Üye Ol Anasayfam Yap
Bebek Kokusu'na Hoşgeldiniz. Şu anda Misafirimizsiniz, GİRİŞ
Sitemizin tüm özelliklerine ulaşabilmek için ÜYE olmanız gerekir.
Forumlar Sohbet Kartpostal Köşesi
Arama Kayıt ol Giriş
UYARI
Doktor Forumu Üyelerimizin Doktorlarımıza soru sormaları içindir.
Üyelerimizin, kendisine ait olmayan sorulara cevap vermemesini, katılımda veya paylaşımda bulunmamasını rica ederiz.
Başka bir üye tarafından yazılan sorulara Doktorlarımızın yazdıkları dışında yazılanlar silinecektir.
bebeğim zayıf mı???
Yöneticiler: Dr.Ruhi Çakır

Geçeceğiniz sayfa : 1
Görüntelediğiniz sayfa 1 [10 sayfadaki mesaj sayısı]
Bir önceki konu :: Bir sonraki konu
Paylas   Çocuk Sağlığı ve Bakımı -> BeslenmeMesaj formatı
 
dtuncer82
Gönderildi 1/4/2009 14:35 (#48204)
Konu: bebeğim zayıf mı???


Üye

Mesajlar: 6Yeni Üye

Mesajlar: 2

merhabalar benim oğlum 14 mayıs 2007 doğumlu , 2 kilo 650 gram doğdu...şu anda 23.ayın içinde ve 10 kilo 750 gram zayıf olduğunu söylüyorlar acaba normal mi zayıf mı? aslında iştahında da bi problem yok sabah kahvaltısında iki haşlanmış bıldırcın yumurtası bir küçük paket beyaz peynir bir tane meyveli yoğurt bir de bir ince dilim kepek ekmekle beraber balın içine karıştırdığım bir çay kaşığı arı poleni yediriyorum.sonra öğlen küçük kase çorba ve yine bir meyveli yoğurt yediriyorum.yatmadan bir iki saat önce de sütün içine kattığım nesguik tahıl taneleri yiyor çok az...hala emziriyorum bu arada bebeğimi... geceleri üç dört kez emmek için uyanıyor...kahvaltıdan sonra da seven seas kiralı balık yağı veriyorum bir de hala gaz problemi yaşadığımızdan dolayı metsil gaz damlası kullanıyoruz gün içinde... çok da hareketli bir bebek değil iştahı da fena sayılmadığı halde bir yıldır hep aynı kilo da neden olabilir acaba??? bu arada kan idrar bütün tahlillerini yaptırdık hiç bişey çıkmadı neden kilo almıyor olablir?bağırsakları iyi çalışan günde iki üç kez kakasını yapan bebek kilo almaz diye duymuştum doğru mu acaba? bir de burnu çok kaşınıyor devamlı burnunu kaşıyor acaba kıl kurdu olduğunun belirtisi mi bu? bilgilendirirseniz sevinirim,teşekkürler...
Yukarı Aşağı
Dr.Ruhi Çakır
Gönderildi 5/4/2009 12:11 (#48256 - Cevapladığınız Konu : #48204)
Konu: Re: bebeğim zayıf mı???Onur Üyesi

Mesajlar: 17618
5000500050002000500100
Merhaba,

Sitemizin Çocuk Sağlığı bölümünde Persantil Değerleri tablosu bulunmaktadır. Bu tablo üzerinden bebeklerinizin doğum değerlerine göre şimdiki ayına göre durumlarını her zaman kendiniz kontrol edebilirsiniz.

Bebeğiniz düşük doğum tartısı ile doğmuş. Normalde 1 yaşına dek bu eksiğini kapatması gerekirdi. Bu şekilde bir yaşını 9,5 - 10 kg civarında bitirmesi beklenirdi. Artık 2 yaşına geldiğine göre tartısı az. Sanıyorum ki Beslenmesi hatalı. Durumuna uygun besinleri aldığını sanmıyorum. Yazdıklarınıza göre de 7-8 aylık bebek gibi besleniyor. Onun sizin yediklerinize benzer kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri yemesi gerekir. Bana göre emzirmeyi bir an önce kesmeli, pütürlü besinleri yedirmeyi öğretmelisiniz. Sitemizin Beslenme sayfalarını ve forumlarını okumanızı öneririm.

Sevgilerimle
Yukarı Aşağı
Geçeceğiniz sayfa : 1
Görüntelediğiniz sayfa 1 [10 sayfadaki mesaj sayısı]
Başka Foruma Geç :
Bu forumda arama yapmak için
Print edilebilir versiyon
Konuyu E-mail ile link olarak gönder

Dr. Ruhi Çakır
Eser Medikal Sağ.Hiz.Ltd.Şti.
Fahrettin Kerim Gökay Cd. Işıksal Ap. No:233/3
Göztepe/İstanbul
0216 368 16 45Bebek Kokusu Web Sitesi MediOzon.com - Medicolozon.com Eser Medikal Sağlık Hiz.Tic.Ltd.Şirketi' nin Aile ve Çocuklarımıza hizmetidir.

Bebek Kokusu Sitesinden Uyarı.
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.

Site Kullanım Kuralları, Hukuki Şartlar ve Telif Hakları

(Bu siteye ait tüm cookieleri sil)