Üye Ol Anasayfam Yap
Bebek Kokusu'na Hoşgeldiniz. Şu anda Misafirimizsiniz, GİRİŞ
Sitemizin tüm özelliklerine ulaşabilmek için ÜYE olmanız gerekir.
Şu anda sitemizde 12 kullanıcı online (0 üye 12 konuk)
Forumlar Sohbet Kartpostal Köşesi
Ajandalar Albümler Arama Kayıt ol Giriş Görünüm

UYARI
Doktor Forumu Üyelerimizin Doktorlarımıza soru sormaları içindir.
Üyelerimizin, kendisine ait olmayan sorulara cevap vermemesini, katılımda veya paylaşımda bulunmamasını rica ederiz.
Başka bir üye tarafından yazılan sorulara Doktorlarımızın yazdıkları dışında yazılanlar silinecektir.
bebekte düşük lökosit ve nötrofil
Yöneticiler: Dr.Bünyamin Kısacık

Geçeceğiniz sayfa : 1
Görüntelediğiniz sayfa 1 [10 sayfadaki mesaj sayısı]
Bir önceki konu :: Bir sonraki konu
Paylas   İç Hastalıkları -> Sindirim - Kalp - Kan - EndokrinMesaj formatı

arachne
Gönderildi 24/6/2008 22:21 (#43307)
Konu: bebekte düşük lökosit ve nötrofil

Asil Üye

10010025
Bulunduğunuz yer: İstanbul Ataşehir
Sayın Doktor,

14 aylık erkek bebeğimizde bir hafta önce aniden beliren yüksek ateş ve halsizlik oldu.Üç gün hastanede yatarak ateşi kontrol altında tutmaya çalışıldı,kan değerlerine,dışkı ve idrarına bakıldı.İdrar ve gaita temizdi,ancak kan değerlerinde bir dengesizlik vardı.
crp 5,6 mg/L
lökosit 3,46 K/uL
nötrofil 1,2 bin/uL
lenfosit 53,5%
monosit 10,7%
lenfosit sayısı 1,9 bin/uL
monosit sayısı 0,4bin/uL
hemoglobin 10,9g/dL
gibi ve diğer değerleri de hep normal sınırlarda çıktı.
ardından bir döküntü başladı 21 haziran günü,ve 3 gün sonunda 24 haziran günü iyice sönmeye başladılar..Doktorumuz altıncı hastalık teşhisi koydu ve tekrar kan bakmak istedi.Yapılan tahlilde lökosit sayısının değişmediği ancak nötrofilin 0,1 bin/uL ye düşmüş olduğu görüldü.Doktorumuz bu değerin doğru olamayacağından şüphelenerek kanı tekrar inceletti ve tesbitin doğru olduğunu,bebeğimizin savunma sisteminin neredeyse hiç çalışmadığını,toplum içine çıkmamamız ve evde de çok temiz bakmamız gerektiğini,tahlillerin bir hafta sonra tekrar bakılması gerektiğini söyledi.Geçen ay da benzer bir şeklide ateşlenip 3 gün içerisinde kendiliğinden kaybolan bir rahatsızlık geçirmiş olduğu için siklik ateş olabileceğini,altıncı hastalığın da vücut direncinin düşmüş olması nedeniyle oldukça ağır bir tabloda geçirilmiş olabileceğini düşündüğünü söyledi.
Benim şimdi merak ettiğim şey,imuneks türü destek maddelerle bebeğimizin savunmasını güçlendirip güçlendiremeyeceğimiz.Aynı zamanda oğlumuzun inek sütü alerjisi de var,bu ilaçlar ona zarar verebilir mi?Ben hala emziriyorum,ben imuneks alsam,ona bir faydası ya da zararı olur mu?Beslenme yoluyla ona takviye yapabilir miyiz?İnternetten biraz araştırma yaptım,brokoli,bamya ve maydanozun bu konuda faydalı besinler olduğunu okudum.Ben bugüne kadar oğluma hiç bamya yedirmedim,denesem bir zararı olur mu?Küçük çekirdekli sebze ve meyveler daha çok alerji riski taşır diye biliyorum da.
Ayrıca,bu tür bir rahatsızlık lenf ve ilik yapısında kanser gibi bir nedene dayanır mı,ya da bunlara neden olabilir mi?Bu konularda bana sadece pediatri uzmanı yardımcı olabilir mi yoksa bir hematoloğa mı gitmem daha iyi olur?
Şimdiden anlayış ve ilginiz için teşekkür ederim.
Saygılarımla,
Belgin Uykusuz
Yukarı Aşağı
arachne
Gönderildi 25/6/2008 18:49 (#43322 - Cevapladığınız Konu : #43307)
Konu: Re: bebekte düşük lökosit ve nötrofil

Asil Üye

10010025
Bulunduğunuz yer: İstanbul Ataşehir
diğer forumlarda bebekle ilgili soru soranlara verdiğiniz tavsiyeniz üzerine sorumu ruhi beye sordum,teşekkürler
Yukarı Aşağı
Dr.Bünyamin Kısacık
Gönderildi 20/7/2008 00:05 (#43661 - Cevapladığınız Konu : #43307)
Konu: Re: bebekte düşük lökosit ve nötrofil

Uzman Üye

10001001001001002525
gEÇMİŞ OLSUN...
Yukarı Aşağı
Geçeceğiniz sayfa : 1
Görüntelediğiniz sayfa 1 [10 sayfadaki mesaj sayısı]
Başka Foruma Geç :
Bu forumda arama yapmak için
Print edilebilir versiyon
Konuyu E-mail ile link olarak gönder

Dr. Ruhi Çakır
Eser Medikal Sağ.Hiz.Ltd.Şti.
Fahrettin Kerim Gökay Cd. Işıksal Ap. No:233/3
Göztepe/İstanbul
0216 368 16 45

Bebek Kokusu Web Sitesi MediOzon.com - Medicolozon.com Eser Medikal Sağlık Hiz.Tic.Ltd.Şirketi' nin Aile ve Çocuklarımıza hizmetidir.

Bebek Kokusu Sitesinden Uyarı.
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.

Site Kullanım Kuralları, Hukuki Şartlar ve Telif Hakları

(Bu siteye ait tüm cookieleri sil)