Üye Ol Anasayfam Yap
Bebek Kokusu'na Hoşgeldiniz. Şu anda Misafirimizsiniz, GİRİŞ
Sitemizin tüm özelliklerine ulaşabilmek için ÜYE olmanız gerekir.
Şu anda sitemizde 27 kullanıcı online (1 üye 26 konuk)
Forumlar Sohbet
Arama Kayıt ol Giriş Görünüm

Serebral Palsy Kök Hücre Tedavisi
Geçeceğiniz sayfa : 1
Görüntelediğiniz sayfa 1 [10 sayfadaki mesaj sayısı]
Bir önceki konu :: Bir sonraki konu
Paylas   Candan Cana -> Tecrübe PaylaşımıMesaj formatı

zamlıy
Gönderildi 25/11/2008 11:36 (#23424)
Konu: Serebral Palsy Kök Hücre Tedavisi

Üye

25
6 yaşında kızım var sp li.Doğduğundan beri fizik görüyor.kısmen oturur.Zekada problem yok.Çiğneme ve konuşma problemi var.Bir ara baklofen pompası dediler sonra vazgeçildi.rizotomi içinde gevşek buldular.Bu gün bir haber okudum.Trafik kazasında boynun altı felç olan bir çocuğun kök hücre nakliyle yürüyebileceğinden bahsediliyordu.Bu konuda bilgisi olanların ilgisini bekliyorum.Teşekkürler.
Yukarı Aşağı
ozlem65
Gönderildi 26/11/2008 17:46 (#23428 - Cevapladığınız Konu : #23424)
Konu: Re: Serebral Palsy Kök Hücre Tedavisi

Üye

252525
SEVGİLİ KARDEŞİM. ÖNCELİKLE ALLAH YARDIMCIN OLSUN. YİNEDE ÇOK ŞÜKÜRKİ EVLADIN YANINDA. ALLAH SANADA GÜZEL YAVRUNADA HAYIRLI KAPILAR AÇSIN. BENCE EN İYİSİ BİR UZMANLA GÖRÜŞMEN. BİZLER ORDAN BURDAN YAPTIĞIMIZ ARAŞTIRMALARI YARIM YAMALAK İLETİYORUZ.AMA UZMANLAR DETAYINI BİLİYOR.
İNŞALLAH MÜSBET SONUÇLAR ELDE EDERSİNİZ.
Yukarı Aşağı
hulya akpinar
Gönderildi 25/12/2008 00:09 (#23548 - Cevapladığınız Konu : #23424)

Yeni Üye

Kök hücreyle ilgili ben de araştırma yaptım.
Çok güvendiğim ve bu işleri iyi bilen bir arkadaşım kök hücrenin tamamiyle bir rant oldugunu ve hiçbir doktorun kök hücreyle tedaviye gitmediğini söyledi(Sadece bizimkinde degil hiç bir hastalıkta)
Yukarı Aşağı
Simtenk
Gönderildi 26/12/2008 00:05 (#23554 - Cevapladığınız Konu : #23424)

Onur Üyesi

5000500020002000500100100
Bulunduğunuz yer: İstanbul
Geçmiş olsun, 14 yaşında bir yeğenimiz var kendisi de aynı sıkıntıları yaşıyor, kök hücre olayını ilk defa sizden duydum ama felç ile cp aynı tedaviye cevap verir mi onu bilemiyorum, bize sık sık botox yapılıyor ameliyat için henüz uygun görmediler durumumuzu

Tekrar geçmiş olsun
Yukarı Aşağı
burc_utku
Gönderildi 30/12/2008 15:42 (#23570 - Cevapladığınız Konu : #23424)

Üye

252525
Merhaba ,
geçen sene kök hücre tedavisini biraz araştırmıştım en yoğun olarak Çin'de uygulanıyordu hala dünyanın bir çok ülkesinde yasal değil zaten . Bildiğim kadarı ile kök hücre tedavisinin yapılabilmesi için öncelikle kök hücrenin sağlanması gerekli .Gecenlerde Dilan adlı kız devletin tedavisini üstlendiği yatalak yasayan icin kök hücre tedavisinin deneneceği söylenmişti ancak kök hücre için anne boşandığı eşinden hamile kalacaktı yani çocugunuzun dogumdan sonra kanını vs saklatmadıysanız kök hücre elde edilmesi mümkün değil benim bildiğim .
Gecen sene ben Çin'de kök hücre gören kişilerin profillerini incelediğim de genelde tamamen umutsuz vakaların denendiğini görmüştüm . Çünkü can kayıpları oranı yüksekti ..

Tıp çok hızlı ilerliyor yinede daha ayrıntılı arastırmanızı öneririm .

Bu arada ben yaklasık üç senedir Hintli bir doktoru takip ediyorum amerika da olusturulan bir grup var zaten internet te herkes tedavinin sonuclarını paylasıyor yuzlerce kisi var ve cok olumlu sonuclar elde ediyorlar Amerika'dan ve dünyanın bir çok yerinden cocugunu G-theraphy icin Hindistan 'a götüren bir çok insan var bir ara bu konu ile ilgili forum açacaktım ama konu acılmısken yazayım dedim . Konuyu kesinlikle arastırmanızı öneririm .Hompati denilen yöntemler kullanılıyor . Ayrıntılar aşağıda ki sitede var(ingilizce maalesef ) Türkiye den de bu terapi yi alan bi kac kişi biliyorum SSPE hastası olup iki sene boyunca bitkisel haaytta yasayan bir cocuk su anda oturabiliyor yemek yiyebiliyordu terapiden sonra.

http://www.g-therapy.org/

sevgiler..
burc_utku
www.kayrautku.blogcu.com
www.ozelannem.blogcu.com
Yukarı Aşağı
fzt_witch
Gönderildi 23/2/2009 19:44 (#23795 - Cevapladığınız Konu : #23424)
Konu: RE: Serebral Palsy Kök Hücre Tedavisi

Yeni Üye

Merhaba ben fizyoterapist Serap Akbulut.6 senedir serebral plasili cocuklarla calisiyorum.Merak ettigim bi konu var rizotomi icin gevsek bulunan cocugunuza nasil baclofen pompasi uyguladilar.Bana garip geldi genel olarak sapastisite durumu yapan fonsiyonel seviyesi nedir cocugunuzun?
Yukarı Aşağı
hul_ya
Gönderildi 23/2/2009 20:38 (#23796 - Cevapladığınız Konu : #23424)

2525
Bulunduğunuz yer: YEŞİL BURSA
geçmiş olsun
Yukarı Aşağı
Selen_yağmuri
Gönderildi 24/2/2009 01:11 (#23797 - Cevapladığınız Konu : #23424)

Asil Üye

10025
Henüz tedavi aşamasına geçmediği için lütfen dikkatli olun deney amaçlı bir çok hasta kullanılmak üzere güvendiğiniz bir doktora sorun
Yukarı Aşağı
Geçeceğiniz sayfa : 1
Görüntelediğiniz sayfa 1 [10 sayfadaki mesaj sayısı]
Başka Foruma Geç :
Bu forumda arama yapmak için
Print edilebilir versiyon
Konuyu E-mail ile link olarak gönder

Bebek Kokusu Web Sitesi MediOzon.com - Medicolozon.com Eser Medikal Sağlık Hiz.Tic.Ltd.Şirketi' nin Aile ve Çocuklarımıza hizmetidir.

Bebek Kokusu Sitesinden Uyarı.
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.

Site Kullanım Kuralları, Hukuki Şartlar ve Telif Hakları

(Bu siteye ait tüm cookieleri sil)