Olmadığında üstteki deri soyulduğunda Çinkos pomat ya da Oksitin türünden bir şeyler sürerseniz çişinin yakmasını önleyebilirsiniz.

Gayet tabii bir anne olarak bebeğiniz için en iyisini istiyorsunuz. Acı çekmesine gönlünüz hiç bir zaman el vermiyor. Bunu biliyor ve anlıyorum. Fakat buradan bebeği hiç görmeden yardımcı olmaya çalışırken zarar vermekten endişe etmekte benim gibi neler olabileceğini tahmin eden doktor açısından çok zor olmaktadır.

Sevgilerimle.

Yukarı Aşağı
kkaplan
Gönderildi 1/7/2004 13:11 (#5521 - Cevapladığınız Konu : #5516)

Uzman Üye

1000100100100252525
Sevgili Ruhi bey, sizin burada bizim sorunlarımızı okuyup elinizden geldiğince yardımda bulunmanız, bizi yönlendirmeniz ve bizi her konuda aydınlatmanız bile bizler için çok büyük bir şanstır.

Ben kendim adına size çok çok teşekkür ediyorum. Her başım sıkıştığında muhakkak size yazıyorum ve inanın sizden gelen ufacık bir cevap bile benim içimin rahatlamasını sağlıyor. İyiki varsınız ve iyiki yanımızdasınız.

Sizin yaptığınız kutsal bir görev. O kadar yoğunluğunuz içinde bile bizimle ilgileniyorsunuz, gerçekten çok büyük hayır dualar alıyorsunuz. Allah işlerinizde kolaylık versin. Tekrar teşekkürler.
Yukarı Aşağı
Geçeceğiniz sayfa : 1
Görüntelediğiniz sayfa 1 [10 sayfadaki mesaj sayısı]
Başka Foruma Geç :
Bu forumda arama yapmak için
Print edilebilir versiyon
Konuyu E-mail ile link olarak gönder

Dr. Ruhi Çakır
Eser Medikal Sağ.Hiz.Ltd.Şti.
Fahrettin Kerim Gökay Cd. Işıksal Ap. No:233/3
Göztepe/İstanbul
0216 368 16 45

Bebek Kokusu Web Sitesi MediOzon.com - Medicolozon.com Eser Medikal Sağlık Hiz.Tic.Ltd.Şirketi' nin Aile ve Çocuklarımıza hizmetidir.

Bebek Kokusu Sitesinden Uyarı.
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.

Site Kullanım Kuralları, Hukuki Şartlar ve Telif Hakları

(Bu siteye ait tüm cookieleri sil)